نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree6Likes

موضوع: درمان درد مفاصل ، آرتروز و روماتیسم در طب سنتی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 43
صفحه 1 از 6 1234 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

درمان درد مفاصل ، آرتروز و روماتیسم در طب سنتی

درد مفاصل ناشی از غلبه صفرا :

آب اسفرزه با سرکه ، کدو ،خیار ، کاهو و سکنجبین بنوشد و بر محل درد بمالد ، خوردن سورنجان در همه ی دردهای مفاصل مفید است .
    peendar 1391 این نوشته را پسندیده.
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

Re: درمان درد مفاصل در طب سنتی

درد مفاصل ناشی از غلبه بلغم :

شوید و ریشه شیرین بیان رو جوشانده و با عسل نیم گرم بیاشامد.

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

Re: درمان درد مفاصل در طب سنتی

درد مفاصل ناشی از غلبه سودا :

شیر ، شیربرنج ، کله پاچه و گوشت مرغ محلی چربی دار مفید است

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

Re: درمان درد مفاصل ، آرتروز و روماتیسم در طب سنتی

نقل قول نوشته اصلی توسط مامي آريو
    مهشید جان چطور متوجه بشیم درد مفاصل یا آرتروزی که داریم مربوط به غلبه کدوم مزاج هست؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal banoo
    منم میخواستم همین سوالو بپرسم .لطفا

مامی آریو و غزل بانویی عزیزم

غلبه هر طبع رو که داشته باشی و همزمان درد مفاصلت هم شروع بشه اون درد ناشی از اون غلبه هست برای شناخت غلبه ها هم ، تاپیک اصول طب سنتی رو بخون عزیزم

البته درد مفاصل نشانه های دیگه هم داره که توضیحش از حوصله خوانندگان خارجه برای مثال درد مفاصل ناشی از گرمی اگر به اون عضو دست بزنیم مثلا زانو ،زانو بینهایت گرمه و تقریبا سرخرنگ ..

در کل بیشتر دردها و ناراحتی ها نوع گرم و سرد داره مثلا سردرد گرم یا فشار خون گرم و فشار خون سرد.. وقتی این تاپیکها کامل شد در مورد اونها هم بیتشر توضیح می دم اما همین تاپیک هم هنوز کامل نشده گلم

تا فردا کاملش می کنم عزیزم

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط مستانه
    مهشید عزیزمممممم
    در عین بیچارگی، اندوه و افسردگی به تو پناه آوردم.

من سه ساله که مچ دست چپم درد می کنه. انواع و اقسام تشخیص ها و درمان ها رو هم برام گذاشتن که یه جورایی یا من اعتماد نکردم، یا جواب نداده.
    تا این که امروز دکتر «گوشه» معروف که فوق تخصص دست هست، بعد از دیدن عکس های مچم گفت پوکی استخوان داری. پرسیدم چی کار باید بکنم؟ گفت: آدم باید شعور داشته باشه! کلی دعوام کرد و سرم داد زد که چرا با دستت زیاد کار نمی کنی و دو سه بار تکرار کرد که آدم باید شعور داشته باشه (احتمالا چون من بیشعورم مچ درد گرفتم! ). دارو نداد، فقط گفت با مچم کار کنم و یه ماه بعد برم پیشش.

خلاصه این که حالا من برای پوچی استخوان در 25 سالگی چه درمان سنتی ای می تونم به کار ببندم؟

توضیحات تکمیلی:
    - من نمی تونم شیر بخورم. به انواع قرص ها هم حساسیت معده ای دارم.

- وزنم 48 کیلوئه و استخون بندیم رو هم که دیدی عزیزم. ریزه.

- مزاج و اینا رو هم سر در نمیارم راستش که بگم چیه!

- به صورت ژنتیکی کلسترولم بالاست و به زور نگهش می دارم. قندم هم لب مرزه

خلاصه ظاهرا من بدبخت دردکشی بیش نیستم

به من بگویید چه کنم؟

سلام دوست عزیزم .. مطمئن باش که مشکل زیادی نداری شما سنت کمه و خطر جدی تهدیدت نمی کنه و اگر واقعا پوکی استخوان هم داشته باشی کاملا میشه کنترلش کرد گلم ..

طبعتون که فعلا سودا هست نیاز به جواب دادن هیچ سوالی هم ندارم کاملا از نوشته هاتون پیداست ...

گلم من راهکارها رو برات می نویسم اما باید قول بدی با دقت همه رو انجام بدی و حدود یک ماه دیگه بیایید و گزارش بدهید ، مطمئن باش طب سنتی کاملاااااااااااا مشکلت رو حل می کنه عزیزممممممممم

اما تو این یک ماه ، مهمترین کاری که باید انجام بدی اینه که یه زمانی در روز رو بذاری برای اینکه یادت بیاد خدا بهت چقدر نعمت داده و شکر نعمت هاش رو به جا بیاری ...

یه سری دمنوش آرام بخش هم برات می نویسم که استفاده کنی چون شدیدا حس می کنم که استرس زیاد داری و قند لب مرزت هم به دلیل استرس هات هست عزیزم .. یک شب در میان قبل از خواب بابونه رو مثل چایی ( یک قاشق بابونه یک لیوان آب ، بیست دقیقه دم بکشید ) بخور هم بسیار خاصیت داره و هم آرامش بخشه ، اگر کم کاری تیروئید نداری هم از بادرنجبویه هم می تونی استفاده کنی که آرامش بخش خوبیه ...

و اما برای کلسیم بدن از عطاری پودر سنجد بگیر ( سنجد همراه با هسته آسیاب شده ) و روزانه یک تا دو قاشق در شیر یا آب باید بخورید که چون شیر نمی تونی بخوری با آب مخلوط کن و بخور عزیزم ...

ورزش و تحرک رو فراموش نکن ، گلم یه کلاس ورزشی ( بدنسازی نباشه ) مثلا ایروبیک اسم بنویس و مستمر توش شرکت کن هم برای روحیه ات خوبه هم کنترل کلسترول و قندت و هم پوکی استخوان

اگر می تونی حتما استخر برو و شنا هم بکن عزیزم ( ترجیحا بهتره استخرهای بدون کلر رفت که متاسفانه فقط خونگی هستن )

یک راه دیگر تامین کلسیم اینه که تخم مرغ رو خوب تمیز کنی ( ترجیحا تخم مرغ بومی ) سپس آن را با پوست و كامل در يك ليوان قرار داده سه قاشق آب ليمو روي آن ريخته درب آنرا گذاشته بمدت 12 ساعت سپس تخم مرغ را درآورده (قابل استفاده است یعنی می توانید تخم مرغ رو پخته و مصرف کنی احتیاجی نیست دور بیندازیش اما برای پوکی استخوان شما باید آبلیمو در لیوان رو بخوری و تخم مرغش رو برای مصرف خانه استفاده کن ) آب ليمو در لیوان را با غذا مصرف كنيد ..

هر بار که درست می کنید تا سه روز قابل استفاده هست ... از این اب لیمو یک روز در میان استفاده کن عزیزم ...

اگر یبوست داری ( با خوردن سنجد تشدید میشه ) هر روز صبح خاکشیر و بارهنگ را در آب ولرم خیس کرده و بعد از حدود نیم ساعت ناشتا بخور ...
    مستانه عزیزم ظروف آشپزی خانه تان چه ظروفی هست به هیچچچچچچچ وجه از ظروف آلمینیومی در خانه استفاده نکنید عزیزم ...
    و اینکه در مصرف پنیر تنها ( بدون گردو ) هم افراط نکن عزیزم ... آب ماست رو هم به هیچ وجه نخور .. اگر ماست خواستی بخوری ماست چکیده همراه با نعنا و گردو و پونه و گلسرخ مصرف کن عزیزم

در رژیم غذاییت از خرما ، سیب قرمز و عسل هم استفاده کن
    مطمئن باش زندگی خوب و پر انرژی پیش رو داری گلم و نگران هم نباش این که شما دستتون درد گرفته و متوجه این موضوع شدی ( البته اگر صحت داشته باشه ) یه لطف خداست چون از حالا می تونی کاملا مراقب باشی عزیزم
    paria27 این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط mehr asa
    با سلام
    مهشید جان میشه مدت زمان استفاده و همچنین مقدار رو دقیق بگید.من درد زانو دارم و میدونم که ناشی از غلبه ی بلغمه.
    ممنون عزیزم
    دوست گلم مدت بیست روز مصرف کنید، بعدش یک هفته استراحت دهید و اگر باز هم احتیاج بود یک بیست روز دیگر هم دوباره مصرف کنید ...

اگر از غلبه بلغم هست از مالیدن روغنهای گرم روی زانو هم می تویند استفاده کنید مثلا روغن زنجبیل ، روغن سیاهدانه و ...

خوردن خود عسل و سیاهدانه ( روزی یک قاشق چایخوری ) هم برای شما مفیده ...

و البته حواستون باشه که شیرین بیان رو در صورت داشتن فشار بالا استفاده نکنید

در تاپیک اصول طب سنتی هم موارد مربوط به غلبه بلغم را هم رعایت کنید

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط elham61
    سلام مهشيد جون و ممنون كه اين تاپيك رو ايجاد كردي. من تو قسمت تيروئيد براي خودم ازتون سوال داشتم و اينجا براي دختر 4 ساله ام كه متاسفانه از يك سالگي متوجه شديم دچار آرتريت روماتوئيد هست و مفصل زانوي چپش شديدا دردناك و متورم و داغ شده بود. در حال حاضر داروهاي كورتوني مصرف ميكنه و تا زمانيكه اينها رو مصرف ميكنه خوبه بهمحض قطع شدن داروها دوباره دردش برميگرده... ضمنا با مصرف اين داروها ايمني بدنش به شدت پايينه در حدي كه حتي واكسنهاي معمولي كه بچه ها در يك سالگي و ... ميزنند و حتي قطره فلج اطفال رو اجازه نداشته استفاده بكنه تا زمانيكه داروهاش كامل قطع بشه... (ميزان گلبولهاي سفيدش و پلاكت خونش هم بالاست كه ميگن به خاطر بيماريشه و نوعي مشكل خود ايمني بدنش پيدا كرده) ميشه منو راهنمايي كنيد يا به دكتري معرفي كنيد؟
    دوست گلم شرایط دختر شما خاصه و به خاطر سن کمش از هر دارویی هم نمی توانند استفاده کنند ، به نظر من بهتر هست به پزشک یا عطار سرشناس طب سنتی مراجعه کنید .. اگر کسی رو نمی شناختید و در تهران زندگی می کنید برایم خصوصی بزنید تا پزشک معرفی کنم

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    9
    پسند کرده
    0

سلا م مهشید جان !20 سالمه وتقریبا 1 سالی میشه زانوهامو تق تق میکنه!چی کار کنم؟؟
    هرگز درباره چیزی نگو ان را از دست داده ام. فقط بگو ان را پس داده ام

صفحه 1 از 6 1234 ... آخرینآخرین