نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3932Likes

موضوع: انواع ته دیگ های خوشمزه

نمایش نتایج: از 873 به 880 از 988
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    -sania- آواتار ها
    میزان امتیاز
    137
    پسند شده
    7107
    پسند کرده
    6989
    ته دیگ خوشمل که مزه کاملاً شبیه ته دیگ لواش
    1 ق غ آرد + 2 ق غ ماست باهم مخلوط کرده و خمیر بدست میاد تو قیف ریخته و ته قابلمه نقش و نگار می کشیمو بعد برنج میریزیم و زیرش و یکم زیاد میکنیم و بعد میریم موهامونو شونه میکنیم و یادمون میره که روی گاز غذا داریم تا اینکه یه بوهایی به مشاممون میرسه ولی خب لازمه چون تا آقای همسر میاد ما از ته دیگه باید خوشمل تر باشیم
    طرحشو از یه سایت خداپدر بیامرز برداشتم اما اسمشو یادم نی

نام: تهدیگ2.jpg نمایش: 2398 اندازه: 91.3 کیلو بایتنام: ته دیگ.jpg نمایش: 1286 اندازه: 98.3 کیلو بایت
    قرمه سبزی

sOhEiLa71, behgol, خاله زهره و 41 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    ای پادشه خوبان داد از غم تنهایی دل بی تو به جان آمد وقتست که بازآیی

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    113
    پسند کرده
    357
    سانیا جون فوق العاده اس اما قبلش رو غن ریخته بودی کناره ها رو چطور زدی.میشه عکس مراحلش رو هم بزاری دوست هنرمند وبا یلیقه ام
    nazbanoo این نوشته را پسندیده.
    اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم الشریف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    113
    پسند کرده
    357
    نیلوفری جان تکی به خدا هم تو اخلاق هم تو هنر.خیلی ووست دارم
    nilufari, amir mami, *samir* و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

-sania- آواتار ها
    میزان امتیاز
    137
    پسند شده
    7107
    پسند کرده
    6989
    قربونت دوست جون
    من تو تابه درست کردم ؛ روغن ریختم تو تابه و کاملا چرخوندم و بعد باقیف هرجا که دوس داشتم این طرح استثنائی رو کشیدم ؛ با قیف راحت رو دیواره هارم میتونی طرح بکشی
    بعد برنج رو ردختم روش و گذاشتم دم
    موقع سرو هم کناره هاشو با ته قاشق از لبه تابه جدا کردم و ته تابه رو تو آب سرد گذاشتم و راحت برگردوندم
    قرمه سبزی

شکیبا14, titish khanoom, anjelina و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    113
    پسند کرده
    357
    ممنون سانیا جون دوست خوب وهنرمندم
    -sania- و زهــرا این نوشته را پسندیده.

-sania- آواتار ها
    میزان امتیاز
    137
    پسند شده
    7107
    پسند کرده
    6989
    باز هم من و ته دیگ خوشملم عین دستور بالا
    فقط این بار ته تابه روغن بیشتری ریختم و زیرشم کم کردم و موهامم از قبل شونه کرده بوووودم

نام: ته دیگ.jpg نمایش: 1140 اندازه: 45.9 کیلو بایتنام: ته دیگ1.jpg نمایش: 2317 اندازه: 100.7 کیلو بایتنام: ته دیگ3.jpg نمایش: 1133 اندازه: 89.9 کیلو بایت
    قرمه سبزی

ویرایش توسط -sania- : ۱۳۹۳/۰۹/۰۶ در ساعت ۱۲:۳۹ قبل از ظهر
    malihejoon773, گیلاس من, nilufari و 11 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

Nicole68 آواتار ها
    میزان امتیاز
    24
    پسند شده
    3322
    پسند کرده
    4197
    فندقی جون ناراحت نشو خانمی...حالا بقیه رعایت نکردن اشتباه کردن...اما الان که شما اندازه روغن رو گفتی واقعا من شفاف سازی شدم....چون کل برنجم رو اینقد روغن نمی دادم و انتظار داشتم چنین چیزی تخویل بگیرمو حالا فهمیدم که برای بابای همسری که عاشق اینجور ته دیگه باید دست و دلبازانه روغن بریزم
    و مرسی از نگارا جون که اصلا همچین سوالی پرسید چون من فکر نمی کردم مشکل از روغن کمی باشه که استفاده می کنم...فک می کردم لابد تفلونم مرغوب نیست دیگه.....
    اینجوری فک کنم کلا نچسبه به ظرف دیگه...مال من قیافه ش خوب می شه ها...اما چون می چسبه وقتی می خوام برگردونم از فرم میفته...

برای اینکه اسپم نشه منم بگم که راهی که من برای ته دیگ نگرفتن پیدا کردم اینه که:
    برنجو آبکش می کنم و کف قابلمه آب می ریزم(کم)می ریزم تو آبکشی که از سایز قابلمه کوچکتره...

نکته 1 اینجاست که چون دوباره بخار میفته تو قابلمه باید برنج رو زنده تر برداریم...
    نکته 2 هم اینه که من چرب نکردم آبکش رو =>یکم دونه ها شکست...مزیتش این بود که برنجی که دم شد بدون 1 قطره روغن بود... که با ته دیگه نمی شه بدون روغن درست کرد چون حالا اون برنج ، نون یا سیب زمینیی که کف هست می پزه به جای سرخ شدن و مزه ش زیاد جالب نیست...در حقیقت ماهایی که از اول بچگی ته دیگ دار خوردیم بخاطر همین ته دیگه که روغن زیادی برنجامون می بره...وگرنه به ما که ثابت شد برنج بدون روغن هم قابل طبخه هم قابل خوردن...

حالا اگه کسی حساسه که چرب باشه می تونه هم روش رو روغن بده و هم تو آبکش رو با قلم موی چرب شده روغن بماله که من شاید این سری مورد دو رو انجام بدم...

حالا آدم خواست یه حالی به شکم بده ته دیگ بال مرغ عالییییییییییییییهفقط زیاده روی نشه که مضره...من مرغ که می گیریم همیشه بالها روجمع می کنم و یه باره ته دیگشون می کنم به خصوص تو مهمونی

یه نکته دیگه درباره ته دیگا که مال منو به شخصه عالی می کنه اینه که آب و روغن و کمی نمک و زعفرون رو می ریزم روی ته دیگ چیده شده و برنج رو دم می کنم...(به جز روغنی که کف ریختم)
    و در حالتهای دیگه(رژیمی) حدود 1-2 ق چ روغن رو با 5-6 ق غ آب می ریزم کف قابلمه و پخش می کنم و سیب زمینی اول رو می ذارم کف قابلمه و می چرخونم که همه جا روغنی شه و بقیه سیب زمینی ها رو می چینم و شعله رو زیاد می کنم و درشو می ذارم و بعد 2-3 دقیقه برنجو می ریزم روش...
    و خب همیشه خوب درمیاد اما خب بخوام مثل فندقی جون برگردونم برنمیگرده و باید یه کوووووچووووولو با قاشق آزادش کنم و خودم بردارم بذارم روی برنجی که برگردوندم...که خب ظاهر از دست می ره اما برای رژیمیا خوبههههههههه
    پیتزا

*سایه روشن*, Negara, فندقی و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

می دونم که می تونم

فندقی آواتار ها
    PANI
    میزان امتیاز
    42
    پسند شده
    3364
    پسند کرده
    2364
    نیکول جون ممنون از درکت عزیزم.
    اگه میبینی این ته دیگ اینقدر خوش رنگو رو شده خوب تهدیگ ماکارونیه که روغن مایه ماکارونی هم ته نشین میشه و کار بهتر میشه .منم ته دیگ برنجم اینقدر چشم نواز نمیشه.
    Nicole68 و Negara این نوشته را پسندیده.
    تصور کنيد اگر قرار بود هر کس به اندازه دانش خود حرف بزند چه سکوتي بر دنيا حاکم مي*شد. (ناپلئون بناپارت)