نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1634Likes

موضوع: بافت فرش و زیر انداز ( با سوزن و قلاب و ....)

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 379
صفحه 4 از 48 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    922
    پسند کرده
    0

Re: بافت فرش با سوزن و قلاب

این هم قابل توجه مامانایی که بچه های نوپا دارن:

می تونین روی لباس کودک رو با استفاده از همین تکنیک ابتدا روی تور شماره دوزی، ببافید و بعد به لباس کوچولوها چرخ کنید.... و دیگه راحت باشید از این که بچه لباسش موقع سینه خیز رفتن سیاه نمی شه.....

پرناک این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    922
    پسند کرده
    0

و این هم برای گربه های نازنین:

تور آماده شده و بافته شده، به کفش ها چسبونده می شه.... به این ترتیب حیوان خانگی نقش تی سیار رو هم می تونه براتون بازی کنه....

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    922
    پسند کرده
    0

بافت با هولاهوپ:

این بافت هم جزو بافت های فانتزی هست و در این جا هولاهوپ، نقش دار قالی رو برامون ایفا می کنه.... شما برای بافت می تونین از پارچه های کهنه یا نو و کامواهای مختلف استفاده کنین..... این شبه فرش ها در همه جا به خصوص پیک نیک کار برد دارن.... اگر بافت تون با کاموا باشه و تار و پودها نزدیک به هم، فرش های فانتزی رنگارنگ و بسیار زیبایی می تونید آماده کنید.....

و اما روش کار:
    در این نمونه، از پارچه استفاده شده.....

sama18, anjelina, باران67 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    922
    پسند کرده
    0

یک توضیح بدم و اون هم اینه که اگر تار و پودهای کاموایی تون خیلی نزدیک به هم باشن برای سهولت کار می تونین از سوزن و یا دوک های مخصوص برای بافت استفاده کنین....

عزیزانی که دوست دارن با آموزش ها بیان جلو لطفا تمرین ها رو زودتر شروع کنن تا برسیم به بافت چهره
    sama18, maryam_z, mitra40 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    922
    پسند کرده
    0

عزیزان به یاری خدا مباحث رو ادامه می دیم حتما.....

پرستو جان امروز با کمک یکی از دوستان نازنین و عزیزم فرزانه جون (Tehran عزیز) فهمیدم که این تورها به انگلیسی hand-painted canvases می شن..... البته تورهای آماده که خودشون طرح دارن....

برای این که خودتون طرح بکشید نیاز به تور سفیدش دارید که بدون طرح باشه..... LATCH HOOK CANVAS

"Latch Rug Canvas "

باز هم ممنون از فرزانه ی عزیز

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    922
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهاوضحي
    سلام لادن جون دستات طلا تا اون بالا.عزيزم خيلي زحمت كشيدين و آموزش بسيار عالي از خود به يادگارگذاشتين.
    عزيزم چند تا سوال داشتم 1-بافت با هولاهوپ وسيله اش همون حلقه هايي كه دور كمر مي چرخونن؟
    2- ميشه نحوه چله كشي اين بافت را بيشتر توضيح بدين.ممنون

@مامان طاها و ضحی:

خواهش می کنم، خوشحالم دوست داشتید.... بله هولاهوپ همون وسیله ی ورزشی هست که دور کمر می چرخونن..... به این اسم می تونید از فروشگاه های ورزشی تهیه کنید.....

برای چله کشی هولاهوپ من خودم یک بار نخم رو (من با کاموا بافتم) دور هولاهوپ پیچیدم و بعد نخ رو به اندازه ی قطر دایره کشیدم تا به طرف دیگه ی هولاهوپ برسه بعد از پشت رد کردم و دوباره دستم رو آوردم بالا و به نخ اولم گره زدم ادامه دادم اون قدر که به تراکم مدنظرم رسیدم.... من با تراکم زیاد (نخ ها به هم خیلی نزدیک شدن) بافت رو شروع کردم و به همین خاطر هم برای بافت مجبور شدم از سوزن استفاده کنم.... بافتش با کاموا خیلی طول کشید و خیلی سخت بود..... بعد از اتمام کار آخرین نخم رو به یکی از تارها گره زدم و بعد ریشه ها رو بریدم.....

شما برای این بافت می تونین از هر چیزی استفاده کنین..... لباس های کهنه.... پارچه های اضافی.... نخ های ترجیحا کلفت.... طناب های نازک..... بندهایی مثل بند شیرینی که البته باید بلند باشن...... بعد اون ها رو تک به تک به اندازه ی قطر دایره بکشید و از پشت هولاهوپ رد کنید و دو سر همون نخ رو روی هولاهوپ به هم گره بزنید..... تراکم مورد نظرتون که به دست اومد، بافت رو شروع کنید.... نخ رو یکی در میان، یکی از زیر و یکی از رو از لا به لای تارهاتون رد کنید و تا آخر کار به همین ترتیب....

نقل قول نوشته اصلی توسط SHADI
    براي شروع كارمون اول اولش رو ميگم بايد سوزنمون گره داشته باشه آخه اون آموز ش از ادامه بافته شده تصويرش هست

@شادی:
    شادی جان کدوم بافت مد نظرتونه؟... بافت توری؟ نه عزیزم هیچ کدوم گره ندارن.... نخ ها رو با سوزن و یا قلاب به تورتون گره می زنید و همون فرش رو درست می کنه.....

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    922
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پرپرک
    لادن جون
    خیلی زحمت میکشی
    واقعا جای تقدیر داره

اگر کمی طول میکشه که بیاییم و کاهامون رو ارائه بدیم فقط و فقط به خاطر مشغله زیاده
    وگرنه من یکی که عاشق این کارهات هستم و مدتها هم دنبال همین بافت فرش میگشتم

درمورد بافت شما با کاموابا استفاده از هولاهوپ.....میشه که مثلا با کاموا زنجیره بافت و بعد اونو چله کشی کرد و باقی ماجرا؟
    بعد اینکه چله کشی رو با هومن کاموا انجام بدیم خوبه یا نخ دیگه ای؟

خواهش می کنم پرپرک جون.... من کاری نمی کنم.... خوشحالم از این که می تونم داشته هام رو با دیگران تقسیم کنم و خدا رو شاکرم.... راستش من یک خورده سر به سر صبا گذاشتم همین... چون دختر ساعی و پر تلاش و از همه مهمتر با شور و شوقیه.... کارهاش خیلی بهم انرژی می ده....
    اما در مورد پرسش تون..... والا من یک بار بیشتر این هولاهوپ رو نبافتم..... حتما می شه زنجیره ها رو چله کشید.... محدودیتی نداره.... اما من خودم این کار رو نکردم که ببینم ظاهرش چه طور می شه.... به نظر من این خلاقیته که هنر رو تکمیل می کنه.... توی هنر نباید زیاد خودتون رو در قید و بند قرار بدید.... راه های جدید رو امتحان کنید و به نتایج جدید و شاید زیباتری برسید..... مهم اینه که جلوی این خلاقیت رو سد نکنید.... وقتی با تی شرت کهنه بشه پادری درست کرد، با زنجیره ی کاموایی هم حتما می شه.... با هر نخی هم می تونید کارتون رو انجام بدید اما تجربه ی من می گه نخ تون هر چقدر کلفت تر باشه، کار بافت راحت تره اما خوب نتیجه، ظرافت کاموا رو نداره.....

mitra40 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    922
    پسند کرده
    0

این هم یک جور بافت فرش با قلاب هست:

اگر قلاب بزرگ در دسترس نداشتید انگشت تون رو به شکل قلاب در بیارید و باهاش نخ های کفت یا پارچه ها رو ببافید.... در بخش بافت بدون میل و قلاب بهش می پردازیم..... هر چند آموزش خاصی نیاز نداره.... تمام تکنیک های قلاب بافی رو می شه با انگشت و بدون قلاب انجام داد......

برای درست کردن این پادری ابتدا زنجیره ها رو می زنیم و بعد با بافت بدون پایه (نامرئی) کارمون رو ادامه می دیم.....

mahta11m, maryam_z, پرناک و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

صفحه 4 از 48 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین