نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree27290Likes

موضوع: ღ¸.•.¸ღ تزئينات ميزهاي مهمــــــــوني ღ¸.•.¸ღ

نمایش نتایج: از 49 به 56 از 1587
صفحه 7 از 199 نخستنخست ... 4567891017 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

re: ღ¸.•.¸ღ تزئينات ميزهاي مهمــــــــوني ღ¸.•.¸ღ

صبا جونم مرسی عزیزم از لطفت.سالادش از رو دستور ناردونه در سفره خونه هست که من به جای مرغ و ذرت و ..همون سالادالویه با ذرت ریختم وسط کالباس ها وبه هم پیچیدمشون :) پان اسپانیا از همین سایت برداشتم که طبقه طبقه بیسکوییت هست و روش کرم
    viewtopic.php?f=34&t=801
    نازنین جان کیک مرغ رو گفتم و سوپ هم که سوپ جو با رشته هست دست پخت مامانمه :))
    موس شکلات دستورش اینه
    مواد لازم

شکلات تخته ای 100 گرم

کره یک قاشق غذا خوری

خامه یک قاشق غذاخوری (هم دما با اتاق)

شکر نصف قاشق غذاخوری

نمک خیلی کم

تخم مرغ 2 تا (زرده و سفیده رو جدا کنید.)

آب 3 قاشق غذاخوری

روش تهیه

آب رو روی شکلات بریزید و توی یک ظرف روی حرارت مستقیم قرار بدید. فقط حرارت خیلی کم باشه. تا زمانی که شکلات کاملا آب بشه روی حرارت نگه دارید.

بعد از روی حرارت بردارید. و کره و خامه رو اضافه کنید و کاملا هم بزنید تا خوب آب بشه و مخلوط بشه
    حالا دوباره روی حرارت بگذارید و زرده تخم مرغ رو دونه دونه اضافه کنید تا زمانی که کاملا مخلوط بشه.

سفیده تخم مرغ رو با نمک و شکر و مخلوط کنید و هم بزنید تا یکم حباب دار بشه (لازم نیست با همزن بزنید اما با چنگال خیلی خوب بزنید.)

حالا سفیده رو طی 3 مرحله (یا بیشتر) به مخلوط اضافه کنید و کاملا هم بزنید تا یکدست بشه
    توی ظرف هایی که میخواید سرو کنید، بریزید و به مدت 3 ساعت توی یخچال قرار بدید البته من موادو دوبرابر کردم
    زندگی ان زمان زیباست که ادمی بداند فکری برایش در هیاهوست ..

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saba_srk_rani
    فرزانه جون دستت طلاااااااااا خانومی ... بووووس

حالایه سوال خیلی ضایع !!! این موس شکلاتی اخرش چی از اب در می یاد ؟ یه چیزیشبیه کیک میشه ؟ یا شبیه نوشیدنی ؟ وای من چقدر ندید بدیدم !!!!

مرسی طناز جان لطف داری گلم
    صبا جان این چه حرفیه خانمی این دستور موس که من دارم تقریبا موس مایع به دس میاد ولی اگه خواستی می تونی کمی بهش ژلاتین بزنی سفت بشه من یه بار یه موس خوشمزه خوردم که تقریبا مثه خامه بود
    ساران جون مرسی گلم خیلی خوشحالم که خوشت اومد وقتی شما خانمای هنرمند ازم تعریف کنیم تازه می فهمم یه چیزی بلدم :)
    رهایی جون مرسییییی اخیشش یکی پییدا شد کره هامو تحویل گرفتتتتت :) کاش می شد از همین جا بهت تقدیم کنم :))

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ارديبهشت
    وااااااااااااااااااي فرزانه جون چي كار كردي
    خيلي ميز قشنگي چيدي عزيزم دستت طلا راستي كره رو با اين قالب شريني نخود چي قالب زدي؟ راحت قالب ميخوره؟
    مامي روهام يادت نره به سوال هام جواب بدي

اردیبهشت جان زی زی بانوی عزیز خوشحالم خوشتون اومد اتفاقا من عاشق مهمونم هروقت گذرتون به شهر ما افتاد حتما یه سری به کلبه محقر ما بزنید واقعا از دیدنتون خوشحال میشم :)
    عزیزم قالب قلب هست که فکر کنم از قالب های شیرینی نخوچی بزگتره .وقتی کره رو نیم ساعت بزاری تو دمای اشپزخونه خودش نرم میشه و بعد که با وردنه صافش کنی راحت قالب می خوره و بعد از بیرون اوردن از فریرز کافیه با چاقو پلاستیک روشو ببری و قلب هارو برداری(با تشکر از ایده ساران جان

Mami Roham آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    285
    پسند کرده
    88

سلام ممنون از همه دوستائی که از کارام تعریف کردن و منم حال کردم.( چه خودخواه!!!!!!!!!)
    فرزانه جون ببخشید دیر جوابتو می دم اخه این چند روزه سرعت نتم اینقدر پائینه که فقط تونستم چندتا عکس بذارم.
    عزیزم آگارد یه نوع کلاب ساندویج که به این صورت درست می شه اطراف نون تست را باچاقو می گیری و روی یه دونه از اونو سس مایونز می مالی بعد یه لایه کوکو سبزی (تا اونجا که تونستی نازک درست کن) میذاری بعد یه نون تست دیگه برمیداری و سس می مالی و روش میذاری روی اون یه لایه سالاد الویه میذاری و. یه لایه دیگه نون بعد از وسط برش می دی و تزئینش می کنی من برای تزئین از لبوی قالب زده و هویج استفاده کردم ترکیب بالا هم طعم خیلی خوبی داره.
    برای دنت هم من ارد ذرت را با شیر مخلوط میکنم یه قاشق تو یه لیوان ) شکر میزنم و. روی حرارت میذارم هم میزنم و هم می زنم تا جوش بیاد و غلیظ بشه هر طعمی هم که بخوای می تونی درست کنی (لایه قهوه ای را نسکافه زدم .لایه سفید را وانیل زدم لایه صورتی را با اب لبو و گلاب درست کردم
    اردیبهشت جون من تو ماکرو فر هم شیرینی پختم ولی از وقتی رهام شیرینی خور شده تو فر می پزم به خاطر اشعه و این حرفاااااااااااااااااا.
    MARYAM

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    151
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mami arshida
    الهام جون دستت درد نکنه خیلی عالی بود
    یه سوال : پای چوبان چیه؟ با چی درست میشه؟

سلام پای چوبانبرای یلدا جون :
    مایه گوشتی ماکارونی به اضافه قارچ سرخ شده فلفل دلمه ای سرخ شده هویج پخته نگینی خردشده و ساقه کرفس خرد شده و کمی تفت خورده به خاطر اینکه بوی کرفس رو بگیره نخواستی نریز همه اینها رو میریزی توی ظرفت البته من بعد از اینکه موادم سرد شد پنیر پیتزا رو بهش اضافه میکنم و مخلوط میکنم بعد پوره سیب زمینی ( سیب زمینی آب پز شده،رنده شده و با مقاری کره مخلوط بشه تا شکل خمیری بگیره و مواد انسجام داشته باشه که بتونی با قیف مدل بزنی) رو میریزی روش. من یک مقدار از پوره رو شوید زدم و روی پوره رو دو رنگ کار کردم. دیدم بعضی ها روی پوره پنیر پیتزا میریزن ولی به نظر من قشنگی تزئینت رو میگیره ( وقتی پنیر آب بشه)
    کیک تن ماهی برای نازنین جون:
    من برای این دیسم 2 عدد تن ماهی رو ریختم تو آبکش تا روغنش بره بعد یک مقدار قارچ سرخ شده ،فلفل دلمه ای سرخ شده، ذرت، کمی پیازچه و کمی خیار شور ریز شده رو با ماست خامه ای( چون ماست خامه ای پیدا نکردم کمی ماست چکیده رو با خامه مخلوط کردم) با کمی سس مایونز مخلوط کرده و لای نونهای تست که کناره هاش رو گرفته بودم مالیدم البته من نونهای تست رو گفتم برام دو برابر برشهای معمولیشون برش زدن که نونها زود خیس نشن ( کیکها رو صبح روز تولد درست کردم) و یک مقدار از سس رو هم برای تزئین روی نونها نگه داشتم قبل از سس مالی هم هر برش از نونها رو به چار قسمت تقسیم کردم دقیقاً زیر خطهای زرد تا موقع برداشتن مهمونها با چاقو و کفگیر به ج.نش نیفتن و قیافه غذا رو به هم بریزن .
    خطا از من است! از من که سالهاست گفته ام- ایاک نعبد - اما به دیگران دلسپرده ام، از من که سالها گفته ام - ایاک نستعین - اما به دیگران تکیه کرده ام.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    43
    پسند کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط همیشه بهار
    وای میزهای همه تون عالی شده از صفحه اول تا اینجاواقعا آدم محو صفحه کامپیوترش می شه و مرصی که اینقدر همه تون با حوصلهعکس می ذارین و توضیح می دین

راحله جون مهمونی اتون عالی بودفقط یه سوال شما کرسنت سوسیس درست کرده بودین یه توضیحی میدین که با چهخمیری و اینکه چقدر قبل از مهمونی اتون آماده اش کردین مرصی گلم درضمن طوطی اتم خیلی بامزه شده بود

مرسی از همه دوستام به خاطر محبتشون
    بهار جون کرست سوسیس و با خمیر پیتزا هانیکو شب قبل آماده کردم اون روز گذاشتم تو ماکروفر گرم شد
    غذا ها هم لازانیا - ماکارونی - کرست سوسیس - الویه - گراتن بادمجون- سالاد ماکارونی -دو نوع سالاد ( یه سالادشم خودم سر هم بندی کردم - کاهو پیچ - کلم سفید و قرمز - هویچ - خیار - ذرت - جوانه گندم با سس مایونز و آب لیمو کلی طرف دار پیدا کرد البته بگم همه مواد ریز خرد کردم )
    مرمر جون اون ظرفم سالاد میوه بود ( شامل آناناس -مانگو - آلوورا-موز -و ژله آناناس و خلال پسته که همش هم خورده شد
    من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    222
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rahayi
    وایییییییییی ساران جون مثل همیشه عالی بود
    خانومی تربچه ها رو به چی وصل کردی؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Memoljon
    وای ساران جون آدم این همه کارهای زیبا و هنر شما رو میبینه می خواد بمیــــــــــــــــــــره .راست بگو این همه ایدۀ نو و قشنگرو از کجا میاری؟سرچ؟کلاس؟کتاب؟ذهن خودت؟هیچ کدام؟!فقط تو رو خدا گزینه 3رو انتخاب نکن که همه غش می کنیم!خیلی هنرمندی عزیزم.واقعا به همسرت تبریکمیگم به خاطر داشتن چنین خانوم گل و هنرمندی.
    خدارو شکر من هنوز مجردم ولی فکر کنم اگه آقایون این هنرهای شما رو ببینن دیگه توی خونه ها سنگ روی سنگ بند نمیشه!
    matilda جونم مرسی عزیزم مهمونی من روز چهارشنبه بود من از روز 2 شنبه با درست کردن دسرا مارامو شروع کردم
    Memoljon جون مرسی عزیزم این سئوالو معمولا ازم میپرسن و اما جوابش من به تزیینات کلا خیلی علاقه دارم چه خونه باشه چه لباس باشه و چه غذا برا همین هر چیزی که توی سایتا و یا مغازه ها میبینم تو ذهنم میمونه مثلا برا تزیین گلا من هیجا ندیدم که ترپ یا پیازچه اینطوری تزیین کنن ولی دیده بودم که میوه ها به شکل پل یا درخت میچینن و این باعث شد که منم سبزیارو اینطوری تزیین کنم

مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    770
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

اینم سفره شام یلدای ما:

یه مهمونی کوچیک 7 نفره بود....تنهایی با یه عدد ورووجک تونستم این کارا رو بکنم :)))

شام: مرغ ارگانیک کوچولو با ته چین و حلقه مرغ و ریحون و سالاد پستا ایتالیایی ....

ته چین:

حلقه مرغ و ریحون و براکلی:

سالاد پستای ایتالیایی:

مرغ های نازنین:))

glabella, somayeh-b و سوگل668 این نوشته را پسندیده.
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

صفحه 7 از 199 نخستنخست ... 4567891017 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف