نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree27295Likes

موضوع: ღ¸.•.¸ღ تزئينات ميزهاي مهمــــــــوني ღ¸.•.¸ღ

نمایش نتایج: از 329 به 336 از 1587
صفحه 42 از 199 نخستنخست ... 323940414243444552 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    monir آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    271
    پسند کرده
    142

re: ღ¸.•.¸ღ تزئينات ميزهاي مهمــــــــوني ღ¸.•.¸ღ

ninius, somayeh-b و sohei59 این نوشته را پسندیده.
    موفق کسی است که با آجرهایی که به طرفش پرتاب میشود یک بنای محکم بسازد.

2. بانک بند ناف
    مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    104
    پسند شده
    10424
    پسند کرده
    1255

ویترین مدال ها

دیدن عکسا و هنراتون خیلی لذت بخشه ... یه حسی که هیچ تعریفی براش نداااارم ....

منو ببخشید اگه فرصت نمیکنم از تک تک کدبانوهای مامی سایت تشکر کنم ..

* الهه * و غزاله77 این نوشته را پسندیده.
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

monir آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    271
    پسند کرده
    142

نقل قول نوشته اصلی توسط مامای فریده
    منیر جون میششششششششه اون قلب رو هم بگی چییییییییییه.

سالاد سیب زمینی که با قالب به شکل قلب این شکلی شد
    پریســا و sohei59 این نوشته را پسندیده.

monir آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    271
    پسند کرده
    142

نقل قول نوشته اصلی توسط مامای فریده
    مرسی منیر جون یه قلب دیگه هم اون گوشه هست .بعد یه گرد هم اون وسط میششششششششششششششه چیه؟؟؟؟؟؟؟
    اونا هم هر دوتاشون سالاد الویه بود

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط رزماری
    ستاره جون دستت درد نکنه وخ سته نباشی همه چیز خیلی شیک و باسلیقه اس و حتما که دست پخت خوبی هم دارین که تقاضا زیاده

ولی یه چیزایی برای من سواله اینکه چطور همسری رو اموزش دادی عکس بگیره همسر من که اصلا زیر بار اینکار نمیره و البته خودم هم روم نمیشه و مهمتر اینکه مهونات نمیان توی اشپزخونه تو دست و پات من همیشه تو مهمونیام یکی 2 قلم رو یادم میره بیارم یا وسط غذا خوردن میارم یا بعد از رفتن مهمونا یادم میا فته تزیینات هم که دیگه هیچی چون مهمونا میان کمک کنن میریزن و میپاشن و میبرن و خلاصه هیچی دیگه
    ممنونم عزیزم..شما لطف دارین..دارم تمرین میکنم دیگه..بهتر میشه ولی هنوز عالی نشده..

عزیزم من آموزشش ندادم..خودش بلد بود

خب!میدونی قبول دارم که کمی سخته و حتی گاهی کمی زشت!فکر کن به مهمونا بگی صبر کینن من از چیزیایی که براتون پختم عکس بگیرم بعد بخورین

برای همین من از بعضی مهمونیهام عکس ندارم..نمونه اش دو تا مهمونی تو عید..مثلا عمو و زن عموی بزرگ هسمرم بودن..خیلی سخت بود و منم اینکارو نکردم..ولی توی مهمونیهای دوستانه میشه راحت تر بود..گاهی خود مهمونا عکس میگیرن و این باعث میشه منم راحت باشم..مثل مهمونی دیشب که هنوز عکساشو نذاشتم!

من چون سرم گرم کشیدن غذا و اینه که چیزی جا نمونه همسری هم میبینه خیلی خسته شدم و کلی زحمت کشیدم و دوست دارم عکساشو داشته باشم..دلش برام میسوزه حتما و قبول زحمت میکنه

البته از ترفندهایی مثل:عزیزم!چرا دوربین رو نمیاری کنار میز شام یه عکس دسته جمعی و یادگاری داشته باشیم؟هم میتونی استفاده کنی..به بهونه عکس دسته جمعی قبلش دو تا عکسم از غذا گرفته میشه

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

و اما مورد دوم :این بلا سر من خیلی اومده..اغلب هم در مورد سالاد..دسر..یا ساید غذا..جدیدا قبل از نشستن پشت میز در یخچال رو باز میکنم و دقیق نگاه میکنم

تزئینا رو از قبل اماده میکنم و سر وقتش فقط میذارم روی غذا..اینو بعد بیشتر توضیح میدم..

مهمونا وقتی میان میگن:ستاره جون!کمک نمیخوای؟منم زود میگم:نه عزیزم!قربونت..همه چیزاماده است...شما بشین پذیرایی شو..منم الان میام

اگه کسی هم بیاد باز همینجوری با تعارف و...میگم که نه تور و خدا..بشینین..کاری ندارم و....!

بازم پیش میاد نشه به کسی چیزی گفت وبیاد..کارهای معمولی میدم دستش..مثلا میگم سس ها رو از یخچال برداره بذاره رو میز..یا قاشق سالاد و دسر و..رو چک کنه همه باشن..یا نوشابه بریزه تو تنگ و...!

و باز هم پیش میاد که توی دست و پا باشن مثل دیشب که باعث شد برنجم از تو قالب خوب در نیاد و نا مرتب بشه و یادمب ره پسته اشم بریزم(عکسشو میذارم بعد)..دیگه خب!کاریش نمیشه کرد..

آممما یه توصیه خوب: سعی کن به محض ورود مهمونا غذاتو سرو کنی..یعنی اگه 8 قراره بیان..شما جوری برنامه ریزی کن که سر ساعت 8 همه چیز رو میز باشه و تا رسیدن بگو بفرمایید سر میز!!اگه دیر رسیدن تماس بگیر و بدون کجان و باز با اومدنشون هماهنگ کن و به محض رسیدنشون بگو بفرمایید شام!:دی..اینم همیشه شدنی نیست البته

وااای چقدر حرف زدم..من یا توضیح نمیدم..یا خیلی کامل توضیح میدم:دی..ببخشید..

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sboor
    موضوع: تزئينات ميزهاي مهموني

ستی جان میز شامت محشر بود ... عاااااااااااااااااااااااا لی
    عزیزم خواهش میکنم در مورد آماده کردن این همه غذا اون هم در عرض یک روز (!!!!!) یه کم شفاف سازی کن ... واقعا روم به دیوار ستاره جون .
    مثلا بگو از اول صبح که بیدار شدی چیکار کردی ... آخه من مخم هنگه ! بار گذاشتن فسنجون و سوپ که اقل اقلش 6-7 ساعت باید جوش سوزنی بزنه ... سرخ کردن بادمجون یا همون گریل کردنش ( تازه من نمیدونم په جوری گریل میشه ؟ تو این تابه خط خطی ها میدرستی آیا؟؟!) .... دسر سالاد و..................
    ستاره جون اگر دوست داری برامون توضیح بده ... ممنون خانومی با سلیقه
    شفاف سازی مینماییم:دی

ببخش دیر جوابتو میدم عزیزم..و همونطور که خواستی اینجا مینویسم به جای خصوصی تا شاید به درد شخص دیگهای هم بخوره:

گلم من مهمونیام اغلب یکی ودو روز اخر قطعی میشه..چون مهمونی تولد و ممونی خاصی نیستن...خیلی دلم میخواد یه روز بتونم یه هچین مهمونی با یه ماه برنامه ریزی بگیرم و برای تعداد بالا...هنوز فرصتش نشده..

برای این مهمونیهای معمولی تر:

اغلب روز قبل خریدمو میکنم..میوه و هر چی لازم دارم یا اگه یه وقت فرصت نباشه..همسری رو میفرستم صبحش خرید..شب قبل سعی میکنم بشورمشون و چیزهایی که باید برن تو قفسه ها و..برن و حتی اگه وقت بشه میز شام رو بچینم...خونه هم معمولا همون روز قبل مرتب میشه..

لیست تهیه میکنم از غذاهام..این اولین کاریه که میکنم..این که دقیقا چی میخوام بپزم(اینو با توجه به تعداد مهمونا..سن و سالشون و شناختی که دارم انجام میدم...غذاهای جدید رو ابدا برای مهمونی نمیپزم...چون میدونم ما ایرانیها ذائقه امون خاصه و هر غذایی رو همه دوست ندارن..از درست کردن چیزهای خاص پرهیز میکنم..مثلا من هیچوقت برای مهمونیم دسرهای خاص مثل مثلا چیز کیک نمیذارم..هر چند خودم و همسری دوست داریم..(البته بعضی مهمونا دوست دارن و میشه براشون درست کرد.ایرادی نداره..خیلی هم عالیه..مهمونای من ولی میدونم دوست ندارن اکثرشون) یا نمیام آنچلادای مکزیکی بپزم برای مهمونام!سعی میکنم غذاهای عمومی تر یا نهایتا یه غذای کمی جدید تر بذارم تا مطمئن باشم مهمونام به جای تعجب کردن!!سیر میرن بیرون از خونم....)

برای مهموی قبلی...صبح ساعت 8 بیدار شدم..تا 9 صبحونه و..!
    از 9 شروع کردم..اول پیاز خورد کردم..برنامه ر یزی میکنم تا دوباره کاری نشه..مثلا مینویسم میزنم رو در یخچال کارهامو ترتیبشونو...چون میدونم پیاز رو هم برای موساکا میخوام.هم سوپ هم فسنجون..یهو همشو امده میکنم..فسنجون رو بار گذاشتم..گوشتاشو قلقلی کردم و گذاشتم تو یخال تو ظرف در بسته تا به وقتش بندازم تو خورش..فسنجون کاری نداره..خورش اسونیه و فقط باید خوب جا بیفته..از ده صبح روی گاز بود مال من تا وقت سرو شام!

بعد پیاز سوپ رو تفت دادم و گذاشتم بپزه جو و...!

بادمجونها رو پوست کندم و نمک زدم..تو این فاصله که تلخیش بره..مایه موساکارو اماده کردم...نزدیک ظهر بادمجونا رو سرخ کردم..فکر کن این وسط بیرونم رفتم یه چیزی خریدم:دی..البته همسری بودو حواسش به بادمجونا بود..

حین تمام اینکارا هر جا وقت اضافی دارم خورده ریزه های روی میز رو مرتب میکنم..

تا ساعت 1 موساکا حاضر شد و روش سلفون کشیدم و گذاشتم تو یخچال تا نیم ساعت قبل سرو بره توی فر..بادمجونهای گل رو هم گذاشتم تو ظرف در دار و گذاشتم کنارش..

بعد چیکن رو اماده کردم..اونم کاری نداره...پیاز و مرغهای خورد شده از قبل رو تفت دادم و باقی چیزها رو ریختم توش و آماده بود که فقط ارد و شیر و خامه بهش اضافه بشه...اینم روش رو پوشوندم و گذاشتم کنار...

بعدم سالاد درست کردم..سالاد کلم اسونه و با رنده تند تند خورد میکنی و سس میزنی و اماده است..تزئین کردم و رفت تو یخچال...

دسر رو هم تو همین فاصله از صبح نسافه و قهوه اشو اماده کرده بودم و بسته بود..ژله پایه اشم درست کردم ور یختم تو قالب و تو یخچال..

اینا شد تا 4...یه جوری برنامهر یزی میکنم که نزدیک اومدن مهمونا کمی استارحت کنم و صبح زودتر شروع میکنم به جای اینکه صبح بیشتر استراحت کنم...ساعت 4 رفتم دوش رفتم..تا 5 طول کشید خشک کردن مو و...!

5 ت 6 بازم تو اشپزخونه بودم..به خورشتم سر زدم..گوشتاشو و رب و ..زدم!
    ادویه های سوپ و باقی مواد لازمشو اضافه کردم..سیب زمینی چیکن رو سرخ کردم...

همسری ماست و خیارو درست کرد..تزئینش کردم و سلفون و یخچال...

(اینو بگم ها..من خیلی ظرف کثیف میکنم وسط کار..همسرم مرتب کمکم میکرد..اونارو جمع و جور میکرد و میز شام رو هم کمک زیادی کرد تو چیدنش و ...اون وسط ناهار گرم کرد و خوردم سریع و ایشون جمع کرد..)

از ساعت 6 تا 7 رفتم رو تخت دراز کشیدم..اینکار واقعا لازمه...باعث میشه از این همه سرپا بودن کمی راحت بشی و رفرش بشی...پاهامو میذارم بالاتر و کمی استارحت میکنم..

7 اب برنجو گذاشتم بجوشه..رفتم خودم اماده شدم و مرتب شدم (چون مرتب بودن خودم از میزم هم مهمتره برام:دی)
    7:30 زنگ زدم به یکی از دوستان که یه چیزی بپرسم و گفت 8 میان)
    برنج رو 8 نشده ابکش کردم تا وقتی مهمونا میان یه وقت با اب برنج و...نسوزم از هول...
    سس چیکن رو حاضر کردم و اماده شد...

ساعت 8:10 که مهمونا زنگ رو زدن..(برای پذیرایی اولیه شیک موز دادم بهشون جای چای)..سریع موادشو ریخت تو مخلوط کن و لیوانهای مخصوص رو گذاشت تو سینی..تا رسیدن و سلام و ...!مخلوط کن روشن و شیک اماده دادم دستشون که خیلی چسبید بهشون:دی..

یکی از دوستان دیرتر میرسید...9..برای همین 8:30 موساکا رفت تو فر تا برای 9 اماده بشه..بعد پخت بادمجونها رو چیدم روش و پنیر زیختم و زیر گریل گذاشتم...زیر چیکن رو ده دقیقه به 9 روشن کردم تا گرم بشه و سسش جا بیفته...خورده کاریهای سوپ رو انجام دادم..فسنجون رو تست کردم تا مطمئن بشم از اندازه هاش و..!
    9 تا 9:15 غذاهارو کشیدم و رفتن رو میز همشون..بعدم گفم:بفرمایید شام!:))))))))

وااای مُردم!!زیادی شفاف کردم دیگه...نه؟!:))))))))
    mah_85mina این نوشته را پسندیده.

فرناز88 آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    1057
    پسند کرده
    832

ستاره عزيز . ممنون ميشم اگه به سوال من جواب بدي . البته قول ميدم كه باهوش باشم و خودم حديث مفصل بخوانم از اين مجمل.

منظورم اينه كه خلاصه هم بگي متوجه ميشم. و آما سوال:

من براي دو هفته ديگه 40 تا مهمون دارم( تولد دختر كوچولومه ). ميخوام به جاي مرغ ساده از اون كبابهاي نگيني كه ساران آموزش داده بود بپزم. از اون جايي كه شما هم اخيرا به پخت اين كباب مبادرت ورزيده ايد چند سوال دارم:
    1. آيا براي 40 نفر اين غذا مناسبه؟ يعني روح خاندانم نمياد جلوي چشمم تا آمادشون كنم؟ البته چند نوع غذاي ديگه هم در نظر دارم.

2. توي مهماني قبليم فيله هاي مرغ را با مواد جوجه مزه دار كردم و بعد به سيخ چوبي زدم و با تابه در بسته سرخ كردم. ولي خيلي خشك شده بود و فيله لذيذي خودش رو از دست داده بود. ميخوستم ببينم اين كباب هم اين مشكل رو داره يا نه؟

3.به نظرت اگه توي روغن زياد و به حالت غوطه ور اين كباب درست بشه چطوره؟

پيشاشيش از اينكه به سوالم جواب ميدي ممنون.

صفحه 42 از 199 نخستنخست ... 323940414243444552 ... آخرینآخرین