نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree390Likes

موضوع: بافتنی بدون استفاده از میل و قلاب

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 465
صفحه 1 از 59 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

Re: بافتنی بدون استفاده از میل و قلاب

سلام دوستای گلم......
    نمی دونم تا حالا براتون پیش اومده خیلی دلتون بخواد یک چیزی ببافید اما میل و قلاب کنار دست تون نباشه...... برای من خیلی پیش اومده.... از اون جایی که ذهن همیشه چیزهایی رو که به دنبالش می گرده پیدا می کنه یا به عبارتی جوینده، یابنده هست، بالاخره روش هایی رو پیدا کردم که بشه بدون میل و قلاب، بافندگی کرد.... و باید بگم جرقه ی اولیش رو یکی از دوستان نازنینم که سرخپوست هست زد.... وقتی دیدم برای اولین بار که چه طور پولسرا ها (دست بندهای زیبایی رو که معمولا دوست ها به دست می کنن و یه جور نشان دوستی هست) تند و تند می بافه و آماده می کنه.... مدتی در کنارش انواع دست بندها رو تا جایی که می شد یاد گرفتم و بعد با کمکش فهمیدم که چه قدر این نوع بافندگی متنوعه.....

به امید و یاری خدا توی این مبحث با کمک نجمای هنرمند و عزیزم سعی می کنم تمام تجربیاتم رو در اختیارتون قرار بدم و منتظرم تا کارهای هنری قشنگ تون رو ببینم..... نجما جون باز هم ممنونم.....
    waterlily, پیمانه و beautiful_lie این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

خوب آموزش ها رو با یک مقدمه ی کوتاه شروع می کنم.....

بافتنی بدون میل و قلاب، انواع مختلفی داره.....

1. بافتن با استفاده از رد کردن نخ و کاموا از میان انگشتان دست

2. بافتن با استفاده از دستگاهی شبیه شانه که این دستگاه خودش مدل های گوناگون داره (گرد، شانه یی، مستطیلی . غیره)

3. بافتن با استفاده از گره که مکرمه، معروف ترین نوع اون هست..... و بافت دست بندهای دوستی که گره های ساده یی داره و با مکرمه متفاوت هست.......

4. بافندگی انواع الگوهای قلاب بافی و دومیل تنها با استفاده از انگشتان دست..... در این روش ما درست شبیه زمانی که میل یا قلاب در دست داریم بافتنی رو انجام می دیم و به عبارت ساده تر، میل و قلاب ما انگشتان دست خودمونه..... روش همون روش سنتی هست.....

در این مبحث ما یاد می گیریم که تقریبا همه چیز رو با استفاده از دست خودمون و نخ و کاموا تولید کنیم..... فقط این توضیح رو بدم که من در این جا مکرمه و دوک بافی رو نمی تونم آموزش بدم چون اون ها خودشون خیلی مبحث گسترده یی دارن و لازمه که برای هر کدوم جداگانه، تاپیک باز بشه..... من در این جا ساده ترین و کاربردی ترین بافت ها رو بهتون یاد می دم....

پس با م همراه باشید......
    atefeh mami arash, lovermom, 3tayesh_t و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

حتما عزیزان.... به ترتیب می ریم جلو مباحث رو..... فقط امیدوارم نوشتاری بتونم مطالب رو منتقل کنم.... چون دیدن در آموزش این دست بندها حرف اول رو می زنه.....

یک توضیح دیگه هم بدم.... در روش اون شانه که من متأسفانه اسم فارسیش رو نمی دونم گاهی از قلاب هم استفاده می شه که برای راحت تر شدن کار هست.... اما روش اصلیش با دست هست....

خوب امروز آموزش بافت انگشتی فانتزی رو که بالا در بخش شماره ی 1 توضیح مختصری راجع بهش دادم، براتون می گذارم.....

برای شروع کار، ابتدا یک گره مهمولی آماده می کنین و اون گره رو دور انگشت شست می اندازید..... بعد به ترتیب کاموا رو یکی از رو و یکی از زیر به صورت یک در میان از روی انگشتان دست رد می کنین.... وقتی چهار انگشت رو کاموا رد کردید بر می گردید و دوباره این کار رو در رج بعدی تکرار می کنین به این صورت که اگر انگشتی در رج اول کاموا از روش رد شده بود، در رج دوم باید از زیرش کاموا رد بشه و بالعکس.... وقتی دو رج رو آماده کردید می بینید که دور تمام انگستان دست تون کاموا به صورت حلقه یی پیچیده..... رج سوم و چهارم رو هم به همین ترتیب ادامه می دیم و تنها کاموا رو از لا به لای انگشت هامون به صورت یکی از رو و یکی از زیر رد می کنیم..... برای شروع کار شما باید چهار رج کاموا از میان انگشت هاتون رد کرده باشید که وقتی به سمت پایین و کف دست منسجم شون می کنین می شن دقیقا دو ردیف حلقه...... چون دو ردیف پشت دست قرار می گیرن و پشت انگشت ها رو می پوشونن و دو ردیف هم جلوی دید شما هستن.....

سپس بافت رو شروع می کنین.....

1. حلقه های پایینی رو آرام بلند می کنید و از روی انگشت رد می کنین و پشت انگشت می اندازین و این کار رو برای تمام انگشتاتون غیر از انگست شست تکرار می کنین.....

2. وقتی بافت تون تمام می شه می بینین که تنها یک ردیف کاموا به صورت حلقه دور اگشتاتون هست (دو رج یکی در میان)....

3. وقتی بافت این رج تمام شد، مجدد دو رج کاموا رو یکی در میان از رو و زیر انگشت ها رد می کنین، به طوری که در آخر کارتون ببینید یک حلقه ی دیگه به انگشتاتون اضافه شده و دوباره دو حلقه دارید دور هر انگشت تون....

4. و دوباره بافت تکرار می شه..... حلقه های پایینی رو در هر انگشت آرام بلند می کنین از روی سر انگشت تون عبور می دید و می اندازید پشت انگشت.....

و تا آخر کار، مرحله ی 3 و 4 رو تکرار می کنین..... کار اصلا پیچیده نیست....فقط با دقت نوشته ها رو عملی پیاده کنید.... من نمونه های دیگه رو هم براتون می گذارم.... مطمئن باشید روش کار خیلی راحته!

zahra_sh, atefeh mami arash, lovermom و 8 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

صبا جون این دست بندها رو منظورمه.... شکل و بافتش خیلی متنوعه....

maryam_z, نایاب 90, waterlily و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

narges* آواتار ها
    میزان امتیاز
    60
    پسند شده
    1897
    پسند کرده
    2737

بافتنی بدون استفاده از میل وقلاب ، به روش دوک بافی هم هست ، که البته الان تصویری ازش ندارم ، ولی کار خیلی قشنگیه
    .

مامان حدیثه و waterlily این نوشته را پسندیده.
    شادترين مردم لزوما" کسى که بهترين چيزها را دارد نيست
    بلکه کسى است که از چيزهايى که دارد بهترين استفاده را مى*کند

www.amamzaman-110.blogfa.com

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

خوب بچه ها راستش من قصد داشتم اول بافتنی های انگشتی و شال گردن ها و غیره رو آموزش بدم و به ترتیب بریم جلو اما حالا که همه اول دست بند ها رو دوست دارید، خوب ما هم می ریم سراغ دست بند ها..... فقط دعا کنین مطالب رو بتونم خوب منتقل کنم.... من عکس ها رو این جا می ذارم..... این توضیح رو هم بدم که بافت این دستبندها نیاز به آموزش دیداری داره.... یعنی شما باید ببینید تا یاد بگیرید..... اگر با کار مکرمه آشنا باشید روش کار شباهت داره با مکرمه.... من سعی خودم رو می کنم فقط دوست دارم بدونم چه کسانی می تونن فیلم ببینن.... اگر امکانش از قبلی ف+یل+ترش+ک+ن و اینترنت پر سرعت دارید که من آدرس فیلم ها رو بذارم براتون..... اگر نه باید سعی کنم یه جوری مطالب رو منتقل کنم..... کار سختیه اما شدنیه.... فقط حواسا باید خوب خوب جمع باشه.....
    waterlily این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

بچه ها برای بافت این دستبندها امکانات خاصی نیاز ندارید.... این دستبندها رو اصلش رو سرخپوست ها می بافن با ساده ترین امکانات.... فقط نیاز دارید به نخ های رنگی دمسه (نخ کوبلن یا گلدوزی) یا کاموا فرق زیادی نمی کنه.... فقط اگر دمسه ابریشمی باشه نتیجه خیی قشنگ تره.... برای شروع چون داریم تمرین می کنیم از باقی مونده ی کامواها یا نخ های دم دستی که زیاد نازک نیستن استفاده کنین..... بعد که دست تون راه افتاد برید سراغ نخ های ابریشمی و سنگ و غیره.... راستی من یادم رفت برای فیکس کردن کار می تونین به روش مکرمه عمل کنین اما من خودم نخ ها رو به یک اندازه می برم و بعد سرشون رو گره می زنم و با یک سنجاق قفلی وصل می کنم به یه سطح که بتونم راحت کار کنم.....

فهرست دستبندها:
    1. دستبند پایه...... صفحه ی 1
    2. دستبند جناغی...... صفحه ی 2
    3. دستبند جناغی دوبل...... صفحه ی 5
    4. دستبند زیگزاگی..... صفحه ی 6
    5. دستبند زیگزاگ دوبل..... صفحه ی 8
    6. دستبند موجی...... صفحه ی 10
    7. دستبند نردبام شکسته..... صفحه ی 11
    8. گیس باف با دو رشته نخ...... صفحه ی 13 و 14
    9.دستبند بادبادکی.... صفحه ی 14
    10.دستبند توتم...... صفحه ی 15
    11. دستبند دانه برنجی یا گذرگاه اینکا....... صفحه ی 19
    12. حاشیه و مهره اندازی..... صفحه ی 22
    13. دستبند نخودی..... صفحه ی 27
    14. تاب و گیس باف....... صفحه ی 31
    15.صاف شدن ابتدای دستبندها..... صفحه ی 31
    16.دستبند پایه ی مکرمه، شیوه ی مهره اندازی در این دستبند و مدل دادن به پایان دستبندها با استفاده از این تکنیک..... صفحه ی 32
    17. آموزش اولین مبحث طرح اندازی و نقشه خوانی...... صفحه ی 33
    Deteri, tala1, waterlily و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

خوب بافت این دستبند رو که ساده ترین هست و پایه ی کار شروع می کنم....

برای بافت این دست بند ساده به روش زیر عمل می کنیم.....

4 رنگ نخ آماده کنید.... سرش رو گره بزنید به طوری که مقداری نخ به اندازه ی 3 یا 4 سانت از بالای گره بیرون باشه.....

نخ ها رو به طور عمودی مقابل تون بگیرید و گره رو با سنجاق قفلی به یک مکان به صورت عمودی فیکس کنید.... به طوری که مثلا گره در بالا و نخ ها آویزان مقابل روی شما باشن..... بعد که دست تون راه افتاد می تونین سنجاق رو به شلوار هم نصب کنین و حین این که نشستید، برای خودتون دستبند و بند کفش و گوشواره و غیره درست کنین.....

بافت رو شروع می کنیم.....
    ابتدا اولین نخ سمت چپ رو که در این جا رنگش سبز هست در نظر می گیریم.... به روشی که در عکس می بینین نخ رو از روی نخ بعدیش رد می کنیم، یک شبه دایره درست می کنیم و بعد از زیر نخ میاریم بیرون و گره رو محکم به سمت بالا می کشیم.....

خیلی ها دو تا گره می زنن اما من خودم یک گره می زنم.... اگر دوست دارید کارتون برجسته تر باشه دو تا گره بزنید.... یعنی همون گره بالا رو یک بار دگه با همون نخ سبز روی نخ زردتون انجام بدید.....

گره ها رو به ترتیب روی نخ های بعدی هم می زنیم

رج اول که تموم بشه می بینین که این بار نخ زرد تون اولین نخ سمت چپ قرار گرفته.... بنابراین باید این بار گره ها رو با نخ زرد شروع کنین.... به این ترتیب رج اول تون سبز و رج دوم زرد می شه

کار رو با نخ های رنگی بعد تکرار می کنین تادست بندتون تموم بشه.....

.

من آدرس فیلم های آموزشی رو می ذارم.... مطمئنم که خیلی زیاد مفید خواهد بود و از دیدن اون همه دست بند خوشگل حسابی ذوق زده می شید.... آدرس ها مربوط به ی+وت+یو+ب هست.... اگر کار کرده باشید یااین سایت می دونید که سمت راست فیلم های دیگری هم در همون زمینه ی مورد علاقه ی شما بهتون پیشنهاد می شه.... می تونین روی اون ها هم کلیک کنید و همین طوری کلی فیلم در زمینه یی که نیاز دارید می تونید داشته باشید.... من فیلم آموزشی این دست بند بالا رو فعلا براتون می ذارم.... بعدا فیلم های دیگه رو هم به ترتیب آموزش، بهتون می دم
    http://www.youtube.com/watch?v=vLP072SeRi8

توضیحات این خانم رو چندان نیاز ندارید.... نگران نشید اگر زبانش رو نمی دونید.... من براتون توضیحش رو گذاشتم.... فقط این خانم یک جا اندازه ی نخ رو عنوان می کنن که 75 سانت هست.... همه ی نخ ها هم باید یک اندازه باشن.....
    دوقلوها, anjelina, otaagheaabi و 12 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 59 123411 ... آخرینآخرین