نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3445Likes

موضوع: انواع خورش مرغ

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 756
صفحه 1 از 95 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    64
    پسند کرده
    0

انواع خورش مرغ

خورشت مرغ با آلو

پیاز رو خورد کنین کمی* تفت بدید، تکه*های مرغ را که شستید به این اضافه کنین و تفت بدید، آلو هارو هم که در آب خیس کردید و خوب شستیهید به اون اضافه کنین با آب سرد تا روی مرغ هارو بگیره، اکمی آب زعفرون بزنید با نمک و فلفل بزنین ۳۰ دقیقه بجوشه. هویج و سیب زمینی* رو که تکه تکه کردید تو کم روغن تفت بدید(میتونین اونها را تفت ندید ولی* من اینکار را می*کنم که خورشت مثل سوپ نشه) و کنار بگذارید بد از نیم ساعت که مرغ جوشید رو درجه کم هویج و سیب زمینی* رو اضافه کنین، بذارین ۱۵ دقیقه دیگه بجوشه، نمک اونو تست کنین. من در ۵ دقیقه آخر کمی* آبلیمو به اون اضافه می*کنم چون خانواده*ام زیادغذای* شیرین دوست ندارند. دستور تو اینترنت واسه این غذا هویج نداره واسه اونه که میگم دستورغذای* من, من دراوردی هستش،، من هویج ریختم که این غذا کمی* قیافه اش خوشگل بشه. اگه بخاهیرد میتونین کمی* رب گوجه به این غذا بزنین که رنگش قشنگ تر بشه. مال من که خیلی* خوشمزه شده بود جاتون خالی*.

گلبرگی و باران67 این نوشته را پسندیده.
    خودت را و آرزوهات را باور کن!!!!! اگه خودت خودتو باور نکنی*، چطوری توقع داری دیگران باورت کنن؟

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    0

انواع خورش مرغ

مرغ مستانه پز:

اين مرغ توي فر پخته مي شه و به همين دليله كه طعم فوق العاده اي داره. من معمولا براي مهموناي رسمي و رودرواسي دارم اين مرغ رومي پزم. چون بهتره فرم چيدن مرغا تو ظرف حفظ شه، بنابراين بهتره تو همون ظرفي كه ميارين سر ميز يا سفره بپزيدش. مثلا من تو پيركس پختم.

طرز تهيه:
    اول پياز رو حلقه حلقه مي كنيد و كف ظرف مي چينيد. بعد مرغ رو روش مي ذاريد و بهش زردچوبه مي پاشيد.
    حالا بايد سس غذا رو آماده كنيد. چند قاشق رب رو تو روغن سرخ كنيد. سرخ كردن رب تو روغن باعث خوشرنگي غذا مي شه. خورش تون كاملا قرمز شفاف در مياد.
    بعد توي سس، نمك، فلفل، يه كم كاري، فلفل سياه، زعفران آب زده بريزيد. نصف ليوان آب بريزيد توش و 10 دقيقه بذاريد رو شعله متوسط بپزه. نبايد آب زياد داشته باشه. مي خوايم مثل يه سس غليظ باشه.
    بعد از آماده شدن، سس رو روي مرغ ها بريزيد و اگه ديديد كم آبه يا تشخيص داديد ممكنه مرغتون ته بگيره، يه كم آب بريزيد روش و با فويل بپوشونيدش. توجه كنيد كه آب نبايد روي مرغ ها رو بگيره. اگه دوست داشته باشيد مي تونيد توش هويج هم كج كج برش بزنيد و بريزيد تا با مرغ ها بپزه. من كه خيلي دوست دارم.
    روي فويل رو سوراخ كنيد و با درجه 170-180 سانتيگراد بذاريد رو طبقه پايين يا مياني فر بپزه. اگه رو طبقه مياني باشه ديرتر مي پزه اما احتمال سوختنش هم كمتره. مدت زمان پخت بستگي به ميزان آب توي ظرف داره و نكته مهم اين غذا دقيقا ميزان آبشه. اگه زياد باشه آبكي و بي طعم مي شه و اگه كم باشه ظرفتون مي سوزه. هر از چند گاهي چك كنيد ببينيد آب داره يا نه. به طور متوسط 1.5 ساعت طول مي كشه تا اين مرغ بپزه. يعني از مرغ تو قابلمه بيشتر به زمان نياز داره.
    15 دقيقه مونده به پايانش مي تونيد يك تا دو قاشق غذاخوري آب نارنج يا يك قاشق غذا خوري سر خالي آب ليمو اضافه كنيد تا طعم بگيره.
    موقع آوردن سر ميز روش زعفران آب كرده بريزيد. با سيب زميني سرخ كرده ترئينش كنيد و نوش جونتون كنيد.
    مستانه

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    0

خورش مرغ ترش

طرز تهیه هم نداریم چون سبزی مرغ ترش از شمال داسته باشید بقیه ش حله!
    مرغ رو با پیاز یه تفت کوچیک می دید تنها در حدی که رنگ مرغ به سفیدی بزنه. بعد سبزی رو اضافه میکنید (تو سبزی من دونه انار و گردو اضافه شده بود) تفت می دید. یه کم آب می ریزید و میگذارید که جا بیفته. به همین سادگی به همین خوشمزگی به همین همسر کُشانگی!

marie, najmehkhatoon و باران67 این نوشته را پسندیده.
    مستانه

مدیر انجمن
    DaDa آواتار ها
    سارا حکمتی
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    7611
    پسند کرده
    2903

ویترین مدال ها

Re: خورش مرغ ترش

مستانه عزیز من این خورش رو با سبزی قرمه سبزی درست می کنم !!!!!!!!!!!!
    واسه اینکه شمالی بشه یه خورده هم سیر داغ بهش اضافه می کنم .
    ما توش لپه هم می ریزیم و وقتی که غذا کاملا جا افتاد یه دونه تخم مرغ رو هم توی کاسه می زنیم و بهش اضافه می کنیم . (اکثر خورشهای شمالی این تخم مرغ رو داره .)
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    عکسهای بدون توضیح حذف می شوند !

Elli آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    186
    پسند کرده
    35

من هم این خورشت رو درست میکنم كه از غذاهای مورد علاقه خودم و همسر جانه:) من همیشه سبزیش رو به صورت اماده دیدم، ولی شنیدم كه سبزی مرغ ترش متشکل از تمام سبزی های معطره به جز شوید.
    من مرغ رو تفت میدم بعد از اینکه رنگ مرغ تغیر کرد سبزیش رو اضافه میکنم، چند تا جوش كه زد حدود ۲ قاشق غذا خوری گردوی خورد شده توی خورش میریزم. مرغ كه پخت و گردو كه به روغن افتاد نصف پیمانه آب نارنج داخل خورش میریزم و بعد از ۳۰-۲۰ دقیقه نوش جان میکنیم.
    marie و melooody این نوشته را پسندیده.
    :) Clap along if you feel like happiness is the truth

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    0

جدی دادا جان؟ من تا حالا با لپه رو نشنیده بودم. من شمالی نیستم (اما شمالی ها را دوست دارم! امام مستانه "ره" :)) ... ) اما در کل عاشق غذاهای شمالی و در صدرشون همین مرغ ترشم. این بار هم دفعه اولم بود که می پختم و سعی کردم همون جوری بپزم که همیشه خورده بودم. البته تو شمال من آبدارترشو خورده بودم اما خودم گذاشتم خیلی غلیظ شد.

الی جان من آب نارنج نریختم اما خورشم خودش خیلی ترش بود. شاید اناراش خیلی ترش بوده. نمی دونم. راستش این سبزی رو دختر عمه م آماده شده از شمال برام فرستاد و منم همین طوری استفاده کردم. این بار یه کم آب نارنج هم می ریزم ببینم چه طور می شه. عطرش که قطعا عالی می شه. :)
    مستانه

M-T آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    116
    پسند کرده
    101

منم شمالي نيستم ولي از شمالي ها ياد گرفتم . سبزيهاي معطر (نعنا- جعفري- ريحون و كمي گشنيز) تو تهران جواب ميده
    ميتونين همين مواد را داخل شكم بادمجون سرخ كرده بزارين و با كمي رب گوجه فرنگي كه در آب حل شده بزارين بپزه تا به روع بيفته كه ميشه بادمجون شكم پر. درضمن در صورت در دسترس نبودن انار ميتونين از رب انار ترش يا رب آلوي ترش استفاده كنين. غلظتشم منم همينطوري كه مستانه جون درست كرده درست ميكنم ولي تقريبا سليقه ايه بعضي ها آبدارترش ميكنن.
    خدايا مرا درياب !

مشهد ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    204
    پسند کرده
    2

Re: انواع خورش مرغ

خورش آناناس با مرغ
    این خورش یک نوع خورش چینی است:
    مواد لازم:
    مرغ خرد شده بدون استخوان 160 گرم
    فلفل دلمه ای خرد شده 4 قاشق غذاخوری
    کمپوت آناناس خرد شده 10 قاشق غذاخوری
    آرد ذرت یک قاشق غذاخوری
    سس سویا 2 قاشق غذاخوری
    سیر 4 حبه
    روغن 2 قاشق مرباخوری
    نمک و فلفل به مقدار لازم

دستور پخت:
    سیر را می کوبیم و همراه با مرغ روی شعله ملایم داخل ظرف در بسته قرار می دهیم تا آب مرغ کشیده شود. بعد فلفل خرد شده ، آرد ذرت و سس سویا را به مرغ اضافه کرده و هم می زنیم. آب کمپوت آناناس را همراه با نمک و فلفل داخل خورش ریخته و می گذاریم آهسته بجوشد تا مواد پخته شده و سس آن کمی غلیظ شود. در آخر آناناس خرد شده را اضافه می کنیم. هنگامی که آناناس کمی گرم شد خورش آماده است.
    نوش جان
    گلبرگی و باران67 این نوشته را پسندیده.
    صبح یک روز خرداد آمدی...
    تمام روزهایم [HIGHLIGHT=#e5b9b7]خردادی[/HIGHLIGHT] شد...

صفحه 1 از 95 123411 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف