نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree6Likes

موضوع: درمان درد مفاصل ، آرتروز و روماتیسم در طب سنتی

نمایش نتایج: از 33 به 40 از 43
صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 23456 آخرینآخرین
 1. #33
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  ghazalh آواتار ها
  عضویت: ۱۳۹۰/۰۹/۲۱
  نوشته ها
  491
  میزان امتیاز
  8
  پسند شده
  160
  پسند کرده
  27

  Re: درمان درد مفاصل ، آرتروز و روماتیسم در طب سنتی

  سیاتیك و درمان گیاهی آن

  درد سیاتیک یا سیاتالژی (به انگلیسی: Sciatalgia) که گاهی به سادگی سیاتیک خوانده می شود.

  سیاتیك دردى است كه در اعصاب كمر و زانو بروز مى كند. و در واقع سیاتیک، نام یک عصب است .

  اصطلاح سیاتیک در حقیقت مربوط به دردی است که در طول عصبی به همین نام انتشار می یابد. این عصب طولانی ترین عصب داخل بدن شما است که از لگن تا انتهای پا ادامه دارد و در طول مسیر خود به شاخه های متعددی تقسیم می شود.

  هرگونه فشار بر روی این عصب می تواند باعث ایجاد درد در تمام طول عصب شود (یعنی مسیری که از کمر شروع می شود و از پشت پا پایین می آید و تا پاشنه پا می رسد.) البته علائم ممکن است از یک درد خفیف تا ناتوانی و از کارافتادگی کامل متغیر باشد و گاهی ممکن است با احساس خارش، سوزش، بی حسی و ضعف عضلانی هم همراه باشد.

  این درد به طور تدریجی شروع شده و با گذشت زمان افزایش می یابد و در هنگام نشستن، برخاستن، عطسه و یا سرفه کردن بدتر می شود. ویژگی آن هم این است که معمولا فقط یکی از اندام های تحتانی شما را درگیر می کند. در موارد خیلی شدید بیماری، شاید حتی کنترل مثانه و یا روده نیز از دست برود. این وضعیت اخیر، بسیار نادر، اما بسیار خطرناک است.

  شایع ترین علت بیماری سیاتیک، بیرون زدن دیسک بین مهره ای و فشار آن بر روی ریشه های عصبی است که به آن فتق دیسک بین مهر ه ای نیز گفته می شود. دیسک های بین مهره ای صفحاتی از جنس غضروف هستند که مهره ها را از هم جدا می کنند.

  دیسک های سالم، ستون مهره ها را انعطاف پذیر نگاه داشته و کمک می کنند تا مهره ها بتوانند به راحتی بر روی هم بلغزند.

  با افزایش سن، این دیسک ها شروع به تحلیل رفتن می کنند و خشک و تاحدی شکننده می شوند. این مسئله موجب بیرون رانده شدن دیسک از محل خود (فتق) و فشار آن بر روی ریشه عصبی و در نتیجه بروز علائم بیماری سیاتیک می شود.

  البته به غیر از فتق دیسک بین مهره ای، عوامل دیگری نیز باعث ایجاد درد سیاتیک می شوند. مثلا تنگی ستون مهره ها در قسمت کمری و نیز بیماری اسپوندیلولیستزی (که در آن یک مهره به آرامی بر روی مهره دیگر و رو به جلو می لغزد) می توانند باعث ایجاد علائم بیماری شوند. نشانگان پیریفورمیس هم نام اختلالی است که در اثر اسپاسم عضله ای به همین نام ایجاد می شود.

  این عضله در نزدیکی عصب سیاتیک قرار دارد و اسپاسم آن باعث فشار بر عصب و بروز درد سیاتیکی می شود. سایر علل ایجادکننده بیماری سیاتیک عبارتند از: تومورهای نخاعی که بر روی ریشه های عصبی فشار وارد می کنند، سوانحی نظیر تصادفات اتومبیل و یا ضرب دیدن ستون مهره ها که موجب آسیب به اعصاب می شوند و تومورهای خود عصب سیاتیک که البته بسیار شایع هستند. در برخی موارد هم هیچ گاه علتی جهت بیماری سیاتیک یافت نمی شود.

  درمان گیاهی

  خوردن یك حبه سیر در صبح ناشتا به درمان سیاتیك كمك مى كند، زیرا سیر، خون را تصفیه و از سموم، پاك مى كند.

  مبتلایان به سیاتیك وقتى به حمام مى روند، بعد از شستن خود، باید تفاله*هاى انگور را به بدن نمالند و مدتى بنشینند و بعد دوباره بدن را بشویند.

  سیاتیك را با رژیم آب لیمو مى توان معالجه كرد. به این ترتیب كه تا یك هفته هر روز صبح ناشتا آب یك لیمو را گرفته و میل كنید. هفته دوم آب دو لیمو و به همین ترتیب افزایش دهید تا هفته هفتم آب هفت لیمو را بنوشید. چند هفته اى، هر روز آب هفت لیمو را بنوشید و بعد شروع به كم كردن تعداد لیموها كنید تا به روزى یك لیمو بر سد. در این مدت رژیم غذایى خود را نیز كنترل كنید و سبزیجات و میوه بخورید و از خوردن گوشت و چربى پرهیز كنید.

  براى درمان سیاتیك باید پوست خارجى سبز گردو را كوبیده و به شكل ضماد روى جاهائى كه دردناك است بگذارید.

  پرتقال با توت فرنگى و خامه ی شیرین یا عسل ضد (سیاتیك) است.

  والك درد سیاتیك را تسكین مى دهد.

  جوشاندهء ریشه ی گیاه خشخاش سیاه، جهت سیاتیك تجویز مى شود.

  برگهاى سفت و خارجى كلم را كه معمولا مصرف نمى كنند و دور مى ریزند داراى خواص بی شمارى است و در مورد سیاتیك استعمال مى شود.

  براى مصرف آن باید برگها را به كمك یك بطرى و یا یك نورد، له كرده و كمى در آتش گذاشت تا بپزد. بعد آن را روى عضوى كه درد مى كند گذاشته و با پارچه ی پشمى بست. هر روز باید این ضماد را دو یا سه بار تجدید كرد.

  جوشانده گل باقلا به مقدار ٣٠ تا ٤٠ گرم در یك لیتر آب، نوشابه ی مدرى است كه اگر در فواصل غذا یك فنجان آن مصرف گردد. براى سیاتیك بسیار مفید است.

  مصرف ترب سیاه براى درمان سیاتیك تجویز مى شود. مرهم جوانه*هاى درخت شالك وقتى به صورت كمپرس گرم روى جاهاى

  دردناك سیاتیك گذاشته شود، درد آن را تسكین داده و آرام مى كند. براى تهیه مرهم جوانه*هاى شالك باید صد گرم جوانه*هاى خشك درخت شالك را در سیصد گرم آب سرد بریزید و ظرف محتوى آن را روى آتش بگذارید تا به جوش آید و بیست دقیقه بجوشد. بعد صدوپنجاه گرم روغن زیتون را در آن بریزید و با آتش ملایمى آن قدر آن را بپزید تا آب آن تمام شود. سپس آن را تا گرم است در داخل پارچه تورى نازكى بریزید و روى جاهاى دردناك از سیاتیك بگذارید.
  انسان هم میتواند دایره باشد و هم خط راست انتخاب با خودتان است :
  تا ابد دور خودتان بچرخید یا تا بی نهایت ادامه دهید.....

 2. #34
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  ghazalh آواتار ها
  عضویت: ۱۳۹۰/۰۹/۲۱
  نوشته ها
  491
  میزان امتیاز
  8
  پسند شده
  160
  پسند کرده
  27

  Re: درمان درد مفاصل ، آرتروز و روماتیسم در طب سنتی

  دیسک کمر و درمان آن
  - علت ایجاد فتق دیسك چیست؟ و از نظر پاتولوژی چه اتفاقی می افتد؟
  - از حدود 15 سالگی به بعد دیسك بین مهره ای دچار تغییراتی می شود كه اجتناب ناپذیر است. این تغییرات به كاهش میزان آب موجود در دیسك و كاهش انعطاف پذیری آن منجر می شود. این تغییرات در برخی افراد زودتر بروز می كند و در برخی دیرتر دیده می شود. در صورت وارد آمدن فشار نامناسب به دیسك فرسوده، قسمت پشتی دیسك دچار فتق یا بیرون زدگی می شود و این بیرون زدگی روی نخاع یا رشته های آن فشار وارد می كند.


  - مكانهای شایع فتق دیسك در كجا است؟ و بیماران با چه علایم بالینی به شما مراجعه می كنند؟
  - فتق دیسك ممكن است در ناحیه گردن، پشت یا كمر ایجاد شود. اگر فتق در ناحیه گردن باشد، بیمار دچار درد در ناحیه گردن و شانه و بازو می شود. اگر فشار روی نخاع زیاد باشد، بیمار علایمی نظیر گزگز و مورمور، بی حسی، سرد یا گرم شدن، احساس ضعف و درد در ناحیه ساعد، كف دست و انگشتان پیدا می كند.
  فتق دیسك در ناحیه كمری، سبب بروز درد در ناحیه كمر و **** و پشت یا جلوی ران می شود. اگر فشار روی رشته های نخاعی زیاد باشد، بیمار از ناحیه زانو به پایین علایمی نظیر درد، بی حسی، گزگز و مورمور، احساس سردی یا گرمی، گرفتگی مكرر عضلانی، ضعف یا لاغر شدن را تجربه می كند، بیماری كه دچار دیسك كمری است نمی تواند براحتی خم شود و هنگام خم شدن احساس می كند كه رگی در پشت زانویش كشیدگی پیدا می كند. درد بیمار با سرفه زدن تشدید می شود.
  گاهی بیماران فقط از وجود گزگز و مور مور یا ضعف یا درد در ناحیه ساق، مچ پا یا انگشتان پای خود شاكی هستند و كمر آنها اصلاً درد ندارد. برای بیشتر این بیماران پذیرش اینكه مشكلات آنها به علت وجود بیماری در ناحیه كمر است، خیلی سخت است.


  - چگونه می توان فتق دیسك را از بیماری های ارتوپدی تشخیص داد؟
  - بیماری های متعددی هستند كه سبب كمردرد با انتشار به پاها می شوند. از بین آنها بیماری هایی كه بیشتر با فتق دیسك كمر اشتباه می شوند، عبارتند از: كشیدگی رباطها یا عضلات كمر، تنگی كانال نخاع، آرتروز كمر، برخی از بیماری های روماتیسمی، عفونتهایی مثل تب مالت، تومورها و بیماری های سیستم ادراری نظیر سنگ كلیه.


  - فتق دیسك چه درمانهایی دارد؟
  - درمان براساس شدت بیماری فرق می كند. در موارد شدید كه بیرون زدگی دیسك بزرگ است و سبب فلج اندامهای تحتانی و یا بی اختیاری در دفع ادرار یا مدفوع می شود، جراحی باید به سرعت انجام شود. در مواردی كه با فتق دیسك فلج مختصری ایجاد شده است، اما بتدریج میزان فلج رو به افزایش است نیز باید فوری جراحی صورت بگیرد. در سایر موارد معمولاً به بیمار به مدت یك هفته تا 10 روز استراحت نسبی توصیه می شود.

  طی این مدت بیمار باید از نشستن حتی الامكان پرهیز كند و از خم و راست شدن و برداشتن اشیای سنگین یا رانندگی نیز دوری نماید. معمولاً طی این مدت به بیمار داروهای مسكن تجویز می شود. اغلب بیماران طی این مدت 10 روزه، بهبود قابل توجهی پیدا می كنند. می توان بعد از 10 تا 14 روز از زمان شروع بیماری، برای بیمار ورزشهای مخصوصی را تجویز نمود كه آب درمانی و راه رفتن در آب در قسمت كم عمق استخر می باشد و نیز نرمشهای كششی برای عضلات كمر و شكم نیز مفید است.
  می توان از فیزیوتراپی نیز در این مرحله سود جست. تأثیر روشهای درمانی نظیر طب سوزنی، حجامت، استفاده از زالو و داغ كردن ثابت نشده است. روشهای درمانی «كایروپراكتیك» در دیسك كمر ممكن است خطرناك باشد و در درصد كمی از بیماران ممكن است سبب تشدید علایم شود.

  اگر 4 تا 6 هفته از درمان بیمار مبتلا به فتق دیسك كمری بگذرد و بیمار همچنان درد شدیدی بخصوص در پاها احساس كند یا فلج خفیف، اما پایداری در اندام تحتانی وجود داشته باشد به طوری كه بیمار نتواند فعالیتهای روزمره خود را بخوبی انجام دهد، انجام جراحی توصیه می شود.


  - این درمانها چقدر مفید است؟
  - درصد زیادی از بیمارانی كه فتق دیسك كمری دارند با درمانهای یاد شده و بدون جراحی كاملاً بهبود می یابند. البته احتمال عود كردن بیماری در آنها در آینده وجود دارد و باید مواردی نظیر پرهیز از برداشتن اشیای سنگین را همیشه رعایت كنند.
  در برخی از بیماران، علایم بیماری حالت مزمن پیدا می كند و تا ماهها و یا حتی سالها بیمار بصورت دوره ای با علایم بیماری دست و پنجه نرم می كند.
  در بیمارانی كه مورد عمل جراحی قرار می گیرند، اگر انتخاب بیمار مناسب باشد و جراحی بخوبی انجام گیرد، انتظار می رود بیمار بین 90 تا 95 درصد بهبود یابد. بیشتر بیماران بعد از عمل نیز از درد كمر، گزگز و مور مور خفیف و احساس سرد شدن پاها شكایت دارند.


  - عمل جراحی فتق دیسك چه عوارض احتمالی در بیمار دارد؟
  - به طور كلی هیچ عمل جراحی بدون عارضه نمی باشد. اگر شدت بیماری در حدی باشد كه نیاز به جراحی داشته باشد و جراح تبحر كافی داشته باشد. احتمال بروز عوارض پس از عمل جراحی خیلی ناچیز است.
  عوارض عبارتند از 1- عفونت 2- چسبندگی اطراف رشته های نخاع 3- قطع رشته های نخاع در حین عمل 4- آزاد سازی ناقص رشته های نخاع حین عمل
  اگر این عوارض بروز كند، ممكن است بیمار بعد از عمل احساس بهبود پیدا نكند یا در موارد نادر، احساس كند درد و ضعف بیشتری پیدا كرده است.


  - چه توصیه هایی به افراد دارید؟
  - فتق دیسك كمر بیماری نیست كه به طور كامل قابل پیشگیری باشد، اما بهتر است تمام افراد سالم از برداشتن و جا به جا كردن اشیای سنگین پرهیز كنند. انجام حركات ورزشی نیز می تواند احتمال بروز بیماری فتق دیسك را كاهش دهد.
  در صورتی كه درد كمر داشته باشید و این درد به داخل ران یا ساق تیر بكشد، حتماً به پزشك متخصص مراجعه نمایید.
  - راه*های درمان بیرون زدگی و پارگی دیسك كمر كدام است؟
  - اگر بیمار به موقع مراجعه كند و هنوز بیماری خیلی پیشرفت نكرده باشد، در اكثر این بیماران با دادن داروهای شل*كننده و ضدالتهاب، مراحل حاد برطرف می*شود.

  مرحله بعدی درمان، انجام فیزیوتراپی می*باشد. متعاقب آن با تقویت عضلات اطراف ستون فقرات به وسیله ورزش یا تحریكات الكتریكی، بار و فشار وارده به ستون فقرات را كم می*كنیم تا مشكل بیماری كاهش یابد. ولی اگر بیماری دیسك كمر در مراحل پیشرفته باشد و فرد دچار پارگی و بیرون زدگی و فشار روی ریشه عصبی شده باشد، در این مرحله نمی**توان از روش*های ذكر شده استفاده كرد. به عبارتی هر كدام از روش*های درمانی، زمان و مورد خاصی باید داشته باشند تا نتیجه مطلوب گرفته شود؛ به*طور مثال زمانی كه دیسك به ریشه عصبی فشار می*آورد، ممكن است فیزیوتراپی و ورزش كردن باعث تشدید درد و حتی علایم عصبی و فلج*های مختلفی شود، بنابراین در این مرحله حتما باید از عمل جراحی استفاده كرد.


  - آیا بعد از درمان دیسك كمر، امكان عود مجدد وجود دارد؟
  - در تمام روش*های درمانی دیسك كمر، امكان عود مجدد وجود دارد، ولی معمولاً عودها در سطوح بالا*تر و پایین*تر دیسك درمان شده ی قبلی اتفاق می*افتد. البته گاهی ممكن است در همان سطح قبلی هم اتفاق بیفتد. اگر بیمار مراحل درمان را به خوبی انجام دهد و ورزش*هایی را كه برایش تجویز شده ادامه دهد و وزن خود را نیز كاهش دهد، ممكن است تا آخر عمر هیچ مشكل برایش پیش نیاید، ولی اگر مراحل درمانی را كامل انجام ندهد، امكان عود مجدد وجود دارد. در روش*های جراحی هم به همین ترتیب می*باشد. وقتی بیمار عمل می*شود، به او توصیه می*شود كه به تقویت عضلات بپردازد و در كنار تقویت عضلات فیزیوتراپی را هم ادامه بدهد. نباید وزنه*های سنگین را بلند كند و كارهای اشتباهی را كه قبلا انجام می**داده تكرار كند. در غیر این صورت ممكن است در همان سطح اولیه و یا سطوح دیگر دچار در رفتگی دیسك شود. روش*های عمل جراحی نیز متفاوت است و از عمل*های كوچك و بسته تا عمل*های باز و بزرگ انجام می شود.

  به عنوان مثال اگر سطح در رفته فقط یك سطح باشد و بیمار لاغر باشد و میزان در رفتگی نیز كم باشد، در این موقع از روش*های عمل بسته می*توان استفاده كرد. اگر كمی شدیدتر باشد، از روش*های میكروسكوپی استفاده می*كنیم و اگر خیلی شدید باشد و چندین سطح را گرفتار كرده باشد و بیمار چاق نیز باشد، ناچارا باید از روش*های باز و وسیع استفاده شود.

  چگونگی درمان و نوع عمل توسط پزشك تشخیص داده می شود و برای هر بیمار، عمل جراحی متناسب با شرایط وی در نظر گرفته می*شود.


  - عدم درمان به موقع دیسك كمر چه عواقبی ممكن داشته باشد؟
  - عدم درمان به موقع دیسك كمر باعث بدتر شدن وضعیت بیمار خواهد شد و درد بیمار را تشدید خواهد كرد. ممكن است به خاطر یك عمل كوچك، مجبور شویم عمل*های بزرگ*تری را انجام دهیم و حتی ممكن است باعث تخریب دیسك و تخریب خود مهره و سرخوردگی مهره شود و در نتیجه مجبور شویم كه از یك عمل كاملا وسیع، با كار گذاشتن پلاتین و وسایل خاص فلزی در كمر بیمار استفاده كنیم. عدم درمان به موقع ممكن است باعث عوارضی مانند بی*حس*های دائمی یا اختلالات حركتی شود كه این عوارض باعث افتادگی پا و كشیدن و لنگی پا خواهد شد.

  همچنین عدم درمان به موقع ممكن است باعث ایجاد مشكلات ادراری و مثانه*ای شود و یا مشكلات اسفنكتر مقعد به وجود بیاورد و بیمار نتواند ادرار و مدفوع خود را نگه دارد. این مشكلات در آقایان باعث ایجاد ناتوانی*های جنسی هم می*شود. به علت این كه اعصاب مانند دیگر نسوج و پوست قابل ترمیم نمی*باشند و اگر صدمه ای به آنها برسد، دیگر به حالت اولیه بر نمی*گردند، بنابراین قبل از صدمه شدید، باید حتما نسبت به درمان اقدام كرد.

  - در درمان این بیماران با چه مشكلاتی مواجه هستید؟
  - خوشبختانه اكنون در درمان این بیماران با مشكل خاصی مواجه نیستیم و بسیاری از امكانات و وسایل، چه تشخیصی و چه زمانی، موجود می*باشد. حتی یك سری امكانات قابل حمل و نقل وجود دارد كه برای بعضی از بیماران، كه نیاز به یك سری وسایل خاص دارند، توسط شركت*ها و تكنسین*های آنها فراهم می*شود.
  توصیه كلی شما به افراد مبتلا و دیگر افراد كدام است؟

  بهترین توصیه این است كه پیش*گیری بهتر از درمان می*باشد. پس در مرحله اول باید سعی كنیم كه اصلا مبتلا به این بیماری نشویم. می*بایستی در این ارتباط تمام مواردی كه باعث پیش*گیری از ایجاد این بیماری می*شود را رعایت كنیم؛ از جمله ورزش كردن، كاهش وزن، عدم بلند كردن اجسام سنگین و هول دادن اجسامی مانند اتومبیل یا بلند كردن اتومبیل.

  ورزش ملایم روزانه داشته باشیم تا بدنمان همیشه در فرم ایده*ال قرار گیرد و عضلات وضعیت طبیعی را حفظ نمایند و استخوان*ها دچار پوكی نشوند.

  همچنین باید تغذیه مناسبی داشته باشیم (تغذیه مناسب به معنی زیاد خوردن نیست، بلكه به معنی درست خوردن می*باشد). از میوه*جات و سبزی*جات و لبنیات حتماً در وعده*های غذایی استفاده كنیم. در معرض نور خورشید به مقدار لازم قرار گیریم. درست بنشینیم یا بخوابیم یا راه برویم؛ مثلا موقع مطالعه، پشت*میز و صندلی قرار بگیریم و اگر می*خواهیم تلویزیون نگاه كنیم، لم ندهیم یا كج نشویم و یا در تخت خواب و به حالت نیم خیز مطالعه نكنیم. رعایت این موارد باعث می*شود فشار بر روی دیسك*های مختلف از جمله دیسك كمر، دیسك گردن و سایر قسمت*ها، وارد نشود.

  برای درمان حتما به موقع اقدام شود، و پزشك طرف مشاوره، فردی باشد كه تبحر و اطلاعات كافی داشته باشد. البته به یاد داشته باشید كه تنها علت كمردرد، دیسك كمر نمی*باشد و كمر درد علل بسیار متفاوتی دارد و بر حسب مورد، باید بیماران درمان شوند.

  ممكن است علت*های درد كمر، مشكلات تغذیه*ای و متابولیكی مانند بیماری دیابت، نقرس یا تمام بیماری*های التهابی و عفونی و حتی بدخیمی*ها باشند. بنابراین در صورت بروز كمردرد حتما به پزشك مراجعه كنید تا بر حسب مورد خاص، كمردرد درمان شود.

  گروهی از بیماران، اظهار می*نمایند كه نگران فلجی شدن بعد از عمل جراحی هستند، بنابراین باید گفت كه به هیچ وجه به اظهارات ناآگاهانه و غیرعلمی اطرافیان توجه نكنند و مطمئن باشند چنان چه برای درمان این بیماری به موقع اقدام كنند، امكان فلجی وجود ندارد. اصولا با پیشرفت*هایی كه در علم پزشكی انجام گرفته (پیشرفت*های تشخیصی و درمانی)، اصلا فلج بعد از عمل پیش نمی*آید و به هیچ*وجه نباید نگران باشند. ولی اگر خیلی دیر به پزشك مراجعه كنند، امكان آسیب* جدی به ریشه*های عصبی در اثر بیرون زدگی*ها و پاره شدگی*ها وجود خواهد داشت و ممكن است علایمی مثل افتادگی پا و لنگی پا برایشان ایجاد شود. البته قابل ذكر است چنان چه بیماری افتادگی و لنگی پا و حالت فلج ایجاد شود، مسلما نباید این انتظار باشد كه بعد از عمل كاملاً سالم شوند و مانند بقیه افراد راه برود.

  به*طور كلی باید گفت: دیسك كمر بیماری ای نیست كه افراد نگران شوند و چنان چه به موقع درمان گردد، حتماً از سلامتی كامل برخوردار خواهند شد.
  انسان هم میتواند دایره باشد و هم خط راست انتخاب با خودتان است :
  تا ابد دور خودتان بچرخید یا تا بی نهایت ادامه دهید.....

 3. #35
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۱۰/۰۱
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,200
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  371
  پسند کرده
  0

  Re: درمان درد مفاصل ، آرتروز و روماتیسم در طب سنتی

  همسرم مدتیه درد شدید کمردکترها گفتن گرفتگی عضلات داره کدوم ازاین موارد براش مناسبه ممنونم اهنمایی کنید
  مادری تنها زنی تنها تر روی زمینم ای خدا تنهام نزار بی تو خیلی دلگیرم ای خدااااااااااااااااااااا

 4. #36
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۲/۰۳/۱۳
  نوشته ها
  1
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  0
  پسند کرده
  0

  Re: درمان درد مفاصل ، آرتروز و روماتیسم در طب سنتی

  خواهشا بیشتر توضیح دهید

 5. #37
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۰/۱۱/۲۱
  محل سکونت
  کرج
  نوشته ها
  59
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  9
  پسند کرده
  4

  Re: درمان درد مفاصل ، آرتروز و روماتیسم در طب سنتی

  سلام برای نرمی غضرفهای بین مهره ای کمر چه توصیه ای دارید آیا غضروفهای از بین رفته یا کم شده ترمیم میشوند ممنون
  خدایا از اینکه اجازه دادی دنیای زیبای تو را ببینم سپاسگزارم مرا ازیاد مبر وبگذار در همه حال عاشقت باشم خدایا دوستت دارم

 6. #38
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  تانی
  عضویت: ۱۳۹۰/۰۸/۰۲
  نوشته ها
  326
  میزان امتیاز
  27
  پسند شده
  561
  پسند کرده
  731
  ماذرم دیسک کمر عمل کردن دو هفتست. حالشون خوب نیست گفتم بیان پیش ما بیا بهش بریسیم.
  شما میدونید چه غذاهایی براش خوبه؟
  شاید دو هفته بمونه و خیلی استرس دارم چه غذاهایی براش بزارم. چون کارمندم هستم.
  این چند روز حالا خوبه تو خونم
  لطفا برای غذاهاش راهنماییم کنید

 7. #39
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  ونوسک آواتار ها
  عضویت: ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  نوشته ها
  165
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  1065
  پسند کرده
  1144
  نقل قول نوشته اصلی توسط تانیا نمایش پست ها
  ماذرم دیسک کمر عمل کردن دو هفتست. حالشون خوب نیست گفتم بیان پیش ما بیا بهش بریسیم.
  شما میدونید چه غذاهایی براش خوبه؟
  شاید دو هفته بمونه و خیلی استرس دارم چه غذاهایی براش بزارم. چون کارمندم هستم.
  این چند روز حالا خوبه تو خونم
  لطفا برای غذاهاش راهنماییم کنید
  تانیا خانم شما باید برای مادرتون غذاهایی که طبع گرم دارند آماده کنید واز غداهای سرد مثل بادمجان پرهیز کنید همچنین مواظب باشید که یبوست نگیرند چون یبوست باعث فشار به کمرشان میشود موفق باشید
  hengamehh این نوشته را پسندیده.

 8. #40
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۴/۰۹/۱۱
  نوشته ها
  3
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  1
  پسند کرده
  0
  سلام آیناز جان. من یه متخصص خوب سراغ دارم که بدون جراحی و با استفاده از ابزارهای بدون خطر دردهای کمری و گردنی و زانویی و اینها را درمان می کنه. خیلی منصف و خیلی دلسوزه. آدرس مطبش تو تهرانه ولی از کرج خیلی راحت میتونی بیای پیشش چون سمت صادقیه هستش. من چون رفتم پیشش و خیلی ازش راضی بودم بهت توصیه می کنم هیچ جا نری غیر از اینجا. شماره مطبش اینه: 66576991
  امیدوارم مشکلت حل بشه و برای من دعا کنی
  maman_mahya این نوشته را پسندیده.

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 23456 آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما