نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree29Likes

موضوع: درمان آلرژی و خارشها در طب سنتی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 61
صفحه 1 از 8 1234 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

درمان آلرژی و خارشها در طب سنتی

برای درمان آلرژی راهکارهای زیادی وجود داره

در درجه اول تصفیه کبد برای شما بسیار مفید است که قبلا نیز توضیح داده ام ( عرق کاسنی + شاطره )

باید اصلاح طبع صورت بگیره مخصوصا غلبه سودا و صفرا باعث ایجاد حساسیت و آلرژی میشه در بعضی موارد غلبه دم

حجامت آلرژی نیز مفید هست ( در صورت نداشتن بعضی غلبه ها البته )

عوامل ایجاد یا تشدید کننده : کمبود مس ، منگنز ، کبالت ، کلسیم ، ویتامین ها گروه B خصوصا B3

مواد غذایی زیر باعث ایجاد آلرژی می شوند : تخم مرغ گوجه فرنگی توت فرنگی ، بادمجان سرخ کرده ، خربزه ، پنیر ، ادویه ، کاکائو ، عطرها ، صابون عطری ، تماس با پر ، گرده های گیاهی ، بوی مواد نفتی ، گرمی ( خوراکی های تند و شیرین ) ، کلم پخته ، افراط در مصرف نانهای حاوی خمیر ترش ، دوغ یا خامه ی ترش ، کنسرو ، میوه های خشک ، قارچ ها ، سوسیس ، کالباس ، سرکه ، سس ، آب انگور ، زعفران ، بادام زمینی ، خرچنگ ،گوشت گوساله ، ماهی دودی ، آناناس ، گرد و خاک ،میگو ، شیر ( بعضی از افراد قابلیت هضم آن را ندارند ) ، سمبوسه

درمان :

ویتامین های گروه B,C,D,E ، کلسیم ، منگنز ، مس ، پتاسیم ، بدن را کم کم به ماده ی حساسیت زا عادت دهید ( مثلا اگر به گوجه فرنگی حساسیت دارید ابتدا آن را بو کنید ، لمس کنید ،و سپس کم کم آن را به مقدار کم بخورید ، تا پانزده روز این کار را انجام دهید تا به ان عادت کنید و حساسیت از بین برود )

عوض کردن پوشال کولرهای آبی ( هر سال ) ، شیر + مالت ، زالزالک ، دم کرده ی مریم گلی

روزی یک استکان عرق کاسنی ، پانزده دقیقه قبل از مصرف خوراکی های حساسیت زا دو لیوان آب + یک لیوان عرق کاسنی

روغن زیره ی سیاه ، مالش نشاسته 25 گرم + کتیرا 15 گرم + گلیسیرین 100 گرم برای رفع حساسیت دست

برای رفع خارش پوست خوردن آب رقیق جو ( جو را بپزید و زمانی که هنوز جو لعاب ننداخته آب سرخ رنگ رو با تمبر هندی بخورید ) این روش برای خود من بسیار موثر بوده ...

برای پاکسازی بدن خوردن آب پنیر( ماءالجبن ) ولرم هم خیلی مفیده ... البته اگر بتونید بخورید

قسمتی از نوشته هایم برگرفته از کتاب درمان گیاهی به روش ابوعلی سینا می باشد

در ضمن حتما باید لینت مزاج داشته باشید ، غذای خود را بیشتر غذاهای آب پز و بخارپز و آبکی مثل آش و سوپ و کاهو و خیار قرار دهید. سرخ کردنی و بریان و کباب هم کمتر مصرف کنید.
    ghazalh این نوشته را پسندیده.
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

Re: درمان آلرژی و خارشها در طب سنتی

خارش سر :

عوامل ایجاد یا تشدید کننده :

انواع شیرینی ، قند ، شکر ، شکلات ، خرما ، ارده ، شیره ، گرمی ( خوراکی های تند و شیرین ) ، شستشوی دیر به دیر سر ، کمبود کلسیم و ویتامین های گروه B

درمان :

سردی ها ( خوراکی های ترش و بی مزه ) ، شستن سر با جوشانده گل همیشه بهار ، عرق کاسنی 3 گرم + شاطره(شاهتره ) 2گرم روزی 3 لیوان ، آبجو ( یک کیلو جو را با یک لیتر آب بجوشانید تا جوها به اصطلاح شکفته شود اما لعاب نیندازد هر قدر لعاب بیندازد از خاصیت دارویی آن کم و خاصیت غذایی آن زیاد می شود ، آب سرخ را صاف کرده و بگذارید خنک شود و روزی 3 لیوان میل نمایید )

اگر طبعمون دارای خشکی هست باید این خشکی اصلاح شود ...
    ghazalh این نوشته را پسندیده.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    117
    پسند کرده
    0

مهشید جون کمک لطفا
    من روی پام و بازوهام پوستم خشک میشه و خارش شدید میگیره و از بس میخارونم زخم میشه یه حالت دونه های ریز میریزه و خشک میشه

bluesky آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    385
    پسند کرده
    3019

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal banoo
    مهشید جون کمک لطفا
    من روی پام و بازوهام پوستم خشک میشه و خارش شدید میگیره و از بس میخارونم زخم میشه یه حالت دونه های ریز میریزه و خشک میشه
    منم همین مشکل رو دارم

اما فقط وقتی پاییز میشه و هوا خشک میشه

فعلا که با استفاده از دستکش و مرطوب کننده حلش کردم اما مهشید جوونم راه حل اساسی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام مهشید جون میشه در مورد اگزما هم بگی؟ ممنون

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط MMaryaM
    من روی بازم و پشت رون پام پر جوش ریییییییز و قرمز هست(تا یادم میاد بوده)*گاهی اوقات مثل الان که پفک خوردم!!! خیلی می خاره
    چیکار کنم؟
    میشه اصلا جوشا رو رفع کنم؟
    دوست گلم اول تصفیه کبد انجام بدهید و بعد از آن اگر غلبه سودا دارید رژیم مربوط به سودایی ها را رعایت کنید

وقتی عامل جوش زدن از بین رفت می توانید کم کم با یه سری دارو به صورت موضعی هم جای جوش را رفع کنید .. مثلا از گلاب و آب جعفری روی پوسستتان یا در کرمهایتان استفاده کنید

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط εїз Taraneh εїз
    مهشید جون

در مورد کهیر هم مطلبی هست؟!
    ترانه عزیزم اولین و مهمترین پیشنهاد تصفیه کبد هست عزیزمممم چون منشا آلرژی ها هم کبدی هستن

نقل قول نوشته اصلی توسط zohr
    مهشید جان شوهر من زیاد کهیر میزنه نمیدونم از مواد غذاییه یا نه مثلا داره غذا میخوره حین خوردن کهیر میزنه یا بلافاصله بعد از اتمام غذا اگر بعد از گرسنگی طولانی مدت باشه بیشتر براش اتفاق میوفته
    امیدوارم منو راهنمایی کنید
    ممنون
    برای شما هم همین طور دوست گلم ، تاپیک پرسش و پاسخ را مطالعه کنید در آن بارها توضیح داده ام

mehrsajjad آواتار ها
    میزان امتیاز
    37
    پسند شده
    402
    پسند کرده
    222

مهشید خانم، راه درمانی برای بیماری دائوالصدف می شناسید؟
    مامان من از کودکی به این بیماری مبتلا هست. از شدت خارش، کف پاهاش قاچ قاچ میشه. بعضی وقتا خیلی شدید و غیر قابل تحمل میشه براش. دکتر ها هم نتونستن تا حالا درمانش کنن.
    میشه از طریق طب سنتی کاری واسشون انجام بدیم؟

صفحه 1 از 8 1234 ... آخرینآخرین