نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree163Likes

موضوع: معرفی و تبادل نظر درباره انواع چادر و پوشش اسلامی

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 219
صفحه 4 از 28 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    titish khanoom آواتار ها
    فرشته
    نوشته های وبلاگ
    18
    کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    768
    پسند شده
    46924
    پسند کرده
    17064

ویترین مدال ها

re: معرفی و تبادل نظر درباره انواع چادر و پوشش اسلامی

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra
    نقل قول نوشته اصلی توسط titish khanoom
    زهرا جون من هم از مدل ایرانی استفاده میکنم هم قاجاری .هر دوتاش خیییییییییییلی راحته و اصلا تو دست و پات نیست به شرط اینکه از کش استفاده کنی.موقع خرید هم که دستت پره نگران کش خوردنش رو زمین نیستی .محل کش ها رو روی چادرت از زیر گوشت درنظر بگیر و یک کم از لبه چادر فاصله بده خیلی خیلی خوب و شیک میشه ایستاییش
    فرشته خانم یه عالمه ممنون، فقط برای چادر ایرانی نگران جلوش هستم،یه کمی مدیریت اون برام سخته!
    بعدم اگه لطف کنید و سوالم در مورد کیف رو هم جواب بدید ممنون میشم،کیفتون رو چه کار میکنید؟زیر چادر میندازید؟از این کیفای سرشونه ای؟ اگر کیف کولی باشه چی؟
    زهرا جون من موقعی که دانشگاه میرفتم جلوی چادرمو تا حدودا نزدیک شکمم دوخته بودم که موقع همایشها و کنفرانسها و ... بتونم کنترلش کنم.کیف کولی استفاده نمیکنم اما کیف دستی یا سرشونه ای هم راحته خیلی.مدل دوم رو از زیر چادر به راحتی رو شونه م میندازم به چند دلیل:
    1-تو دید نیست پس هر رنگی دوست داشته باشم استفاده میکنم حتی نارنجی جیغ و منافاتی با سنگینی چادرم نداره
    2-از دسترس دوره و تو اتوبوس و ... خیالم راحته از دست کیف قاپها
    3-موقع برداشتن چیزی از تو کیفم اگه احیانا پولی کلیدی چیزی بیفته تو چادرم افتاده و زود متوجه میشم
    و .......................
    قیمه احتمالا :-x

zohre_a این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nasim*
    میشه یکی عکس جلابیب رو بذاره ؟ من ندیدم تا حالا ......

فکر کنم این چادر ها بسته به فرهنگ مردم هر شهری باشه ... مثلا چادر رنگی توی تهران فکر کنم نه تنها هیچ جذابیتی نداره بلکه باعث تحقیر چادر هم میشه ...البته نظر شخصیه ها
    واقعا چادر رنگی می پوشن؟ چه رنگایی؟چه مدلی؟
    البته یکی از آشناهای تهرانیمون یه چادر پوشیده بود فکر کنم چادر ملی بود و رنگش خاکستری نسبتا تیره بود خیلی قشنگ بود
    [HIGHLIGHT=#ffffff]
    یا زهرا (س)
    [/HIGHLIGHT]

nasim* آواتار ها
    میزان امتیاز
    22
    پسند شده
    944
    پسند کرده
    808

نقل قول نوشته اصلی توسط daneshjoo
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasim*

فکر کنم این چادر ها بسته به فرهنگ مردم هر شهری باشه ... مثلا چادر رنگی توی تهران فکر کنم نه تنها هیچ جذابیتی نداره بلکه باعث تحقیر چادر هم میشه ...البته نظر شخصیه ها

البته یکی از آشناهای تهرانیمون یه چادر پوشیده بود فکر کنم چادر ملی بود و رنگش خاکستری نسبتا تیره بود خیلی قشنگ بود

بله . چند بار دیدم ، دختر های جوون ، چادر های مثلا سورمه ای با گل های ریز رنگی سرشون کردن ....

با نظر این دوستمون موافقم . چادر دلیلش اصلیش عدم جلب توجه هست . اما اگه همین چادر جلب توجه کنه ، گناهش بیشتره . قراره کسی که چادر سرش می کنه توجه مرد غریبه ای رو جلب نکنه . اما شما فک کن با یه چادر غیر متعارف وارد خیابون بشی ....

این رنگ های سورمه ای یا خاکستری تیره ، من به شخصه خوشم نمیاد . حس می کنم چادر انقدر تو آفتاب مونده رنگش پریده !
    از کدام راه قرار است که بیایی ؟!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    0

[quote=nasim*]
    نقل قول نوشته اصلی توسط daneshjoo
    نقل قول نوشته اصلی توسط "nasim*":122myzyw

بله . چند بار دیدم ، دختر های جوون ، چادر های مثلا سورمه ای با گل های ریز رنگی سرشون کردن ....

با نظر این دوستمون موافقم . چادر دلیلش اصلیش عدم جلب توجه هست . اما اگه همین چادر جلب توجه کنه ، گناهش بیشتره . قراره کسی که چادر سرش می کنه توجه مرد غریبه ای رو جلب نکنه . اما شما فک کن با یه چادر غیر متعارف وارد خیابون بشی ....

این رنگ های سورمه ای یا خاکستری تیره ، من به شخصه خوشم نمیاد . حس می کنم چادر انقدر تو آفتاب مونده رنگش پریده ! [/quote:122myzyw]

اونی که من دیدم چادر کرپ خاکستری نسبتا تیره بود، بعد اون دوستمون چادرش رو با روسری صورتی و یک شال بزرگ 3 گوش که چارخونه های خاکستری و صورتی داشت و انداخته بود رو دوشش ست کرده بود( صورتی و خاکستری خیلی به هم میان)
    [HIGHLIGHT=#ffffff]
    یا زهرا (س)
    [/HIGHLIGHT]

خورشیدبانو آواتار ها
    مهرناز
    میزان امتیاز
    25
    پسند شده
    2213
    پسند کرده
    2180

زهرا جون من هم از مدل ایرانی استفاده میکنم هم قاجاری .هر دوتاش خیییییییییییلی راحته و اصلا تو دست و پات نیست به شرط اینکه از کش استفاده کنی.موقع خرید هم که دستت پره نگران کش خوردنش رو زمین نیستی .محل کش ها رو روی چادرت از زیر گوشت درنظر بگیر و یک کم از لبه چادر فاصله بده خیلی خیلی خوب و شیک میشه ایستاییش
    فرشته خانم یه عالمه ممنون، فقط برای چادر ایرانی نگران جلوش هستم،یه کمی مدیریت اون برام سخته!
    بعدم اگه لطف کنید و سوالم در مورد کیف رو هم جواب بدید ممنون میشم،کیفتون رو چه کار میکنید؟زیر چادر میندازید؟از این کیفای سرشونه ای؟ اگر کیف کولی باشه چی؟

عزیزم من تعدادی از دوستام که از چادر ملی و دانشجویی توی دانشگاه استفاده میکردن کیف کولی داشتن بعضی هاشون یه بنده مینداختن و بعضی هاشون دوبنده مینداختن که به نظرم اگر نسبتا لاغر هستین و سایز چادرتون طوری نیست که به بدنتون بچسبه دو بنده استفاده کنید وگرنه خیلی جالب نمیشه ولی در کل استفاده از این چادر ها خیلی راحت تره و نگران جمع و جور کردنش نباش.
    عشق،
    آمدنی ست
    جستنی نیست.

little fairy آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    126
    پسند کرده
    77

ببخشید دوستان قصد توهین به هیچ کس رو ندارم ها اما واقعا هدف از پوشیدن چادر چیه ؟ پوشش یا بیشتر جلوه کردن ؟ بعضی از این عکس ها یا چادرهای رنگی بیشتر باعث میشه نظر افراد جلب بشه در حالیکه هدف ما از پوشیدن چادر محفوظ ماندن از نگاه های هرزه هست.یکی از فلسفه های رنگ مشکی چادر هم همین است مشکی رنگ نگاه شکن هست .من خودم چادرهای مدل دار رو برای بچه ها میپسندم چون باعث میشه بچه ها از حجاب خوششون بیاد اما آیا لازمه یک خانم عاقل هم با ترفند مدل و رنگ از حجاب خوشش بیاد ؟
    منم دوست دارم نظرمو بگم(نظرم کاملا شخصی است)+ اینکه خودمم چادری ام(البته بیشتر تو خیابون) و همیشه چادرساده مشکی میپوشم
    من با اینکه باید رنگ چادر مشکی باشه مشکل دارم
    از نظر من مشکی بیشتر یه رنگ شیک است تا به قول شما نظر شکن. و تو یه لباس مشکی خوش دوخت آدم خوش اندامتر دیده میشه تا رنگای دیگه
    قبل ****** اکثر چادرا رنگی بوده و رنگ مشکی استفاده نمیشده، یعنی قبلا که رنگی میپوشیدن قصدشون جلوه گری بوده در حالی که اعتقاداتشون(البته از نظر من با توجه به چیزایی که از بزرگترام شنیدم )به نسبت الان محکمتر بوده و آدمای صاف و ساده تری بودن
    البته نمیگم رنگای جیغ استفاده بشه که باهاتون موافقم که این رنگا نظرو جلب میکنه
    اما مشکی ام رنگی نیست که تو اسلام توصیه شده باشه

البته اینکه رنگ چادر چی باشه بیشتر به فرهنگ اون منطقه برمیگرده
    وگرنه تو لباسای سنتی بعضی مناطق کشورمون از رنگای شاد استفاده میشه که من عاشق بعضی از این لباسا و رنگ بندیشونم
    atefeh mami arash این نوشته را پسندیده.
    به محض آرام شدن دریای افکار، کشتی های نجات از راه می رسند.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    0

منم رنگهای سنگین و مدل های مناسب رو برای چادر می پسندم، البته برای کسانی که در عین محجبه بودن ،اهل تنوع هم هستن
    البته رنگ و مدلی که باعث نشه به جای جلب توجه نکردن، جلب توجه بکنه!
    ولی از لحاظ روانشناسی هم ثابت شده که رنگ مشکی برای جلب توجه نکردن مناسب تره
    خودمم چادر ساده مشکی می پوشم و مدل های دیگه رو خیلی توش راحت نیستم
    احساس می کنم مثل این چادر معمولی ها سنگین و متین نیست
    البته چادر لبنانی هم دوست می دالم
    [HIGHLIGHT=#ffffff]
    یا زهرا (س)
    [/HIGHLIGHT]

مرکوری آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    959
    پسند کرده
    716

من میخوام از این به بعد چادر بپوشم، ولی راستش اطلاع خاصی از مدلای مختلف چادر ندارم و نمیدونم چه مدلی رو باید انتخاب کنم،اگر کمکم کنید ممنون میشم:
    1.چادر ملی و دانشجویی و این تیپ چادرا رو دوست ندارم،یعنی دلم نمیخواد فرم مانتو داشته باشه،دوست دارم گشاد و آزاد باشه
    2.چون تازه میخوام چادر سر کنم ترجیحا کنترلش راحت باشه(بعلاوه اینکه خیلی وقتا کیف کولی دارم و نمیدونم باید با چادر چه کارش کنم! یعنی کلا خانمای چادری کیفشون رو چی کار میکنن؟!)
    3.طبیعتا چون جوون هستم(25سال) میخوام چیز شیکی باشه (یه چادر قجری دارم که خیلی دوستش دارم ولی فکر میکنم برای استفاده روزمره توی خیابون مناسب نیست)
    پیشاپیش از راهنماییاتون متشکرم
    سلام زهرا جون. منم هم سن و سال خودتم و یکی دو ساله که چادری شدم. همیشه هم تا قبل از چادری شدن مشکلم با جمع و جور کردنش بود که باعث می شد به سختی بتونم چادر بپوشم.
    اما چادر شالدار این مشکل رو حل کرد و من اولین بار با چادر شالدار چادری شدم. این مدل چادر آزادی عمل خوبی به آدم می ده، کنترلش راحته، کش نداره که سرت رو درد بیاره، می تونی زیرش هر چیزی بپوشی چون کاملاً پوشیده ست و در عین حال خنکه. با این مدل چادر می تونی راحت از هر مدل کیف و کوله پشتی استفاده کنی چون سر شونه داره. (من فقط با این مدل چادر از کوله استفاده می کنم چون با چادر ملی پشت چادر بد فرم می شه ولی با چادر شالدار خیلی راحت می شه کوله پشتی انداخت)
    ممکنه بعضی ها بگن چادر شالدار چادر نیست و یه مانتو گشاده که یه شال بلند بهش وصل شده. اما این چادر برای تازه چادری ها واقعاً عالیه و در عین راحتی کاملاً پوشیده ست و دست و پاگیر هم نیست.
    من الان بعد از یه مدت حسابی حرفه ای شدم توی کنترل چادر و بیشتر چادر سنتی می پوشم (با کش). چادر سنتی یه وقار و شیکی خاص داره و یکی از مزیتاش اینه که می تونی کیفت رو زیر چادر روی شونه ت بندازی که هم امن باشه هم چادرت صاف و مرتب و شیک به نظر برسه. با این وجود من هنوز چادر شالدار رو کنار نذاشتم به خصوص برای تابستونا این چادر عالیه. حتی می تونی زیر این چادر تی شرت و شلوار بپوشی بدون هیچ نگرانی از نظر پوشش. فقط اگه تی شرت آستین کوتاه باشه باید مواظب باشی دستت رو بی هوا بالا نبری که آستین چادر کنار نره
    امیدوارم کمکی کرده باشم

صفحه 4 از 28 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین