نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree23Likes

موضوع: چطور کفش مناسب انتخاب کنیم ؟؟

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 31
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
 1. #1
  مدیر ارشد سایت
  heaven آواتار ها
  مریم م.
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۶
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  3,237
  نوشته های وبلاگ
  44
  میزان امتیاز
  118
  پسند شده
  10606
  پسند کرده
  1314

  ویترین مدال ها

  چطور کفش مناسب انتخاب کنیم ؟؟  اطمینان حاصل کردن از اینکه کفش*های*تان برای پایتان مناسب است، می*تواند به طور قابل توجهی خطر مشکلات پا را کاهش دهد.

  این توصیه*ها را هنگام خریدن کفش رعایت کنید:

  پیش از آنکه کفش جدیدی را انتخاب کنید، بگذارید هر دو پایتان را در فروشگاه اندازه بگیرند. دو پای شما ممکن است اندازه متفاوتی داشته باشند، و اندازه آنها هم در طول زمان تغییر می*کنند.

  هنگامی اندازه پاهایتان گرفته می*شود، در حالت ایستاده قرار بگیرید، و این کار را در انتهای روز انجام دهید، هنگامی که احتمالا اندازه پاها اندکی بزرگتر است.

  اطمینان حاصل کنید که کفش** آنقدر تنگ نباشد که به پنجه*هایتان فشار بیاورد، اما کفش نباید آنقدر هم گشاد باشد که پایتان درون آن بلغزد.

  پیش از خریدن کفش، چند قدمی با آن راه بروید، تا مطمئن شوید که با آنها راحت هستید. نباید کفش طوری باشد که مجبور شوید پایتان را به زور داخل آن کنید.

  سایز ها، بر حسب مدل*ها و مارک*های مختلف کفش*ها متفاوتند، بنابراین کفشی را بخرید که اندازه پایتان باشد، و نه لزوما سایز آن همان سایزی باشد که قبلا آن را می*خریدید.
  deli50 و taniya این نوشته را پسندیده.
  چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

  "میلان کوندرا"

 2. #2
  مدیر ارشد سایت
  heaven آواتار ها
  مریم م.
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۶
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  3,237
  نوشته های وبلاگ
  44
  میزان امتیاز
  118
  پسند شده
  10606
  پسند کرده
  1314

  ویترین مدال ها

  ساق پا و کفش مناسب

  کسانی که ساق پای لاغر یا کلفتی دارند چه کفشی بپوشند تا پاهایشان زیباتر دیده شود؟

  [JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY][/JUSTIFY][JUSTIFY]
  کفش*ها در چاق یا لاغر نشان دادن ساق پا بسیار مهم هستند. اگر شما ساق پای لاغری داشته باشید با انتخاب نادرست کفش ساق پایتان رالاغرتر و استخوانی نشان خواهید داد. ما در اینجا برای شما توضیح خواهیم داد که اگر ساق پای لاغز و نازکی دارید چگونه کفش مناسب انتخاب کنید. کفش*ها را به دو دسته ی بدون پاشنه مسطح و پاشنه*دار تقسیم کرده*ایم.[/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]
  کفش*های بدون پاشنه: نا مناسب ساق پای لاغر [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]
  ساق*های باریک در کفش*های بزرگ و سفت مثل چوب اسکی به نظر می*رسند. اگر ساق پای باریک دارید کفش*های بزرگ انتخاب نکنید. [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]
  کفش*های مدل بالرین برای کسانی که ساق پای نازک دارند مثل قایق است و پاهای باریک در این مدل کفش*ها باریک تر و بد به نظر می*رسد. [/JUSTIFY][JUSTIFY]
  کفش*های بدون پاشنه مناسب ساق پای لاغر هستند. کفش*هایی با تزئینات گل، پاپیون و ... خیلی بزرگ نیز برای ساق*های باریک نامناسب است. کفش بالرین برای ساق پای باریک مناسب نیست[/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]صندل*های بند دار و مدل*های لا انگشتی برای پاهای باریک مناسب است کفش*های بدون پاشنه با رویه بلند و نوک باریک برای پاهای باریک مناسب است[/JUSTIFY][JUSTIFY]
  اگر از کفش*هایی که تزئینات دارند انتخاب می کنید از تزئینات ساده و یک تکه و کوچک انتخاب کنید کفش*های پاشنه بلند مناسب ساق پای لاغر: از کفش*هایی با پاشنه*های بلند سنگین و کلفت دوری کنید. این مدل کفش*ها با پاهای باریک تناسبی ندارند و شما را به صورت اغراق آمیزی لاغرتر نشان می*دهد [/JUSTIFY][JUSTIFY]
  از کفش*هایی با پاشنه*های ظریف و زیبا انتخاب کنید.این مدل کفش ها ساق پای شمارا زیباتر جلوه می*دهد.[/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]
  اگر شما ساق پای کلفت داشته باشید با انتخاب نادرست کفش ساق پایتان را خپله و کوتاهتر نشان خواهید داد. ما در اینجا برای شما توضیح خواهیم داد که اگر ساق پای کلفت دارید چگونه کفش مناسب انتخاب کنید. کفش*ها را به دو دسته بدون پاشنه مسطح و پاشنه*دار تقسیم کرده*ایم:
  کفش*های بدون پاشنه نامناسب
  برای کسانی که ساق پای کلفتی دارند، کفش*های مسطح که قسمت پنجه*های آن تیز و باریک است اصلا مناسب نیست و ساق پا با این نوع کفش*ها چاق*تر دیده می*شود

  کفش*هایی که قسمت پشت بلند دارند و نازک*ترین قسمت ساق پا را می*پوشانند، ساق پا را یکسره و چاق نشان می*دهند. این نوع کفش*ها برای کسانی که ساق پای کلفت دارند مناسب نیست[/JUSTIFY][JUSTIFY]
  کفش*های بند دار در قسمت ساق پا نیز اگر از نوع پاشنه بلند انتخاب شود برای ساق*های کلفت مناسب*است. صندل و کفش*هایی با لژ*های بزرگ و بلند، با ساق پاهای کلفت هماهنگ هستند و جزء بهترین انتخاب*ها برای افرادی با ساق پای بزرگ است. [/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]
  [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]
  ترجمه از سایت: footworks [/JUSTIFY]
  deli50 این نوشته را پسندیده.
  چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

  "میلان کوندرا"

 3. #3
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  azy آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,047
  میزان امتیاز
  85
  پسند شده
  3431
  پسند کرده
  1700

  Re: چطور کفش مناسب انتخاب کنیم ؟؟

  راهنمای خرید کفش
  با رعایت چند نکته کلیدی هنگام انتخاب کفش سلامتی پاهای خود را تضمین کنید:

  1-کفشی بخرید که با فرم طبیعی پاهای شما مطابقت داشته باشد.

  2-پاها بطور طبیعی در ساعات انتهایی روز اندکی ورم میکنند به همین خاطر بهترین زمان برای اندازه کردن کفش عصر و پس از غروب آفتاب است.

  3- سایز درج شده بروی کفش را ملاک قرار ندهید چراکه قابل اطمینان نیستند.

  4-خرید کفش تنگ به امید اینکه پس از مدتی جا باز خواهد کرد یک اشتباه محض است. هیچگاه یک کفش تنگ را خریداری نکنید.

  5- کف کفش میبایست محکم و قابل انعطاف باشد و سطح آجداری نیز داشته باشد. خود کفش نیز باید سبک باشد.

  6- از به پا کردن کفشهای پاشنه بلند به مدت طولانی خودداری کنید. کفشهای پاشنه بلند لغزیدن و بزمین خوردن، درد کمر و پا و تغییر در فرم پا را بدنبال دارند. سعی کنید پاشنه کفشتان از 4 سانتی متر بلند تر نباشد. همچنین پاشنه های عریض تر نسبت به پاشنه های نوک تیز و باریک مناسبتر میباشند.

  7-هنگام امتحان کفش توجه داشته باشید که پاشنه پاهای شما نباید درون کفش بلغزد.

  9- سایز پاهای شما با افزایش سن، تغییر وزن و یا در دوران بارداری تغییر میکند. بنابراین هنگام خرید کفش نو به سایز پاهای پیشین خود اتکا نکنید.

  10-در اغلب افراد سایز یکی از پاهایشان با پای دیگر متفاوت میباشد. بنابراین در انتخاب کفش پای بزرگتر را ملاک انتخاب قرار دهید.

  11-کفش اندازه کفشی است که هنگامی که شما ایستاده اید میان نوک بزرگترین انگشت پا (معمولا شست پا) و انتهای کفش حداقل یک سانتی متر فاصله وجود داشته باشد و شما قادر باشید انگشتان پای خود را آزادانه تکان دهید. همچنین به قوس کف پا نیز توجه کنید که مطابق شکل باید متناسب با قوس کفش باشد.
  12-برای امتحان کردن کفش حتما بندهای کفش را بطور کامل ببندید و سپس بایستید و چند قدم راه بروید تا کاملا از اندازه بدن کفش اطمینان حاصل کنید.

  13-از خرید کفشهای پنجه باریک تا حد امکان خودداری کنید چراکه اینگونه کفشها انگشتان پا را تحت فشار قرار داده و بد فرم میکند.

  14- کفشهای تخت، لژ دار و یا پاشنه کوتاه هم راحت ترند و هم ایمن تر.

  15- در هنگام انتخاب کفش به نوع جورابی که عادت به پوشیدن دارید نیز توجه کنید. و هنگام خرید نیز همان جوراب را به پا داشته باشید.

  16- عوارض پوشیدن کفشهای تنگ شامل: پینه پا، میخچه، دردهای مفاصل، درد زانوها و پاشنه پا و خستگی زود رس میباشد.

  17-به پا کردن کفشهای گشاد نیز سبب میگردد تا پاها تاول بزنند و فرد از تعادل کافی هنگام راه رفتن برخوردار نباشد.

  18- از فروشگاههایی خرید کنید که تنوع کفش در آنها بالاست تا محدودیت انتخاب نداشته باشید.

  19-تحت تاثیر صحبتهای فروشنده قرار نگیرید آنها شما را ترغیب میکنند تا هر کفش تنگ و نامناسبی را خریداری کنید. اما شما با صبر و حوصله کفش راحت و اندازه پاهای خود را انتخاب کنید.

  20-چرم بهترین رویه کفش محسوب میگردد چراکه مانند پوست تنفس کرده و تهویه دارد.

  21-کفشی بخرید که بتوانید سایز آن را اندکی تغییر دهید یعنی کفشهای بند دار و یا سگک دار.

  22- آستر و پوشش درون کفش میبایست نرم، فاقد درز و هر گونه برآمدگی باشد.

  23- شما قادر میباشید طبق فرمول زیر سایز کفش خود را بدست آورید. ابتدا میبایست طول پای خود را اندازه گیری کنید (از نوک بلندترین انگشت پا (معمولا شست پا) تا پشت پاشنه پا):

  سایز کفش=*]طول پا(سانتی متر)+2 سانتی متر*[ * 1.5

  ایـن فـرمـول سـایـز کـفـش اروپایی را مشخص می کند که با سایز
  کـفشـهای کشورمان هماهنگی دارد. نمودار زیر نیز مقیاس اندازه
  گـیـری سـایز کفش را در کشورهای مختلف مقایسه می کـنـد اما
  تـوجه داشته باشید که بهتر است به اندازه بودن کفش توجه کنید
  و نه به سایز آن.  Sender: سید میثم حسینی
  deli50 این نوشته را پسندیده.


 4. #4
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  75
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  8
  پسند کرده
  0

  Re: چطور کفش مناسب انتخاب کنیم ؟؟

  کفشهای پاشنه بلند خوب است یا بد ؟
  ۱۰
  مهر
  ۱۳۸۸

  بسیاری از مردم علاقمند به پوشیدن کفشهای پاشنه دار هستند تا خوش تیپ تر به نظر بیایند، درحالی که اغلب از خطرات ناشی از آن بی اطلاع اند.؛ جالب اینجاست هنگامی که علت را جویا می*شوی همه تقصیرها را گردن واژه*ای به نام مد می اندازند. گویا این مد است که باید شیوه لباس پوشیدن مردان و زنان را تعیین کند.اما از بد ماجرا طراحان مد اصلا به فکر سلامت مصرف*کنندگان نیستند و این مصرف*کننده است که باید تاوان مدهای ناسالم را بپردازد.

  ۱-کفش*های پاشنه بلند:
  پوشیدن کفش پاشنه بلند برای بسیاری از دختر بچه*ها یک آرزوست. البته بیشتر صدای پاشنه این کفش*هاست که دختر بچه*ها را شیفته خود می*کند اما در بزرگسالی این آرزو گاه به مد* تبدیل می*شود که اغلب دردسرساز است.
  البته کفش آقایان هم دست*کمی از کفش خانم*ها ندارد و رفته*رفته شبیه منقار پرندگان می*شود.!

  بنا به تحقیقی جدید در ایتالیا، پوشیدن کفش پاشنه دار، البته نه پاشنه خیلی بلند (صناری)، احتمالا به حفظ سلامت عضلات ناحیه لگن خاصره زنان و همچنین روابط زناشوئی آنها کمک می کند.
  یک ارولوژیست ایتالیایی، که می گوید عاشق کفش های “س؟سی” است، ثابت کرده که پوشیدن کفش های پاشنه بلند بر خلاف نظر برخی کارشناسان بهداشتی ضرر زیادی برای سلامت زنان ندارد.
  دکتر ماریا چروتو، در نامه ای به انجمن ارولوژی اروپا گفته که تحقیقاتش ثابت می کند که محققان بالاخره می توانند از فواید پاشنه بلند دفاع کنند.
  او گفته است که در تحقیقاتش ۶۶ زن زیر پنجاه سال شرکت داشته اند و آنهایی که کف پاهایشان با زمین پانزده درجه زاویه داشته – برابر پوشیدن کفش با پاشنه ۵ سانتی – طرز ایستادن و راه رفتنشان در مقایسه با گروهی که کفش ته صاف پوشیده بودند، مناسب تر بوده است؛ از این موضوع مهم تر این که فعالیت الکتریکی در عضلات لگنی آنها کمتر بوده است.
  وقتی فعالیت الکتریکی در عضلات لگنی حین راه رفتن و ایستادن کمتر است به این معنی است که عضلات در بهترین حالت خود قرار دارد و قدرت و همچنین توانایی انقباض آنها بهتر است.
  عضلات لگنی بخش مهمی از ساختار بدن زن است، چون به غیر از کمک به عملکرد جنسی و میزان ارضای جنسی او، از اندامهای مهم داخل لگن خاصره، از جمله مثانه، روده و رحم نیز حمایت می کند.
  اما این عضلات بعد از پشت سرگذاشتن دوره بارداری و زایمان و همچنین بالا رفتن سن زن، ضعیف می شود.
  دکتر چروتو گفت: “زنان معمولا ورزش های مناسب عضلات لگنی را انجام نمی دهند و پوشیدن کفش پاشنه بلند احتمالا چاره این معضل است. من هم مثل خیلی از زنان دیگر دوست دارم کفش پاشنه بلند بپوشم. خیلی خوشحالم که این علاقه من ممکن است فواید بهداشتی نیز برای من داشته باشد.”
  جیل بروک، فیزیوتراپیست در شهر برادفورد انگلستان، تاکید دارد که در این تحقیق ثابت نشده که پوشیدن کفش های دارای پاشنه خیلی بلند (پاشنه صناری) برای کسانی که می خواهند عضلات لگنی خود را سالم کنند، مفید است.
  او گفته: “برای خانم هایی که دوست دارند کفش آنها کمی پاشنه داشته باشد نتیجه این تحقیق خبر خوشی است. البته هنوز هم کارشناسان معتقدند که ورزش بهترین راه برای حفظ سلامت این بخش از آناتومی زنان است.”
  واما بررسی*های انجام شده توسط انجمن پزشکی بیماری های پا در ایران :
  کفشهایی که پاشنه ی بلندتر از ۵ سانتیمتر داشته باشند، از نظر بیومکانیکی و ارتوپدی غیرقابل قبول هستند، چون موجب می شود فرد در معرض افتادن و آسیب دیدن باشد. به علاوه باعث تخریب وضعیت پا و مشکلات عدیده ای خواهد شد.
  کفش پاشنه دار حالت پا را تغییر می دهد و گاهی مانع عملکرد درست پا می شود. قرار گرفتن طولانی مدت پا در قالب این کفش ها موجب کوتاه شدن تاندون آشیل می شود که ماهیچه ساق پا را به پاشنه وصل می کند . این وضعیت، تاندون را حساس و دردناک می کند. پوشیدن مداوم این نوع کفش برآمدگی*ای درپشت پاشنه بوجود می آورد که حاصل از اصطکا ک پشت کفش با پای فرد است.
  بهترین و راحت ترین نوع کفش برای بانوان کفشی است که پاشنه ای پهن و راحت داشته باشد که طول آن حداکثر ۱ تا ۲ سانتیمتر باشد.
  با پوشیدن کفش پاشنه بلند، فرد قدم های کوتاه تری برمی دارد تا تعادلش حفظ شود و زمین نخورد، از این رو فشار زیادی به پا وارد می شود .
  اگربه این مدل کفش علاقمند هستید بهتر است نیمی از روز کفش های راحت بپوشید و یا کفش های پاشنه بلند را به طور متناوب با کفشهای کتانی و کفش های پاشنه کوتاه بپوشید تا پای شما آسیب کمتری ببیند.
  برخی دیگر معتقدند : کفش*های پاشنه بلند و نوک*تیز که در بین زنان و اخیرا در بین مردان رایج شده باعث ایجاد و تشدید عارضه قوز شصت پا می*شود.
  رییس انجمن ارتوپد سازمان نظام*پزشکی استان اصفهان گفت : هرچند که عامل وراثت مهمترین عامل به وجودآمدن این عارضه است، اما استفاده از کفش*های نامناسب علاوه بر تشدید آن می*تواند در بروز آن نیز تاثیرگذار باشد.
  دکتر علی*رضا ابراهیم*زاده افزود : افرادی که بیش از معمول می*ایستند، یا کف پای آنها صاف است زمینه اولیه را برای بروز این عارضه دارند.
  وی بااشاره به اینکه بیماریهای سیستم عصبی مثل فلج مغزی و ضربه به شصت پا نیزمی تواند عامل ایجاد قوزشصت پا باشد، گفت: افرادی که به هر علت یک اندام تحتانی بلندتر دارند ، احتمال پیدایش این عارضه در پای آنها بیشتر است.
  وی درد و التهاب را مهمترین علامت و علت مراجعه بیماران در این عارضه عنوان کرد.
  ابراهیم زاده گفت: درد ناحیه پنجه پا به علت انتقال وزن پا از ناحیه شصت به دیگر انگشتان ، التهاب و برجسته شدن استخوان شصت پا و تراکم انگشتان درون کفش بخصوص در کفش*های نوک تیز از دلایل علت مراجعه این افراد به پزشک بوده است.
  وی افزود: علت دیگر مراجعه،تغییر شکل شصت پا و دیگر انگشتان است که این به تنهایی شرط کامل برای جراحی نیست و می*توان با استفاده از کفش*های طبی و ورزش آن را درمان کرد.
  این پزشک گفت: افراد مبتلا به این عارضه برای پیشگیری باید از راه رفتن و ایستادن زیاد خودداری و از کفش*های پنجه پهن و پاشنه کوتاه*استفاده کنند.
  خانم ۳۳ ساله ای که دچار یکی از این دردسرها شده بود، مدتی کفش پاشنه بلند *پوشیده واستخوان پای راستش بر اثر پیچ خوردن مچ پا شکسته بود. طول پاشنه کفشی که دیگر نمی*توانست با آن راه برود،۱۰ سانتی*متر بود.
  خودش می*گفت:*”همش به خاطر این کفش*های پاشنه بلنده! نمی*دونم چی شد که پام پیچ خورد و خوردم زمین.”ولی گویا لذت پوشیدن این کفش های پاشنه بلند بیشتر از درد شکستگی استخوان است. چون وقتی همین خانم ۶ هفته بعد برای باز کردن گچ پایش آمد، می*گفت: “بازم دلم می*خواد کفش پاشنه بلند بپوشم، چون به من احساس اعتماد به نفس میده و قدم رو بلندتر می کنه”!
  شاید بعضی خانم*ها گمان کنند، زمین نخوردن با پاشنه ۱۰ سانتی*متری عرضه می*خواهد که لابد این خانم ۳۳ ساله نداشته است. اما پیچ خوردگی و شکستگی مچ پا تنها عارضه کفش*های پاشنه بلند نیست. بلکه حتی اگر تمام عمر روی پاشنه ۱۰ یا ۱۵ سانتی*متر راه بروید و زمین هم نخورید، سایر عوارض آن شما را گرفتار می کند. یکی از این عوارض کوتاه شدن طول عضلات پشت ساق پاست. یعنی اگر خانمی بیش از ۶ ماه به طور مداوم کفش پاشنه بلند بپوشد، طول عضلات پشت ساق پایش کوتاه می*شود.
  نتیجه این عارضه کج و کوله شدن پا و کوتاه شدن قد نیست که برخی پاشنه بلند پوش*ها بگویند، عضلات پای ما که کوتاه نشد. بلکه محصول این پدیده از بین رفتن قوس کف پاست. البته معمولا خود فرد متوجه کف پای صافش نمی*شود، ولی حتما کمر دردهای ناشی از آن آزارش خواهد داد .
  taniya این نوشته را پسندیده.

 5. #5
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  تهرون
  نوشته ها
  170
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  36
  پسند کرده
  28

  گودی کف پام خیلی زیاد شده . چی کار کنم ؟

  دوست جونا سلام . من بعد از زایمان با معضلی به نام گودی بیش از حد کف پا مواجه شدم . کفی طبی گرفتم . ژل سرتاسری گرفتم . تو کفشام می ذارم ولی پیاده روی معمولی هم خسته ام می کنه . انگاری که کف پام از وسط داره دو نیمه میشه . به نظرتون چه کفشی از کجا بگیرم ؟ یا چه راهکاری برای از بین بردنش هست . دکتر گفت ضعیف شدی از اونه و برام زل سرتاسری نوشت ولی تاثیرچندانی نداشته ...

 6. #6
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  444
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  135
  پسند کرده
  0

  Re: چطور کفش مناسب انتخاب کنیم ؟؟

  ژينا جون من توي گوگل يه سرچ كردم درمورد گودي كف پا.
  يه سري كف هاي طبي كه بايد توي كفشت بذاري و باهاش راه بري و گودي رو تنظيم ميكنه پيدا كردم. ميخواي تو هم يه سرچ بزن و تحقيق كن و با مشورت دكترت ازشون استفاده كن.
  کفی از جنس پلیمر با قابلیت تنظیم گودی کف پا و فرم دهی صحیح ستون فقرات جهت تصحیح راه رفتن و جلوگیری از آرتروز زانو و دیسک کمر، بالا بردن زمان راه رفتن روی پا. جنس اين کفي ها پليمر ضد حساسيت است که به راحتي در کفش ها قرار مي گيرد و هيچگونه مهارتي براي نصب آن لازم نيست .
  در هر پکيج (Package) 2 عدد کفي با قابليت تغيير برجستگي در 3 سايز کوچک ، متوسط ، بزرگ قرار دارد که با پوشش دادن کف پا ، هنگام راه رفتن از انحراف ستون فقرات و دردهاي موضعي در نواحي انتهاي کمر ، لگن و مچ پا جلوگيري کرده و فشار کمتري را به نواحي انتهاي پاها وارد مي سازد .
  نحوه قرار گرفتن کفي در کفش: ابتدا پوشش داخلي کفش را کنار بزنيد کفي را با قرار دادن کوچکترين سايز (حک Low در پشت آن) مشخص شده در کفش قرار دهيد .
  فراموش نکنيد مدت زمان استفاده در روز اول يک ساعت ، روز دوم 2 ساعت و روز سوم در صورت نداشتن درد موضع ، زمان را افزايش دهيد در صورتي که بعد از 3 هفته با سايز کوچک کفي سازگار شديد مي توانيد از سايزهاي متوسط (MED) و زياد (HiGH) نيز استفاده کنيد .
  انتخاب سايز کفي کاملاً بستگي به سازگاري و راحتي پاهاي شما دارد .
  قابل توجه : در صورتي که مبتلا به ديابت ، درد مزمن پا ، مشکلات مقاوم مفصل ، مشکلات خوني يا بي حسي در پا بوديد به منظور استفاده از کفي با پزشک خود مشورت کنيد .
  زندگی کتابی است پر ماجرا ، هیچگاه آن را به خاطر یک ورقش دور نینداز

 7. #7
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۸/۲۶
  نوشته ها
  4
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  2
  پسند کرده
  0

  نکاتی برای خریدن کفش

  1. عصرها به خرید کفش بروید.چون در طول روز پا ورم می کند.
  2. سایز پایتان را در هنگام خرید به یاد داشته باشید.تعداد زیادی از مردم یک پایشان بزرگتر از پای دیگری است. شما باید اندازه ی پای بزرگترتان را در نظر بگیرید و از یک کفی اضافه در کفشی که پای کوچکترتان در آن است استفاده کنید.
  3. به جنس کفش توجه کنید.بهترین جنس کفش ، جنس هایی هستند که بتوانند از پای شما خوب نگهداری کنند و پای شما به راحتی در آن نفس بکشد. جنس چرم نرم کیفیت خوبی دارد و برای شما خوب کار می کند.از خرید کفش های ارزان، چرم سفت و پلاستیکی که کفش های شما در آن نمی تواند به خوبی نفس بکشد و پای شما راحت نیست خودداری کنید.
  4. کفش ها را هنگام خرید در پایتان امتحان کنید.سایز کفش ها در مارک های مختلف و یا حتی در مارک های مثل هم یکسان نیستند.سایز یک کفش در یک مارک ممکن است نه باشد و در کفش دیگری سایز هشت.زمانی که می خواهید کفش را در فروشگاه بپوشید جوراب در پایتان باشد.
  5. با کفش ها در فروشگاه راه بروید.اگر پاهایتان در کفش راحت نیست آن ها را نخرید.اگر در یک کفش راحت نیستید، انتظار نداشته باشید که با ادامه ی استفاده از آن پس از خرید برای شما کفش راحتی بشود.
  6. مناسب بودن کفش را بررسی کنید.کفش ها باید برازنده ی پای شما باشد و در آن راحت باشید.پاشنه ی پا نباید در هنگام راه رفتن در کفش سر بخورد و پای شما در کفش نباید بلغزد.مطمئن شوید که کفش از ناحیه ی انگشتان پا به اندازه ی کافی پهن و عمیق باشد.
  منبع :
  http://www.*******.com/article/2292

 8. #8
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۵/۰۷
  نوشته ها
  347
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  155
  پسند کرده
  0

  Re: نکاتی برای خریدن کفش

  نکات ساده و مهم

  1- برای خرید کفش چه ورزشی و چه رسمی بهتر است در روز اقدام کنید. اکثر اوقات در اثر نشستن زیاد و عدم داشتن تحرک کافی در طول روز , ممکن است پنجه های پا کمی متورم شوند. برای اینکه این تورم شما را در انتخاب سایز مناسب کفش دچار مشکل نکند بهتر است از خرید کفش در شب خودداری کنید.

  2- برای خرید یک کفش نو , از کفش های قدیمی و کهنه خود کمک بگیرید. آنها را بر روی سطحی مسطح بگذارید و نقاط و محل هایی که ساییدگی بیشتری با زمین داشته اند شناسایی کنید. در زمان خرید سعی کنید کفشی را انتخاب کنید که در این نقاط دارای استحکام بیشتری باشد.

  3- اکثر اوقات افراد به دلیل ترس داشتن از تنگی کفش , سعی در خرید کفش با سایز بزرگتر را دارند. این را بدانید که پا های شما بزرگ نمی شوند.خطرات و ضررهای پوشیدن کفش بزرگتر , کمتر از پوشیدن کفش تنگ نیست.

  4- کفش های قدیمی خود را بر روی یک سطح صاف بگذارید. اگر هر دو لنگ کفش دارای انحنایی به سمت داخل بودند حتما لازم است که کفش با استحکام بیشتر و سنگینتر از نظر وزن انتخاب شود و اگر هر دو لنگ دارای انحنا به سمت بیرون باشد لازم است کفشی سبک تر از نظر وزن انتخاب شود.

  5-اگر می خواهید کفش ورزشی را برای دویدن انتخاب کنید لازم است این کفش حتی المقدور از انحنای کمتری بر خوردار باشد و اگر کفش را برای نرمش کردن و ورزش های سبک نیاز دارد لازم است کفش دارای انحنایی دقیق مطابق با کف پا باشد.

  6- می دانیم که هر کس سلیقه خاص خود را دارد . اما بسیار توصیه می شود که کفش مخصوص ورزش و نرمش را از رنگ های روشن انتخاب کنید.  7-در اکثر اوقات تعمیر کفش های رسمی چندان لطمه ای به پا نمی زند. اما تعمیر کفش های ورزشی , به دلیل بر هم زدن تعادل حجم و فضای داخلی آن که معمولا توسط کارخانه های سازنده کارشناسی می شود چندان صحیح نیست.

  8- کفش های ورزشی و اسپرت را برای شستشو داخل ماشین های لباس شویی نیندازید. به دلیل جذب شدن آب و ماندن در فضاهای داخل , کیفیت کفش پایین آمده و ممکن است بعد از آن با مصیبت بوی بد پا مواجه شوید.

  9- سعی کنید که قالب کفش دقیقا برای پای شما ساخته شده باشد و حتی المقدور از استفاده از کفی های مختلف برای مناسب شدن فضای داخل کفش خودداری کنید.
  taniya این نوشته را پسندیده.

  خدایا !!!!!
  [HIGHLIGHT=#ffffff]تو فقط با من باش[/HIGHLIGHT]

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
 • موضوعات مشابه

  1. سوالهایی که باید قبل ازدواج پرسید؟؟
   توسط ماهک_مامانی در انجمن روانشناسی بزرگسالان - روابط همسران - Psychology of Adult
   پاسخ: 188
   آخرين نوشته: ۱۳۹۶/۰۶/۱۱, ۱۱:۰۱ قبل از ظهر
  2. امروز خوراکی چی بدم بچه ام ببره مدرسه ؟؟
   توسط مانی بهار در انجمن اینجا همه چی در همه !!! - Open Discussion
   پاسخ: 72
   آخرين نوشته: ۱۳۹۵/۱۰/۲۸, ۰۲:۰۱ قبل از ظهر
  3. روش های صحیح پیاده روی..
   توسط heaven در انجمن تناسب اندام ( چاقی - لاغری ) - Fitness
   پاسخ: 20
   آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۲/۱۳, ۱۲:۴۶ بعد از ظهر

  مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما