نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree24Likes

موضوع: دانشنامه گیاهان دارویی

نمایش نتایج: از 81 به 88 از 251
صفحه 11 از 32 نخستنخست ... 89101112131421 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    malihe moula آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    85
    پسند کرده
    1

Re: دانشنامه گیاهان دارویی

ن خاکشیر هستم

درزبان انگلیسی London rocket نامیده میشوم .

از تخم من برای نرم کردن سینه، اسهال خونی، برونشیت، دفع کرم معده و در موارد سنگ کلیه به صورت خوردنی استفاده می شود .

مرسوم است که هشت گرم از تخم مرا با شربت قند مخلوط کرده و برای کاهش تب و کهیر مرا بلع می کنند .

از نظر حکمای تب سنتی ایران طبیعت من گرم و تر است و از نظر خواص معتقدند که برای تقویت معده ، هاضمه، ازدیاد اشتها، گرفتگی آواز و روشن شدن رنگ چهره مفید می باشم اگر حدود شش گرم از من خورده شود برای اخلاط سینه و ریه مفید می باشم و اگر با شیر خورده شوم برای باز شدن رنگ چهره نافع می باشم .

معمولا در آب یا شیر به صورت شربت و شیرین شده با شکر مصرف می شوم در برخی مزاج ها خورن من ایجاد سر درد می کند در این موارد باید با کتیرا خورده شوم مقدار خوراک من هشت تا ده گرم است یعنی معادل یک یا دو قاشق غذا خوری.

منبع :معارف گیاهی جلد 3 صفحه 174 _مولف محترم آقای حسین میر حیدر .

سال ها دل طلب جام جم از ما می کرد آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد

درمان های ابداعی دکتر احمدیه در مورد خاکشیر

دکتر عبدالله احمدیه در کتاب راز درمان (جلد یک)خواصی را از من کشف کرده که برای شما باور کردنی نیست!

دکتر احمدیه در طب جدید دکتر برجسته ای بود و در طب قدیم با استفاده از قانون طب بو علی سینا معجزه می کرد او مرا درمان کننده درد های زیر معرفی کرد :

کهیر

اگزما و خارش پوست

درد مفاصل

باد بواسیر

ضعف قلب

یبوست

اسهال

سو هاضمه

زکام

ورم لوزتین

خشکی دهان

تهاجم خون بواسیر

ترشی معده

شوره سر و پوسته پوسته شدن آن

واریس

تصفیه کننده خون

فعال کننده غده های درونی

تقویت کبد

تقویت کلیه ها

طرز مصرف:

الف)یک قاشق سوپ خوری نیم ساعت قبل از غذا به صورت خام و بلعیدنی _برای سو هاضمه و ترش کردن معده

ب)یک تا دو قاشق غذا خوری به صورت شیرین (شربت خنک)

ج)یک یا دو قاشق غذا خوری به همراه قند داغ _در موارد یبوست
    اگه خدا اهل پُز دادن بود . . .
    الان زیر چشمامون نوشته بود چند مگاپیکسله !

malihe moula آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    85
    پسند کرده
    1

من کاکُل(کُلاله) ذرت هستم.

ذرت به لفظ فرنگ corn نامیده میشه(با خریدن ذرت موهای اون رو بکشید و در بیارید؛من همون گیسهای ذرت هستم).

معجزه میکنم دوست صمیمی کلیه ها ، کبد ومثانه هستم ،اگر گرفتار آلبومینوری شدید که بعلت خرابی کلیه ها آلبومین در ادرار پیدا شد واگر ورم به سراغ شما آمد و پشت پاها،یا قسمتی از بدن ورم کرد ویا صبح ها زیر چشمها ی شما ورم کرد بسراغ من بیا یید .

دوست آن باشد که گیرد دست دوست د ر پریشان حالی و درماند گی !

من با داشتن سیلیس وپتاس رفیق شفیق کلیه ها ومثا نه ای هستم، که اگر خوب کارنکنند سموم نه تنها از بدن خا رج نشده بلکه مرگ دور از انتظار نیست !

من آنقدر مفید وکم ضررهستم که زنان باردار با خیال راحت می توانند از من استفاده کنند.مصرف من هرگز عوارض املاح پیشاب آور را ندارد.

طرزمصرف :

درمان آلبومینوری ،قولنج کلیوی ،درد مثانه ،اختلالات کبد،تسکین درد نقرس و روما تیسم ! :

30 تا 40 گرم کا کل ذرت +یک لیتر آب سرد را 5 دقیقه جوشانده وبگذارید 15دقیقه مثل چای دم بکشد ،بعد آنرا مصرف کنید.

زمان مصرف : درفا صله غذا ها

مقدارمصر ف : نصف فنجا ن +یک قا شق چای خوری عسل(ودرصورت نیاز کمی شکر)

malihe moula آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    85
    پسند کرده
    1

من تمر هندی هستم

مقوی قلب ومعده هستم ، التهاب خون راکم میکنم ،میوه من لطیفتر از آ لو، می باشد وشکم راجمع مینما یم ،کمی ملین ،وصفرابرخوبی نیز هستم ،من دربین میوهای ترش، مقام والایی درمیان صفرابرها دارم ، پس دوست کبد شما هستم.

مگرنمدانید کبد سکا ن کشتی بد ن شما ست ؟ من خنک کننده هستم،به هاضمه کمک میکنم،درموارد تب ورفع تشنگی مفید میبا شم ،دارای خاصیت کمبود ویتامین ث هستم .

مسهل صفرا واخلاط سوخته، در رد یف خوردنیهای ترش، مسهلی براحتی وخوبی من نیست.

طرزاستفاده :حدود 50َگرم میوه رسیده مرا درَ50َسانتیمترمکعب آب بگذارید تا خوب خیس بخورد بعد انرا صاف کرده وباحدودَ100َگرم نبات،شیره خرما یا شکرشیرین کرده نوش جان کنید.

هشدار:هرگز مرا ناشتا نخورید،زیاده روی درخورد ن من نکنید وازخوردن نارس من اجتنا ب کنید .

مقدارخوراک :35َ تا 150َ گرم وبرای اطفا ل، 2َ گرم برای هرسال عمر آنها ست.

malihe moula آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    85
    پسند کرده
    1

من مویز هستم

من انگوری هستم که روی درخت خشک یا نیمه خشک شده باشم .

رنگ من متمایل به سیاه میباشد.بهترین وپرخاصیت ترین نوع من، پرگوشت کم دانه یابی دانه من است .

پیامبراکرم (ص) دربا ره من فرموده : هر کس به خوردن مویز درحالت ناشتا عادت کند ،فهم وحافظه وذهن روزی اومیشود وبلغم وی میکاهد.

امام علی (ع) فرموده : خوردن 21 مویزسرخ درهر صبح درحالت ناشتا،همه بیماری ها را دورمکند ،مگر مرگ را .

من تنها میوه ای هستم که وقتی خشک شدم ارزش غذایی ام نه تنها کم نشده بلکه بالا هم رفته ام، من ضد سرطانم و دارای مقدار زیادی پتاس فلزات دیگری مانند: آهک، منیزی، ، منگنز، کلر، آهن ، ید ،آرسنیک فسفر و سیلیس می باشم .

اگر به این ترکیبات مفید ویتامین A انواع B ،C، D را اضافه کنید تصدیق خواهید فرمود که من تنها یک میوه مقوی و مفید نیستم بلکه مجموعه ای از عناصر و عوامل سودمند و ترکیبات بهی بخش می باشم . من خیلی بیشتر از یک حبه انگور قوت دارم و هیچ معده ای از خوردن من ناراحت نمی گردد من برای معده، کبد، کلیه، مثانه و سینه مفید می باشم در خاتمه توصیه می کنم در خوردن من زیاده روی نکنید

malihe moula آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    85
    پسند کرده
    1

من کاسنی هستم

من تصفیه کننده خون ،مقوی معده ، ملین ،صفرا بر ، تب بر ،اشتها آور ، درمان کننده قولنج های کبدی ،زردی، نارسایی اعمال کبد ، هیستری ،وجود خون در ادرار، اخلاط خونی ،آب آوردن انساج ، بیماری های مزمن پوست در حالت خفیف ، دافع رسوبات ادراری ،عفونت مجاری ادرار، نقرس و روماتیسم می باشم.

ریشه من اثر قاطع در رفع ورم التهابی لثه و دندان وحتی مواردی که با خونریزی همراه است.

اثر میکروب کشی من از بعضی آنتی بیوتیک ها ،قوی تر ذکر شده است.

برگ من رفع شب کوری وپوست درخت من جهت تقویت لثه دندان مفید است.

malihe moula آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    85
    پسند کرده
    1

من نارنج هستم

برگ من اثر آرام کننده،ضد تشنج ،مقوی اعصاب و هضم کننده دارد.طرز مصرف: 2 تا 4 گرم به صورت دم کرده.

من بهار نارنج(شکوفه نارنج) هستم

دم کرده من ضد تشنج در بیماری های عصبی مانند :هیستری ،ضعف اعصاب و همچنین رفع سکسکه به کار می رود . به علاوه دارای اثر خواب آور ملایم اشتها آور و بر طرف کننده تپش قلب می باشم .

آب مقطر من اثر آرام کننده و ضد تشنج دارد در رفع بی خوابی های عصبی (مخصوصا اطفال)از آن استفاده به عمل می آید و در تهیه شربت رفع سرفه و تسکین ناراحتی های سینه مورد استفاده قرار می گیرد.

malihe moula آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    85
    پسند کرده
    1

من پر سیاوشان هستم

نرم کننده سینه ، درمان کننده سرفه ، تنگی نفس ، مسهل سوداء ، بلغلم ، صفرای معده و روده ها

مقدار مصرف:5گرم

طرز تهیه :به صورت دم کرده با عسل .میزان مصرف :روزی سه لیوان

دم کرده فوق درمان کننده گریپ، نزله ، گلو درد و برونشیت می باشد .

malihe moula آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    85
    پسند کرده
    1

نام من شلغم است.

به انگلیسی مرا turnip می گویند.

توضیحات انگلیسی من رو می تونید از اینجا مطالعه کنید

من از نظر طبیعت طبق نظر حکمای طب سنتی گرم و ترهستم .

شیره غده من در رفع سرفه های مزمن و نزله های برونشیتی نافع است و غده ریشه ام که پخته و خورده شود نیز سرفه را تسکین می دهد و سینه را نرم می نماید .

مقوی دید چشم و اشتها آور و مهیج باه(شهوت) و زیاد کننده ترشح اسپرم و مدر(ادرار آور) هستم و سنگ مثانه را خرد و دفع می نمایم .

برگ های تازه و پخته من بیشتر مدر است ولی بطیی الهضم و نفاخ می باشد به همین دلیل برای استفاده از خواص آن برگ تازه پخته من را با فلفل و زیره و شیرینی ها باید خورد که ضمن بهره گیری از خواص من از نفخ آن احتراز شود و هضم من نیز تسهیل و تسریع گردد .

من دارای فقط هشت درصد مواد نشاسته ای دو درصد چربی و دو درصد مواد سفیده ای هستم و مقداری سلولز دارم و به همین جهت است که خوردن من شخص را سیر می کند و نیروی لازم به او می دهد ولی کسی را چاق نمی کند .

من برای مبتلایان به مرض قند ضرر ندارم بلکه با داشتن مواد مفید دیگر به درمان آن کمک می کنم . مواد سفیده ای من مناسب اعصاب و مغز بوده و قوه حافظه را زیاد می کند و به اعصاب نیرو می بخشد . من دارای ویتامین آ _ ب _ پ _ ث هستم و املاحی مانند فسفر کلسیم گوگرد منیزی و ید دارم و مقدار کمی در من ارسنیک و گوهر شب چراغ روبیدیم وجود دارد و تنها گیاه خوراکی هستم که این دو عنصر مفید را با هم جمع دارد .

روبیدیم از عناصر مفیدی است که در هر گیاه پیدا می شود آن را مفید کرده و اثر مواد و عناصر شفا بخش آن را چندین برابر می کند و نیز به علت وجود ارسنیک و این گوهر گران بهاست که خوردن من از سخت ترین امراض یعنی جذام جلوگیری می کنم .

در من یک ترکیب میکروب کش با طیف وسیع وجود دارد که بسیاری از میگروب ها و ویروس ها را از بین می برد و روی این اصل است که من زکام و سرما خوردگی را معالجه کرده و از ابتلای به آن جلوگیری مینمایم .

من خلط آور و درمان کننده سرفه مخصوصا سرفه های خشک هستم و سینه و شکم را نرم می کنم و برای مداوای آنژین، تنگ نفس _سیاه سرفه تجویز می شوم . غذاهایی که با من پخته می شوند در برابر میکروب های هوا و فساد در امان می باشند .

من از شب کوری جلوگیری می نمایم و غرایز جنسی را تقویت می گنم .

شستشو با آب جوشانده من جهت جهت ترکیدن پوست و شقاق _ نقرس _ خارش مفید است .

من مقاومت بدن را در برابر جمیع امراض زیاد می کنم و درد مفاصل و اعصاب را تسکین می دهم .

فشار خون را پایین می آورم و از رقت خون جلوگیری می کنم و در تقویت تخمدان ها و آلات تناسلی نقش اساسی دارم و رحم را برای پرورش نوزاد سالم و قوی تقویت کرده و زنان را مستعد آبستنی می کنم . من ادرار را زیاد می کنم و این خاصیت در ساقه های نازک و نورسته گیاه من خیلی زیاد است و به همین علت و داشتن گوگرد فراوان سنگ های کلیه و مثانه را از بین می برم . ضماد من دمل را باز می کند و اورام را فرو می نشاند به اطفالی که دچار برفک شده اند از جوشانده من بخورانید و اثر آن را ببینید .من اشتها را زیاد می کنم و در درمان سرما خوردگی و بیماری های عفونی و تقویت عمومی بدن تاثیر بسیار زیادی دارم و برای رشد و استحکام استخوان بندی وازبین بردن جوش صورت ( غرور ) بسیار مفیدم.

آب من نیز به دلیل داشتن انسولین گیاهی و ویتامین های مفید برای درمان مرض قند و سنگ مثانه مفید است .

تذکر: کسانی که از نظر هضم غذا معده و یا روده های ظریف دارند باید از مصرف شلغم خودداری نمایند . مصرف من در درمان کم خونی نیز تجویز شده است زیرا باعث افزایش گلبول های قرمز می شوم .

در فصل زمستان تا می توانید ا ز وجود من استفاده کنید و تمام سال از منافع بهرهمند شوید .

خواص شلغم طبق روایات :

امام صادق(ع ) فرمود :

بر شما باد شلغم . آن را بخورید و پیوسته خوردنش را استمرار بخشید و آن را از همه کس جز آنان که اهلش هستند پنهان بدارید زیرا همه رگی از جذام دارند این رگ را با شلغم بسوزانید .

نشانه های شلغم خوب :

1- شلغم پر باشد بنابراین اگر وسط آن شل باشد و با فشار انگشت فرو برود پلاسیده و مانده است و اگر پخته و مصرف شود در روده ها تولید نفخ می کند .

2- پوست خارجی شلغم باید براق و شفاف باشد .

صفحه 11 از 32 نخستنخست ... 89101112131421 ... آخرینآخرین