نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree58Likes

موضوع: Re: فنگ شویی به زبان ساده

نمایش نتایج: از 105 به 109 از 109
صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 411121314
 1. #105
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  Mami Roham آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  بلوار فردوس
  نوشته ها
  193
  میزان امتیاز
  3
  پسند شده
  296
  پسند کرده
  89

  Re: فنگ شویی به زبان ساده

  شبنم جون سلام من مي خواستم ببينم محل اينه من خوبه يا نه بين حمام و دستشوئي وقتي وارد خونه مي شيم هم اينه را نمي بينيم ولي قاب اينه و كنسول ديده ميشه.
  يه چيز ديگه من يه تابلو وانيكاد كه رو پوست نوشته شده بالاي در ورودي رو ديوار زدم مشكلي نداره آيا ؟
  MARYAM

 2. #106
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۱/۰۲/۲۹
  نوشته ها
  1
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  0
  پسند کرده
  0

  Re: فنگ شویی به زبان ساده

  شبنمک عزیز این تاپیک خیلی مفید بود کاش ادامه می دادید من هنوز کلی سوال بدون جواب دارم.
  من به سیبی خشنودم...

 3. #107
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  MARYAM.E آواتار ها
  عضویت: ۱۳۹۰/۰۷/۱۸
  محل سکونت
  تبریز
  نوشته ها
  851
  میزان امتیاز
  133
  پسند شده
  5403
  پسند کرده
  4185

  Re: فنگ شویی به زبان ساده

  کاربرد فنگ*شويي در محل کار

  فنگ شويي علمي است از چين باسـتان كه براي زنـدگي بهتر انسان*ها به يادگار باقي مانده اســت. ايـن دانش به دليل سادگي اجرا و كاركردهاي شگفت انگيزش تاثير زيادي بر مـردم داشـته اسـت، چون با دقـت در انتخاب لـوازم مـنزل و محل کار و قرار دادن آنها در مكان مناسب*شان در خانه مي*توانيد موجب تعادل در نيروهاي ناپيداي آنهــا شــده، در نتيجه فضايي سـالم و سرشار از انرژي مثبـت را به محيط کار و زندگيمان هديه بدهيم. در فنگ*شويي ايجاد هماهنگي بين رنگ*ها هم اهميت به سزايي دارد. انسـان آگاهانه يا ناآگاهانه تحـت تاثير رنگ آميزي محيط اطراف، مبلمان اتاق*ها و محل كار، لباس و حتي غذايي كه مي*خـورد، اسـت. بعضي رنگ*ها به او انرژي مي*دهد و برخي آن را به هدر مي*دهـد. بــراي هميـن فنگ*شويي مي*تواند تعادل و هماهنگي را به خانه و محل کار ما به ارمغان بياورد. از همين الگو مي*توان در ديگر ابعاد زندگي هم اسـتفاده كرد، حتي در بدن خودمان تا با توجه به غذايي كه مي*خوريم و لباسي كه مي*پوشيم انرژي فعال بدنمان را متعادل و هماهنگ كنيم. در کل فنگ*شويي نوعي نظم است که با بسياري از روشها و فنون طراحي و معماري امروز سازگار است. فضا، آب و هوا، ستاره شناسي و نيروي جاذبه زمين از جمله اجزاء اوليه سازنده فنگ*شويي هستند. بسياري از افراد اعتقاد دارند که عوامل علمي غير قابل توضيح در اين مکتب نقش دارند و فنگ*شويي را نوعي هنر متافيزيکي مي*دانند. کساني که قوانين فنگ*شويي را در زندگي خود رعايت کرده*اند نيز، بر تاثير آن بر سلامت، ثروت و روابط شخصي خود تاکيد کرده اند.

  فنگ شويي به طور محسوسي وابسته به اين طرز تفکر است که زندگي همراه با طبيعت و نه در مقابل آن، نوع زندگي مناسب براي انسان و محيط اطراف اوست. يکي ديگر از نکات مهم در فلسفه فنگ*شويي اين است که زندگي ما به شدت تحت تاثير محيط فيزيکي و احساسي اطرافمان قرار دارد و از آنجايي که نمونه*هاي بي*شماري از تاثير مثبت چيدمان و استفاده از روشهاي فنگ*شويي وجود دارد و از طرفي، اين دستورات بسيار ساده و منطقي به نظر مي*رسند، قصد داريم به شرح چند نکته مهم درباره فنگ*شويي در محيط کار بپردازيم.

  محل قرارگيري ميز در اتاق، در شيوه فنگ شويي، خوشبختي، موفقيت و رونق در زندگي حرفه*اي به شدت با محل قرارگيري ميز کار در ارتباط است. بهترين حالت قرارگيري ميز کار اين است که ميز در جايي قرار بگيرد که شما پشت به ديوار نشسته و فضاي بيشتري از اتاق در محدوده ديدتان قرار داشته باشد. اگر بتوانيد در و پنجره را هم ببينيد بسيار بهتر است اما هرگز نبايد در خط مستقيمي با درب قرار بگيريد. اگر ميز و درب نسبت به يکديگر به طور مورب قرار گرفته باشند بسيار عاليست. درب ورودي و پنجره نبايد درست در پشت سر شما قرار بگيرند.

  ميز و فضاي کار خود را مرتب کنيد. بنابر قوانين فنگ*شويي، ميزان کارايي، افزايش درآمد و رونق تجاري مي*تواند با پاک کردن فضا و ميز کار از لوازم اضافه و مرتب کردن آن افزايش يابد. انرژي مثبت و پر حاصل (چي ـ chi) نمي*تواند با وجود خرده ريزهاي اضافه بر روي ميز و درون ذهن شما، در اطراف جاري شود. همه وسايل روي ميز را برداريد و تمام نقاط شلوغ اطراف آنرا هم از خرده ريز پاک کنيد. سپس تنها وسايلي را روي ميز بگذاريد که مورد استفاده روزانه شما هستند. کاغذهاي روي ميز بايد به اسناد و مطالب مربوط به يک پروژه محدود شوند و باقي کاغذها و وسايل بايد به جاي ديگري مانند يک فايل، کشوي ميز يا قفسه*هاي مخصوص منتقل شوند. آنچه را که واقعاً اضافه است يا دور بريزيد و يا به کسي که نياز دارد بدهيد. هر گونه بي*نظمي و در هم ريختگي بر جريان نرم و هموار و آزادانه انرژي پيرامون يک فضا مانع ايجاد مي*کند. تلاش کنيم هر شي را در مکان خاص خود قرار دهيم تا آرامش يابيم و سنگيني اجسام و فضا بر جسم و روحمان تاثير نگذارد.

  حالا که ميز کارتان خلوت و مرتب شده است، اشيايي زيبا و مثبت را به آن اضافه کنيد.براي مثال، براي افزايش درآمد، يک شيء قرمز يا ارغواني را در گوشه جنوب شرقي ميزتان قرار دهيد. سمت شرقي ميز شما، مربوط به سلامت، خانواده و ترقي است. در اين بخش از شيء چوبي يا سبز استفاده کنيد. يک گياه يا يک عکس خانوادگي در قابي چوبي بسيار مناسب هستند.

  گل و گياه طبيعي، عناصر مثبت بسياري را وارد فضاي کار مي*کند. گياهان علاوه بر زيبايي، کيفيت هوا را تيز بهبود بخشيده، ما را با طبيعت خارج پيوند داده و رنگ سبزشان رشد و ترقي شخصي و حرفه*اي را تقويت مي*کند. از گياهاني مانند کاکتوس و هر گياهي که برگها و شاخه*هايي نوک تيز دارد احتراز کنيد، زيرا انرژي منفي را گسترش مي*دهند. گياهان براي موثر بودن بايد سلامت و شکوفا باشند. اگر گياهتان پژمرده است خشک شده است، آن را برداريد و گياهي تازه به جايش بگذاريد. فراموش نکنيد که حتي داشتن گلهاي مصنوعي ـ غير پلاستيکي ـ بهتر از هيچ است. فقط کافي است آنها را تميز نگهداريد.

  آب قدرتمندترين نشانه پول در فنگ*شويي است. انرژي مثبت «چي» در آن مي*درخشد و تاثير فراواني بر سلامت و رونق کار دارد. اما اين آب بايد تميز و تازه باشد. چشمه*هاي مصنوعي براي فضاهاي داخلي بسيار مناسبند اما بايد مراقب باشيد که جريان آب در آنها مسدود نشود، خيلي سريع نباشد و آب آن راکد نماند. مدتي است که چشمه*هاي بسيار کوچک تزئيني براي روي ميز طراحي و ساخته مي*شوند که استفاده از آنها بسيار ساده است.

  يک انتخاب خوب ديگر تنگ ماهي يا آکواريوم است. ماهي قرمز در فرهنگ چين نشانه ثروت است. اما ممکن است که اين دو روش به هيچ*وجه در محل کار شما قابل اجرا نباشند، در اين صورت مي*توانيد از هرگونه شيئي که تداعي کننده آب باشد استفاده کنيد. از مجسمه*هاي کوچک گرفته تا گوي*هاي بلورين پر از آب و مانند اينها.

  فراموش نکنيد که نظم، خلوت بودن، روشنايي کافي و عدم وجود اشياء بد نما و غم انگيز، انرژي مثبت را در هر فضايي به جريان انداخته و به طرز اعجاب آوري زندگي شما را دگرگون خواهد کرد.


  منبع:
  روزنامه اطلاعات- شنبه 7خرداد 1390
  elham khale این نوشته را پسندیده.
  به کسی اعتماد کن که بتواند اندوه پنهان شده در لبخندت،عشق پنهان شده در عصبانیتت و معنای حقیقی سکوتت را تشخیص دهد.

 4. #108
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۵/۲۹
  نوشته ها
  373
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  325
  پسند کرده
  432

  Re: فنگ شویی به زبان ساده

  نقل قول نوشته اصلی توسط shabnamak
  نقل قول نوشته اصلی توسط azin joon
  شبنم جون خدا قوت

  عزیزم مشکل من با بحث آیینه حل نشد
  میشه لطفا در مورد جاهای ممنوع و مجاز نصب آینه راهنماییم کنید
  ممنون که وقت میذارید
  آذین جان موضوع آینه تو فنگ شویی خیلی حساسه .. دلیلشم خیلی سادس .. آینه ها باعث بازتاب و به توان رسوندن انرژی میشن ..
  چیزی نیست که تو یک یا دو خط توضیح بدم .. سئوالی که شما داری خیلی کلی هست .. نیازبه یک پست مفصل داره که وقتم اجازه نمیده در حال حاضر و باید بمونه سر فرصت که یک پست کامل تهیه کنم ..
  توصیه ام اینه که شما سئوالتو خاص تر کنی تا توان جوابگویی داشته باشم .. مثلا آینه فلان جا باشه چطوره !!
  شبنم جون بازم بهتون خدا قوت میگم
  ممنون که به سوالم توجه کردید
  و اما سوالهای من :
  1-من روبروی در ورودی ساعت نصب کردم . میخواستم ببینم قاب عکسهای خانوادگی را هم زیر ساعت قرار بدم مشکلی نداره؟؟؟؟؟؟؟/
  2-یک آیینه بزرگ جلوی در سرویس هست که همیشه روشو میپوشونم
  3-یک آیینه بزرگ هم دارم که توی نشیمن میخوام بذارم یک انتخاب دارم:
  دیوار روبروی tv که زیرش یه کاناپه هست نظرت چیه؟؟
  ممنون که وقت میذارید

 5. #109
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۰/۰۷/۱۱
  نوشته ها
  73
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  17
  پسند کرده
  0

  Re: فنگ شویی به زبان ساده

  شبنمک جان میشهه بیشتر درباره آینه ها توضیح بدین؟خیلی ذهنمو درگیر کرد.پس برای اینه میگن بچه رو جلوی آینه نگیرین؟
  elham khale این نوشته را پسندیده.

صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 411121314
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما