نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree15Likes

موضوع: درمان ناراحتی های تیروئید در طب سنتی

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 30
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
    مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

Re: درمان ناراحتی های تیروئید در طب سنتی

نقل قول نوشته اصلی توسط سوسن خانوم
    سلام منم کم کاری تیروئید دارم .چقدر این بیماری زیاده خیلی ها رو میشناسم که مبتلا هستند .
    سوال : اگه زالو بندازیم دیگه نیاز به قرص نداریم؟ چند روز بعدش باید آزمایش بدیم تا مطمئن بشیم مشکلمون حل شده ؟
    من علاوه بر کم کاری تیروئید کبد چرب هم دارم آیا این 2 تا باهم در ارتباطن ؟
    نه دوست گل در همه موارد زالو جواب نمی ده ... امیدوارم برای شما جواب بده عزیزم ..استفاده از بولاغ اوتی هم بسیاررر تاثیر گذاره ، قرص ها را قطع نکرده و بعد از چند ماه دوباره آزمایش بدهید

کبد چرب هم می تونه در ارتباط باشه یعنی تیروئید روی چربی خون تاثیر داره که در اثر اون ممکنه کبد چرب هم به وجود بیاد .. برای کبدتون هم راهکاری که به الهام جان گفتم رو پیشنهاد می کنم
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmaduse
    با سلام
    من مشکل کم کاری تیرئید دارم
    که تو آزمایشات گفته سمت چپ به دارو جواب نمیده
    و چند تا گره درآورده
    آیا این نوع بیماری با دارو گیاهی درمان میشه؟؟؟
    من سرفه هم میکنم یه حالت خارش مانند زیر گلو و مری باعث تحریک میشه که سرفه میکنم خلط هم دارم و بوی تند هم باعث شدت سرفه میشه.
    ممنون میشم کمکم کنین
    دوست عزیز شاید زالو و بعضی گیاهان به شما کمک کنه اما شدیدا پیشنهاد می کنم به دکتر طب سنتی مراجعه کنید ، اگر پزشکی نمی شناسید هم برایم خصوصی بزنید تا در تهران به شما پزشک معرفی کنم

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط شیرین بیان
    مهشید جون سلام همینجور که قبلا گفتم من کمکاری تیرویید دارم اما وضعیتم دیگه داره خیلی بهم ریخته میشه واقعا از خودم خسته شدم نمیدونم حالا این حالاتم به تیرویید مربوطه یا نه
    اولا خیلی میخوابم دوما اضافه وزن دارم درصورتیکه خوردن من فط غذاست اونم نه انچنان خیلی اصلا اهل هله هوله وشیرین وشکلات واینجور چیزا نیستم
    سوما شدید بی انرژی و هستم وضعف دارم زود بزود هم مریض میشم چند وتی هم هست بعد از تموم شد ن پ .. لک میبینم
    به دکترمم گفتم اما چیز خاصی بهم نگفت بعضی وتا طوری میشم که از ضعف دستا وپام میلرزه دستام هم مورمور میشه خلاصه اینکه خیلی زپرتی شدم ازمایش دادم کم خونی هم داشتم یه مدت ققرص خوردم حالا قرصم تموم شده ولی همینجوری هستم شدید بی انرژی وتنبل وخواب الود
    میشه لطفا یه راهیی جلوپام بزاری بخدا خسته شدم
    سلام دوست گلم

بله اینهایی که گفتید به کم کاری تیروئید و البته کم خونیتون می تواند مربوط باشد ..

چیزهایی که می نویسم را تا یک ماه رعایت کرده و بعدش برایم بنویسید که بهتر بودید یا نه

اول از همه مواد غذاهای مفید برای بلغمی را که در تاپیک اصول طب سنتی نوشتم مصرف کنید و از مصرف غذای مضر برای بلغمی ها پرهیز کنید

گیاهی به نام بولاغ اوتی ، هم برای کم کاری تیروئیدتان خوب هست و هم مقوی می باشد ، یا از دم کرده آن استفاده کنید و یا می توانید عصاره آن را از داروخانه ها بخرید .. از شرکت شفاگل سراب ، رویش هم نوشته بهدان فکر کنم .. 21 روز از این گیاه استفاده کنید

در طول روز حتما از خرما و مغزها استفاده کنید و روز خود را با شیربادام و عسل ( دستورش در نوشیدنی های سایت هست ) شروع کنید

در طول روز یک قاشق چایخوری از مخلوط آسیاب شده زنجبیل و جنسینگ راا در آبمیوه یا شیر گاو محلی تازه حل کرده و بخورید ...

سعی کنید از انگور و آب انگور طبیعی زیاد استفاده کنید

یک قابلمه مسی خریداری کرده و غذاهایتان را در آن قابلمه درست کنید در حالی که یک قاشق آهنی هم در قابلمه هنگام پخت غذا قرار داده اید

اگر چیزهایی که نوشتم را با دقت رعایت کنید خودتان بعد از یک ماه کاملا تفاوت را احساس می کنید ... بعد از یک ماه چیزهای دیگری به رژیمتان اضافه خواهم کرد

در ضمن فعالیت بدنی و ورزش را فراموش نکنید که برای شما بهتر هست که صبح زود باشه ...سعی کنید سر ساعت خاصی هر روز صبح ورزش کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط شیرین بیان
    سلام مهشید جون مرسی از اینکه جوابمو دادین یه سوال دارم نمیشه به جای ابلمه مسی از روی یا همون ظروف روحی استفاده کرد؟ وقاش اهنی غیر از این قاشقاییه که استفاده میکنیم؟ از کجا باید بگیرم؟
    نه عزیزممم .. شما از قابلمه آلمینیومی هم استفاده می کنید ؟؟ دوست عزیزم آلمینیوم بیشتر باعث کم خونی میشه گلمم

به هیچچچچچچ وجه ازآلمینیوم استفاده نکنید ... به طور خیلی ساده اگر بخوام بنویسم باعث عدم جذب آهن در خون می شوند ... اصلااااااااااااااااا از ظروف روحی استفاده نکیند

در مورد قاشق آهنی هم فکر کنم از بازار یا عطاری های معروف می توانید خریداری کنید به خودشان بگویید برای قابلمه مسی می خوام راهنماییتان می کنند .. در شمال در قدیم از نعل اسب هم استفاده می شده ...
    یک نکته در مورد قابلمه مسی هست که مطمئنا می دونی اما برای تاکید بیشتر می نوسم ، در قابلمه مسی غذا را نگهدارینکن ، مخصوصا غذای رب دار و ترش را
    بلافاصله بعد از پخت غذا قابلمه اش را عوض کن .. چون مس بعد از مدتی اکسید میشه که اون اکسید سبزرنگ سمی هست .. اما این اکسید روی حرارت آزادنمیشه .. باید غذا توش بمونه تا آزاد بشه ..

پسسسسسسسس حتما حواست به این موضوع باشه

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط narges goli
    من کم کاری تیرویید و قرص مصرف میکنم در ضمن بچه هم شیر میدم چند وقته احساس میکنم که کم کاریم بیشتر شده چون نشونه هاشو دارم میبینم که پوستم خشک شده ،خوابم زیاد شده ، یبوست و...
    چند روزه که خواب نی نی هم زیاد شده میخوام بدونم که ایا این مشکل تاثیر روی شیرم داره؟؟؟؟
    دوست گلم بهتره پیش پزشک برید و آزمایش ها رو انجام بدید عزیزممم .. اینجوری نمیشه حرفی زد گلم

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط نمسته
    سلام منم مشکل کم کاری تیرویید دارم. یه ذره که بهتر شده بودم قرصامو کنار گذاشتم الان وزنم 2 برابر شده. سوخت و ساز بدنم خیلی پایینه. به نظر شما قرص لیوترکسین خارجی با ایرانی خیلی فرق داره؟
    دوست گلم حتما دوباره به پزشک برای آزمایش هورمون ها مراجعه کنید ... در مورد قرص هم سوالتان را در تاپیک پزشکی بپرسید

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط شيـدا
    مهشيد جان براي كسي كه هم كم كاري تيروئيد داره و هم كبد چرب ، آيا تصفيه كبد همزمان با مصرف بولاغ اوتي تداخل نداره؟ ميتونه همزمان هردو رو انجام بده ؟
    براي مصرف بولاغ اوتي لازمه كه مثل تصفيه كبد ناشتا باشيم يا هروقت از روز بخوريم اشكال نداره؟ ممنون از زحماتت عزيزم.
    دوست گلم به نظر من اول یه تصفیه کبد رو انجام بده و بعد روی تیروئید کار کن .. فکر کنم اینجوری نتیجه ی بهتری بگیری و برای بولاغ اوتی ناشتا لودم ضروری نیست

البته کبد چرب فقط با تصفیه ساده کاسنی و شاهتره درمان نمی شه گلم

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    armita 60 آواتار ها
    زهره
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    190
    پسند کرده
    119

مهشید جان درمورد پر کاری تیرویید چیزی نگفتی؟من تازگیها تیروییم داره پرکار میشه واز خوردن دارو متنفرم .تپش قلب وریزش مو داره اذیتم میکنه

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    آسابانو آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    489
    پسند کرده
    2808

سلام به همه . منم کم کاری تیرویید دارم اضافه وزن پیدا کردم ، اشتهامم کم نیست البته زیادم نیست! خوابمم زیاده و اکثر اوقات بیحالم . خیلی ناراحتم :
    یه چیزی که خیلی بیشتر من رو ناراحت میکنه ، رشد وحشتناک موهای زایدم هست . بدنم و صورتم . این به تیروییدم مربوطه؟ کس دیگه ای هست که با کم کاری تیروئید موهای زایدش بیشتر شده باشه؟
    البته من تخم دانم هم کم کار شده ، از همون موقع که کم کاری تیرویئد شدم ،بجز تیروکسین ، متفورمین هم مصرف میکنم(البته فک میکنم نامنزمی قائدگیم یه جورایی ارثی هم هست)
    همیشه خواستن توانستن نیست؛ گاهی خواستن داغی

میشود که تا ابد بر دلت میماند......!

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین