نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree6Likes

موضوع: جشنواره ، نمايشگاه و تئاتر كودكان

نمایش نتایج: از 33 به 40 از 58
صفحه 5 از 8 نخستنخست ... 2345678 آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    زهرا س.پ آواتار ها
    زهرا ک.
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    3864
    پسند کرده
    2798

Re: جشنواره ، نمايشگاه و تئاتر كودكان

نمایشگاه اسباب بازی و سرگرمی های آموزشی کودک و نوجوان

زیر نظر شورای نظارت بر اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

زمان: ۲۳ لغایت ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۰

ساعات بازدید: ۹ الی۲۱

محل برگزاری: بلوار کشاورز، خ حجاب، مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
    باقالی پلو با
    مرغ

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    170
    پسند کرده
    61

[JUSTIFY]از 12 تا 25 آذر برگزار می*شود
    نمایش واقعه عاشورا در نمایشگاه خیمه خورشید
    در نخستين نمايشگاه فرهنگي هنري عاشورا با عنوان «خيمه خورشيد» قصه عاشورا و سير حركت امام حسين (ع) با تصويرسازي و برنامه*هاي چندرسانه*اي روايت مي*شود.

--------------------------------------------------------------------------------

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران،به نقل از سایت «شهر» علي منصوري، معاون برنامه*ريزي و توسعه سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران با بيان اينكه «خيمه خورشيد» از 7 تا 20 محرم (12 تا 25 آذرماه) در مرکز آفرينش*هاي ادبي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان (سالن حجاب) برپا مي*شود، گفت: چهار هزار متر مربع از فضاي هشت هزار و 500 متري كل نمايشگاه به اين بخش اختصاص يافته تا در آن با استفاده از تصويرسازي*هاي مرتبط و نيز برنامه*هاي چندرسانه*اي (مالتي مديا) قصه عاشورا به تصوير كشيده مي*شود.

روايت قصه عاشورا با تكنولوژي روز

وي افزود: در نمايشگاه «براي اسلام» با استفاده از ترکيبي از *حجم، عكس، نور، صدا، متن با محتواي *سير حركت امام از مدينه، وقايع كربلا، كوفه و شام و معرفي ياران امام حسين(ع) در کربلا، قصه عاشورا به طور کامل روايت مي*شود.

منصوري به «خيمه عاشورا، ****** اسلامي، بيداري اسلامي» اشاره كرد و اظهار داشت: در اين بخش، در قالب کارهاي حجمي و نمايشگاهي و با استفاده از تابلو متن گرافيکي، همراه با روايتگري راوي زنده، روايت کربلا و ارتباط آن با ****** اسلامي ايران و نيز جريان بيداري اسلامي در منطقه خاورميانه، بيان مي*شود.

معاون برنامه*ريزي و توسعه سازمان فرهنگي هنري، خيمه عاشورا و دفاع مقدس را از ديگر بخش*هاي نمايشگاه خيمه خورشيد عنوان كرد و ادامه داد: در اين قسمت مخاطبان در گروه*هاي 50 نفره، با استفاده از توانايي*هاي فناوري چند رسانه*اي به همراه صدا، نور و حجم سازي، در مسيري 15 دقيقه*اي با مباحثي ترکيبي از فرهنگ عاشورا و فرهنگ دفاع مقدس، آشنا مي*شوند.

منصوري تصريح كرد: در بخش عكس و پوستر، پوسترهاي مفهومي بيان فرهنگ عاشورا و مفاهيم عاشورايي شامل عزاداري*هاي سنتي، حرکات و اقدامات مردمي براي برپايي مراسم عزاي حسيني و شيوه*هاي گوناگون برگزاري مراسم سوگواري در نقاط مختلف ايران به نمايش گذاشته مي*شود.

وي با بيان اينكه در خيمه نوجوانان نيز اجراي نمايش، اجراي سرود، سخنراني مناسب نوجوانان، پخش کليپ و نمايشگاه پوستر تدارك ديده شده است، گفت: در خيمه كودكان نيز برنامه*هايي در هفت قسمت در نظر گرفته شده است كه مي*توان به هفت قصه عاشورايي به زبان کودکانه، ساخت پازل*هايي با استفاده از قطعات بزرگ نيم*متري، بازي گروهي بر اساس الگوي آشناي مسابقه مار و پله از مسير مدينه تا کربلا،

اجراي برنامه نقالي و پرده خواني، نمايشگاه عکس کودک و معنويت و عرضه محصولات فرهنگي ويژه کودکان در حوزه فرهنگ عاشورايي اشاره كرد.

نينواخواني در «خيمه خورشيد»

منصوري در بخش ديگري از سخنان خود برنامه شب شعر را از ديگر بخش*هاي نمايشگاه خيمه خورشيد برشمرد و افزود: در اين برنامه، نينواخواني، خواندن شعرهاي معروف و قديمي عاشورا، مرثيه*ها، دعوت از استادان حوزه شعر براي خواندن شعر، دعوت از شاعران جوان براي خواندن اشعار خود در حضور استادان اين حوزه، خواندن آثار محتشم کاشاني، خواندن طاقديس انجام خواهد شد.

وي تصريح كرد: اجراي 10 برنامه تعزيه توسط يکي از گروه*هاي حرفه*اي فعال در اجراي تعزيه، نمايش فيلم*هاي توليد شده مستند، کوتاه، سينمايي و انيميشن، كارگاه توليد انيميشن براي توضيح و تشريح روند ساخت آثار انيميشن و ساخت يک فيلم انيميشن کوتاه عاشورايي، فروش محصولات فرهنگي عاشورايي و نمايش ماکت بزرگ عاشورا براي بازنمايي صحنه عاشورا از ديگر بخش*هاي اين نمايشگاه خيمه خورشيد محسوب مي*شود.

به گفته منصوري، اين نمايشگاه در فضاي هشت هزار و 500 متر مربع هر روز از ساعت 8 تا 20 ميزبان همه اقشار جامعه، خانواده*ها و دانش آموزان است. [/JUSTIFY]
    بـیا بـبار و مرا خیس عطر بــاران کن
    بدون یــاد تــو قـلبم کویر خواهد شـد ....

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    170
    پسند کرده
    61

خوب البته با توجه به اینکه عصر عاشورا(دیروز) پرستو خانوم به همراه ما از این نمایشگاه "خیمه خورشید " بازدید کردند ، نوبت به اظهار نظر و تعاریف من می رسه :

برای اونهایی که حوصله ندارند تمام توضیحات منو بخونن ، به طور خلاصه می گم که به نظر من نمایشگاه جالبی بود و ارزش یکبار دیدن رو داشت!
    و اما مفصلاً اینکه : نمایشگاه بخشهای زیادی داشت که اگر از ورودی اصلی وارد می شدین ، وارد یه محیط نمادین می شدین که وقایع عاشورا رو با استفاده از نقاشیهای دو بعدی و ساخت خیمه و... به تصویر کشیده بودن ، به نظر من برای بزرگترها جالب بود و البته شاید بشه گفت کمی شاید برای بچه ها فضای سنگینی بود ، پرستو با هیجان از جلوی تک تک غرفه ها رد می شد و توضیح می خواست و به دقت گوش می کرد و خیلی هیجان داشت که بدونه آخر قصه چی می شه .... ! اگر پرستو همراهم نبود دلم می خواست که زمان بیشتری رو توی اون فضا ، مخصوصاً کنار بعضی از غرفه ها سپری می کردم ....
    بعد از این بخش یه بخشهایی به ****** اسلامی ایران و شهدای جنگ تحمیلی اختصاص داشت و بخشهایی هم به مسابقه عکاسی و... که ما سریع بازدید کردیم و گذشتیم و بعد از اون وارد بخش کودک و نوجوان شدیم که به نظر من جالبتر از بقیه بخشها بود. در ورودی این بخش تعدادی تابلوهای بزرگ تصویری قرارداده بودند که پیدایش قیام عاشورا را به صورت تصویری نشون می داد و قسمت خوب قضیه این بود که دو روحانی خوش اخلاق و خوش برخورد ، تابلوهارو با حوصله از اول تا آخر برای بچه ها توضیح می دادن و این قضیه برای بچه ها خیلی جذاب بود ! و در آخر هم حاج آقا بااستفاده از کاغذهای رنگی برای بچه ها جلوی چشمشون یه کاردستی کوچیک درست می کرد و بهشون هدیه می داد! بعد از اتمام تابلوها وارد فضای اصلی می شدیم که از تعداد زیادی غرفه تشکیل شده بود ، غرفه هایی که مسابقاتی با جایزه های کوچک برای بچه ها برگزار می کردن ، از جمله مسابقه پازل و ... . یک غرفه هم به عکاسی اختصاص داشت و از بچه ها توی فضایی محرمی عکاسی می کردن که هم کیفیت عکسها خیلی خوب بود و هم قیمتها بسسسسیار مناسب(1500 تومان برای عکس 13*18!!!!!!) و البته که گردانندگان این غرفه هم خیلی با حوصله و خوش اخلاق بودن!
    یک غرفه هم به نقاشی اختصاص داشت و بچه ها می تونستن توی اون نقاشی بکشن و جایزه بگیرن !و توی یه غرفه دیگه هم یه کتاب برای بچه ها چاپ می کردن که اسم کتاب نامه ای به امام حسین(ع) بود و چون متن کتاب از زبان خود بچه بود ، اسم خود بچه هم توی کتاب دوبار چاپ می شد!!
    در یه بخش دیگه مامان یا باباها می تونستن با قلم درشت خطاطی کنند و جایزه بگیرن!! و ... وسط محوطه غرفه ها یه فضای خیلی بزرگی رو ماکت های عاشورا رو ساخته بودن و یه نفر به صورت نقالی توضیحاتی رو بیان می کرد .و ...
    بعد از این بخش کودکان چندتا غرفه هم به فروش کتاب و سی دی های مرتبط برای همه گروه های سنی اختصاص داشت و یک بخش هم به تصویر گری و پویا نمایی عاشورا و در اخر هم به مناسبت شام غریبان ، بچه ها می تونستن شمع روشن کنن و ...

من کامل توضیح دادم تا اونایی که دوست دارن برن و کسایی هم که براشون جالب نیست نروند
    بـیا بـبار و مرا خیس عطر بــاران کن
    بدون یــاد تــو قـلبم کویر خواهد شـد ....

bluesky آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    385
    پسند کرده
    3019

در تکمیل صحبت های مامی پرستو عزیز باید بگم

ما هم دیروز به اصرار پسرم به این نمایشگاه خیمه خورشید رفتیم

از نظر من و همسرم عاااالی بود

من که به کل حال و هوام با خوندن وقایع کربلا و داستان های زندگی شهدای کربلا عوض شد

پیشنهاد می کنم حتما" از این نمایشگاه بازدید کنید

خیلی خیلی برای این نمایشگاه زحمت کشیده شده و ارزش یک بار دیدن رو داره

قسمت آخر نمایشگاه متعلق به کودکان بود که توضیحات مفصل ترش رو مامی پرستوی عزیز زحمتش رو کشید

hengamehh آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    120
    میزان امتیاز
    809
    پسند شده
    39778
    پسند کرده
    59949

Re: اسباب بازی ها و بازی های کودکان

سلام ببخشید گفتم شاید به درد نی نی دارها بخوره اگر اسپمه مدیر عزیز بفرمایند پاکش می کنم . این پیام برای من آمده بود:

"منتظر دیدار شما در نمايشگاه تخصصي دنياي اسباب بازي، آموزش و سرگرمي هستیم.

زمان : 13 لغايت 16 بهمن ماه 1390 - ساعات بازديد : 10 لغايت 20
    محل برگزاري:خيابان فاطمي، خيابان حجاب، مركز آفرينش هاي فرهنگي هنري كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان"

خدایا
    شکرت
    نی نی های من پر کشیدن پیش خودت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام.
    اگه از برنامه های عید نوروز (تهران) خبر دار شدید، لطفا اطلاع رسانی کنید.
    ممنون
    [HIGHLIGHT=#ffffff]نگار آمد نگار آمد ، نگار ماندگار آمد/ [/HIGHLIGHT][HIGHLIGHT=#ffffff]زمستان از قدومش رفت ، به یمن او بهار آمد[/HIGHLIGHT]

مدیر انجمن
    DaDa آواتار ها
    سارا حکمتی
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    14
    پسند شده
    7800
    پسند کرده
    2903

ویترین مدال ها

نمایش عروسکی موزیکال

مترسک مهربون
    ویژه کودکان و نوجوانان

نویسنده و کارگردان : وحید خدایاری
    شاعر : نازنین مرادی

12 بهمن _20 اسفند
    ساعت اجرا :18

بلوار آیت ا... کاشانی ؛ بعد از پل ستاری ؛ جنب شهر کتاب ؛ خانه فرهنگ نور
    تلفن رزرو :44088707-------44088708

پ ن : کار خوبی بود ؛ به نسبت نمایشهای کودکانه ایی که تو این مدت دیدم ؛ خیلی خوب بود ...
    براش کار شده بود ؛ ایده های دکور و عروسکها هم واقعا جالب بود :)
    عکسهای بدون توضیح حذف می شوند !

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    12
    پسند کرده
    0

دوستان برای فروردین و اردیبهشت کوچولوها خبری نیست؟

صفحه 5 از 8 نخستنخست ... 2345678 آخرینآخرین