نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree15Likes

موضوع: درمان ناراحتی های تیروئید در طب سنتی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 30
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
    مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

درمان ناراحتی های تیروئید در طب سنتی

سلام دوستان گلم تو این تاپیک می خوام درباره انواع ناراحتی های تیروئید مثل کم کاری ، پرکاری و ... حرف بزنیم و کم کم راهکارهاش رو بنویسم و هر وقت هم چیز جدیدی یاد گرفتم بهش اضافه کنم .

اما دوستان خوبم دقت کنید که حتی این داروهای گیاهی هم باید در خوردنش دقت فراوان بشه مثالی که میارم برای ادویه هایی مثل زیره و زنجفیل هم صادقه ، حتی زیاد خوردن اینها هم مثل افراط و تفریط در همه زمینه ها برای بدن شما باعث مشکل خواهد شد پس خواهشا تو خوردن این گیاهان هم کاملا دقت داشته باشید ..

پس مطالبی که من تو سایت می نویسم دلیل بر مجوزی برای خوردنشون نیست حتما باید با مشورت اساتید طب سنتی خورده بشن ، پس لطفا اگر خواستید هر کدوم رو مصرف کنید سرخود نباشه تا بعد مشکلی پیش نیاد ...

کم کاری تیروئید :

افرادی که کم کاری تیرویید دارند غذاهای گرم و خشک را باید بیشتر بخورند، بادکش تیرویید انجام دهند، بعضی از اطبای طب سنتی مخصوصا دکتر روازاده بر این باورند که علت کم کاری تیروئید نرسیدن خون به تیروئید می باشد ، و با انداختن زالو درمان می شود به این صورت که دقیقا دو عدد زالو روی غده تیرویید گذاشت و عموماً با یکبار جواب می گیرید و در صورتیکه بار اول جواب نداد می توانید تکرار نیز بکنید.( حتی برای پرکاری تیروئید نیز این روش مفید است )

و اما توصیه هایی دیگر برای کم کاری تیروئید در کتاب درمان با روش بوعلی سینا :

عوامل ایجاد کننده : تابش اشعه ، آسیب دیدگی مهره ی هفت گردنی ، گندم ( زیاده روی در مصرف ) ، لبنیات ( زیاده روی ) ، سردی ها ، کافئین ، ناراحتی های عصبی ، سیگار ، قرص های جلوگیری از بارداری ، مصرف گوشت زیاد خصوصا قرمز و چرب ، فرآورده های دریایی ( افراط ) ، شاهی ، توت فرنگی ، اسفناج ، تره ، لبو ، شلغم ، آب آشامیدنی دارای املاح آهکی ، کمبود کبالت ، ید و روی

درمان: رژیم تصفیه کننده خون و کاهنده ی کلسترول ، ید ، فسفر ، منگنز ، منیزیم ، ویتامین های C,E,B6 ( به مقدار زیاد) ، مرکبات روزی پنج عدد ، جوشانده ی تخم ترب ، روزی یک مشت پسته خام ( متعادل کننده ) ، عسل + کمی زنجبیل

روزی یک دقیقه پا را بالا نگه دارید ، چای زنجبیل ، اگرغلبه سودا و بلغم دارید باید درمان شود ، مصرف گرمی و گرم کردن موضع روزی ده دقیقه
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

Re: درمان ناراحتی های تیروئید در طب سنتی

سلام مهشید جون ترویید پرکارو باید چه کار کرد ؟ من پرکارم
    ایمان زاییده ی ایدئولوژی ارزش دارد ، نه ایمان ارثی یا تقلیدی .

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط شیرین بیان
    مهشید جون منم کم کاری تیرویی دارم ناراحتیم بیشتر بخاطر خواب زیاد خستگی و بیحوصلگی و اضافه وزنه میشه راهنمایی کنی لطفا
    چون دکتر همگفته باید تا اخر عمر قرص بخورم
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal banoo
    سلام مهشید جون من تیروئیدم کم کاره خیلی بده چون سوخت وساز بدنم فوق العاده کمه و من هرچی سعی میکنم وزن کم کنم بی نتیجه میشه.

دوستان خوبم علاوه بر نکات گفته شده مخصوصا انداختن زالو اگر بتونید علف چشمه ( بولاغ اوتی ) رو تهیه کنید و ازش استفاده نمایید بسیار تاثیر داره .. از هر عطاری که خریدید طرز مصرفش رو هم دقیق بپرسید چون بسته به نوعش و اینکه چه قسمتی از گیاه هست طرز مصرفش متفاوته

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیه مامیه ماهان
    سلام . یه سوالی دارم .
    با اجازه
    بالا بودن tsh در دوران شیر دهی طبیعیه یا بایستی دارو مصرف کرد؟
    مال من 5 بوده و محدوده نرمالش 0 تا 5
    قبل بارداری هم مشکل تیروئید نداشتم
    دوست خوبم تو تاپیک پزشکی این سوال رو مطرح کن گلم دوستانی که مامایی خوندن بهتر می تونن کمک کنن .. من اطلاعاتی ندارم عزیزم

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط الهام 63
    مهشید منم کم کاری دارم ؟؟؟ بعد این انداخت زالو واقعا موثر هست ؟ چه جوری هست رو ناحیه تیروئید میزارن ؟؟؟؟؟
    بله گلم موثره ، برای بعضی ها همون یه بار کافیه و بعضی ها چند دوره نیاز دارن .. دو تا زالو روی غده تیروئید می ذارن اما باید حتما پیش کسی برید که بلد باشه وگرنه اثری نداره

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط شیرین بیان
    مهشید جون ممنون از جوابت به جای زالو نمیشه حجامت کرد فکرشم وحشتناکه
    نه گلم نمیشه .. یکی از علل کم کاری تیروئید بنا به گفته دکتر روازاده نرسیدن خون به غده تیروئید هست با حجامت پشت کمر که این اتفاق نمیفته ، اون حجامت خواص دیگه ایی داره ...

گلم اگر از زالو بدت میاد از علف چشمه استفاده کن و نمک مصرفیت رو نمک دریایی بکن و وزنت رو کم کن اگر اضافه وزن داری استفاده از علف چشمه ( بولاغ اوتی ) هم اگر اصلش رو پیدا کنی ( چون گیاهان مشابه هستن که به اشتباه عطاری ها می فروشن مثلا بهترین روش اینه خودت به چشمه هایی که هستن بری و پیدا کنی ، تو تبریز و چهارمحال بختیاری فراوان هست ) بعد از 6 ماه در بیشتر موارد جواب می ده

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط beautiful_lie
    مهشید جون میشه گفت افرادی که طبعشون سرده و غلبه بلغم دارن بیشتر به کم کاری تیروئید مبتلا میشن؟ با توجه به اینکه عوامل ایجاد کننده سردی ها و لبنیات .. هست و درمانش مصرف گرمی...

منم تازگی دکترم گفته مشکوک به کم کاری تیروئید هستی
    پرناز عزیزم دکتر ابوالحبیب می گه یکی از علت های ناراحتی های تیروئید از هر جنسی ( کم کری ، پرکاری و ...) وجود خلط مهمان صفرا هست در اطراف تیروئید

میزان احتمال گرفتن کم کاری تیروئید به ترتیب از زیاد به کم : دم ، بلغم ، صفرا و سودا هست

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط elham61
    منم بعد از زايمانم كم كاري تيروئيد گرفتم و الان بعد از 3 سال و اندي مصرف قرص لووتيروكسين تيروئيدم كنترل شده ولي كلسترولم بالا رفته و بعد از مصرف داروهاي چربي خون آنزيمهاي كبدم بالا رفته و به كبد چرب نزديك شده............ بايد چيكار كنم همينجوري پيش برم به سي سال نرسيده اندازه يه خانم 70 ساله مريضي دارم... (گريههههههههه)
    دوست گلم برای کبدتون از تصفیه کبد و بعدش هم خارمریم استفاده کنید در تاپیک پرسش و پاسخ بارها توضیح دادم عزیزم .. اون تاپیک رو مطالعه کنید

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین