نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree636Likes

موضوع: هونکار بیندی( خان پسند)

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 49
صفحه 1 از 7 1234 ... آخرینآخرین

هونکار بیندی( خان پسند)

ترکیه یک کشور اسلامی است و طبیعتا آداب و رسوم غذائی اش نیز بیشتر با قوانین اسلامی مطابقت دارد . چنان دیگر کشور های اسلامی ، نان جزو ثابت سفره ترکیه است . به طوری که اگر غذا برنجی هم باشد ، در کنارش حتما از نان استفاده میشود . در ترکیه بر خلاف ایران که وعده ناهار حجیم است ، خانواده ها اکثرا در سفره شام جمع شده و غذای اصلی را شام صرف می کنند . گوشت قرمز نیز جایگاه خاصی در سنت غذائی ترکیه دارد . معمولا یک تکه گوشت مرغ و یا گوشت بره گریل شده همراه با سبزیجات مختلف چون بادمجان ، کدو ، هویچ و سیب زمینی و یک سس مخصوص ، انتخاب ساده و آسانی برای وعده ناهار و یا شام در ترکیه است .
    با انکه در ترکیه در هر فصلی هر سبزی و میوه یافت میشود ، ولی با فرارسیدن تابستان تنوع سبزیجات و میوه جات افزایش یافته و آشپز خانه ها غنی تر می گردد . بادمجان که در اصل یک سبزی تابستانی است و اقلیمی گرم میخواهد ، در زمستان نیز در گلخانه ها ، به آسانی پرورش می یابد . بادمجان که در مطبخ ترک از آن بعنوان شاه سبزیجات و یا گوشت فقرا نام برده میشود ، کار برد فراوانی در آشپزخانه ترک دارد . به عبارتی بادمجان صاحب فرهنگ خاصی در مطبخ ترک بوده و حدود 200 نوع غذا با آن پخته می شود .
    بادمجان در مطبخ عثمانی نیز یک سبزی سلطنتی بشمار میرفت . آشپز های در بار عثمانی برای یافتن طعم و لذت های جدید ، به بادمجان توجه خاصی نشان میدادند . آنان برای ممنون ساختن خاندان عثمانی ، بیشتر از بادمجان برای ابداع غذاهای جدید ، استفاده می کردند . خوراک هونکار بیندی به اصطلاح فارسی ، شاه پسندید ، از جمله ابداعیات استادان آشپزی دربار عثمانیست ، که گفته میشود برای سلطان مراد چهارم و در سالهای بین 1612 تا 1640 کشف شده است . این غذای مغذی که در این برنامه به شرح آن خواهیم پرداخت ، نه تنها در دوره عثمانی بلکه امروزه نیز ، گل سر سبد سفره میهمانی های ویژه در ترکیه می باشد.

مواد لازم برای تهیه هونکار بیندی از این قرار است :
    گوشت گوسفندی : 500 گرم
    پیاز نگینی خرد شده : 2 عدد
    گوجه فرنگی : دو عدد
    نمک و فلفل سیاه : به مقدار لازم
    بادمجان : یک کیلو گرم
    آرد : 3 قاشق سوپ خوری
    شیر : یک لیوان
    پنیر موزارلا : 100 گرم
    جعفری خورد شده : یک قاشق سوپخوری
    و حالا روش تهیه هونکار بیندی ....
    گوشت را بصورت قیمه ائی خرد کنید . بهمراه پیاز و روغن روی حرارت قرار بدهید . تا تفت بخورد و کمی سرخ بشود . سپس 2 لیوان آب به آن بیفزائید . و روی حرارت ملایم بگذارید . و اجازه بدهید تا گوشت بپزد . حالا گوجه فرنگی ها را خرد کنید . و در گوشت بریزید . تا بپزد و آب گوشت کشیده بشود . در پایان مقداری نمک و فلفل به گوشت اضافه نمائید و کنار بگذارید .
    بادمجان ها را کباب کنید و پوست آنرا بگیرید و خرد نمائید . در ظرفی جداگانه آرد را بهمراه کمی روغن تف بدهید . سپس بادمجان ها را به آرد بیفزائید . و هم بزنید . اکنون شیر را علاوه بکنید تا غلیط بشود . سپس نمک و فلفل را اضافه نمائید . پنیر موزارلا را در بادمجان بریزید و شعله را خا موش بکنید . بادمجان را در دیس بکشید و گوشت پخته را روی آن بریزید .در پایان جعفری خرد شده را روی غذا بپاشید . هونکار بیندی آماده است ، نوش جانتان باشد . انرژی کل این غذا 2200 کالری است ، که با نان صرف میشود .
    http://www.trt-world.com/trtworld/fa/ne ... 8e1c04a35b
    Andrew, ada, mitra40 و 22 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

مدیر انجمن
    شیرین بیان آواتار ها
    CGN
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    2969
    پسند کرده
    6618

Re: هنکار بیندی

مرسی نجما جون

این غذا یه غذای ترکیه یادمه اونموقع ها که تازه م ا ه وا ره راه افتاده بود فقط کانالای ترکیه بود یه تبلیغ نشون میداد که این غذا توش بود و من همیشه توکف درست کردن این غذا بودم چند وقت پیش این غذا رو تو مجله اشپزی خانواده سبز دیدم و درست کردم خیلی خوشمزه بود میتونین امتحان کنین

دستور اصلیش اینه
    گوشت بدون استخوان 1 کیلو
    پیاز 1 عدد
    رب گوجه یک و نیم ق س
    بادمجون 1 کیلو
    کره 1 ق س
    ارد 1 و نیم پیمانه
    شیر 2 پیمانه
    ابلیمو نمک فلفل به میزان لازم

طرز تهیه
    پیاز رو خورد میکنیم وتفت میدیم گوشت رو هم با پیاز تفت میدیم رب و نمک و فلفل رو اضافه میکنیم اب میریزیم میزاریم بپزه بادمجونها رو کبابی میکنیم بعد از پوست گرفتم بادمجونا کمی ابلیمو میزنیم تا سیاه نشن درظرفی دیگه کره و ارد رو تفت میدیم شیر رو اضافه میکنیم بادمجونا روهم ساطوری کرده به مایه سس سفید افزوده میزاریم تا غلیظ شه بعد مایه بادمجون رو تویه ظرف میکشیم و از گوشت روش قرار میدیم و با فلفل کبابی تزیینش میکنیم ( من فلفل نداشتم )
    من به مایه بادمجون کمی هم خامه اضافه کردم

Andrew, mitra40, zardin و 21 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

از اینکه خودم هستم خوشحالم. شاید کامل نباشم اما صادق، دوست داشتنی و خوشبختم.

Re: هونکار بیندی( خان پسند)

خوراک هونکار بيندي (خان پسنديد )(ترکيه )

انرژي کل 2200 کيلو کالري

مواد لازم :

گوشت گوسفندي : 500 گرم
    پياز نگيني خرد شده : 2 عدد
    گوجه فرنگي : 2 عدد
    نمک و فلفل سياه : به مقدار لازم
    بادمجان : 1 کيلو گرم
    آرد : 2 قاشق سوپخوري
    شير : 1 ليوان
    پنير موزارلا : 100 گرم
    جعفري خرد شده : 1 قاشق سوپخوري

روش تهيه :

گوشت را به صورت قيمه اي خرد کنيد و به همراه پياز و روغن روي حرارت قرار دهيد تا تفت بخورد و کمي سرخ شود. سپس 2 ليوان آب به آن بيفزاييد و روي حرارت ملايم بگذاريد و اجازه دهيد گوشت بپزد. حالا گوجه فرنگي ها را خرد کنيد و در گوشت بريزيد تا بپزند و آب گوشت کشيده شود. در پايان، مقداري نمک و فلفل به گوشت اضافه نماييد و کنار بگذاريد .
    بادمجان ها را کباب کنيد و پوست آنها را بگيريد و خرد نماييد. در ظرفي جداگانه آرد را به همراه کمي روغن تفت دهيد. سپس بادمجان ها را به آرد بيفزاييد و هم بزنيد. اکنون شير را اضافه کنيد تا غليظ شود. سپس نمک و فلفل را اضافه نماييد. پنير موزارلا را در بادمجان ها بريزيد و شعله را خاموش کنيد. بادمجان را در ديس بکشيد و گوشت پخته را روي آن بريزيد. در پايان جعفري خرد شده را روي غذا بپاشيد.

منبع: دنياي تغذيه 97
    Andrew, mitra40, zardin و 9 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

Re: هونکار بیندی( خان پسند)

HUNKAR BEGENDI
    مواد موردنياز براي 6 نفر:
    گوشت گوسفندي بدون استخوان 750 گرم
    پياز متوسط 2 عدد
    گوجه*فرنگي متوسط 2 عدد
    بادمجان متوسط 6 عدد
    مارگارين 3 قاشق غذاخوري
    آرد گندم 5 قاشق غذاخوري
    شير دو و نيم ليوان
    پنير پيتزاي رنده شده ½ ليوان
    آب ليموي تازه ½ عدد
    آب جوش 1 ليوان
    نمك و فلفل به ميزان دلخواه
    طرز تهيه:
    پياز را پوست بكنيد، بشوييد و ساطوري كنيد. گوشت را به اندازه هاي خورشتي خرد كنيد. در يك قابلمه گوشت و پياز را با شعلة ملايم بپزيد. بعد گوجه*فرنگي ها را نيم سانتي خرد كنيد و با كمي نمك، فلفل سياه و آب داغ به گوشت اضافه كنيد. به پخت گوشت ادامه دهيد. بادمجان را با پوست بشوييد و از چند جا با كارد سوراخ كنيد. بادمجان را روي اجاق تنوري كنيد. پوست بادمجان را بگيريد (اگر بخواهيد پوست بادمجان ها به آساني كنده شود، آنها را در يك قابلمة آب سرد بيندازيد) بعد بادمجان ها را ساطوري كنيد و روي آن آب ليمو ترش بريزيد كه رنگ آنها سياه نشود. زمان آماده كردن پوره بادمجان مي*توانيد از ½ قاشق چايخوري پودر نارگيل استفاده كنيد.
    در يك تابة كوچك مارگارين را آب كرده و آرد را به آن اضافه كنيد و چند دقيقه تفت دهيد. بعد به آن بادمجان را اضافه كنيد و آرام شير را بريزيد. مخلوط را خوب هم بزنيد. وقتي كه غليظ شد پنير را بريزيد و اجازه دهيد پنير آب شود. ماية بادمجان را از روي آتش برداريد و اول پوره را سرو كنيد، سپس گوشت را روي آن بريزيد.

http://www.hashpazi.ir/Hankar_bayandi-.aspx
    Andrew, zardin, cookaholic و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ماناسهیل آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    43
    میزان امتیاز
    684
    پسند شده
    50195
    پسند کرده
    12511

ویترین مدال ها

سلطان پسند

* بادمجان رو کبابی کردم.
    *بادمجان کبابی رو همراه کره تفت دادم و یه قاشق سرپر آرد سفید و نصف استکان شیر اضافه کردم.
    طرز تهیه سس روی غذا :

*گوجه خرد شده رو همراه رب تفت دادم و کمی آب و زردچوبه و فلفل و نمک اضافه کردم
    * در آخر گوشت پخته و ریش شده رو به سس بالا اضافه کردم.

خیلی غذای لذیذیه امیدوارم تهیه کنید و لذت ببرید

نام: DSC_0579.jpg نمایش: 6839 اندازه: 104.0 کیلو بایتنام: DSC_0580.jpg نمایش: 7044 اندازه: 107.5 کیلو بایت
    .............

mitra40, zardin, حسرت الملوک و 34 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست....

ماناسهیل آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    43
    میزان امتیاز
    684
    پسند شده
    50195
    پسند کرده
    12511

ویترین مدال ها

هونکار بیندی چرب و خوشمزه با دستور بالا

نام: DSC_1514.jpg نمایش: 6656 اندازه: 102.9 کیلو بایت
    نام: DSC_1518.jpg نمایش: 6609 اندازه: 104.6 کیلو بایت
    .............

Mahi site, mitra40, zardin و 21 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست....

ZR79 آواتار ها
    میزان امتیاز
    98
    پسند شده
    2892
    پسند کرده
    3342
    نام: image.jpg نمایش: 6323 اندازه: 88.2 کیلو بایتاين هم از هونكر بيندى من با دستور دوم نجما جون من به جاى گوجه فرنگى از رب گوجه استفاده كردم عالى بود
    mitra40, Andrew, m1361 و 11 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

GHAZALAK-1388 آواتار ها
    مصی
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    11
    پسند شده
    579
    پسند کرده
    1066
    اینم هونکار بیدی من
    فوق تصور خوشمزه
    همسری فوق العاده این غذا رو دوست داره
    همیشه هم کلی تعریف می کنه بعد خوردنش اخرش هم یه خیلی خوشمزه بود هم می ذاره

با تلفیقی از همه نوشته های دوستان
    مرسی از همه

نام: 20140911_152456.jpg نمایش: 6129 اندازه: 100.5 کیلو بایتنام: 20140911_153050.jpg نمایش: 6153 اندازه: 76.9 کیلو بایتنام: 20140911_154139.jpg نمایش: 6160 اندازه: 98.5 کیلو بایتنام: 20140911_152506.jpg نمایش: 6117 اندازه: 90.6 کیلو بایتنام: 20140911_153027.jpg نمایش: 6128 اندازه: 103.4 کیلو بایتنام: 20140911_154840.jpg نمایش: 6178 اندازه: 89.7 کیلو بایتنام: 20140911_155436.jpg نمایش: 6145 اندازه: 79.9 کیلو بایتنام: 20140911_160213.jpg نمایش: 6117 اندازه: 107.2 کیلو بایت

متاسفانه از اون لحظه آخر ک گوشت رو ریختم یادم رفته عکس بگیرم...نام: 20140911_154126.jpg نمایش: 6079 اندازه: 104.4 کیلو بایت
    ویرایش توسط GHAZALAK-1388 : ۱۳۹۳/۰۷/۰۳ در ساعت ۱۱:۱۵ بعد از ظهر دلیل: اضافه کردن عکس گوشت غذا
    zardin, مانلا, mitra40 و 20 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    زنی که زیبایی اندیشه پیدا کند
    زیبایی بدنش را نشان نمی دهد

پسری که تو رادوست داشته باشد عریانت نمی کند بانو...لباس عروس بر تنت می کند.

صفحه 1 از 7 1234 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف