نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree188Likes

موضوع: طب سنتی - پرسش و پاسخ

نمایش نتایج: از 33 به 40 از 753
صفحه 5 از 95 نخستنخست ... 234567815 ... آخرینآخرین
    مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1297
    پسند کرده
    219

Re: طب سنتی

نقل قول نوشته اصلی توسط lmahshidl
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram_khp
    مهشید جونم 1 سئوال ... تو که گفتی من تقریبا هیچی نخورم:دی ولی ببینم بجای شیر لبنی ... میتونم شیرسویا بخورم؟؟؟؟ با اینکه بدمزه اس ولی بازم شیره خوب:دی

آرام جونم تو فروم گیاهخوارها در مورد اینکه شیر سویا مضراتی هم داره صحبت شده بود .. البته من خیلی سرسری خوندم و نمی تونم نظری بدم ... در هر حال برای سلامتی من پیشنهاد می کنم کلا مواد کارخانه ایتون رو کم کنید ... چون نگهدارنده هاشون زیاده .. حتی نخود و لوبیا رو برید کیلویی بخرید...

من حتی سویا رو می گیرم خیس می کنم یه شب .. می پزم و بعد چرخ می کنم و ازش استفاده می کنم دقیقا همون میشه اما مطمئنم دارم سویا می خورم نه تفاله سویا ...

نظرت راجع به شیر بادام چیه مثلا با خرما یا موز بخوری ؟؟

دستورش رو یه جایی نوشته بودم .. فکر کنم تو بایدها و نبایدهایی در مورد خوردن بود...

شیر سویا رو هم میشه تو خانه درست کرد اما یه کمی سخته .. اگر می خوای بخوری یه مارک خاصه بذار اون رو بهت بگم لااقل بهتره یه کمی .. اما من بازم می گم شیر بادام برای اینکه کمی هم چرب بشه می تونی چند تا بادام زمینی هم بهش اضافه کنی ...
    مهشید جونم من مکسوی میگیرم ... تا الان فقط شیر توت فرنگیش به نظرم خوشمزه بوده ... شیر ساده اش رو باهاش شیرقهوه درست کردم مزه ی وحشتناکی گرفت :(( شاید نباید داغ بشه مثلا؟ آره؟؟؟؟؟؟
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط yasamin99
    سلام
    مهشید جان سوال خیلی فوری . همسرم لاغره . گندمیه . خیلی کینه ایه . زودرنجه . فوق العاده حساسه . هر حرفی بزنی به بدترین وجه تعبیر می کنه و به خودش می گیره . و بدبینه . مدام فکر می کنه دوستش ندارن . خیلی خیلی مغروره
    مزاجش چیه . ؟
    خودم فکر می کنم سوداست .
    میشه بگی چه غذاهایی براش خوبه . البته او اصلا جوشونده و گیاهان دارویی را قبول نداره . مگه من از طریق غذا بتونم کاری بکنم
    دوست خوبم چون سوالت فوریه من هم زودتر جوب دادممم

عموما مردها طبع گرمتری نسبت به زن ها دارن .. شوهر شما ( قدش هم بلنده ؟ ) طبعش گرم و خشکه مثل داداش من که سرفه خشک هم زیاد می کنه ...

نمی تونم بگم چون بدبینه حتما سودایی شده باید رنگ زبانش رو دید اگر به سیاه می زد سودایی شده که احتمالش زیاده که صفرایی ها غلبه سوذا پیدا کنن .. من که کنار استادم میشینم گاهگاهی و کسی میاد عموما صفرایی ها غلبه سودا می گیرن ... اما اگر زبانش سرخ باشه و کمی به زردی بزنه شاید غلبه خود صفرا داره ..

در هر صورت می تونیم تست کنیم چون فکر نکنم بتونید بگید زبانت رو ببینم چون مشکوک هم هست ...

شما فعلا یه مدت اصلااااااا غذای گرم به شوهرتون ندید ... تو تابستون ها که هوا گرمه بداخلاق تر نمی شن ؟ زود عصبانی میشن و زود هم آروم میشن درسته ؟

اولا یه نکته مهم بگم برای همه خانوم ها می تونید تست کنید ...

خانومهایی که می خوان حرفشون پیش بره.. استاد ما با اینکه مرده می گه کلیدش اینه که شما گذشت کنید و کوتاه بیاین اونوقت میبینید به جای اینکه برن خونه مامانشون اینا راه رو کج کردن اومدن خونه مامانتون این ها

شوهرت وقتی از کار میاد براش یه شربت خنک درست کن مثلا تو تابستون یه قاچ هندوانه ( زمستون نه هااا غلطه زمستون هندوانه بخورید )..

شربت خاکشیر خنک براشون عالیهههههههه... و محبت آمیز ازشون استقبال کن این مثل آبیه که رو آتیش بریزید

چون صفرایی ها زود عصبانی شده و زود آرام می شوند... تو بحث هاتون هم همین آب خنک کمک می کنه بهشون ...

خیار هم خیلی خوبه و کیوی...

زیاد غذای گرم بهشون ندید بخورن چون عصبانیتش زیاد میشه... فلفل تو غذاها زیاد نزنید ...

دوست خوبم من هم با دارو موافق نیستم استاد من یه بار گفتش با غذا .. با غذا .. با دوا...

البته یه حدیثه.. یعنی تا میشه با غذا درمان بشه....
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    azy آواتار ها
    میزان امتیاز
    85
    پسند شده
    3431
    پسند کرده
    1700

مهشید جونم من تازه اینجا رو دیدم.ممنون که برامون وقت میزاری. راستش من قبلا این مطالب رو از سایتای مختلف خونده بودم ولی آخرشم نفهمیدم چی هستم؟ههههههههه
    اینجا دیدم که تو با حوصله جواب همه رو میدی.بازم ممنون خانمی.حتی توی یه سایت باید حق عضویت میدادی تا بهت بگن مزاجت چیه،ولی تو بدون هیچ چشمداشتی تمام اطلاعاتتو در اختیار ما میزاری.
    از گذاشتم اسپم معذرت ولی دلم نیومد ازت تشکر نکنم.
    یه وقتی که وروجکا گذاشتن با حوصله بیام و جواب سوالاتو بتایپم میخوام به منم لطف کنی و بگی من چی هستم؟؟؟

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1297
    پسند کرده
    219

نقل قول نوشته اصلی توسط azy
    مهشید جونم من تازه اینجا رو دیدم.ممنون که برامون وقت میزاری. راستش من قبلا این مطالب رو از سایتای مختلف خونده بودم ولی آخرشم نفهمیدم چی هستم؟ههههههههه
    اینجا دیدم که تو با حوصله جواب همه رو میدی.بازم ممنون خانمی.حتی توی یه سایت باید حق عضویت میدادی تا بهت بگن مزاجت چیه،ولی تو بدون هیچ چشمداشتی تمام اطلاعاتتو در اختیار ما میزاری.
    از گذاشتم اسپم معذرت ولی دلم نیومد ازت تشکر نکنم.
    یه وقتی که وروجکا گذاشتن با حوصله بیام و جواب سوالاتو بتایپم میخوام به منم لطف کنی و بگی من چی هستم؟؟؟
    آزی زودتر بیا شایستی مهشید دکترمون یهویی پولی شد هاااااااااااا:)) مهشیدک ماهییییییییییییییی
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

MMaryaM آواتار ها
    ســــــارا
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    23
    پسند کرده
    63

دوستا من معذرت میخوام که بی مقدمه پریدم وسط مبحث جذاب طب سنتی
    فکر کردم سئوالای عمومی مطرح میشه
    در عوض برای اولین بار خودمو مجبور کردم از اول بحت تا همین صفحه واو به واو همه نوشته ها رو بخونم که دیگه بی مقدمه سئوال مطرح نکنم
    با عرض شرمندگی فراوان

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط مریمم
    مهشید جون خیر ببینی مادر
    برا سینوسیت چی خوبه؟ من دارم از سر درد و چش درد می میرم
    سلام دوست عزیز ...

راه های زیادی وجود داره راهی که روی خود من خیلی جواب داد اینه که محلول آب و نمک دریا ( من از سرم های نمک داروخانه هم استفاده کردم ) اگر خودتان درست می کنید اولا اینکه نمکش نه باید زیاد باشه و نه کم و دوما اینکه حتمااااااااا نمک دریایی باشه ...حدود یک قاشق مربا خوری داخل یک لیوان آب جوش

این محلول رو وقتی کمی خنک شد از داخل هر دو سوراخ بینی بالا بکشید و از دهان خارج کنید ...و در دهان قرقره هم بکنید... با جرات می گم که بسیااارررررررر موثره چند سال پیش من سه دوره کپسول و آمپول مصرف کردم اما سرفه های سینوسیم خوب نمی شد تا اینکه یکی از دوستانم که تو بیمارستان پرستار بود این روش رو بهم پیشنهاد کرد و در عرض یک هفته خوب خوب شدم....

راه های دیگه اینه که اولا حمامتان یک ساعت طول بکشه تا نزله از بدن خارج بشه ...

وقتی می خواهید از حمام خارج شوید رو پاها آب سرد بریزید که در حمام های قدیم هم بوده ... این کار باعث کمتر سرما خوردن هم می شود .. برای کسانی که زیاد سرما می خورن خیلی موثره...

بعد از حمام سر را گرم نگه دارید و به پیشانی روغن زیتون یا کنجد بزنید...

بخور با سرکه هم مفیده ( در آب جوش سرکه ریخته و تنفس کنید ... )

مشهد ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    207
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط lmahshidl
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeedeh62
    مهشید جون منم بازی :دی

شغلت رو بهم بگو حوصله چه جور کارهایی رو داری صبرت چه جوریه .. عجولی یا صبور ؟
    خونه دارم. صبورم خیلی کم تو بعضی مسایل خاص عجول میشم. حوصله کارهای ظریف و دقیق رو دارم

کارها رو سریع شروع می کنی یا سخت و با تردید... بذار ساده تر بگم در شورع کار مشکل داری ؟ ( دیر گرم میشی ؟ ) یا کارها رو به سرعت شروع می کنی ؟ یعنی در واقع مثل من شتاب زده و عجول هستی ؟
    بستگی به کارش داره ولی معمولا دیر گرم میشم

ثبات رای داری ؟ آرامی یا عصبی ؟
    ثبات رای دارم اکثر مواقع هم آرومم ولی وای اگه عصبی بشم..... همه رو دیوونه می کنم

پرحرفی و سریع حرف می زنی ؟ یا آهسته و آرام و شمرده ؟
    کم حرف نیستم ولی آروم حرف می زنم

ترسو هستی یا شجاع ؟
    نه ترسو نه شجاع. از خون و بعضی چیزا می ترسم

حافظه و یادگیریت چه جوریه ؟
    خیلی خوب. هم زود و هم کامل یاد می گیرم

پوست و موت از نظر خشکی و زبری و فری یا صافی چه جوریه ؟ رنگ و رشد موها ؟ کف دست برجسته هست یا نه ( تو پست های قبلی گفتم ...)
    پوست و موهام یه کمی خشکه موهام فر بود ولی بعد از دکلره صاف تر شده. رنگ موهام مشکی و رشدش خیلی خوبه. رنگ پوستم هم سفیده. کف دستم هم برجستگیش خیلی کمه

لاغری یا چاق ؟ میزان گوشت بدنت نسبت به چربی بیشتره یا بر عکس ؟ یا هم گوشت و هم چربیت کمه ؟
    تپلم. آب هم که میخورم چاق میشم.فکر کنم چربیم بیشتره

خوابت چه جوریه ؟ راحت از خواب بیدار میشی یا سخت ؟
    خیلی سخت بیدار میشم و سخت هم میخوابم

علاوه برا این ها خوابت کمه ، زیاده و عمیق و یا زیاده ولی سبک ، کمه اما بد از خواب بیدار میشی ؟
    خوابم کم نیست ولی بد بیدار میشم.قبلا خیلی خوابم سبک بود ولی الان عمیقه

کابوس میبینی شب ها یا نه ؟
    نه

عرق کردنت چه جوری ؟ کم ، زیاد و گرم ، کم اما سرد مثل کف دست که عرق می کنه ..
    زیاد و گرم

رنگ پوست بدن اصلا صورت رو کاری ندارم ... رو دقیق بگو کدومه ؟ سفید یا سرخ یا گندمگون ؟
    سفید

جدای از او.ن به زردی میزنه ؟ یا مثل بادمجان تیره ی بی روح و غیر درخشان .. گچی یا سربی ؟
    کمی به زردی میزنه

این که اهل کجا هم هستی مهمه چون باید این قد و وزن و رنگ پوست با مردمان زادگاهت چک بشه ... مثلا جنوبی ها همه فد بلند و درشتن بین اون ها باید مقایسه بشی .. یا ژاپنی ها بین خودشون باید مفایسه بشن ...
    مشهدی هستم

به زور باید آب بخوری یا عطش داری ؟؟؟
    گاهی باید به زور بخورم ولی اکثرا معمولی نه خیلی عطش دارم نه به زور میخورم

اشتهات چه جوریه ؟ کم ، اشتهات زیاده اما تحمل گرسنگی رو هم داری ، همیشه گرسنه ایی تحمل گرسنه ایی رو هم نداری و یا اشتهات کاذبه مثلا گرسنه ایی اما زود سیر میشی فکر می کنی سیری اما گرسنه ایی یا برعکس
    شدیدا کاذبه. تازه غذا خوردم ولی حس میکنم زودی گرسنه می شم ولی تحمل گرسنگی رو هم دارم

بزاق دهانت رو هم بگو .. همیشه خشکه ، معمولیه یا بزاق زیاد داری ؟
    معمولی

علاقه ات به ماست و لبنیات چه جوریه ؟ مثلا ماست رو به سالاد ترجیح می دی ؟
    سالاد رو بیشتر میدوستم. ماست رو گاهی. شیر و پنیر دوست دارم ولی نه همیشه

سنت رو هم بگو 0-15 ، 15 تا 35 ، 35-60 و یا 60 به بالا
    27 سالمه گلی

دست و پام با این که گرممه ولی همیشه سرده تحمل گرما رو اصلا ندارم سرما رو بیشتر دوست دارم گرچه تحمل اونم زیاد ندارم(قبلا بیشتر تحمل سرما داشتم)
    تندی و شوری رو هم دوست میدارم البته کمتر از قبل......خیلی خیلی زود خسته میشم و دوست دارم استراحت کنم

مهشید جون دوستت دارم ممنون که کمکمون میکنی. راستی عزیزم میتونی بگی من چی بخورم که چاق نشم؟؟؟؟؟؟؟
    طبع مادرزادیت با این تفاسیر گرمه عزیزممم

بهم بگو قبل از 15 سالگی پرحرف و شیطون نبودی و حالا آرومتر شدی ؟

رنگ زبانت رو هم بهم بگو تا ببینم غلبه طبع داری یا نه فکر کنم سرخ باشه روش کمی سفید... اما سفیدی جدا نباشه انگار قاطی رنگ زبانت هست .. آره ؟ یعنی صورتی کمرنگ بشه رنگ زبانت...

بدن درد و استخوان درد هم داری ؟

اگه اینجوری باشی تو هم باید چیزهای گرم بخوری تا اشتهای کادبت از بین بره .. اصلا یه چیز کلی بگم .. هر کس که چاق میشه طبعش رو به سردی میزنه البته دموی ها هم درشتن اما بیشتر گوشت دارن تا چربی و گرم و خشک ها هم که لاغر لاغرن...

بعد از مدتی که غداهای گرم خوردی باید خوابت تنظیم بشه تنبلیت کم بشه اشتهات کم بشه احاسا سیری کنی .. انوقت می تون طبع اصلبیت رو بگم دموی هست یا بلغمی هیلی نزدیک بودی به حد وسط نزدیکی اما فعلا غلبه بلغم داری....
    مهشید جون زبونم صورتی کمرنگه
    قبل از 15 سالگی هم شدیدا خجالتی بودم بعدش اینقدر شر شدم که تو دبیرستان ازم تعهد گرفتن که ثبت نامم کنن
    بدن درد خیلی میشم
    صبح یک روز خرداد آمدی...
    تمام روزهایم [HIGHLIGHT=#e5b9b7]خردادی[/HIGHLIGHT] شد...

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط yasamin99
    مهشید جان ممنون که پاسخم را دادی . خودم هم در زمینه طب سنتی زیاد مطالعه دارم . ولی نتونستم مزاج همسرم را بفهمم . همسرم . لاغر . عضله ای با قد متوسط است . کف دست و پاش همیشه سرده . قدش متوسطه . کم کاری تیرویید داره . ولی با این حال لاغره . پوستش گندمیه . ظاهرا تا اینجا به افراد سودای با مزاج سرد و خشک شبیه . اما اگه خرما یا شیرینی بخوره زود جوش می زنه . اگه کینه به دل بگیره . ممکنه سالها تو دلش بمونه و به سرعت آروم نمیشه . فوق العاده مغروره . زیاد هم تحت تاثیر حرف قرار می گیره . منکه نفهمیدم طبعش گرمه یا سرد
    یاسمین جاننن .. نمی تونی رنگ زبانش رو ببینی .. اگر به سیاهی بزنه یعنی سوداوی شده .. با این تفاسیر که شما می گید که دست و پاهاش هم سرده و شکاک و بدبین باید سوداوی باشه .. اما دوست خوبم سودا طبع مادرزادی کسی نیست برای اینکه خدا این قدر کم لطف نیست که طبع مادرزادی کسی رو سوداوی بیافرینه .. اگر هم باشه غلبه سودا داره .. البته هستن هاا اما تعدادشون خیلییی کمهههههههههه

همین طور که می دونم مغرور بودن هم از خصوصیات طبع های خشکه ..

حسابگر و دقیق هم هست .. سوداوی ها خیلی حسابگر و دقیق می شن...

اگر بتونی رنگ زبانش رو ببینی خیلی راحت میشه اگر به زردی زد صفرایی و اگر به سیاهی می زد سودایی است بعد رژیم غذاییش رو می تونی درست کنی .. من فکر می کنم شاید صفرایی بوده که غلبه سودا پیدا کرده اگر این باشه خیلییی خطرناکه .. و باید خیلی سریع عادات غذاییشون تغییر کنه ..و غذاهای گرم بخوره .. اما خیلی دقت کنید چون اگر صفرایی بود و غذای گرم بهش دادید ( با تشخیص اینکه سوداوی شده ) دیگه باید از خونه فرار کنیااااا

راستی زدن لکه های تیره روی صورت نشانه های سوداوی شدن مزاجه .. شاید این بتونه کمیکی بکنه این رو امروز تو کلاس یاد گرفتیممم

صفحه 5 از 95 نخستنخست ... 234567815 ... آخرینآخرین