نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3932Likes

موضوع: انواع ته دیگ های خوشمزه

نمایش نتایج: از 65 به 72 از 988
صفحه 9 از 124 نخستنخست ... 678910111219 ... آخرینآخرین

Re: انواع ته دیگ های خوشمزه

من با برنج آبكش هم درست مي كنم ولي تو اين حالت بايد هم برنج رو كمي تو قابلمه فشار بديم و هم روغن بيشتر و زمان بيشتر براي ته ديگ شدن لازم داره.در ضمن مامي سهند جون به نظر من كه ته ديگت خيلي جالب و خوشگل شده .اگه نگفته بودي من فكر مي كردم مدلش همين بوده( هميشه كه قالبي نبايد باشه)

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    زهرا س.پ آواتار ها
    زهرا ک.
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    3820
    پسند کرده
    2794

ممنون از همه دوستای گلی که راهنمایی کردن.من یادم رفته بود میشه با کته هم درست کرد.
    من با برنج آبکش هم ته دیگ قالبی درآوردم و فکر می کنم این برنج که ته دیگه اش یک تکه نبوده هم احتیاج به دم کشیدن بیشتر داشته و هم وقتی برنج رو توی قابلمه ریختم باید کمی فشارش می دادم که بهم بچسبه و البته له نشه
    باقالی پلو با
    مرغ

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    85
    پسند کرده
    181

ته دیگ نان لواش و کنجد

raheleh_fenel این نوشته را پسندیده.
    مهم نيست قفلها دست كيست مهم اينست كليدها دست خداست .

mahsa v0r0jak آواتار ها
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    710
    پسند کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط p_mahnoosh
    من با برنج آبكش هم درست مي كنم ولي تو اين حالت بايد هم برنج رو كمي تو قابلمه فشار بديم و هم روغن بيشتر و زمان بيشتر براي ته ديگ شدن لازم داره.در ضمن مامي سهند جون به نظر من كه ته ديگت خيلي جالب و خوشگل شده .اگه نگفته بودي من فكر مي كردم مدلش همين بوده( هميشه كه قالبي نبايد باشه)
    مهنوش عزیز یعنی منظورت اینه که بعد از اینکه برنج رو ابکش کردیم
    طرح ته دیگه که ته قابلمه زدیم هیچی
    برنج رو کامل بریزیم روی اون و فشارش بدیم تا روی برنج صاف بشه؟؟
    چند دقیقه باید بمونه و اینکه منظورت از بیشتر پختش چقدره؟؟؟
    فهمیدن عشق راچه مشکل کردند؛ ما را زدرون خویش غافل کردند؛انگارکسی به فکرماهی ها نیست؛ سهراب بیا که آب را گل کردند

مهسا جون ، درسته ...وقتی برنج رو تو قابلمه ریختی صافش می کنی( ولی برنج رو له نکنی ها)زمان پخت هم باید دستت بیاد. اگه خیلی بمونه همه ته دیگت رنگش تیره میشه و طرحت دیگه خوب معلوم نمیشه و اگه کم بگذاری انسجام پیدا نمی کنه و موقع بر گردوندن تو دیس وا میره .من 2 پیمانه برنج رو روی شعله پخش کن 1 ساعت می گذارم دم بکشه.برنج ها ته دیگ کم رنگی میشه و قسمت نون و سیب زمینی هم برشته و خوش رنگ میشه.
    باران67 این نوشته را پسندیده.

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

با اجازه ی دوستان گل من یه توضیح کوچولو بدم.تمام ته دیگهایی که من عکسشونو گذاشتم برنجشون آبکش شده است .کلا من خیلی کته نمیپزم مگه اینکه بخوام با تن ماهی یا جوجه کباب یا کباب تابه ای سرو کنم .که شاید توی ماه یک تا دوبار بیشتر اتفاق نیفته.برای برنج قالبی اول برنجتون آبکش کنید .بعد ته قابلمه رو چرب کنید(1-2 ق غ روغن مایع) ته دیگتون رو بچینید برنج رو آروم آروم بریزید روش. سطح برنجو صاف کنید.کمی برنجو فشار بدید .توجه کنید فقط کمی (که بخار بپیچه توی قابلمه)آب رو آروم از لبه ی قابلمه بریزید و در قابلمه رو ببندید(میتونید از آب روغن استفاده کنید) .اولش حرارت باید زیاد باشه به بخار که افتاد حرارت رو کم کنید و دمکنی بذارید .میتونید از شعله پخش کن استفاده کنید که ته دیگتون نسوزه.بعد از دم کشیدن برنج من روش روغن داغ میدم.و مقداری از روغن ته دیگمون از همینجا تامین میشه و دیگه ته دیگمون خیلی چرب نمیشه.
    برای اینکه ته دیگ قالبی از هم نپاشه سایز قابلمه باید متناسب با مقدار برنجتون باشه این نکته خیلی مهمه یعنی اگه قابلمه بزرگ و برنج کم باشه ارتفاع زیادی از قابلمه خالی میمونه و این باعث میشه برنج طی این مسافت! از هم پاشیده بشه ولی هر چه قابلمه پر تر باشه ارتفاع کمتری رو طی میکنه هنگام برگردوندن و متلاشی نمیشه.

راستی شیدا جون من در پاسخ یکی از دوستان که گفته بود چطور میشه برای کته از ته دیگهایی مثل سیب زمینی و ... استفاده کنیم اون توضیحو دادم.
    باران67 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    25
    پسند کرده
    0

برنج قالبی -آبکش، بدون درد و فشار
    *در طوفان زندگی با خدا بودن بهتر از ناخدا بودن است*

mahsa v0r0jak آواتار ها
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    710
    پسند کرده
    48

ته دیگ
    عشق همسری:دی
    نوشین جون و مهنوش عزیز از راهنماییتون ممنون

فهمیدن عشق راچه مشکل کردند؛ ما را زدرون خویش غافل کردند؛انگارکسی به فکرماهی ها نیست؛ سهراب بیا که آب را گل کردند

صفحه 9 از 124 نخستنخست ... 678910111219 ... آخرینآخرین