نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree188Likes

موضوع: طب سنتی - پرسش و پاسخ

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 753
صفحه 3 از 95 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

Re: طب سنتی

نقل قول نوشته اصلی توسط فرانک1
    مهشيد خانم عزيز اول از همه خيلي خيلي ممنون كه دانسته هاتون را با ما سهيم ميشين. من كه عاشق اين مبحث شدم. لطفا ادامه بدين چون بسيار مشتاقم. و دوست دارم كه اگه فرصت بكنم كتاب در اين ضمينه بخونم.
    با اطلاعاتي كه دادين من طبعم سرد هست. و بلغمی ، سرد وتر .
    از اون موقع كه فهميدم طبعم سرده با خيال راحت غذاهاي گرمي ميخورم.
    ولي خيلي خوراكي ها رو نمي دونم كه سرده يا گرم.
    ولي جالبه كه من بچه كه بودم عاشق خوراكي هاي ترش بودم و هميشه كال ترين ميوه را ميخوردم. ولي الان برعكسم. ميل به شيريني خوردنم زياده.
    باز هم مرسي كه وقت ميزاري براي ما. دوستون دارم يه عالمه.
    سلام فرانک جون من کاری نمی کنم عزیزم ....

والا در مورد میو های کال نظری ندارم .. اما یه مطلبی هست که شاید خوندنش خالی از لطف نباشه و اونم مزاج سنه ...

سن ما به 4 قسمت تقسیم میشه :

0 تا 15 ، 15 تا 35 سالگی حدودا ( البته میشه برای بعضی ها 30 سال باشه ) ، 35 تا شصت سالگی ، بالای 60 سال ...

در دوره ی اول زندگی مزاج گرم و تر است یعنی بچه هایی که به دنیا میان عموما مزاج گرم و تر دارن مگر موارد خاص که به تغذیه مادر در دوران حاملگی بر می گرده ...

در مرحله ی دوم تری کمتر میشه و گرمی تا آخر جوانی پا برجاشت پس در روزگار جوانی مزاج گرم و خشک است ...این سن هیجان و شورو نشاط و انرژی و فعالیت ، کار و تلاش است و اتفاقات مهم زندگی مثل تحصیلات عالی ازدواج و انتخاب شغل در این دوره با شور جوانی همراه است

چون طبق تعریف ها باید فهمیده باشی اصولا مزاج های گرم فعالتر هستن .. به شرط عدم غلبه طبع ...

مرحله سوم چون شخص به روزگار سالمندی نزدیک میشه گرمی و تری هر دو کمتر میشه و تا حدود 60 سالگی ادامه پیدا می کنه .. و طبیعتش پاییزی یا سودایی میشه ...بعد از 60 سال رطوبت خارجی غالب شده و بدن سرد تر می شودانسان مرتب چرت می زند و سست و بی حال میشود فراموشی به سراغش می آید.. و آنچه آموخته از یاد می برد این سردی و تری آن قدر زیاد می شود تا مرگ طبیعی بع سراغ انسان بیاید...

حالا از این مزاج ها چه نتیجه ایی میشه گرفت ؟

فکر می کنید هر شخص تو چه سنی بیشتر احساس شادابی می کنه ؟

می خوام خودتون هم خوب فکر کنید تا یاد بگیرید .. بعد من جواب بدم

نکته جالب می دونید چیه پس غیر ممکنه کسی به مرگ عادی زیر 60 سال بمیره کسانی که سن پایین فوت می کنن یا سکته یا .. شاید اشتباه از خودشون بوده....

ندا جون ممنون از لطفت .. مشکلی نبود عزیزممممم
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط beautiful_lie
    مهشید جون میشه جواب این سوالها خودت بگی تا از روشون تشخیص بدیم؟ من مثلا اگه کسی موهاش صاف باشه تو کدوم گروه قرار میگیره یا از این قبیل جواب ها
    من سرد بودنمو تشخیص دادم ولی خشک و تر رو نه

پرناز جون .. ممکنه طبع کسی گرم باشه اما طبع اندام هاش مثلا مغزش سرد باشه و ریزش مو داشته باشه .. برای همینه که می گم باید به صورت کلی ببینمتون تا بتونم صد در صد بگم اما در کل طبع کسانی که یبوست دارن و موهای خشک و زبر و فرفری.. پوست خشک و آب زیاد می خورن گرمه و بر عکس این سرد میشه در مورد رژیم غذایی هم کامل توضیح می دم عزیزم....

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط nedayi
    سلام مهشید عزیز واقعا ممنونم ازتون. منم میشه بگم؟؟؟ من جنوبیم -بدنم تقریبا سبزست/رنگ موهام خیلی مشکی و صاف و خیلی کم پشت/
    تا 18 سالگی لاغر بودم الان چاقم تقریبا/بزاق دهانم زیاد سابقا خیلی زیاد موقع خواب از دهنم آب میومد الان کمتر خیلی کم/خیلی زود عصبی میشم زودم آروم میشم/خودخوری میکنم خیلی خیلی ترسو هستم/خواب بد زیاد میبینم هر شب تقریبا/سرمارو به گرما ترجیح میدم /صورتم زردو رنگ پریدست فکر کنم/آب میخورم به اندازه ولی خیلی عطش نمیکنم/اشتهام خوبه و اصلا تحمل گرسنگی رو ندارم /حافظم خوب نیست به نظر خودم/ کارارو خیلی سریع انجام میدم/کم عرق میکنم/ثبات رای دارم/ کارمندمولی شغلمو دوست ندارم کارای خیلی شلوغو پر جنب و جوشو دوست دارم/یادگیریم خیلی خوبه تقریبا سریع حرف میزنم پرحرف نیستم ولی کم حرفم نیستم/سالادو به ماست ترجیح میدم/ دیگه رنگ زبانم تیرست روشم سفید سفیدی بود /چربی بدنمم بیشتر از گوشته/ببخشیدا مهشید جان شرمنده من خیلی اذیتتون کردم
    سلام ندا جون اذیت چیه عزیزم ... وظیفه هستشششش....

این خصوصیاتی که من در شما میبینم اگر رنگ زبانت رو هم درست گفته باشی شما غلبه دو خلط بلغم و صفر پیدا کردی و در اصطلاح دو خلطی شدی خانومییییی...

این یه کم کار رو سخت می کنه برات یه رژیم می نویسم 21 روز حتما رعایتش کن و تو این مدت باید زبانت باید سیاهیش کم بشه و به سرخی بزنه و حالا کمی سفید بمونه روش تا یه رزیم دیگه بهت بعدش بدم..... اگر 21 روز کم بود دوباره ادامه می دیم ...

تو این مدت باید کابوست کم بشه عزیزمم حالا برای تو شخصا راه های دیگه برای داشتن خواب آروم رو هم می نویسم...

بزاق دهانت باید معمولی بشه استخوان دردت هم کمتر بشه عزیزمممم...

اولا تو این 21 روز به کل لبنایت ممنوع حتی کشک .. ماست در صدره .. پنیر هم حذف کن در مورد لبنایت تو پست بعدی یه توضیح می نویسم... نترسید که کمبود بگیرید...

برنج رو به هیچ وجه سفید مصرف نکن .. یا با زیره یا با شوید و یا با زعفران...

فعلا سودا رو از بین ببریم تا بعد به بلغم برسم وقتی رنگ زبانت سیاه نبود و بلغی شدی یه رژیم دیگه بهت می دم ...

غذاهای ممنوعه :

بادمجان ، غذاهای نمک سود شده مثل ماهی دودی و ماهی شور و خیارشور و نمک زیاد و پنیر شور و گوشت گاو و حیوانات پیر و غذاهای مانده..
    چای و شیرینی جات قنادی و مصنوعی ترشی جات با سرکه و شور و گوجه فرنگی ، سس و رب و کلیه غذاهای ساندویچی و آب یه و مرغ و تخم مرغ ماشینی .. محلی پیدا کردی اشکالی نداره...شترمرغ هم نخور فعلا...قارچ .. لوبیا سبز و نخود فرنگی درت

تمام میوه های ترش...
    مثل انار ترش و پرتقال و گریپ فروت. لیمو اگه این ها رو خوردی بلافاصله بعدش چند قاشق عسل بخور

ماهی ، خوارک عدسی ، مایعات با غذا نمی خورید...غذاهای سرخ شده و زودپز شده و حتی الامکان فریز شده نخورید..

تنقلات مصنوعی مثل چیپس و پفک و بیسکوییت و یخمک و چیپس و کاکائو و ...نوشابه گازدار هم که حذفه

از مصرف چای و قهوه و نسکافه و دوغ جدا خودداری کن... که با توجه به غلبه ایی که داری به این ها علاقه باید داشته باشی یعنی چای و قهوه و نسکافه و دوغ...

اگر می خوای زودتر نتیجه بده این ها رو هم حذف کن که رژیم سودا و بلغم رو. با هم گرفته باشی ...

سوپ جو و آش جو . میوه جات ترش و کال و نارنگی و کیوی و گرمک خیار بدون پوست و قارچ و ماش و جو گوشت گاو و گوساله و انواع گوشت سفید .. کدو خورشتی و کلیه ی غذاهای سری بخش

آب به همراه غدا ... یا بلافاصله بعد از آن آش رشته و ماکارانی .. آدامس و بیسکوییت ...

به هیچ وجه پر خوری نکن .. سیب زمینی ،کاهو اسفناج و غوره و سماق و انواع آلو ...

و اما غذاهای مفید :

کلیه ی غداهای گرمی بخش مانند : گوشت گوشفند و شتر و بوقلمون

سبزیجات گرم : نعناع و ریحان و ترخون و تره و کرفس و شنبلیله ( کلم و گل کلم برای بلغمی ها خوبه اما تو چون سودا هم داری فعلا نخوری بهتره بعد تو رژیمت می ذارم )

چغندر و شلغم و هویج هم خوبه برات...

عسل ، توت ، کشمش ، انجیر ، خرما

هل ، دارچین و رعفران و زیره و کمی زردچوبه

استفاده از بذرهای ملین مانند : قدومه ی شیرازی و تخم شربتی ، خاکشیر با آب ولرم ( طبیعت خاکشیر خیلی جالبه هم به گرم ها هم به سردها می خوره اما سردها باید با آب ولرم بخورن...

میوه های رسیده و شیرین

اگر استخوان درد داری زنجفیل هم خوبه .. سیر و موسیر

نخود برای تنظیم اخلاط خیلی عالیهه و به همه توصیه میشه حدااقل یه بار در هفته خورده بشه ...

گندم و لوبیا چیتی و لوبیا کشاورزی و دال عدس و لپه

بادام و گردو و فندق و پسته و کنجد و ارده مفیده

عسل و شیره ی خرما..توت ، کشمش و انجیرو خرما

جوانه گندم رو با سالاد فصل می تونی بخوری

نان سنگک و کره محلی اگه داری خوبه برات و مربای بالنگ که با عسل درست شده باشه...

آبگوشت

سیب رسیده با پوست و دانه ... به و نارگیل و طالبی و انگور

بعد از این دوران طبع اصلیت مشخص میشه که به احتمال زیاد یا بلغمه یا دم ..

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط beautiful_lie
    مهشید جون میشه لطف کنی جواب های منم بخونی؟
    شغلت رو بهم بگو حوصله چه جور کارهایی رو داری صبرت چه جوریه .. عجولی یا صبور ؟
    قبلا صبور بودم الان خیلی بی حوصله و بی طاقتم
    کارها رو سریع شروع می کنی یا سخت و با تردید... بذار ساده تر بگم در شورع کار مشکل داری ؟ ( دیر گرم میشی ؟ ) یا کارها رو به سرعت شروع می کنی ؟ یعنی در واقع مثل من شتاب زده و عجول هستی ؟ تا مجبور نباشم کاری انجام نمیدم همیشه هم دقیقه نود همه کار ها رو با هم انجام میدم

ثبات رای داری ؟ آرامی یا عصبی ؟ پبات رای ؟ یه وقتایی لج باز میشم حرف حرف خودمه اما گاهی هم با یه کلمه حرف ممکنه یه چیزی دلمو بزنه یا کلا اون حرف باعث بشه از کاری منصرف بشم

پرحرفی و سریع حرف می زنی ؟ یا آهسته و آرام و شمرده ؟ کم حرف ولی سریع حرف میزنم خیلی سریع

ترسو هستی یا شجاع ؟ شجاع

حافظه و یادگیریت چه جوریه ؟ یادگیریم خوبه برای درسهام ولی برای کارها و اتفاق های روزمره نه خیلی چیزایی که خواهرم تعریف میکنه من یادم نیست یا کاری که تاکید کردن انجام بدم یا چیزی قرار بوده بخرم یادم میره

پوست و موت از نظر خشکی و زبری و فری یا صافی چه جوریه ؟ رنگ و رشد موها ؟ کف دست برجسته هست یا نه ( تو پست های قبلی گفتم ...)
    موهای خیلی خیلی صاف و ل خ ت و چرب پوست ترکیبی بینی و پیشونی چرب گونه ها خشک رنگ موهام قهوه ای تیره رشدشون بد نیست معمولی کف دست رو شرمنده نتونستم تشخیص بدم
    لاغری یا چاق ؟ میزان گوشت بدنت نسبت به چربی بیشتره یا بر عکس ؟ یا هم گوشت و هم چربیت کمه ؟ لاغرم قد بلندم ولی چربی و چاقی موضعی دارم

خوابت چه جوریه ؟ راحت از خواب بیدار میشی یا سخت ؟ وای وای مهشید جون اینو نگو که یکی از عذاب های زندگیمه سخت میخوابم سخت هم بیدار میشم صبح هم خسته بیدار میشم

علاوه برا این ها خوابت کمه ، زیاده و عمیق و یا زیاده ولی سبک ، کمه اما بد از خواب بیدار میشی ؟ زیاد و سبک

کابوس میبینی شب ها یا نه ؟ زیاد

عرق کردنت چه جوری ؟ کم ، زیاد و گرم ، کم اما سرد مثل کف دست که عرق می کنه ..خیلی کم سردهم نیست

رنگ پوست بدن اصلا صورت رو کاری ندارم ... رو دقیق بگو کدومه ؟ سفید یا سرخ یا گندمگون ؟ گندمی

جدای از او.ن به زردی میزنه ؟ یا مثل بادمجان تیره ی بی روح و غیر درخشان .. گچی یا سربی ؟

این که اهل کجا هم هستی مهمه چون باید این قد و وزن و رنگ پوست با مردمان زادگاهت چک بشه ... مثلا جنوبی ها همه فد بلند و درشتن بین اون ها باید مقایسه بشی .. یا ژاپنی ها بین خودشون باید مفایسه بشن ... من اهواز بدنیا اومدم ولی اصفهان بزرگ شدم چند سال هم ما بینش رفتیم اهواز و برگشتیم اصفهان

به زور باید آب بخوری یا عطش داری ؟؟؟ اصلا اب نمیخورم

اشتهات چه جوریه ؟ کم ، اشتهات زیاده اما تحمل گرسنگی رو هم داری ، همیشه گرسنه ایی تحمل گرسنه ایی رو هم نداری و یا اشتهات کاذبه مثلا گرسنه ایی اما زود سیر میشی فکر می کنی سیری اما گرسنه ایی یا برعکس اشتهام زیاده اما تحمل گرسنگی رو داری تا روزهایی که دانشگاه هستم صبح تا شب چیزی نمیخورم اما وقتی تو خونه هستم مدام دارم ریزه خواری میکنم

بزاق دهانت رو هم بگو .. همیشه خشکه ، معمولیه یا بزاق زیاد داری ؟ دهنم بیشتر اوقات خشکه بعضی شبها از خشکی بیش از حدش بیدار میشم

علاقه ات به ماست و لبنیات چه جوریه ؟ مثلا ماست رو به سالاد ترجیح می دی ؟ اره ماست خیلی دوست دارم شیرو شیر کاکائو شیر موز خیلی دوست دارم پنیر و خامه هم همینطور

سنت رو هم بگو 0-15 ، 15 تا 35 ، 35-60 و یا 60 به بالا 28
    سردی و گرمی بدنت همیشه سرد تو تابستون ها هم سوییشرت و گرمکن میپوشم
    تحمل گرما و سرما و طعم مورد علاقه ات سرما بهتر از گرماست تحمل گرما رو اصلا ندارم از تابستونا بدم میاد طعم مورد علاقه ام رو هم که حتما میدونی شیرین
    پرناز جون سرد و تر یعنی بلغمی هستی عزیزمم به جز چند تا خصوصیاتت همه با بلغم می خوره .. البته تا رژیم نگیری نمی تونم دقیق بگم مادرزادیت هم همینه یا نه ..

مراقب باش اگر کابوس ببینی تو هم به سمت دو خلطی میری پس رژیم رو رعایت کن...

هر چند حس می کنم مادرزادیت هم بلغمی باشی و الآن غلبه بلغم هم داری...

رنگ زبانت هم روش سفیده آره ؟ استخوان درد هم داری ؟

خشکی دهانت هم می تونه دلیل های دیگه داشته باشه .. چون بلغمی ها اصولا آب دهانشون زیاده...

وقتی جواب سوال های همه رو بدم .. میرم سر رژیم غدایی ...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    beautiful_lie آواتار ها
    میزان امتیاز
    20
    پسند شده
    1069
    پسند کرده
    1697

مرسی گلم

بله روی زبونم هم سفیه
    مرسی عزیزم از این که وقت گذاشتی من بی صبرانه منتظر رژیم 21 روزه هستم

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط aram_khp
    وای مهشید من اگه بوی گلاب بهم بخوره تا چند وقت حالت تهوع دارم ... شایستی هم برای این گفته که بیهوش بشی و چیزی نفهمی:دی

نوشتی برای خواب آرام .... فچ کردم برای خواب منه:دی
    آرام جون گلاب اصل نباید اون حالت رو بهت بده حالا اومدم تهران عطر طبیعی یاس میارم بو کنی ببینی بازم سر درد میگیری...

تو همون جوشونده بخور .. بادرنجبویه و به لیمو و بابونه هم چند ساعت قبل از خواب بخوری با عسل ....عالیهههه براتتتت آرام جونمممممم...

اگر کتری برنجی هم داشته باشید که دیگه محشره اندر محشر پر از خاصیت میشه... و آرامش بخش و خواب آور هم هست البته...

بعضی شب ها که به داداشم می دم بخوره صبحش میاد باهام دعواااااااااا.. میگه کپسول خواب دادی بهم ... من می خوام شب ها درس بخونم این چایی رو میدی بهم من بیهوش میشم.... ا

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedeh62
    مهشید جون منم بازی :دی

شغلت رو بهم بگو حوصله چه جور کارهایی رو داری صبرت چه جوریه .. عجولی یا صبور ؟
    خونه دارم. صبورم خیلی کم تو بعضی مسایل خاص عجول میشم. حوصله کارهای ظریف و دقیق رو دارم

کارها رو سریع شروع می کنی یا سخت و با تردید... بذار ساده تر بگم در شورع کار مشکل داری ؟ ( دیر گرم میشی ؟ ) یا کارها رو به سرعت شروع می کنی ؟ یعنی در واقع مثل من شتاب زده و عجول هستی ؟
    بستگی به کارش داره ولی معمولا دیر گرم میشم

ثبات رای داری ؟ آرامی یا عصبی ؟
    ثبات رای دارم اکثر مواقع هم آرومم ولی وای اگه عصبی بشم..... همه رو دیوونه می کنم

پرحرفی و سریع حرف می زنی ؟ یا آهسته و آرام و شمرده ؟
    کم حرف نیستم ولی آروم حرف می زنم

ترسو هستی یا شجاع ؟
    نه ترسو نه شجاع. از خون و بعضی چیزا می ترسم

حافظه و یادگیریت چه جوریه ؟
    خیلی خوب. هم زود و هم کامل یاد می گیرم

پوست و موت از نظر خشکی و زبری و فری یا صافی چه جوریه ؟ رنگ و رشد موها ؟ کف دست برجسته هست یا نه ( تو پست های قبلی گفتم ...)
    پوست و موهام یه کمی خشکه موهام فر بود ولی بعد از دکلره صاف تر شده. رنگ موهام مشکی و رشدش خیلی خوبه. رنگ پوستم هم سفیده. کف دستم هم برجستگیش خیلی کمه

لاغری یا چاق ؟ میزان گوشت بدنت نسبت به چربی بیشتره یا بر عکس ؟ یا هم گوشت و هم چربیت کمه ؟
    تپلم. آب هم که میخورم چاق میشم.فکر کنم چربیم بیشتره

خوابت چه جوریه ؟ راحت از خواب بیدار میشی یا سخت ؟
    خیلی سخت بیدار میشم و سخت هم میخوابم

علاوه برا این ها خوابت کمه ، زیاده و عمیق و یا زیاده ولی سبک ، کمه اما بد از خواب بیدار میشی ؟
    خوابم کم نیست ولی بد بیدار میشم.قبلا خیلی خوابم سبک بود ولی الان عمیقه

کابوس میبینی شب ها یا نه ؟
    نه

عرق کردنت چه جوری ؟ کم ، زیاد و گرم ، کم اما سرد مثل کف دست که عرق می کنه ..
    زیاد و گرم

رنگ پوست بدن اصلا صورت رو کاری ندارم ... رو دقیق بگو کدومه ؟ سفید یا سرخ یا گندمگون ؟
    سفید

جدای از او.ن به زردی میزنه ؟ یا مثل بادمجان تیره ی بی روح و غیر درخشان .. گچی یا سربی ؟
    کمی به زردی میزنه

این که اهل کجا هم هستی مهمه چون باید این قد و وزن و رنگ پوست با مردمان زادگاهت چک بشه ... مثلا جنوبی ها همه فد بلند و درشتن بین اون ها باید مقایسه بشی .. یا ژاپنی ها بین خودشون باید مفایسه بشن ...
    مشهدی هستم

به زور باید آب بخوری یا عطش داری ؟؟؟
    گاهی باید به زور بخورم ولی اکثرا معمولی نه خیلی عطش دارم نه به زور میخورم

اشتهات چه جوریه ؟ کم ، اشتهات زیاده اما تحمل گرسنگی رو هم داری ، همیشه گرسنه ایی تحمل گرسنه ایی رو هم نداری و یا اشتهات کاذبه مثلا گرسنه ایی اما زود سیر میشی فکر می کنی سیری اما گرسنه ایی یا برعکس
    شدیدا کاذبه. تازه غذا خوردم ولی حس میکنم زودی گرسنه می شم ولی تحمل گرسنگی رو هم دارم

بزاق دهانت رو هم بگو .. همیشه خشکه ، معمولیه یا بزاق زیاد داری ؟
    معمولی

علاقه ات به ماست و لبنیات چه جوریه ؟ مثلا ماست رو به سالاد ترجیح می دی ؟
    سالاد رو بیشتر میدوستم. ماست رو گاهی. شیر و پنیر دوست دارم ولی نه همیشه

سنت رو هم بگو 0-15 ، 15 تا 35 ، 35-60 و یا 60 به بالا
    27 سالمه گلی

دست و پام با این که گرممه ولی همیشه سرده تحمل گرما رو اصلا ندارم سرما رو بیشتر دوست دارم گرچه تحمل اونم زیاد ندارم(قبلا بیشتر تحمل سرما داشتم)
    تندی و شوری رو هم دوست میدارم البته کمتر از قبل......خیلی خیلی زود خسته میشم و دوست دارم استراحت کنم

مهشید جون دوستت دارم ممنون که کمکمون میکنی. راستی عزیزم میتونی بگی من چی بخورم که چاق نشم؟؟؟؟؟؟؟
    طبع مادرزادیت با این تفاسیر گرمه عزیزممم

بهم بگو قبل از 15 سالگی پرحرف و شیطون نبودی و حالا آرومتر شدی ؟

رنگ زبانت رو هم بهم بگو تا ببینم غلبه طبع داری یا نه فکر کنم سرخ باشه روش کمی سفید... اما سفیدی جدا نباشه انگار قاطی رنگ زبانت هست .. آره ؟ یعنی صورتی کمرنگ بشه رنگ زبانت...

بدن درد و استخوان درد هم داری ؟

اگه اینجوری باشی تو هم باید چیزهای گرم بخوری تا اشتهای کادبت از بین بره .. اصلا یه چیز کلی بگم .. هر کس که چاق میشه طبعش رو به سردی میزنه البته دموی ها هم درشتن اما بیشتر گوشت دارن تا چربی و گرم و خشک ها هم که لاغر لاغرن...

بعد از مدتی که غداهای گرم خوردی باید خوابت تنظیم بشه تنبلیت کم بشه اشتهات کم بشه احاسا سیری کنی .. انوقت می تون طبع اصلبیت رو بگم دموی هست یا بلغمی هیلی نزدیک بودی به حد وسط نزدیکی اما فعلا غلبه بلغم داری....

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط آلبالو
    مهشید جون تا منو کشف نکنی من دست برنمی دارم. با توجه به ویژگی هایی که خودت گذاشته بودی و دوستان نوشته بودم منم خصوصیاتم نوشتم. پس پیلیز هلپ می
    1. پوستم متمایل به گندمی، بدنم تیره تر از صورتمه
    2. خیلی مایل به لبنیات نیستم، فقط بعضی وقتها میخورم
    3. پر خواب نیستم ونسبتا راحت بیدار میشم. بخاطر کارم هر روز 5 بیدارم. خوابم سبک و کمه
    4. قدم 160 وزنم 55هست. البته چند سال پیش 65 بودم یه مدت رژیم گرفتم تا به این وزن رسیدم. الانم همش استرس چاق
    شدن دارم.اطرافیانم میگن لاغرم چون صورتم ریزه هست ولی پایین تنه ام نسبتا پر هست.
    5. اصالتا آذری هستم.
    6. موی سرم از 28 سالگی سفید داره میشه.
    7.خوش مشرب و خوش گذران هم نیستم. خیلی به خودم سخت میگیرم و زود هم عصبی میشم.
    8. کف دستم : کیوان و خورشید صاف ، مشتری و تیر برجسته. تیر برجسته تر
    9.غذاهای گرم و مغزها باعث میشن جوش های زیر پوستی بزنم. قبلا جوشهای چرکی میزدم.
    10. شوره سر ندارم
    11. دمای بدنم نسبتا گرم هست
    12. روی زبانم نسبتا سفیده ، رنگ مو قهوه ای وز داره ریزش داره و کم پشته.
    13.احساس نا امنی میکنم.
    14. اهل ترشیجات و شیرینی جات نیستم. متمایل به خوراکی های با شیرینی کم هستم. میوه هم خیلی دوست دارم
    15. موقع انجام کار اگه فشار روم نباشه عجول نیستم و معمولا کارو سریع شروع میکنم.
    16. کم حرفم و نسبتا سریع صحبت میکنم
    17.ترسو هستم
    18. حافظه ام تا حدودی کم شده اما یادگیریم خوبه
    19.کم عرق میکنم
    20. قبلا به خاطر پوستم آب زیاد میخوردم ولی الان زیاد میل به آب خوردن ندارم
    21. اشتهام نه زیاد نه کم و تحمل گرسنگی رو دارم . وقتی عصبی هستم یا تنهام دوست دارم بخورم.
    22. بزاق دهانم کم و چسبنده هست
    23. موقع خرید کردن تردید دارم که کدومو انتخاب کنم
    24. دست و پام تو زمستون یخ می کنه ولی تو تابستون گرمه
    25.دمای بدنم در حالت های عادی (وقتی هوا زیاد سرد یا زیاد گرم نیست) معمولا از بقیه بیشتره هر کی دستم رو می گیره می گه تو چقدر داغی تب داری؟
    آلبالو جون .. گرمی خانومی کاملا معلومه کههههه عزیزممممم

آفرین .. در کل خوبه متعادلی به معتدل نزدیکی ... تو زمستون بیرون فقط سردی یا تو خونه هم سردی ؟؟؟

اگر بیرونه که طبیعیه عزیزممم

گرما تحملش برات راحتتره یا سرما ؟

البته یه چیزی بگم مزاج مغزت با بقیه بدنت متفاوته .. مزاج های مغز رو الآن ندارم که بگم کدومی...

همه چیز بخور اما با مصلحاتش اگر رنگ زبونت به سفیدی میزنه حدود یک هفته غذاهای گرم رو بیشتر بخور عسل و خرما و کنجد و کشمش و انجیر و ...

اما دوست خوبم اگر قبلا چاقتر بودی و بعد به صورت عادی لاغر شدی و خودخور هستی و احساس نا امنی می کنی .. رنگ زبانت رو در آیینه ببین که رو به سیاهی می ره یا نه اگر می رفت کمی غلبه سودا پیدا کردی ...

که با خوردن غذاهای گرم و تر مشکلت حل میشه البته باید تحمل داشته باشی...

صفحه 3 از 95 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین