نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree11Likes

موضوع: توصیه هایی برای سلامتی بر اساس آموزه های طب سنتی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 23
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
    مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

توصیه هایی برای سلامتی بر اساس آموزه های طب سنتی

سلام دوستان تو این تاپیک سعی می کنم رهنمودهایی رو بنویسم که به سلامتی و کامیابی ما کمک کنه و منشا اونها کتابهام هست که قبلا مفصل در موردشون و اسمهاشون رو گفتم ...

اولین مورد که می خوام بنویسم چیزهایی است که در غذا خوردن مذموم هستن که کم کم کاملش می کنم ...

- صحبت کردن در هنگام غذا خوردن ، زیرا مغز متوجه صحبت کردن شده و شخص سیری را احساس نمی کند و این امر موجب پرخوری و چاقی و بیماری می شود .

- خوردن بیش از یک وعده غذای پخته در روز ، اگر روزانه فقط یک وعده غذای پخته میل کنیم از بسیاری از بیماریها پیشگیری کرده و اضافه وزن پیدا نکرده و همیشه با نشاط خواهیم بود . زیرا با افزایش سن مخصوصا بالای 35 سال سیستم های بدن انسان به مرور فرسوده می شوند و از این رو بهتر است انسان تا انجا که ممکن است از غذاهایی که هضم آنها آسان است استفاده کند تا سلامتی اش تضمین شود .

و بهتره همون طور که قبلا توضیح دادم این وعده پخته در شب حدود ساعت 6 یا 7 خورده شود و نهار پختنی نخوریم ...
    ayd و مهربانو.م این نوشته را پسندیده.
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

Re: توصیه هایی برای سلامتی بر اساس آموزه های طب سنتی

- انجام فعالیت های سنگین ( مانند ورزش بعد از تناول غذا)

- مشغول کردن ذهن به مسائل متفرقه ( تماشای تلویزیون ، گوش دادن به موسیقس ، مطالعه کردن و ...) در حین غذا خوردن باعث عدم تمرکز و به دنبال آن هضم بد غذا می شود.

- استفاده کردن از هر نوع خوراکی در هنگام عصبانیت.

- پرخوری کردن

- نگاه کردن به صورت دیگران در هنگام غذا خوردن

- ایستاده یا در حال حرکت غذا خوردن ، توصیه طب سنتی اینه که پشت میز و صندلی هم غذا نخورید و در حین خوردن غذا کفش به پا نداشته باشید.

- بلافاصله پس از غذا خوابیدن سوادازا بوده و خون را غلیظ می کند و باعث کاهش قوه بینایی و قوه حافظه خواهد شد
    ayd و مهربانو.م این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

- داغ خوردن غذا و عجله در غذا خوردن

- مصرف فرآورده های لبنی با ترشی ها باعث انجماد فرآورده های لبنی در معده و فساد غذا می شود.

- مصرف فرآورده های لبنی با گوشت موجب امراض مزمنی مانند ویتیلیگو و کولیت می شود .

- مصرف سویق ( آرد گندم و جو و ..) با شیر برنج باعث کولیت و حدوث نفخ در بدن می شود.

- مصرف انار بعد از طعامی که با گوشت و حبوبات پخته شده باعث نفخ و عدم هضم آن طعام می شود.

- مصرف انواع ترشی و شور( هر چه که با سرکه ساخته شود ) با برنج مولد کولیت و درد شکم است.

- مصرف گوشت کبوتر با سیر و پیاز و خردل ( به علت گرمی بیش از حد ) باعث ایجاد امراض صفراوی می شود.

- مصرف ماست و اسفناج به دلیل تشکیل اگزالات کلسیم مولد سنگ کلیه است و مصلح آن زعفران و گردو است.
    مهربانو.م این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

- مصرف پنیر تازه و شیر با هر غذا

- مصرف ماست و باقالی باعث شکم درد می شود

- مصرف همزمان تخم مرغ با ترب یا شیر با انجیر مضر قلب و مغز است

- مصرف میوه بعد از هر غذای گوشتی ( مگر اینکه 3 ساعت بگذرد ) باعث فساد میوه در معده خواهد شد .

- مصرف هر غذایی با خربزه یا هندوانه باعث سنگینی معده و حدوث امراض متعدد می شود

- مصرف چای با پیاز و هندوانه

- مصرف تخم مرغ با ماهی مولد امراضی چون نقرس ، بواسیر ، قلنج ، درد دندان ، و امراض رطوبی مزمن خواهد شد

- زیاد و مرتب خوردن تخم مرغ مولد لک صورت ، بزرگ شدن طحال و مولد باد در سر معده است
    مهربانو.م این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Atefeh_Spr
    مهشید جون " مصرف پنیر تازه و شیر با هر غذا" توصیه میشه یا نمیشه؟

سپاس{گل}
    عاطفه ی عزیزم اگر در پست اول دقت کرده باشی اینها همه چیزهایی هست که در غذا خوردن مذموم هست یعنی توصیه نمیشه و دارم کم کم همه رو می نویسم

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    بانو آواتار ها
    پریسا سین
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    434
    پسند کرده
    2

چند شب پیش داشتم جلد دوم یه کتاب به اسم "طهارت" رو میخوندم.از علامه حسن زاده.

خیلی مطالب قشنگی داشت.

میدونستین اول صبح ،وقتی معده تون هنوز خالیه نباید آب به مقدار زیاد بخورید؟!

وقتی معده خالی باشه بلافاصله اون آب به سه نقطه ی اساسی بدن ارسال میشه یعنی قلب و مغز و کبد ، (در افراد بستگی به آمادگی جسمیشون در ابتلا به بیماری ها)اگر این آب به قلب برسه حرارت اون رو خاموش میکنه و باعث مرگ ناگهانی میشه.

اگر به کبد برسه باعث بیماری استسقا میشه(استسقا:بطورخلاصه به عطش خاموش نشدنی برای نوشیدن آب میگن)

اگر به مغز برسه باعث ضعف اعصاب میشه.

(برام جالبه.چون توی اکثر رژیم های لاغری اصرار دارن که صبح ناشتا چندلیوان آب مصرف بشه.حالا هی بریم معده ی خالی آب بخوریم بعد بگیم چرا اعصابمون ضعیف شده؟!)

میدونستید نباید تربچه و ماست ، ماست ومرغ، ترشی و ماست رو با هم خورد؟! چون وقتی این غذاها با هم مصرف میشه اسیدی در معده ترشح میشه که باعث بیماری پیسی میشه(پیسی:بطور خلاصه لکه های بزرگ و سفید غیر عادی روی نقاط مختلف بدن )

خیلی نکات قشنگی داشت.هنوزم ادامه داره.توی طب ما نکات زیادی هست که هرچند بظاهر کوچولواند ولی بی توجهی به اونها مشکلات و بیماری هایی برامون توی آستین دارن که شاید خودمون هیچوقت دلیلشو متوجه نشیم. دربه در واسه درمان مریضی هامون دنبال دکتر میگردیمو هزار جور قرص و کپسول رو امتحان میکنیم ولی وقتی میفهمیم چکار میتونیم کنیم تا پیشگیری بشه خودمونو میزنیم به اون راه.

.

.

. نکته ها هنوز ادامه داشت.اگه دوستان استقبال کنند حتما بازم براتون نقل قول میکنم.

شادباشید!!!

(اینارو توی وبلاگ خودم نوشته بودم. خب منبعشو گفتم دیگه. به خودمم که میرسه باید حق کپی رایت رو بجا بیارم)
    مامان امید جون و mehregan1384 این نوشته را پسندیده.
    کلمات بسیار مهم اند..
    کلمات میسازند و نابود میکنند..
    کلمات باقی می مانند..

"داگلاس کندی"

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط s.t.j
    سلام مهشید جون ممنون از ایجاد این تاپیک مفید
    من عاشق خوردن ماست با لیمو هستم آیا لیمو هم جزو اون ترشیجات محسوب میشه؟؟؟
    سلام دوست خوبم

بله عزیزم در کل هر چیزی که ترش باشه مد نظر نویسنده بوده که مطمئنا سرکه میزان ضررش خیلی بیشتره .. البته این رو هم بگم که بعضی مواقع برای ساخت پنیر و ماست هم ما به شیر سرکه یا آبلیمو اضافه می کنیم اما اون چون زمان پخت هست در خود مواد تغییر ایجاد می کنه و مضر نیست و خیلی فرق داره تا خوردن این دو ماده با هم ...

هر چند در طب سنتی پنیر کهنه بیشتر مورد تاییده و ماست چکیده که آب ماست که بلغم زا هست رو گرفته باشیم ...

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط KHATEREH50
    دوست خوب کاشتی مبحثی می گذاشتی که می تونستی انواع دارو های گیاهی روتین که در جامعه استفاده می کنیم را بگی نحو استفاده و مواردی که منع داره و حتی بعضی از گیاه هانی که بعضی میشناسیم را به بقیه معرفی می کردیم تا بتونیم کمی از این دارو های شیمیایی فاصله بگیریم البته در مواردی که لازم نیست از زحماتت متشکرم
    دوست عزیزم استفاده از داروهای گیاهی اما و اگرهای زیادی داره و با خیلی از داروهای شیمیایی هم تداخل داره و مشکل زا هست برای مثال کسانی که کم کاری تیروئید دارند نباید از بادرنجبویه استفاده کنند و ...

اما چشم به امید خدا کم کم این تاپیک رو هم تو فکرش بودم که ایجاد بکنم

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین