نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree322Likes

موضوع: خیاطی آسان - لباسهای دختر کوچولوها

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 113
صفحه 1 از 15 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    371
    پسند کرده
    0

خیاطی آسان - لباسهای دختر کوچولوها

روش اندازه گیری بدن کودک برای ترسیم الگو

الی خانوووم و عفت این نوشته را پسندیده.
    مادری تنها زنی تنها تر روی زمینم ای خدا تنهام نزار بی تو خیلی دلگیرم ای خدااااااااااااااااااااا

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    371
    پسند کرده
    0

Re: خیاطی آسان - لباسهای دختر کوچولوها

درس اول
    1.اندازهاي مورد نياز براي رسم الگو
    سن 6 ماهه (67 تمام قد) سن 12 ماهه(74) سن 18 ماهه(81)
    بلندي بالتنه پشت: 17 - 18.5 - 20
    بلندي بالتنه جلو 14.7 - 16.2 - 17.7
    دور گردن 22.5 - 24 - 25.5
    سرشانه 5.75 - 6.25 - 6.75
    دور سينه 46 - 49 - 50
    كارور پشت 17 - 18 - 19
    كارور جلو 16 - 17 - 18
    دور شكم يا كمر 44 - 48 - 56

از نقطه 0 دو خط افقي وعمودي با گونيا رسم كنيد.
    0-1 بلندي بالاتنه پشت را از نقطه 0 بر روي خط عمود اندازه بگيريد نقطه بدست امده را با علامت 1 مشخص كنيد (خط مركزي جلو و پشت)
    0-2 .بلندي بالتنه جلو منهاي 1 سانتي متر را از نقطه 0 بر روي خط عمود اندازه بگريد تا نقطه 2 بدست ايد (خط مركزي جلو)
    0-3. 4/1 دور سينه را بدست اوريد و از نقطه 0 بر روي خط افقي اندازه بگيريد تا نقطه 3 بدست ايد (خط كمر)
    -از نقطه 3 با گونيا خطي به طرف بال رسم كنيد.
    -براي مشخص كردن خط پهلو و خط كف حلقه استين از فرمولهاي زير است
    (بلندي بالاتنه پشت +بلندي بالاتنه جلو ) تقسيم بر 4 .جواب را براي بچه 6 ماهه منهاي 1 . براي بچه 12 ماهه منهاي 0.5 براي بچه 18 ماهه چيزي كم نمي كنيم
    3-4. از نقطه 3 اندازه بدست امده براي خط پهلو به طرف بالا اندازه بگيريد تا نقطه 4 بدست ايد.
    0-5. از نقطه 0 به اندازه خط پهلو (3-4) اندازه بگيريد نقطه 5 را بدست اوريد.
    (3-4)=(0-5)
    نقطه 4و5 را با خطي مستقيم به هم وصل كنيد .خط سينه يا بلندي كف حلقه را مشخص كنيد.
    وسط خط (2-5) را به دست اوريد و نقطه 6 را تعيين كنيد .از نقطه 6 با گونيا خط افقي موازي با (4-5) رسم كنيد. (خط كارور جلو و پشت).
    از نقطه 1 با گونيا يك خط افقي رسم كنيد كه عمود بر خط (0-1) باشد
    1-7.يك ششم دور گردن +0.75 سانتي متر را از نقطه 1 بر روي خط افقي اندازه بگيريد تا نقطه 7 به دست ايد . از نقطه 7 يك عمود كوتاه به طرف بالا رسم كنيد.
    7-8. يك چهارم خط (1-7) را از نقطه 7 بر روي خط عمود اندازه بگيريد تا نقطه 8 به دست ايد.
    2-9. از نقطه 2 با گونيا يك خط افقي موازي با خط (1-7) رسم كنيد و بر روي ان از نقطه 2 به انداره خط (1-7) جدا كنيد تا نقطه 9 به دست ايد.
    9-10. يك دوم خط (8-9) را بدست اوريد و نقطه 10 را تعيين كنيد . با گونيا خطي را بر اين نقطه عمود كنيد.
    8-11. خط كش را در نقطه 8 قرار دهيد و طول سر شانه را بر روي اين خط اندازه بگيريد تا نقطه 11 بدست ايد . خط (8-11) خط سرشانه پشت است.
    از نقطه 8 منحني پشت يقه را تا نقطه 1 رسم كنيد.
    8-12. 0.5 سانتيمتر پايين تر از نقطه 8 نقطه 12 را تعيين كنيد.
    12-13. از نقطه 12 سرشانه جلو را موازي با سر شانه پشت رسم كنيد تا نقطه 13 به دست ايد. اندازه سر شانه جلو و پشت برابر است.
    از نقطه 12 حلقه جلو را رسم كنيد.
    6-14. يك دوم كارور پشت را از نقطه 6 بر روي خط كارور اندازه بگيريد تا نقطه 14 به دست ايد
    6-15. يك دوم كارور جلو را از نقطه 6 بر روي همين خط اندازه بگيريد تا نقطه 15 به دست ايد.
    حلقه استين را از اتصال نقطه 11 و 14و 4 رسم كنيد.
    حلقه استين جلو را از اتصال نقطه 13و15و4 رسم كنيد .
    0-16. 1 سانتيمتر پايين تر از نقطه 0 بر روي خط مركزي نقطه 16 را تعيين كنيد. با خط كش منحني نقطه 16 را به نقطه 3 وصل كنيد.
    0-3. خط كمر پشت بالاتنه و (3-16) خط كمر جلو بالاتنه است . بالاتنه جلو و پشت را از روي الگو رولت كنيد.

عفت این نوشته را پسندیده.
    مادری تنها زنی تنها تر روی زمینم ای خدا تنهام نزار بی تو خیلی دلگیرم ای خدااااااااااااااااااااا

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    371
    پسند کرده
    0

عفت این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    371
    پسند کرده
    0

اینم آستینش توضیح میدم چه کارکنید

باران37, saba11 و عفت این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    39
    پسند کرده
    0

سلام. الگويي كه من دارم خيلي ساده است.از يه سايت خارجي برداشتم و ترجمه اش كردم . اميدوارم خوشتون بياد. من اصلا از خياطي و اندازه گيري سر در نميارم. ولي اين الگو رو دو بار براي دخترم استفاده كردم و خوب در اومد. خانم هاي خياط راهنمايي كنيد لطفا. من اندازه ها رو از روي خود الگو بريدم كه خيلي بيقواره شد و دفعه دوم از خود لباس دخترم استفاده كردم و خوب در اومد. شما هم همين كار رو بكنيد.

1-براي دوختن اين لباس بايد الگوي تنه رو چهار بار روي دو لاي پارچه برش بزنيد. بعد دو تا رو از وسط نصف كنيد. حالا دو تا تنه داريد و چهارتا نيم تنه.دو بار هم الگوي دامن رو روي دولاي پارچه برش بزنيد.
    2-حالا بايد از قسمت سرشانه دو تا نيم تنه ها رو به تنه بدوزيد.
    3- من خودم نوار اريب نزاشتم ولي تو مدل اصلي نوار اريب رو دور حلقه گردن فيكس كرده و دوخته
    4- حالا دو تا قسمت بالا تنه( كه هر كدومشون عبارته از دو تا نيم تنه كه از سرشانه ها به يه تنه دوخته شده) رو روي هم ميزاريم وو دور تا دور حلقه گردن رو ميدوزيم.
    5-حالا دو طرف رو كه حلقه استينه به هم ميدوزيم.من همون طور كه رو هاي الگوهام به هم بود اين قسمت رو دوختم و بعد پشت و رو كردم.چرت زدن دور گردن يادتون نره.
    6- مي تونيد نوار اريب استفاده كنيد. من نكردم.
    7-وسط يكي از دامن ها رو يه چاك كوچيك يك تا يك و نيم سانت بديد. اين دامن دامن پشته.
    8- حالا نوار اريب بزاريد و بدوزيد. من خيلي ساده فقط يه مقدار تو گذاشتم.

9- حالا دو طرف دامن ها رو به هم بدوزيد.
    10-در دو سمت نيم سانت اومده بوديد داخل و پايين. وقتي دو تا طرف دامن رو مي دوزيد يه حلقه اينجا تشكيل ميشه. يه مستطيل كوچيك ببريد و بزاريد روش و حلقه رو از توي مستطيل كوچيك دربياريد.حالا بدوزيدشون به هم.
    11- چرت بزنيد و مستطيل رو برگردونيد
    12- دورشو بدوزيد.
    13دامن رو باتوجه به سمتش رو بالا تنه بزاريد و چين هاشو مرتب كنيد.طرف پشت دامن شكاف داره. هر طرف شكاف رو به يك سمت بالا تنه بدوزيد
    14- دامن رو بدوزيد.من بعد از مرتب كردن چين هام دامن رو بين دو تا تكه بالا تنه گزاشتم و دوختم.
    15-پايين دامن رو تو بزاريد يا نوار اريب بدوزيد.
    16- در وسط يكي ازدو قسمت پشت بالاتنه يه كش بدوزيد به عنوان جا دكمه. دكمه رو هم با توجه به سليقه انتخاب كنيد. ترجيحا بدون پاييه.
    17-كار تمومه .

خيلي خوشگل ميشه. امتحان كنيد.اگه سوالي بود در خدمتم.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    371
    پسند کرده
    0

من عکسهار و بزرگ کردم با اجازه امینه جون

marjan این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    280
    پسند کرده
    77

این سه سانت ونیم سانت روی الگو منظور کجاست؟چه باید بکنیم؟کم کنیم ،اضافه کنیم،بالا بریم ،پایین بیاییم؟
    فراموش مکن که برای کشتی های بی حرکت موج ها تصمیم می گیرند.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    39
    پسند کرده
    0

سلام.اسم سايتش /www.allfreesewing.com بود. اون سه سانت رو بايد پايين بيايد( يه مستطيل در نظر بگير. يه ضلعش بلندي بالاتنه است. يه ضلعش نصف دور كمر. حالا از ضلع اندازه دوركمر به اندازه سر شانه بيا داخل و از اون يكي ضلع سه تا پنج سانت(بسته به مقدار اندازه ها.)بيا پايين. بعد دو تا نقطه رو با يه هلال به هم وصل كن . ميشه يقه.)تو دامن هم همين طور. از دو ضلع نيم سانت بيا داخل و وصلشون كن با يه هلال به هم.
    راستي روي الگوي دامنش هم نصف دور كمره نه كل دور كمر. ببخشيد.
    اينم عكس اولين باري كه دوختمش. خيلي معلوم نيست از دومي هم رو تن دخترم عكس ميگيرم ميزارم. دومي خيلي خوشگل تر شد.
    saba11 و marjan این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 15 123411 ... آخرینآخرین