نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree41Likes

موضوع: درمان انواع سر دردها در طب سنتی

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 38
صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
    مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

Re: درمان انواع سر دردها در طب سنتی

نقل قول نوشته اصلی توسط bluesky

مهشید جان من تا گرمم بشه سردرد شدید میشم

بدنم زود داغ میشه و اصلا" هم عرق نمی کنم

چاره ای داره یا نه ؟

دوست خوبممم احتمالا تو گرما غلبه صفرا پیدا می کنی .. رنگ زبانت رو تو اون مواقع که خیلی گرمته نگاه کن و بهم بگو .. احتمال می دم از غلبه صفرا باشه ... می تونی توصیه های سر درد از غلبه صفرا رو رعایت کنی مثلا تو تابستون هندوانه خنک بخوری ... اگر تاثیر نداشت بیشتر با هم بررسی می کنیم
    bluesky, کوثر و beautiful_lie این نوشته را پسندیده.
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    10672
    پسند کرده
    1324

ویترین مدال ها

مهشید جان ... پست من اسپم محسوب میشه ! ولی گفتنی ها رو باید گفت

خواستم تشکر کنم از نسخه جادوییت، برای رهایی از مشکلی که سالهاست آقای همسر گرفتارش بودن ! ( سردرد میگرنی )

به لطف شما سردردهاش خیلی کمتر شده و به محض اینکه حس میکنه داره شروع میشه، میرم سراغ دمنوش و نیم ساعت بعد از خوردن دمنوش کامل آروم میشه !!

با هیچ زبونی نمیتونم ازت تشکر کنم و فقط میتونم آرزوی موفقیت روزافزون و خوشبختی برات بکنم دُکی جوووووونم
    beautiful_lie این نوشته را پسندیده.
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

هیون عزیزم ... من رو شرمنده کردی ...

این من هستم که باید از شما تشکر کنم من با وجود مامی سایت و مدیریت این تاپیک و کنار شماهاست که دارم نکته هایی رو یاد می گیرم ...

و اینکه کنار لطف و عظمت خدا ، بنده ی خدا چه حرفی برای گفتن داره عزیزم ... این خدا بوده که خواسته شوهر شما از سردرد رها بشه و باز هم لطف خدا بوده که بنده کوچیکی رو فقط واسطه کرده برای خواسته خودش

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط tensido2000
    سردرد من ناشی از ترس و استرس و اعصاب چه کار کنم نزدیک یکی دوروز هم طول میکشه
    سلام تنسیدو عزیز

سر دردهای میگرنی هم عموما ناشی از فشارهای عصبی هست .. اما برای درمان شما ، شما باید اون ترس و اضطراب رو از بین ببرید و مطمئنا سردرد شما هم کاهش پیدا می کنه ... اگر علت سردرد عصبی باشه جنس درد شما به احتمال خیلی زیاد سرد می باشد ...

دمنوشهایی که برای کاهش اضطراب و استرس هست رو باید روزانه بخورید تا اون سردردها رو بهش دچار نشید یا نهایتا بعد از شروع سردرد اونها رو میل کنید تا درد شما کاهش پیدا کنه ...

یکی از اون دمنوشها انیسون و هوفاریقون می باشد که در پستهای قبل هم بهش اشاره کردم ...

و دمنوش مفید دیگه که برای سردرد های عصبی و میگرنی مفیده و آرامش بخش هم هست ... مخلوطی از بادرنجبویه به نسبت بیشتر و به لیمو ، کمی بهارنارنج و بابونه هست ... این دمنوش باید به مدت 20 دقیقه دم بکشد تا خاصیت دارویی پیدا کند

دمنوش بسیار مفید دیگه گل گاوزبان، سنبل الطیب، استخدوس و بادرنجبویه و افتیمون (هر شب 1 لیوان)

البته افتیمون رو مثل بقیه دمنوشها نباید دم کرد چون خاصیتش رو از دست می ده ، افتیمون رو داخل کیسه ایی در شیر پرچرب محلی گاو که در حال جوشیدن هست به مدت 5 دقیقه قرار دهید و سپس کیسه رو خارج کنید این شیر تمام خواص افتیمون رو دارد .

باز هم اگر اینها تاثیر گذار نبود باید خصوصیات شخصی خود شما بیشتر چک بشه تا داروهای مفیدتری بهتون پیشنهاد بشه چون بدن هر انسان متفاوته و نوع و جنس دردهاش هم متفاوت

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam9911
    سلام من الان چهار ماه و نیمه باردار هستم و چون از قبل سابقه ابتلا به میگرن دارم الان هم خیلی سردرد می گیرم که هر بار حداقل دوروز طول می کشه اگر ممکنه من رو راهنمایی کنید . ممنونم .
    سلام دوست خوبم

در مورد کسانی که حامله هستن من نمی تونم هیچ داروی گیاهی توصیه کنم چون خیلی از گیاهان برای بارداری بسیار خطرناکه .. حتی استادم در کلاس می گفت که زعفران گیاهی سمی هست و برای بارداری خطرناکه ...

برای همین باید زیر نظر یه استاد طب سنتی چیزی مصرف کنی گلم و من هنوز در اون حد نیستم ...

اما تنها توصیه ام اینه که استرس نداشته باشی و از غذاهای سالم بخوری .. تو تاپیک پرسش و پاسخ هم یه رژیم برای مادران باردار نوشتم که خوبه رعایت کنی عزیزم

موفق باشی گلم

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط chanel
    مهشید جان مامان من سالهاست که میگرن داره ...کلا ارثی هست سر دردش ...اینقدر تو این سالها قرص خورده که دیگه نه معده براش مونده نه اعصاب ..
    خیلی هم حرص و جوش می زنه ...سر هرچیزی ..یعنی نمی تونه حرص نخوره ..

مدتیه که زبانش هم خیلی اذیتش میکنه ..میگه انگار تو دهنم پخته ..چیزای داغ و ترش و اینا رو نمی تونه بخوره ...دکتر گوارش هم کاری براش انجام نداد....از این بابت هم خیلی اعصابش خورد شده ..من خیلی بهش گفتم بره برای طب سنتی اما کی گوش می ده .

حالا برای درمانش باید بدونیم که چی به چی غلبه کرده ..؟؟؟؟؟

من فکر می کنم از بس داروهای اعصاب و میگرن خورده زبونش هم این طوری شده ..مثل لبو هم قرمزه زبونش ...اصلا طبیعی نیست ..
    حالا می خوام با کمک تو یه کمکی به مامانم بکنم از بس درد میکشه دلم کبا به براش ..

ممنون میشم راهنماییم کنی عزیزم .
    شنل جونم اگر طبع مادر رو بهم بگی شاید بتونم بیشتر کمک بکنم اما در کل معلومه که میشه کمکشون کرد که برای همیشه از این سر درد ها راحت بشن .. ببین گلم من دو تا راهکار برای میگرن و سردردهای عصبی بهت پیشنهاد می دم ... باید ببینن که کدوم روشون بیشتر تاثیر می ذاره

مخلوطی از به لیمو و بابونه و بادرنجبویه و بهارنارنج که نسبت هاشم به لیمو و بادرنجوبیه بیشتر کمی بهارنارنج و بابونه از همه کمتر که این آرامبخش هم هست و تاثیر خوبی داره اما تو کلاس جدیم استادم گفت راهکاری هست که اصلا برای ریشه کن شدن میگرن هست نه آروم کردن دردش

مخلوط هوفاریقون ( به نسبت یک ) + بادرنجبویه ( به نسبت یک ) + اسطوخودوس ( به نسبت دو ) + کاه جو ( نسبت یک ) و کمی تخم گشنیز

که این رو هم می تونید شب به شب دم کرده اش رو بخورید و هم بایدددددد باهاش سه تا چهار قاشقش رو در یک قابلمه آب بریزی و مدت 10 تا 15 دقیقه با چشم بسته بخور بدی .. اول هر شب بعد کم کم که بهتر شدن یک شب در میان بعد هفته ایی دو مرتبه و ..

تا بعد از 6 ماه کاملا میگرن درمان میشه اما دو نکته باید رعایت بشه اول اینکه هوفاریقون با داروهای زیادی تداخل داره خصوصا داروهای شیمیایی ، پس در دوران مصرف برای نتیجه دیدن باید داروی دیگه ایی مصرف نشه و دوم اینکه علت اصلی میگرن و سر درد اعصابه که اگر روی اعصاب تسلط پیدا نکنیم داروی تنها هیچ کمکی نمی کنه البته این دارو آرامبخش هم هست

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط کتی
    مهشید جونم من یه سوال دارم و اونم اینکه حدود 9 ساله که ازدواج کردم و از وقتی ازدواج کردم همسرم مدام دچار سردرد میشه و قبول هم نمیکنه که دکتر بیاد وقتی هم سردرد میگیره پیشونیش درد نمیگیره بلکه پشت گردنش درد میگیره و مدام در حال خوردن قرصه... اوایل استامینفون میخورد ولی بعد از اون پروفن رو خورد حتی یه مدت این 2 تا رو با هم میخورد و تازگیها هم ژلوفن میخوره واقعا نمیدونم با این سر دردها و قرص خوردنهاش چیکار کنم اگه راهنماییم کنی یه دنیا ممنونت میشم عزیزم
    کتی عزیزم در پست بالایی شما کامل توضیح داده ام شما هم راه حل شنل جون رو به کار ببرید

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان حسنا
    سردردميگرني با چه داروهاي گياهي خوب ميشه؟
    گلم تو همین دو صفحه کامل توضیح دادم

راه حل شنل جون برای دردهای میگرنی جواب می ده

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط KHATEREH50
    مهشید جان سلام خانمی من سرد درد میگرنی دارم البته گاهی یک هفته به پریود وگاهی یکی دو روز قبله البته یک روزه و باید شیاف استفاده کنم تا خوب بشم چند وقت پیش تهران بودم به یه مرکز حجامت رفتم دکتری اونج بود که بهم گفت طبع من سرده و باد گرمی بخورم و کلی دستورات گرمی بهم داد وقتی هم که پام را حجامت می کردن مسیولش گفت بخاطر بلغمی بودن خونم حباب زیاد داره خلاصه خانمی من تا به امروز فکر می کردم که طبعم گرمه چون اصلا گرمی نمی تونم بخرم مثلا با یه خرما دهنم جوش میزنه یا باکمی فلفل توی پام جوش چرکی میزنه حالا چون چاق هستم و می گن چاقها طبعشون سرد دکتره بهم اینو گفت یا نه نمی دونم خالصه اول نمی دونم طبع من چی دوم برای سردرد م و این بدون انرژی بودنم چکار کنم.
    دوست خوبم اول اینکه ممکنه برای این نتونید گرمی بخورید که کبد گرمی دارید اما با این خصوصیاتی که گفتید مطمئنا طبعتون سرده ...

شما لطف کرده همین تاپیک پرسش و پاسخ طب سنتی و اصول طب سنتی رو کامل بخونید .. کامل توضیح دادم بی انرژی بودن شما دقیقا برای غلبه بلغم شما هست و سردی طبعتون عزیزم

برای سردرد میگرنی هم راه حلی که برای شنل عزیز نوشتم رو رعایت کنید و در ضمن اصلاح طبع هم بکنید. که در تاپیک اصول طب سنتی کامل توضیح داده شده

البته همان طور که بارها توضیح دادم ممکنه طبع مادرزادی کسی گرم باشه اما غلبه داشته باشه که با خوندن تاپیک های گفته شده کاملا متوجه خواهید شد

ذر ضمن قبلا توضیح دادم که همه چاقها طبع سرد ندارند دموی ها هم درشت هستند ولی طبع گرم دارند مهم اینه که بدنشون بیتشر چربی داشته باشه یا گوشت ...
    کوثر و beautiful_lie این نوشته را پسندیده.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین