نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1230Likes

موضوع: سبزی/شوید پلو

نمایش نتایج: از 49 به 56 از 280
صفحه 7 از 35 نخستنخست ... 4567891017 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

Re: سبزی/شوید پلو

اين برنج رو توي پلو پز ريختم كه صاف و صوف دربياد بيرون با كمك كفگير يه رديف برن ج ساده ويه رديف هم مخلوط شويد و دارچين و ادويه پلو ريختم

مرسي بهار جونم تجربه خوبي بود .
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    Enjoy the Simple Things

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    405
    پسند کرده
    0

ايندفعه شويد پلومو با زردچوبه پختم خيلي دوست داشتيم.

وقتي برنج داشت ميجوشيد زردچوبه اضافه كردم و نزديك زمان آبكش كردن شويد اضافه كردم و بعد آبكش كردم. بعد لابلاي برنج آبكش شده هل و دارچين پاشيدم و دم كردم.
    با مرغي كه ساده و فقط با پياز و پودر سير و نمك پخته شده سرو شد.

آنیس و زینب سادات۲ این نوشته را پسندیده.
    برای خانه ی همسایه ات هم چراغ آرزو کن ....

قطعا حوالی خانه ات روشن تر خواهد شد...

sedighe آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    58
    پسند کرده
    185

شوید پلو با تن ماهی

paksima آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1095
    پسند کرده
    1263

سبزی پلو دمی (برای همسری که سبزی پلورونرم وپرسبزی دوست داره)باماهی قزل الاوکوکوسبزی
    برنج که جوشیدوابش تقریباروبه خشک شدنه سبزی وروغن رواضافه میکنم وخوب مخلوط میکنم وبعدهم دم میکنم
    همسری سبزی پلوروبدون کوکونمیخوره

آنیس و زینب سادات۲ این نوشته را پسندیده.
    "آرامش "و "صبر"
    رد پای خدا در زندگی ست
    آرزو می کنم زندگیتان پر از رد پای خدا باشد

میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    483
    پسند کرده
    0

سبزی پلو

برنجمو کته گذاشتم با نمک و روغن فقط این بار سبزیمو یه مقدار زود ریختم که برنجم کمی سبز شده من دوست دارم که برنج سفید باشه برای همین اواخر تمام شده آب برنج میریزم .

باران67 و زینب سادات۲ این نوشته را پسندیده.
    باران باش و ببار ؛ نپرس کاسه های خالی از آن کیست

یاس صورتی آواتار ها
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    875
    پسند کرده
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninsina
    سلام.من هر کارمیکنم شویدام به پلوها میچسبه وحالت جداازهم نداره؟باید چیکارکنم که ظاهر قشنگی داشته باشه؟
    دوست گلم باید برنج رو حتما ابکش کنین و بعد از اب کش کردن و زمان دم کردن لا به لای پلو شوید خشک بریزین و اواسط پخت یکبار برنجتون رو خوب مخلوط کنین

پســـــــــرم تا که تو باشی دو جهان در نظرم فردوس است ...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    54
    پسند کرده
    0

Red face Re: شويد پلو با مرغ و ادويه مخصوص

مامي سايتي هاي عزيز با اينكه خيلي خوابم مياد دلم نيومد حالا كه اينجا سر زدم از شويد پلو مرغ مخصوص سر آشپز مامانيم! كه فكر مي كنم خاصه و اين دور و برا دستورشو نديدم ننويسم ، توصيه مي كنم امتحان كنيد ، حتما ، چون مطمئنم كه پشيمون كه نمي شيد ،هيچ ، مشتري هم مي شيد. چون هم سادست هم ....
    پس اول مرغتون رو ( هرجاي مرغ بود مهم ني !چون قرار ريش بشه ) بگذاريد با پياز داغ و به نظر من كمي سير ( اگه دوست نداريد خوب سير نزنيد ولي به نظر من حذفش نكنيد) بپزيد زرچوبه هم نمي خواد( اصولامزه زرچوبه با مرغ زياد هم سازگار نيست ،اينو از يك آشپز حرفه اي آموختم!)آخراي پخت مرغ كمي نمك ( زياد نباشه چون در ادويه آخر هم مي شه نمك باشه )بهش بزنيم ، وقتي مرغو ريش كرديدبه فوت كوزه گري ميرسيم كه يك ادويه خاص ولي سادست كه هميشه به لطف مامانم توي يخچال دارم ، و شامل تركيبي از نمك فلفل سياه و قرمز ( قرمزش هم واجبه!) دارچين و گرد غورست ،قبلا فكر مي كنم گرد غوره آماده توي بازار نبود و هر سال وقت اومدن غوره يك كمي غوره خشك مي كرديم براي گرد غوره ولي الان بعضي فروشگاه ها دارن، بازم خلاصه...! مقداري از اين ادويه ها رو همچين كه مرغه ريش كردمون حتي يك كم ترش و تند بشه و خال هاي تيره غوره و فلفل توش خوشگل و خوشمزش كنه داخل مرغ مي ريزيم ( از ترشيش نگران نباشيد چون وقتي با پلو قاطي مي شه.. فوق العاده مي شه ) يك هم و يك تفت روي گازبديد ، مي شه يك كوچولو هم كره انداخت توش و تفت داد . برنج رو هم آبكش كرده و اول كمي ( بري يك پيونه برنج 2، 3 قاشق غذاخوري )شويد روي برنج ريخته و بعد مرغ و باز كمي شويد و در آخر هم باقي برنج رو مي ريزيم و كمي كره هم روي برنج مي شه گذاشت و بعد هم دم . كره ي آخر عاليه براش و مهم! اگه نزنيد باز هم خوشمزست ، ولي جاي هيچ كدوم از ادويه بخصوص گرد غوره رو با هيچي عوض نكنيد كه ديگه اون غذا رو نخواهيد داشت . من يكبار سماق به جاي غوره ريختم ، فكر كردم ترشه ديگه !! يا حتي آبغوره كه ديدم هيچكدوم ادويه ماماني نشد پس حتما بيامتحانيد!!! و به من هم خبر بديد كه چي از كار دراومد ، در ضمن پلوهاي مخلوط شويد دار اگه خيلي خشك باشه اصولا نابود مي شه! پس لا اقل دفعه اول كه تست مي كنيد از اين رژيمي بازيا ( كه خودم استادشم ! كه كم كالري بشه و... ) در نياريد ( البته ببخشيدا... ) تا مزه واقعيشو متوجه شيد. نوش جانتون بشه . بازم مي گم ادويه رو همچين تپل ، دستو دلبازانه و حسابي بريزيد و نترسيد ، خوشمزه مي شه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    54
    پسند کرده
    0

اينم دستو سبزي پلو تن ماهيام كه خيلي راحت ، خوشمزه و سريعه . البته من كلا خوش خوراك و كم اطوارم توي غذا... تن ماهي جوشيده رو توي قوطيش با قاشق كمي له و ريش كنيد ، ته ديگ اگه ته ديگ زعفروني با كمي ماست و زعفرون بگذاريد كه عااااليييي ...اگه نه هم كه هيچي ، اول كمي برنج بعد كمي سبزي پلويي كه من براي راحتي كارم هميشه از اين سبزي خشكهاي پلوئي دارم تو خونه ديگه ، بعد چند حبه سيرتازه ي خورد شده يا پودر سير فراوون... ( به نظر من سير تازه فوق العادش مي كنه مگر اينكه خيلي با سير چپ باشيد! ( نگران بوي دهن هم نباشيد ، به نظر من كه بو نمي ده اونقدر سير ) روي سبزي ريخته بعد تن ماهي خورد شده روي اونها و در صورت تمايل يك كمي هم نمك و فلفل قرمز ( كه من توصيه مي كنم !) روي تن و باز كمي سبزي و در آخر هم برنج و روغن ! ( خوبه خوابم مياد اينقدر كشش مي دم ) من كه سبزي خشك لاي برنج رو خيلي دوست دارم تازه خيلي هم راحته ، يك پلوي راحت و سريع. مطمئنم با توجه به سرعتش خوشتون مياد . چيز خاصي نگفتم . مي دونم و لي شايد يك دو نكتش به دردتون بخوره . راستي كته هم ميشه . ولي پلو چيز ديگريست ! در ضمن هيچگاه جاي سبزي پلوئي اين غذارو به نظر من با شويد عوض نكنيد. راستي مي شه يك كم زعفرون خيس كرده هم لاي بنج قبل از دم ريخت تا بعد از دم و هم زدن برنج رنگ زرد خوشگلي به بعضي دونه هاي برنج بده كه خيلي خوشگل و خوشمزش مي كنه.

صفحه 7 از 35 نخستنخست ... 4567891017 ... آخرینآخرین