نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree1635Likes

موضوع: بافت فرش و زیر انداز ( با سوزن و قلاب و ....)

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 379
صفحه 1 از 48 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

بافت فرش و زیر انداز ( با سوزن و قلاب و ....)

باز هم یک تشکر دیگه برای نجمای نازنین که این تاپیک رو برام باز کرد.....

و باز هم سلام....

یک ضرب المثل هست که می گه محدودیت ها، مادر خلاقیت ها هستن.... وقتی دلت غنج بزنه برای بافت یک جلودری یا فرش کوچولوی خوشگل یا یک تابلوفرش زیبا اما دستت همه جوره از دار قالی کوتاه باشه، اون جاست که خلاقیته به سراغ آدم میاد و می گه ماه من غصه چرا؟؟؟؟؟؟؟......

کوبلن، تور شماره دوزی یا گونی دونه درشت تو خونه داری؟
    کامواهای بی خودی رنگ و وارنگ دم دستت هست؟
    سوزن و قلاب هم که ایشالا داری!

پس همه چیز مهیاست برای خلق یک اثر هنری زیبا!!!!!!!

این اثر هنری می تونه یه پادری خوشگل باشه....

یک فرش فانتزی ناز و مامانی برای اتاق بچه ها!

یا اتاق کار آقای همسر.....

می تونه یه تابلو هم باشه از یک منظره، می تونه یک عکس یادگاری باشه عکس فرزند دلبندتون یا نازنینی مثل مادر، پدر، برادر خواهر و.....که با دستای شما نقش به نقش بافته می شه......

گفتم مادر..... روز مادر دیگه خیلی نزدیک شده.... می تونین بافت این یادگاری قشنگ رو از همین فردا شروع کنین و بعد هدیه کنین به دستای نازنینی که هزاران فرشته بهش بوسه می زنن.....

یا می تونین عکس پدر رو ببافید و روز پدر بهش هدیه کنین.... اگر همت کنین تا روز پدر حتما می تونین یک کوچولوش رو آماده کنین.....
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۱۰/۲۱ در ساعت ۱۰:۱۳ بعد از ظهر
    dordoneyema, الهه (مامان النا), aras7 و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

Re: بافت فرش با سوزن و قلاب

بافت فرش بدون استفاده از دار قالی و وسایل مخصوص (بافت غیر سنتی)، یک جور بافت فانتزی هست که در اون می شه از نقش ها و نخ های سنتی هم استفاده کرد.... فرش های فانتزی به روش های گوناگون آماده می شن:

1. بافت بر روی کوبلن، تور شماره دوزی، تور شماره دوزی و گونی های محکم و دست آخر بافت بر روی تورهای نقاشی شده ی مخصوص که شبیه کوبلن هست اما خاص همین بافت آماده می شه و فرقش با کوبلن در استحکام اون هست: در این بافت ما از قلاب های مخصوص، قلاب بافتنی ساده و یا حتی سوزن کوبلن و هر نوع سوزن سر صاف دیگه یی هم می تونیم استفاده کنیم.....

2. بافت با استفاده از هولاهوپ: در این بافت ما از وسیله ی ورزشی هولاهوپ به عنوان دار قالی مون استفاده می کنیم و تارها رو به دور هولاهوپ می زنیم و بعد بافت فرش فانتزی مون رو آغاز می کنیم......

3. فرش های فانتزی آماده شده از نوارهای پارچه یی: در این فرش ها می تونیم از تی شرت های کهنه، لباس های غیر قابل استفاده و پارچه و حوله به عنوان مواد اولیه استفاده کنیم.... نوع پارچه یی اون ها به دو شکل آماده می شه.... نوع گره یی و نوع لوله یی......

4. فرش های منگوله یی......

5. فرش های فانتزی عروسکی.....

به امید خدا دوستای خوبم من بافت و آماده کردن تمام این فرش ها رو بهتون یاد می دم.... اما اصل کار و پایه ی کار رو می گذاریم برای آموزش بافت سوزنی و قلابی فرش های فانتزی..... نوبت به نوبت جلو می ریم و کارها رو می گذاریم..... لا به لای آموزش ها، طرح های زیبا برای ایده هم قرار خواهیم داد..... امیدوارم دوست داشته باشید و فعالانه تاپیک رو گرم و پویا نگه دارید.....
    بلود, dordoneyema, باران67 و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    371
    پسند کرده
    0

اینو از سایت گل بانو برداشتم کار دوست خوبمه زینب جون

هوای پرواز, tinker bel, dordoneyema و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    مادری تنها زنی تنها تر روی زمینم ای خدا تنهام نزار بی تو خیلی دلگیرم ای خدااااااااااااااااااااا

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    371
    پسند کرده
    0

sama18, dordoneyema, باران67 و 7 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    مادری تنها زنی تنها تر روی زمینم ای خدا تنهام نزار بی تو خیلی دلگیرم ای خدااااااااااااااااااااا

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط poopoo
    لادن جون من مدتهاست که یکی از آرزوهای زندگیم اینه که یه فرش ببافم اینم فرش بافیه دیگه عالیه من که مشتری پروپا قرص این تاپیک شدم و از حالا زنبیل گذاشتم
    فقط یه سوال استحکامشون چطوره واقعا می شه زیر پا انداخت؟
    بوس خیلی ماهی

دوستای گلم از همه تون ممنونم.... به امید خدا کارها رو شروع می کنیم..... نگران نباشید همه تون به راحتی می تونید به همین زیبایی کارهاتون رو ارائه کنین.....

مامان پویان جون زیر اندازهایی که به این شکل آماده می شن بیشتر جنبه ی تزئینی دارن.... کوچولو بافته می شن که زیاد پا روشون نخوره.... اما خوب من الان 4 ساله یکی از اون ها رو توی اتاق پسرم دارم.... و هیچ مشکلی هم براش پیش نیومده.... بیشتر این ها رو به صورت تابلو فرش آماده می کنن.... من الان خودم دارم روی تابلوی چهره ی پدرم کار می کنم..... نگران نباش.... به این زودی ها خراب نمی شه اما خوب استحکام فرش سنتی رو قطعا ندارن.....

یک تشکر هم به صدی نازنین بدهکارم برای گذاشتن عکس ها و ذکر منبع.... این عکس ها فکر کنم اصل شون مربوط به فروم صلحا باشه.....
    توی همون فروم من خوندم که تورهای مخصوص این تابلو فرش ها رو که آلمانی هم هست تنها یک مغازه می فروشه.... تهران - خیابان پیروزی - خیابان نبرد شمالی - چهارراه فرزانه .

اما اصلا خودتون رو در قید این نکنید که حتما تور مخصوصش رو بگیرید..... با کوبلن های خارجی و خوش جنس هم کار خیلی تمیز قشنگ می شه.... حتی روی گونی های دونه درشت محکم هم می شه پادری های خیلی قشنگی آماده کرد.... اما برای تابلو فرش.... اگر تورهای رنگ شده ی آماده در دسترس ندارید یا دوست دارید طرح مورد نظر خودتون مثل عکس ازدواج تون، عکس بچه یا منظره هایی که دوست دارید رو ببافید بهتره از تورهای شماره دوزی محکم استفاده کنید.... هر چه دانه ها ریز تر باشن، نقش تون قشنگ تر می شه..... می تونید عکس مد نظرتون رو پرینت کنین، بزرگ کنید به اندازه یی که دوست دارید بعد روی تور بندازید و با کاربن آرون روی تور منتقل کنید.... اون هایی که نقاشی شون خوبه می تونن مستقیم با مداد طراحی روی تور نقش یندازن..... بعد از روی رنگ هایی که نقش داره یا سایه و روشنش ببافن..... برای این کار لازمه نقش اصلی تون رو چهار خانه کنید.....می تونید روی کاغذهای مهندسی خاص که خودش چهارخانه هست طرح تون رو قرار بدید یا اگر هیچ امکانی نبود با خط کش میلی متر به میلیمتر اون رو چهار خانه کنید و هر خانه یک گره بشه..... البته این برای مراحل پیشرفته هست که بخواهید عکس عزیزی رو روی تابلوتون منتقل کنید..... برای کارهای ساده تر مثل فرش های فانتزی اتاق کودک یا تابلو فرش های منظره ی ساده کار به مراتب راحت تر هست....

الان همین بافت سوزنی رو که صدی عزیز برامون گذاشتن رو می تونید با ساده ترین امکانات شروع کنید.... تور شماره دوزی تهیه کنید یا کوبلن.....اگر روی تور قصد دارید کار کنید، طرح مورد نظرتون رو از نت بگیرید..... روی تور بکشید یا با کاربن منتقل کنید..... می تونید چند خط ساده هم برای شروع کار داشته باشید..... مثل چند تا دایره و خط های ساده.... بعد آروم با سوزن طبق آموزشی که گذاشته شده کارتون رو شروع کنید و گره ها رو بزنید و قیچی کنید.....بعد از بافت کامل می تونید کارتون رو بدید براتون پرداخت کنن.....و تمام......

من خودم قصد داشتم اول بافت با قلاب رو بگذارم..... اما خوب حالا که این آموزش رو داریم با همین کارمون روشروع می کنیم..... هر جانیازی به توضیح بود بگید براتون توضیح بدم......

کار رو شروع کنید تا من چند تا ایده ی خوشگل و ساده هم براتون بذارم......
    nazbanoo این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

عزیزان این ها همه طرح های فوق العاده ساده یی هست که می تونید خودتون بکشید و با توجه به رنگ بندیش نخ های مورد نظرتون رو بگیرید و بافتش رو شروع کنید......

باران67, mitra40, 3tayesh_t و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

dordoneyema, باران67, mitra40 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

sama18, saboora90, mis-m و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 48 123411 ... آخرینآخرین