نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree27295Likes

موضوع: ღ¸.•.¸ღ تزئينات ميزهاي مهمــــــــوني ღ¸.•.¸ღ

نمایش نتایج: از 345 به 352 از 1587
صفحه 44 از 199 نخستنخست ... 344142434445464754 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    azy آواتار ها
    میزان امتیاز
    76
    پسند شده
    3388
    پسند کرده
    1700

re: ღ¸.•.¸ღ تزئينات ميزهاي مهمــــــــوني ღ¸.•.¸ღ

میز خودمونی شامل خودمون و برادر همسری که نصفه چیده شده!

سالاد و سبزی و ماست و جوانه ماش

شوید پلو و ماهیچه

سوپ جو

جوجه و چیکن اسروگانف

و دسر گلدونی
    ninius و somayeh-b این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    164
    پسند کرده
    55

اینها هم دسرها :

ژله تصویری کیتی :

دسر نارگیلی شیبا که خودم رنگش کردم:

دسر شکلاتی شیبای عزیزم که بسیار لرد و بامرامه (خوشمزس و خیلی سریع می بنده و خودسرانه در اولین فرصت قالب را طلاق می دهد:

ویک عکس دیگه از میز:
    مامی ارکیده و somayeh-b این نوشته را پسندیده.
    بـیا بـبار و مرا خیس عطر بــاران کن
    بدون یــاد تــو قـلبم کویر خواهد شـد ....

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    164
    پسند کرده
    55

راستی اگه گفتین این کیه که سر میز ناظر و حی و حاضره ؟؟؟

مامور مخصوص حاکم بزرگ می تی کومان !!!!!!!!!( که مواظبه نظم و ترتیبه!!!)

احترام بزارین!!!!

(البته لباس دلستر هست یا دلستری در لباس!!!!)
    بـیا بـبار و مرا خیس عطر بــاران کن
    بدون یــاد تــو قـلبم کویر خواهد شـد ....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    41
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مامای فریده
    بهار رژین جون میز غذات عالی شده .میشششششششششششه در مورد تزیین ماستت یه کوچولو توضیح بدی. مرسی
    ممنونم عزیزم. کار خاصی نیست فقط قالب قلب کوچیک ( از این قالب فلزیها) را گذاشتم روی بورانی بادمجون و بعد با قاشق کوچیک دارچین ریختم توش و صافش کردم بعد یواش قالب رو برداشتم. برای بورانی لبو هم همین کارو کردم و کمی ماست سفید ساده ریختم و بعد دوباره قالب روبرداشتم.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

اینم مهمونی اخیر...

تعداد مهمونا: 10 نفر با با من و همسری و یه بچه..

نوع مهمونی:نیمه رسمی..بیشتر خودمونی در واقع..

تیپ مهمونها: هم میانسال و سنتی پسند داشتیم...هم امروزی و جوون..دسرهای و غذاهای جدید نمیشد گذاشت چون حتی جونهاشونم سخت پسند بودن در این مورد..نمیشد ریسک کرد..فقط میدونستم کباب خورن و سوپ هم حتما باید باشه و سالاد فصل!

این سرویسم 12 نفره است و از این استفاده کردم..باقی 8 یا 6 نفره ان...8 تا روی میز چیدم..دو تا هم روی اپن که نزدیک میزه که همسری و یکی از پسرا اونجا نشستن..

این میز قبل سرو غذا و اومدن مهمونا با تم سفید و قرمز مثلا:دی

دستمال سفره:(قحطی قرمز و سفیدش اومد اون روز و پیدا نشد..همسری این مدل نزدیک به سفید و قرمز رو پیدا کرد

از این داشتم ولی کم بود:((((

سرویس هر نفر:

غذاها شامل:

پیش غذا:سوپ جو و قارچ دوباره:دی..

غذای اصلی:کباب فیله و گوشت و برنج قالبی( این همون مورد کمک بی مورد مهمون و خراب شدن شکل برنج و فراموش شدن پسته اشه:دی)

غذای فرعی:لازانیا(ته چین مرغ میخواستم بذارم که صبح یه خیر زنگ زد:دی و گفت دوست ندارن و جایگزینش کن با لازانیا که دوست دارن)

سالاد ماکارونی بنا به هوس و توصیه همسر:

سالاد فصل:

بورانی اسفناج:

دسر هم ژله موزاییک قهوه که همسری خودشو کشت که این خوشمزه است بازم همینو درست کن:(((هر چی هم من اصرار کردم که میخوام راه راه قرمز و سفید درست کنم..یا هر نوع دسری با این دو رنگ.. قبول نکرد که این از همشون خوشمزه تره و همینو بذار و.....!

منم خواستم حداقل یه ژله رولی قرمز و سفید بسازم که خیلی هم شوهر ذلیل نباشم:دی که اونم به علت کمبود وقت و حواسپرتی با یه بسته ساختم ولی ریختم تو ظرف مناسب دو بسته..خیلی نازک شد و کوچولو..روشم سس توت فرنگی ریختم:

میز کامل بعد سرو غذا: ترشی آلبالو (به خاطر قرمز بودنش:دی...و زیتونم تو پیاله های کوچیک گذاشته بودم که اگه دقت کنین روی میز میبینین)

وااای چقر مهمونی شد این چند وقته...ولی فکر کنم دیگه تا چند وقت خبری نباشه:دی..یعنی امیدوارم
    بووووس برای همتون...
    مامی ارکیده, ninius, جنان جی جی و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

مهمونی هاتون تموم شد بالاخره ؟ ایشششششششششششششش
    بعد از ایستیریج های فراوان ِ ناشی از هنرنماییهای دوستان بالاخره رو نمایی میکنیممممممممممم.

طبق معمول همیشه عکس کلی از میز ندارم. عکس تکی دارم ازشون.

سالاد مرغ و ژامبون با تزیین کاملا ابتدایی

بورانی بادمجان

سالاد فصل

اینهایی که می بینید منار جنبون نیست دلبندانم ژله رنگین کمون یه نفره است مثلا

ژله من درآوردی صبر نکردم رنگ زردش خوب ببنده.وارفت.

دلمه ی نازنینم

خورش آلو اسفناج

و مرغ درسته

از برنج هم که عکس ندارم.
    مامی ارکیده, ninius, elioali و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    مادر که باشی صبوری می شود یار لحظات خستگیت...

قربون اون دلهاتون برم من.
    چگده شماها مهربونید

به خدا من کاری نکردم دوتا ژله ساده و یه چند تا غذای ساده تر. همین.

جوجی نمیشه شرح ماوقع رو از یه روز قبلتر توضیح بدم؟
    آخه دو روز قبلتر کاری نکردم خونه مامان بودم و داشتم خریدهامو می کردم
    حالا از شوخی گذشته من پنجشنبه که مهمون داشتم از روز چهارشنبه ش دیگه خودمو خفه کردم ،برای روز مهمونی کار زیادی نمونده بود.
    چهارشنبه:
    مرغ خریدم شستم تمیزش کردم. زعفرون مال و کره مال کردم و نمک فلفلشو زدم گذاشتم یکی دوساعتی موند بعد توشو پر کردم(پیاز داغ خلالی کردم زیاد، زردچوبه بهش زدم، سیر خرد شده روتوش تفت دادم ،برنج پخته شده 1 پیمونه و گردوی خرد شده و سبزی معطر خرد شده و گوجه گیلاسی و یه ریزه رب انار و زرشک و آلو خورشتی و ادویه -زعفرون، پودرزنجبیل ،پودرهل، نمک،فلفل- ریختم توشو و شکمشو با این مواد پرکردم )و دوختم و رونهاشو با نخ محکم بستم و بالهاش هم با خلال دندون محکم کردم.
    بعد گذاشتم تو قابلمه دردار تو یخچال تا فردا صبح طبخش کنم.

بعد جله هامو درستیدم.

ژله رنگین کمون قالبی:
    http://www.mamisite.com/forum/viewtopic ... 18#p400918

ژله من درآوردی:
    http://www.mamisite.com/forum/viewtopic ... 40#p400940

بعد دلمه های برگمو پر کردم و گذاشتمشون یخچال. من توشون برنج پخته شده ،پیاز داغ باز هم خلالی فراوون که زعفرون حسابی توش ریختم و بعد سبزی معطر و ادویه و کمی رب زدم. خیلی ها لپه هم می ریزن ولی من خوشم نمیاد.برگها رو حالت سیگاریتی پیچوندم و گذاشتمشون تو یخچال واسه فردا.

دیگه آهان شبش هم کیک مرغ و ژامبون رو درست کردم .
    روز پنجشنبه هم برنج خیس کردم خورشتمو بار گذاشتم و مرغمو گذاشتم تو قابلمه بزگ اینور و اونورشو سرخ کردم و پیاز داغی که از قبل خلالی آماده کرده بودمرو ریختم توش و کمی رب و فلفل دلمه و هویج و زعفرون درست و حسابی و نمک و فلفل و پودرزنجبیل و پودرهل ریختم توش و کمی آب ریختم تا خوب بپزه هی هم از سسش می ریختم روی مرغه تا خشک نشه.
    من روش فریش رو هم درست کردم یعنی تو فرهم پختم ولی اینو بیشتر می پسندم هر کاری هم بکنی و حتی روش هم فویل بکشی به نظر من خشک میشه مرغ و من اونجوری دوست نداررررررررررم(بالهجه شهلا خانومی بخونید )

همین دیگه آهان سالاد و سسش هم درست کردم.دلمه ها رو هم گذاشتم پخت.
    این هم از برنامه ریزی من.
    باز هم ممنون از لطف شما دوستای گلم.
    مادر که باشی صبوری می شود یار لحظات خستگیت...

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار رژین
    ستاره جوون میدونم که حتما الان میل باکست پره از سوالات بچه ها درباره دستور غذاها ...اما هر وقت بیکار شدی و فرصت داشتی دستور دسر موزاییک قهوه رو بذار لطفا . میدونم دستورش توی سایت هست اما من اینطوری که خوندم یه کمی تلخ میشه به خاطر قهوه ...مال شما اینطور نیست؟ من میزان شکرش بیشتر مد نظرمه و اینکه دقیقا برای قهوه و کافی میکس از چه طعمی استفاده می کنی آخه من طعم های مختلف کافی میکس رو دیدم اگه عکسشو بزاری که خیلی ممنونت میشم. اصلا هم عجله ندارم هر وقت حوصله و فرصت داشتی لطفا برامون دستورشو بزار. می بوسمت عزیزممممممم

بهار جون ممنون از لطفت عزیزم...

گلم من برای پایه مثل همیشه از ترکیب شیر و شیر عسلی استفاده میکنم..ببین تو پایه.. شیرینی مربوط میشه به شیر عسلی..به ازای هر لیوان شیر باید 70-80 گرم شیر عسلی بریزی تا شیرینی مطلوب و اندازه ای بده..این یعنی همون 3 لیوان نصف قوطی....کمی کمتر و بیشترش دیگه دلبخواهیه..

ولی خورده شیشه ها:

من از هیچ طعم خاصی استفاده نکردم..هر بار هر چی داشتم..
    توی این مهمونی

viewtopic.php?f=91&t=450&start=600

کافی میکس نداشتم اصلا!برای همین همون قهوه فوری رو ریختم یه قاشق غذاخوری..برای اینکه رنگش روشن بشه کافی میت ریختم مقداری توش..شد همون کافی میکس دیگه!شکرم کم کم زدم تا شیرین بشه!کمی شیرینتر بگیر چون بعد ریختن ژلاتین شیرینیش کم میشه...
    برای قهوه اش همون قهوه فوری و اب جوش و شکر...

البته بعد کامل شدنش با زلاتین و..هم باز کمی نوک لبم تیستش میکنم تا مطمئن بشم شیرینیش کافیه..

ولی تا حالا ندیدم به تلخی بزنه!روشم با شکلات تزئین کردم که خود شکلاتشم طعمشو بهتر کرد..

و برای این مهمونی اخیر که شما در باره اش سوال کردی و همین چند صفحه پیشه عکساش

viewtopic.php?f=91&t=450&start=700

کافی میکس ریختم دو تا..از همین 3 در 1 ها...طعمشو دقت نکردم..این دیگه چون خودش شکر داره شکر زیادی توش نریختم..

قهوه اشم مثل قبلی بود...

اینبار روش رو با شکلات اب شده و شکوفه ای تزئین کردم که خوشگلتر شد..ولی گاناش هم میتونستم بریزم روش اونم خوب میشد..

توی این دو تا مهمونی تریبا 15-16 نفری خوردنش و جز یه نفر همه میگفتن :خیلی خوش عطر و خوشمزه است..اون یه نفر گفت: ستاره!تا حالا هر کدوم از غذاهاتو خوردم خیلی خوشمزه بوده..این اندازه اونها عالی نیست!حالا نمیدونم معنی حرفش تعریف از قبلیها بود یا بدگویی از این دسر:)))))))))))))))))))))))

امیدوارم توضیحاتم کافی بوده باشه برات...بووووووووووس

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

صفحه 44 از 199 نخستنخست ... 344142434445464754 ... آخرینآخرین