نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree206Likes

موضوع: بیماری های زنان و طب سنتی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 320
صفحه 1 از 40 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

بیماری های زنان و طب سنتی

سلام دوستان تو این تاپیک در مورد انواع بیماری های زنان حرف میزنیم و هر چی یاد بگیرم می نویسم این پست اول هم برای اینکه بعدا که مطالب زیاد شد بشه ازش به عنوان فهرست استفاده کرد خالی می گذارم ...

در ضمن سوالهای عمومی و کلی رو که تو هیچ کدوم از تاپیک ها نمی گنجه تو قسمت پرسش و پاسخ بذارید اما سوالهایی که متعلق به هر مبحثه که تاپیکش هست ، تو تاپیک خودش باشه بهتره
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

Re: بیماری های زنان و طب سنتی

خب در درجه اول دانه ها و گیاهان دارای هورمون زنانه رو اینجا می نویسم که تو پستهای بعدی هر جایی نوشتم استفاده از گیاهان دارای هورمون زنانه منظورم همین گیاهان هست ...

اما دوستان خوبم دقت کنید که حتی این داروهای گیاهی هم باید در خوردنش دقت فراوان بشه مثالی که میارم برای ادویه هایی مثل زیره و زنجفیل هم صادقه ، حتی زیاد خوردن اینها هم مثل افراط و تفریط در همه زمینه ها برای بدن شما باعث مشکل خواهد شد ، پس خواهشا تو خوردن این گیاهان هم کاملا دقت داشته باشید ..

مثلا یکی از گیاهان دارای هورمون زنانه و هم مردانه شیرین بیان است شیرین بیان دارای خواص بسیار زیادی هست مثلا برای درمان دردهای معده و سرطانها هم کاربرد داره ، عصاره اش شربت سینه هست و ... اما برخی از افراد با مصرف زیاد شیرین*بیان دچار درد عضله و عده*ای دیگر با کرخت شدن دست و پا مواجه می*شوند.

مصرف زیاد این ماده سبب افزایش وزن نیز می*شود.

در صورت بالا بودن فشار خون یا ناراحتی کلیه، قلب یا کبد باید از مصرف شیرین بیان پرهیز کرد.

مصرف این گیاه و فرآورده*های آن برای زنانی که در دوران بارداری یا شیردهی*اند، منع شده*است.

البته با رعایت میزان معقول مصرف شیرین بیان می*توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرده، از خواص بسیار مفید آن بهره برد. در صورت لزوم مصرف طولانی*مدت شیرین بیان، بهتر است آن را با کتیرا ترکیب کرد.

این فقط یه مثال بود برای تمام داروهای گیاهی دیگر هم ضررها و خواص فراوان زیادی وجود داره پس مطالبی که من تو سایت می نویسم دلیل بر مجوزی برای خوردنشون نیست حتما باید با مشورت اساتید طب سنتی خورده بشن ، پس لطفا اگر خواستید هر کدوم رو مصرف کنید سرخود نباشه تا بعد مشکلی پیش نیاد ...

و اما لیست گیاهان دارای هورمون زنانه :

رازیانه (بادیان ) ، شنبلیله ، شوید ، شیرین بیان ( هم دارای هورمون زنانه و هم مردانه ) ، موز ( زنانه و مردانه ) البته منظورم از موزها موزهای نارسی که در گلخانه ها رسیده میشه نیست موزهایی که متاسفانه تو ایران پیدا نمی کنید و به معنای واقعی موز هستند ، زیره ( زنانه و مردانه ) ، ترخون ( زنانه و مردانه ) ، خرفه ( زنانه و مردانه ) ، سیب زمینی ، زرده ی تخم مرغ ، شیر محلی ، آناناس ، غوره ، سویا ، چعندر ، آب جو ( تهیه شده به روشی که قبلا در سایت گفته شده ) ، مریم گلی و جینسینگ

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    116
    پسند کرده
    0

سلام مهشید جان
    عذر میخوام وقتتون رو میگیرم من تنبلی تخمدان دارم و هورمونای مردونم بالاست 1 ساله تحت نظر دکتر قرص میخورم ولی باز عادت ماهیانم نامنظم شده حتی با آمپول پروژسترون هم پ ر ی و د نشدم یه مدت هم رازیانه دم کردم و خوردم ولی باز تاثیر نداشت شما چه راهی رو پیشنهاد می کنید؟ از راهنمایتون ممنونم
    دل من از تبار دیوارهای کاه گلی است
    ساده می افتد
    ساده می شکند
    ساده میمیرد
    دل من تنها سخت میگیرد . . .

beautiful_lie آواتار ها
    میزان امتیاز
    20
    پسند شده
    1069
    پسند کرده
    1697

خواهر من pco (تنبلی تخم دان)داره البته الان بیماریش تا حد زیادی تو تاپیک سلسله موی دوست کنترل شده و الان دیگه زیر نظر پزشک نیست ولی پارسال که دکتر میبردیمش براش جینسینگ و رازیانه نوشته بودن و مرتب مصرف می کرد و واقعا تاثیر داشت البته در کنار کلی داروی هورمونی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    39
    پسند کرده
    0

برای PCO دکترای حاذق متفورمین تجویز می کنند و البته خیلی هم اثر داره... تازه کمک به کاهش وزن هم می کنه....این تنبلی تخمدان کم کم باعث مقاموت بدن به انسولین می شه و در نتیجه می تونه باعث دیابت هم بشه که همون متفورمین جلوی همشو می گیره...

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان ریحانه
    مهشید جون چی شد ما منتظر بقیش هستیم ..

میشه درباره طریقه مصرف یا چه جوری دم کردن این گیاهها هم توضیح بدید ؟
    اخه ما یه دوستی داریم که هر وت میریم خونشون برامون از دمنوشهای گیاهی میاره بعد میگه مثلا مدت زمان دم کردن این بیشتره اون کمتر ....برای همین فکر کردم شاید برای گلهای مختلف فرق کنه ......
    دوست خوبم بسته به این داره که از چه گیاهی استفاده کنید بیشتر گیاهان زمان دم کردن بیست دقیقه براشون مطلوبه چون مواد موثره آزاد میشه .. بعضی اطبا اعتقاد دارن اول یه جوش بخوره و دم بشه و بعضی دیگه می گویند با زیاد شدن زمان ممنکه مواد موثره به داخل گیاه برگرده که بعید می دونم درست باشه ..

بعضی گیاهان مثل میوه نسترن چون برای ویتامین ث آن مورد استفاده قرار می گیره باید مدت دم شدن کوتاه و داخل آب ولرم باشه ..

اما در حالت کلی همان بیست دقیقه مطلوب و مورد تایید هست

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    612
    پسند کرده
    676

مهشید جون چه گیاهانی قاعده اوره؟ یعنی وقتی از وقت پریودمون میگذره چی بخوریم؟مرسی گلم

کالاهای من
    4
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    367
    پسند کرده
    73

برای عفونت و ترشحات چی خوبه ؟
    پایانی برای قصه نیست . چرا که نه گوسفندان عاقل میشوند و نه گرگها سیر