نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree390Likes

موضوع: بافتنی بدون استفاده از میل و قلاب

نمایش نتایج: از 81 به 88 از 465
صفحه 11 از 59 نخستنخست ... 89101112131421 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

Re: بافتنی بدون استفاده از میل و قلاب

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazaleh- khanum
    سوال فنی لادن جون تو صفحه 34 که گره پاتزل و اموزش دادی.اون گوشواره هاش اسم نخش چیه؟؟دوستان کسی میدونه بگه خیلی دنبال اینها هستم

هاجر جان منم خیلی دنبال این نخ ها بودم.... اتفاقا چند صفحه پیش از بچه ها اسم نخ رو پرسیده بودم.... تا این که این جا دیدم.... اسم نخ، نخ کنفی هست.... درست مثل نخ عمامه هست شکل قرقره اش اما تک رنگ و رنگ گونیه.... از ماشی رنگ داره تا قهوه یی و کرم.... رنگیش رو ندیدم.... خیلی خوشگل می شه دستبندهاش.... امیدوارم بتونی پیدا کنیش عزیزم

waterlily این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

ممنون ایشاا... امتحانام تموم بشه میرم دنبالش من عاشق این دستبندام و کمتر از 6تومن نمیفروشم البته مدلای سختتر.راستی لادن جون من عاشق بافت انگشتی شدم اما 7بار درست کردم خراب شد .چی کار کنم؟؟فیلم آموزشی یا سایت نداره؟؟

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazaleh- khanum
    ممنون ایشاا... امتحانام تموم بشه میرم دنبالش من عاشق این دستبندام و کمتر از 6تومن نمیفروشم البته مدلای سختتر.راستی لادن جون من عاشق بافت انگشتی شدم اما 7بار درست کردم خراب شد .چی کار کنم؟؟فیلم آموزشی یا سایت نداره؟؟

چرا عزیزم.... توی گوگل سرچ بزنی یک عالم سایت آموزشش دادن.... یک عالم فیلم هم توی یوتیوبه..... این یکیش:

http://www.youtube.com/watch?v=t3LKAlDz9ig

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

تا هاجر عزیز در مورد حلقه های ابتدای دستبندشون اگر دوست داشتن توضیحی بدن، من بگم که به دو روش ساخت حلقه رو از نت پیدا کردم....

اولین روش: خیلی ساده هست..... نخی رو که قصد داریم حلقه مون به اون رنگ باشه رو بر می داریم و به دسته ی نخ هامون گره می زنیم.... بعد خیلی ساده اون رو می پیچیم و می پیچیم دور دسته ی نخ هامون تا اندازه یی که دوست داشته باشیم حلقه مون گشادی داشته باشه..... بعد نخ ها رو به دور تنه ی اصلی می پیچیم و یک گره کوچولو می زنیم.... بعد نخ ها رو به داخل دستبند می بریم تا گره دیده نشه.....

روش دوم که فکر کنم همون روشی باشه که هاجر عزیز باهاش حلقه رو می زنن، به لحاظ ظاهری کمی شبیه به دانه انداختن توی بافت با دو میل هست.... برای این روش، نخی رو که دوست داریم حلقه مون هم رنگش باشه رو بر می داریم و به دور دسته ی نخ یک گره کوچولو می زنیم.... بعد با یک سر دیگه ی آزاد نخ، دور دسته ی نخ مون حلقه می زنیم و سر نخ رو از داخل حلقه بیرون میاریم.... همین طور ادامه می دیم تا مقداری که دوست داشته باشیم حلقه مون گشادی داشته باشه.... و بعد خیلی ساده نخ مون رو داخل کار میاریم و بافت دستبند رو شروع می کنیم.... من هنوز این حلقه ها رو امتحان نکردم.... امیدوارم درست فهمیده باشم..... از هاجر عزیز هم می خوام در مورد حلقه شون اگر دوست داشتن توضیح بدن.....

waterlily, نایاب 90 و gol gol این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    ღ. saba .ღ آواتار ها
    ღ صــــبا ღ
    نوشته های وبلاگ
    21
    میزان امتیاز
    76
    پسند شده
    6295
    پسند کرده
    800

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط لادن
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba_srk_rani
    خیلی قشنگ شده هانی جوووووووووووووون ...
    نقشه اش رو میزاری ؟؟؟

لادن جون میشه اینطوری طرحهایی مثل اون خرسه که یاد دادی اگه نقشه دیدیم ... ببافیم؟؟
    یا نباید توو اموزشا فضولی کنیم؟

صبا جونم از صحبت هام بد برداشت کردی عزیزم.... من تنها از دوستانی که آموزش ها رو قبلا انجام دادم خواهش کردم، فعلا به سراغ طرح های خیلی پیچیده نرن یا از نوآموزها خواستم در یادگیری طرح های جدید عجله نکنن..... چرا؟.... چون تا پایه ها قوی نشن درگیری با کارهای پیچیده تر، بچه ها رو دچار سردرگمی می کنه..... درست مثل این که ما الفبای یک زبان رو یاد نگرفته بخواهیم روزنامه بخونیم.... خوب این خیلی سخته..... من فقط همین رو خواستم.... و خواستم اون دسته از دوستانی که آموزش ها رو انجام دادن بیان و ما رو در تجربیات خودشون سهیم کنن..... مثلا هاجر عزیز جا دکمه ی خیلی قشنگی روی دستبندهاشون می اندازن..... من خودم آموزشش رو دیدم اما خیلی خوب بلد نیستم درش بیارم.... منتظر بودم آموزش های بیشتری رو ببینم تا بهتون یاد بدم.... این جا استادش الان هست و خودش می تونه توضیح بده برامون..... درست مثل الهام..... که هم توی گذاشتن نقشه کمک می کنه و یک بار طریقه ی بستن انتهایی دستبد رو به صورت تصویری توضیح داد..... توی هر مرحله همه با هم همکاری کنیم و آرام آرام بریم جلو.... این معناش خدای نکرده فضولی کردن نیست گل من.... شماها الان طرح اندازی ساده رو یاد گرفتید.... منظورم آلفای دو رنگ هست.... می تونید هر طرحی رو که دیدید و آلفای دو رنگ بود ببافید..... من اولش اسم نقشه ها رو نیاوردم و نگفتم این ها آلفا هستن چرا؟..... چون بچه ها ذوق دارن به صورت خودجوش می رن می گردن نقشه پیدا می کنن.... خوب ما آلفای چند رنگ هم داریم.... تابلو هم داریم.... طرح صورت هم داریم.... بعد میان و می پرسن و هر کدوم از سوال ها خودش آموزش برای یک جلسه هست.... نه می شه پرسش ها رو بی پاسخ گذاشت و نه می شه توضیح داد چون توضیح هر کدوم نیاز به عکس های مرحله به مرحله داره..... باید یک نصفه روز پاسخ تایپ بشه، عکس ها آپلود بشه و گذاشته بشه و حداقل برای من مقدور نیست که آموزش دو سه جلسه رو توی مثلا یک روز بذارم..... بعد هم ممکنه سر درگمی پیش بیاد برای خودتون.... اینه که می گم آهسته آهسته..... الان شما نقشه خوانی هم بلدید.... هر طرحی که دوست دارید می تونید ببافید..... نقشه ها هست..... شما هم درست می تونید مثل هاجر عزیز همه ی اون دستبندها رو ببافید.... چون نقشه خوانی بلدید..... اما بعضی نقشه ها پیچیده هستن.... ممکنه سردرگم کنن.... اگر دسترسی به فیلم ها داشته باشید مثل سعیده جون که دو تا طرح رو خودش بافته بود، حرفی نیست چون آموزش تصویریه و هر جا شد می تونید برگردونید فیلم و و چند بار و چند بار ببینید تا بتونید نقشه رو در بیارید..... اما وقتی نقشه ی پیچیده یی جلوتون باشه..... و سردرگم تون کنه خودتون دچار دردسر می شید..... همین عزیزم.... وگرنه من یکی که از خدامه شما ها تند و تند برید جلو.... بارها ازتون خواستم همه تون توی مباحث فعال باشید و نگذارید من تنها صحبت کنم و آموزش بدم..... حتی دوستای خوبی که آموزش ها رو قبلا دیدن و انجام دادن بیان مثلا یک روز خودشون یک مدل دستبند رو آموزش بدن.... این طوری تاپیک پویا و فعال می شه و همه از هم یاد می گیریم.... چون من خودم خیلی چیزها رو بلد نیستم..... برای یادگیری خیلی از طرح ها هم استادی نداشتم..... چه بهتر که این جا از شماها یاد بگیرم.... هر جا هم کمکی باشه هستم تا جایی که خودم بلد باشم.... این خواهشی بود که از همه تون داشتم.....
    قربونت برم لادن جون من متوجه منظورتون شدم ...
    منم منظورم این بود که میشه دورنگ رو ببافیم ؟ یا تند تند پیش نریم ...
    من خودمم دوست ندارم جلو جلو پیش برم ... دوست دارم قدم به قدم برم تا خوب یاد بگیرم ...
    ببخشید اگه نارحتت کردم ...
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۱۰/۲۴ در ساعت ۰۸:۱۱ بعد از ظهر
    ღ.ღ
    ماه من غصه چرا ؟
    تو خدا داری و او هر شب و روز
    آرزویش همه آرامش توست
    دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
    کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

و یک روش دیگه:

ابتدا مثل زمانی که می خواستیم سر دستبندمون صاف بشه، به روش مکرمه دور دسته ی نخ مون دونه می اندازیم.....

بعد با سر آزاد نخ مون از یک سمت (در این جا از سمت راست)حلقه درست می کنیم و سر نخ رو از میان حلقه عبور می دیم....

کار رو تا میزانی که لازم داریم تکرار می کنیم.....

بعد نخ مون رو همراه با نخ های نقشه داخل دستبند می بافیم....

waterlily و gol gol این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط لادن
    خیلی قشنگ شده هانی جوووووووووووووون ...
    نقشه اش رو میزاری ؟؟؟

لادن جون میشه اینطوری طرحهایی مثل اون خرسه که یاد دادی اگه نقشه دیدیم ... ببافیم؟؟
    یا نباید توو اموزشا فضولی کنیم؟

صبا جونم از صحبت هام بد برداشت کردی عزیزم.... من تنها از دوستانی که آموزش ها رو قبلا انجام دادم خواهش کردم، فعلا به سراغ طرح های خیلی پیچیده نرن یا از نوآموزها خواستم در یادگیری طرح های جدید عجله نکنن..... چرا؟.... چون تا پایه ها قوی نشن درگیری با کارهای پیچیده تر، بچه ها رو دچار سردرگمی می کنه..... درست مثل این که ما الفبای یک زبان رو یاد نگرفته بخواهیم روزنامه بخونیم.... خوب این خیلی سخته..... من فقط همین رو خواستم.... و خواستم اون دسته از دوستانی که آموزش ها رو انجام دادن بیان و ما رو در تجربیات خودشون سهیم کنن..... مثلا هاجر عزیز جا دکمه ی خیلی قشنگی روی دستبندهاشون می اندازن..... من خودم آموزشش رو دیدم اما خیلی خوب بلد نیستم درش بیارم.... منتظر بودم آموزش های بیشتری رو ببینم تا بهتون یاد بدم.... این جا استادش الان هست و خودش می تونه توضیح بده برامون..... درست مثل الهام..... که هم توی گذاشتن نقشه کمک می کنه و یک بار طریقه ی بستن انتهایی دستبد رو به صورت تصویری توضیح داد..... توی هر مرحله همه با هم همکاری کنیم و آرام آرام بریم جلو.... این معناش خدای نکرده فضولی کردن نیست گل من.... شماها الان طرح اندازی ساده رو یاد گرفتید.... منظورم آلفای دو رنگ هست.... می تونید هر طرحی رو که دیدید و آلفای دو رنگ بود ببافید..... من اولش اسم نقشه ها رو نیاوردم و نگفتم این ها آلفا هستن چرا؟..... چون بچه ها ذوق دارن به صورت خودجوش می رن می گردن نقشه پیدا می کنن.... خوب ما آلفای چند رنگ هم داریم.... تابلو هم داریم.... طرح صورت هم داریم.... بعد میان و می پرسن و هر کدوم از سوال ها خودش آموزش برای یک جلسه هست.... نه می شه پرسش ها رو بی پاسخ گذاشت و نه می شه توضیح داد چون توضیح هر کدوم نیاز به عکس های مرحله به مرحله داره..... باید یک نصفه روز پاسخ تایپ بشه، عکس ها آپلود بشه و گذاشته بشه و حداقل برای من مقدور نیست که آموزش دو سه جلسه رو توی مثلا یک روز بذارم..... بعد هم ممکنه سر درگمی پیش بیاد برای خودتون.... اینه که می گم آهسته آهسته..... الان شما نقشه خوانی هم بلدید.... هر طرحی که دوست دارید می تونید ببافید..... نقشه ها هست..... شما هم درست می تونید مثل هاجر عزیز همه ی اون دستبندها رو ببافید.... چون نقشه خوانی بلدید..... اما بعضی نقشه ها پیچیده هستن.... ممکنه سردرگم کنن.... اگر دسترسی به فیلم ها داشته باشید مثل سعیده جون که دو تا طرح رو خودش بافته بود، حرفی نیست چون آموزش تصویریه و هر جا شد می تونید برگردونید فیلم و و چند بار و چند بار ببینید تا بتونید نقشه رو در بیارید..... اما وقتی نقشه ی پیچیده یی جلوتون باشه..... و سردرگم تون کنه خودتون دچار دردسر می شید..... همین عزیزم.... وگرنه من یکی که از خدامه شما ها تند و تند برید جلو.... بارها ازتون خواستم همه تون توی مباحث فعال باشید و نگذارید من تنها صحبت کنم و آموزش بدم..... حتی دوستای خوبی که آموزش ها رو قبلا دیدن و انجام دادن بیان مثلا یک روز خودشون یک مدل دستبند رو آموزش بدن.... این طوری تاپیک پویا و فعال می شه و همه از هم یاد می گیریم.... چون من خودم خیلی چیزها رو بلد نیستم..... برای یادگیری خیلی از طرح ها هم استادی نداشتم..... چه بهتر که این جا از شماها یاد بگیرم.... هر جا هم کمکی باشه هستم تا جایی که خودم بلد باشم.... این خواهشی بود که از همه تون داشتم.....
    قربونت برم لادن جون من متوجه منظورتون شدم ...
    منم منظورم این بود که میشه دورنگ رو ببافیم ؟ یا تند تند پیش نریم ...
    من خودمم دوست ندارم جلو جلو پیش برم ... دوست دارم قدم به قدم برم تا خوب یاد بگیرم ...
    ببخشید اگه نارحتت کردم ...
    نه عزیزززززززم من اصلا اصلا ناراحت نشدم.... ممکن بود همین برداشت از متن من برای بقیه هم پیش بیاد.... من یک کم بیشتر راجع به منظورم توضیح دادم.... شاید چون من از صورتک ها استفاده نمی کنم متنم خشک به نظر میاد..... صبا جون بافت رنگی آلفا رو شروع کن.... اگر هم دوست داشتی بیا و برامون توضیح بده که چه کار کردی..... من خیلی هم خوشحال می شم
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۱۰/۲۴ در ساعت ۰۸:۱۲ بعد از ظهر

مدیر انجمن
    ღ. saba .ღ آواتار ها
    ღ صــــبا ღ
    نوشته های وبلاگ
    21
    میزان امتیاز
    76
    پسند شده
    6295
    پسند کرده
    800

ویترین مدال ها

لادن جون منه خنگ عمرا بتونم بدونه اموزش شروع کنم بافت رنگی رو ...
    اون طرحی که گفتم دارم می بافم ... دورنگ هست ...

فکر کنم شیرین بود ک میخواست بافت چند رنگی شروع کنه ...

من دارم با نخای ابریشمم خودمم رو خفه میکنم دستبندای قبلی رو میبافم ... تازه یه جناقی برای خودم بافتم ... خیلی خوشگل شده !!!

وای ببینش لادن جون ..

aynaz-jun, fatemeh1378 و waterlily این نوشته را پسندیده.
    ღ.ღ
    ماه من غصه چرا ؟
    تو خدا داری و او هر شب و روز
    آرزویش همه آرامش توست
    دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
    کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...

صفحه 11 از 59 نخستنخست ... 89101112131421 ... آخرینآخرین