نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree45Likes
  • 5 Post By لادن
  • 1 Post By Memoljon
  • 29 Post By elmira.t
  • 1 Post By mahshid

موضوع: بادکنک های ژله ای

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

Re: بادکنک های ژله ای

[JUSTIFY]سلام دوستاي خوبم..... در ادامه ي ايده هاي ژله يي مون، امروز من هم يك ايده ي جديد و جالب براي تزئين كيك ها و دسرهاي قشنگ تون آوردم.... بادكنك هاي ژله يي..... [/JUSTIFY][JUSTIFY]براي داشتن اين بادكنك هاي خوشگل شما لازم هست ابتدا ژله تون رو آماده كنين..... بهتر هست ژله به روش به ماري آماده بشه تا محصول نهايي، براق و زيبا باشه..... مي تونيد از مايكرو هم كمك بگيريد.....دقت كنيد اگر به هنگام كار كف روي ژله به وجود اومد اون ها رو به دقت از ژلاتين تون با قاشق بگيريد و دور بريزيد..... [/JUSTIFY][JUSTIFY][/JUSTIFY]

سپس به تعدادي كه قرار هست بادكنك ژله يي داشته باشيد، بادكنك هاي خودتون رو به ميزان كمي باد كنيد و اون ها رو با احتياط داخل ژلاتين ذوب شده بغلطونيد و خارج كنيد.... با زدن ضربات بسيار ملايم به بادكنك ها، ژله ي اضافي رو از روشون بگيريد..... و اجازه بديد بادكنك ها روي چنگال بمونن و كمي خودشون رو بگيرن..... اين كار رو يعني غلطاندن بادكنك ها در ژله و سپس گذاشتن شون براي خشك شدن، تا سه مرتبه انجام بديد و بعد بگذاريد يك شب تا صبح، پروژه ي نهايي، خشك بشه.....
    [JUSTIFY]
    [/JUSTIFY]

[JUSTIFY]روز بعد با سوزن، آرام باد بادكنك ها رو خارج كنيد و اضافات رو با احتياط زياد از درون ژله كه خودش رو گرفته بيرون بياريد.... حالا بادكنك هاي ژله يي تون آماده هستن براي اين كه شما اون ها رو روي كيك هاي خوشگل تون بگذاريد و در كنار خانواده و كوچولوها ازش لذت ببريد[/JUSTIFY]

پری رخ, mami parastoo, مارلو و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    315
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

لادن جون مسئلتن: ژله رو نباید غلیظ تر درست کرد؟
    مریم جون بادکنک رو باد میکنی و میزنی توی ژله لایه روی(سطح خارجی) بادکنک رو کامل آغشته به ژله میکنی و میذاری خشک بشه.3 بار این کارو تکرار میکنی.در نهایت وقتی بادکنک رو سوراخ میکنی و درمیاری یه کرده ژله ای داری.
    dapper این نوشته را پسندیده.
    دلتنگی چه معنی دارد؟ دلتنگی معنی ندارد... درد دارد...!

دوستان عزیز با تکمیل مباحث جواب بسیاری از سوالات داده می شه... بعد از اون اگه سوالی باقی موند آموزش دهنده جوابگو خواهد بود
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

دوستاي خوبم ممنون از همه تون.....

اول بگم كه اين ها هيچ كدوم كار من نيستن و عكس ها از نت هست..... من بادكنك ژله يي رو آماده كردم منتها اولين بار حين بيرون آوردن زوايد متأسفانه بادكنكم خراب شد.... كه بار دوم زوايد رو آرام بوسيله ي ميل قلاب بافي ضدعفوني شده بيرون كشيدم و بار دوم خوب شد

اما در مورد پرسش مريم گلي..... نه عزيزم.... توي بادكنك ژله نمي ريزيم.....بادكنك هاي باد شده (سطح بيروني شون رو) توي ظرف ژلاتين مون مي غلطونيم تا بيرونش ژلاتيني بشه.... پس توي بادكنك رو باد مي كنيم و سطح بيرونيش رو ژله يي.... درست همون طور كه ممول جون توضيح دادن... راستش من متوجه پرسش دوم تون نشدم..... از كجاي ژله در مياريم.... مي شه منظورتون رو واضح تر بگين..... من فكر مي كنم توضيح كاملا گويا باشه.....

اما ممول جون: عزيزم منظورت رو از غليظ تر نفهميدم..... من مقداري رو ذكر نكرده بودم.... اما كاري كه خودم كردم اين بود كه براي امتحان، يك بسته ژله ي معمولي رو با آب مقداري هيدراته كردم يعني حدود يك ليوان آب رو روش ريختم و گذاشتم حدودا 10 دقيقه در آب خيس بخوره و بعدبه مدت 30 ثانيه در مايكرو گذاشتم.... روي بخار آب جوش هم مي شه اين كار رو انجام داد..... و هم زدم تا دانه هاي ژلاتين كاملا حل بشن.....

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mamanhoomani
    لادن جونی از ژله های آماده (همون میوه ایهای فرمند و ... )استفاده کردی ؟ یا نه دستور دیگه ای داره عزیزم .
    مامان هومن، دوست خوبم ببخش اگر پاسخت دير شد..... آره عزيزم... از همين ژله هاي آماده ي بيرون..... مارك من دراژه ي رژيمي بود..... اما چون ژله هام ته كشيده از بس خراب كاري كردم، ديگه بايد برم تو كار آگار آگار.... تجربياتم رو به اميد خدا بعد از كار با آگار هم براتون مي نويسم اما در مجموع فكر كنم راحت تر باشه كار باهاش..... منتظر كارهاي قشنگ تون هستم.....

دو خط هم با اجازه از خانم مديراي گل اين بخش اسپم بگذارم.... ديگه نمي تونستم تحمل كنم و نگم.... نجماي مهربون و هنرمند، خانم هاي خوش ذوق و با سليقه، كارهاتون حرف نداره..... چه قدر لذت بخشه ديدن اين همه هنر يك جا..... كارهاتون واقعا ژورناليه.... حرف نداريد و دست همه تون درد نكنه..... روي ماه تك تك تون رو مي بوسم.....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saba713
    سئوال دارم . از همه هنر مندا
    آیا با بخار پز می شه روش بن ماری را اجرا کرد؟ به نظرم باید از روی قابلمه و دیگ و دیگبر راحت تر باشه؟ اگر کسی می دونه جواب منم بده لطفا
    عزیزم کافیه توی کتری اب بریزی وقتی به جوش امد شعله ی گاز را کم کنی و ظرف را بذاری روی بخار اب کتری به همین راحتی فکر کن بخار پز نداشتی چکار میکردی؟
    خوبی از هر چیز دیگر بهتر است

مدیر انجمن
    elmira.t آواتار ها
    المیرا
    میزان امتیاز
    639
    پسند شده
    48029
    پسند کرده
    50283

ویترین مدال ها

بادکنک ژلاتینی
    تجربه اولم بود. برام جالب بود.

پودر ژلاتین---------------1قاشق سوپخوری
    آب سرد-----------------2قاشق سوپخوری
    رنگ خوراکی و اکلیل خوراکی در صورت تمایل

بادکنکها رو در ابعاد مختلف باد کنید و با نخ ببندید.
    سر سیخ چوبی را به انتهای بادکنک تکیه داده و با نوار چسب محکم ببندید.
    پودر ژلاتین را روی آب پاشیده و بذارید اسفنجی شود.
    بعد بن ماری کنید تا حل بشه و یکنواخت بشه.
    میتوانید رنگ و اکلیل را اضافه کنید.
    بعد بادکنک را به این مایع آغشته کنید.
    دمای ژلاتین خیلی مهمه اگه گرم باشه بادکنک میترکه اگه سرد باشه سریع میبنده و صاف نمیشه.
    2-3 بار این کار رو تکرار کنید تا یه لایه روی بادکنک آغشته به ژلاتین بشه.
    من به جای سیخ از چنگال استفاده کردم و ته بادکنک رو لایه چنگال محکم کردم و با کمک چنگال داخل لیوان گذاشتم و بادکنک بالای لیوان موند.
    توی بهار سایت گفته بود بشقاب رو چرب کنید و روی آن بچینید. 24 ساعت اجازه بدید که کامل خشک بشه.قسمتی که سمت بشقاب هست رو وسطها برگردانید که خشک بشه.
    اول با نوک انگشت بادکنک رو از ژلاتین جدا کنین و بعد نخ ته بادکنک رو باز کنین و آروم بیارین بیرون.
    قسمت ته بادکنک از ژلاتین بیرون میمونه حتما که بشه بیرونش آورد.

اشتباه من این بود که وقتی که یه لایه نازک روی بادکنک قرار گرفت احساس کردم خیلی نازکه و بازم ژلاتین رو روش ریختم که چون سرد شده بود برجسته موند روش و صاف نشد.

دستورشو از بهار برداشتم.
    ویرایش توسط heaven : ۱۳۹۳/۰۲/۱۴ در ساعت ۰۳:۰۲ قبل از ظهر
    narbella, sadi_eh, *termeh* و 26 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    Ben dünyanın en büyük aşığı olabilirim

Ben koynunda 100 sene 1000 sene durabilirim

باران67 این نوشته را پسندیده.
    لطفا مطالعه کنید:
    http://mamisite.com/forum/t4234.html