نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree188Likes

موضوع: طب سنتی - پرسش و پاسخ

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 753
صفحه 2 از 95 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

Re: طب سنتی

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam Banoo
    خانوم دكتر اجازه
    من قدم بلنده
    چاق نيستم

امااااااااااااا
    استعداد شديد در چاقي دارم
    دست و پاهام(مخصوصا پاهام خيلي سرده)
    تو زمستون بسيار احساس سردي ميكنم.
    پوستم گندميه
    جوش ميزنم
    فشارم هم معمولا پايينه.
    البته قبلا ها بسيار گرمايي بودم و زمستونا هم گرمم بود.اما 4-5 سالي ميشه كه خيلي سرمايي شدم
    بسيار سستم و به زور از تختخواب جدا ميشم
    وقتي هم ميخوابم انگار غش كردم
    در ضمن موهاي سرم خيلي زود شروع به سفيد شدن كرده
    دوغ كه ميخورم خوابم ميگيره
    و عاچق شير و پنير و خامه ام (همون لبنيات)

خلاصه اينكه من جمع اضدادم.
    نميدونم سردم يا گرم؟

مریم جونم سرده سردیییییی

با اطمینان کاملللللللللللللل می گم .. فقط یه خصوصیت گرمها رو داشتی اونم جوش زدنه ، پوست بدنت فکر کنم سفید تر باشه .. استادم دیشب گفت ببینید کدوم خصوصیات رو بیشتر دارید تو بیشترینش مال طبع های سرد بود تو رو مطئنم سردی و رهایی رو هم 80% مطمئنم گرمه ...

من رو باید ببینی قشنگ یکی در میون سرد و گرمم

حالا با این حال بهم بگو کف دستت محل اتصال به انگشتان در حالت قنوت نه خیلی کشیده نه خیلیییی جمع برجسته و نرم هست یا نه ؟؟؟

رنگ موها مشکی مشکیههههههه یا کمی به قهوه ایی می زنه ؟ و رنگ زبانت رو هم بگو ....

آخ جون دکتر شدممممممممممممممممممممم مریم بانو بیا بخلممممممممممممممممممم
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Paeez
    مهشید جونی

من پوستم سفیده
    دیر عصبی میشم
    همیشه دست و پاهام یخه
    ماست دوست ندارم. عاشق ترشی ام :))
    استعداد چاقی ندارم. حتی کمبود وزن هم دارم. ریزه خوری ندارم و بیشتر تو وعده های اصلی غذا میخورم
    موی سرم زودتر از موعد سفید شده

حالا سردم یا معتدل؟؟
    پاییز جونم تو هم که بدتر از من یکی در میونی

تو رو نمی دونم کف دستت رنگ موهات و رنگ زبانت رو هم بهم بگو ... شاید کمکی بشه ...سرت شوره می زنه ؟ موهات زبره یا نرمه ؟

خوابت چه طوره ؟ ماست و ماهی بخوری سست و بی حال میشی ؟

بقیه لبنیات رو چی دوست داری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Paeez

مشتری و خورشیدم برجسته اس. کیوانم گود :))

موهام قهوه ای تیره

زبونم صورتی مایل به سفید

شوره نمی زنم

ماست که میخورم یه کم گیجی میزنم یعنی حس خواب آلودگی بهم دست میده

6-7 ساعت بیشتر نمی خوابم

از تو لبنیات فقط پنیرو دوغ دوست دارم
    پاییز جونم بیشتر رو به سردی می ری فکر کنم طبعت سرده عزیزمممممم.. حالا وزنت خوبه و خوابت کمه حتما غذاهای گرم زیاد می خوری و واسه همین ریزه خواری نمی کنی که چاق بشی

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط narges_jb
    مهشید عزیزم ازت متشکرم
    خیلی اطلاعات خوبی دادید
    من تا مدتی قبل تحت نظر یک حکیم بسیار خوب بودم که متاسفانه الان بهش دسترسی ندارم
    من طبعم سرد و تره و اخلاط بلغم دارم تا اونجا که در این سن پایین کمردردهای وحشتناک دارم مدتی که دارو مصرف میکردم بهتر بودم ولی الان انگار دوباره اوضاعم بدجوری بهم ریخته.
    بعداز تشکر بخاطر زحمتی که میکشی میتونید یه دکتر خوب و حاذق بهم معرفی کنید + من هم خیلی دوست دارم تو یه کلاس با محتوا تو این زمینه شرکت کنم میتونید جایی ر معرفی کنید.
    موفق باشی گلم

راستش رو بخواهید دکتر خوب و حاذق که تو تهران نمی دونم .. آخه اینجا من کسانی رو می شناسم که شعارشون اینه که با درد بیماران کاسبی نکنید ..

به یه دوست خوب هم تو خصوصی گفتم کلاس هایی که من می رم کاملااااا رایگانه ...

اما تهران دکتر روازاده رو می شناسم البته ایشون حتی کتاب پرسش و پاسخشون هم فروشی هست ولی مورد تایید هستند البته تا اونجایی که من می دونم و تو خیابان جمهوری مطب دارند بازم می گم من فقط اسمشون رو شنیدم در این حد می شناسم ...

اما آقای خدادادی رو به خوبی میشناسم برای کلاس ...که فکر کنم ماهیانه یه کلاس 2 ساعته رفع اشکال دارن با مبلغ 15000 تومان .. البته بازم فکر می کنم ...

اما پیشنهادم اینه که کتاب بخونید من خودم با کتاب شروع کردم زمانی که لازم باشه استاد پیدا میشه.. دغدغه ی استاد رو نداشته باشید ...

می تونید با کتاب 15 روز تا سلامتی آقای خدادادی شروع کنید ...من هم اولین کتابم همین کتاب بود ...در ضمن شبها از ساعت 9:30 تا 10:30 موبایلشون روشنه و به سوالها جواب می دن البته خیلی کوتاه و سریع که من رو راضی نمی کنه ...

دیگه نمی دونم چی رو بهتون پیشنهاد کنم ...

موفق باشید

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط nedayi
    دوستان عزیزم سلام خوبید؟؟؟ ممنون مهشید جان واقعا من خیلی خوشحالم و خیلی خیلی به من در درمان و کم کردن درد همسرم کمک میکنید ممنونم
    مهشید جانننننننننننننننننن منم نفهمیدم طبعم چیه البته 90 درصد فکر کنم گرم موهام خیلی مشکیه سرم زیاد شوره میزنه رنگ پوستم سبزست ولی تپه های کف دستمم برجسته است البته بگم که تا18/19 سالگی من وحشتناک ضعیفو لاغر بودم ولی الان چاقم و در حال رژیم ولی خب کمردردو اینا هم دارم خیلی زود عصبی میشم خیلی خوابای بد میبینم خیلی احساس ناامنی میکنم همیشه دستام خوب گرمه از بس تو خونه واسه شوهرم غذاهای گرم درست میکنم(2ماه ازدواج کردم) که تو این مدت جوشای عجیب غریب میزنم یه دفعی اندازه نارنگی رو گونم

سلام عزیزم

مطالب رو که با دقت بخونید نوشتم که ممکنه مغز کسی طبعش گرم باشه ( خشکی و شوره و موهای مشکی و .. ) اما طبع اصلیش این نباشه ...

دیدن خواب بد و کابوس نشانه ی طبع سرد و خشکه یا همون سودا هستش ...

ندا جون رنگ زبانت رو بهم بگو.. من الآن نمی تونم طبع اصلی شما رو بگم چون غلبه پیدا کردید فقط با توجه به مواردی که می گید احساس می کنم طبع اصلیتون گرم و خشک بوده و حالا سرد شده ( البته نمی دونم سرد و خشک یا سرد و تر ولی اگه زیاد کابوس میبینید احتمالا سرد و تر هستش ) به هر حال فعلا غذاهای گرم بخورید تا طبع اصلیتون برگرده تا 21 روز مثل شوهرتون غذا بخورید که گفتید روماتیسم داشت .. و بعدش بهم تغییرات رو بگید ...

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط beautiful_lie
    مهشید جون حالا ما که طبعمون سرده شروع کنیم خوردن غذاهای گرم؟ اینطوری لاغر هم میشیم؟ خوابیدنمون هم تنظیم میشه ؟ چه مقدار غذای گرم باید تو برنامه ی غذاییمون باشه ؟چون من دیشب قبل از خواب نبات خوردم ولی بازم صبح خسته از خواب بیدار شدم و به سختی از تخت اومدم پایین اگه چشمامو میبستم دوباره میخوابیدم تا 11
    پرناز جون معلومه با یه روز تغییری نمی بینی .. تازه نبات فایده ا یی نداره ... پرخوابیت خیلیی زود بخواد جواب بده 21 روزه .. البته بعد از یه هفته یه سری از آثارش رو می بینی...

شما باید مغزها و خرما و انجیر و ارده و عسل این جور چیزها بخوری اگر کمی صبر داشته باشی کامل توضیح می دم ...

لابد فکر می کنی این ها که همه چاق کننده هستن .. اما جواب اینه که با خوردن غذاهای گرم اشتهای کاذبت از بین می ره ...

این دیگه هنر فاطمه جونه ...که تو رژیمت این ها رو بذاری با کالری مشخص تو روز... چون من اصلا کالری بلد نیستم

من فقط بهت می گم چی بخوری چی نخوری ...

یه مثال فرض کن تو رژیمت داری 7 تا قاشق برنج اما سیرت نمی کنه .. اگه این برنج رو با شوید و یا زیره بخوری کاملااا سیر میشی .. گوشتت هم باید از گوشت های گرم باشه ... همه رو مفصل توضیح می دم

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط rahayi
    :((((((((((((
    من تازه تشخیص داده بودم که طبعم گرم هست مهشید
    الان قاطی شدم دوباره
    رهایی می دونستم الآن بدتر قاطی می کنید .... اشکال نداره درست میشه شب برمی گردم بازم توضیح می دم

ببین پس جز گرم و سرد و معتدل که طبع های اصلی بود ما یه تری و خشکی هم داریم پس حالا باید ببینیم که گرم و تر هستیم یا گرم و خشک یا سرد و تر یا سرد و خشک که میشه مزاج اصلی ما ..
    .. البته بازم می گم باید غلبه طبع نداشته باشیم .. بعدا در مورد غبله طبع ها حرف می زنیم همون طور که رو خودم مثال زدم من مثلا مزاج مادرزادیم دم هست و دموی مزاجم ... اما الان غلبه سودا داشتم یعنی دقیقا عکس شدم گرمم شده سرد و ترم شده خشک .. که 21 روز باید غذاهای گرم و تر بخورم تا طبع اصلیم برگرده .. بیشتر توضیح می دم ...

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    321
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط MASI-1361
    مهشید جونم برات مقدور هست که ما خصوصیات خودمونو بگیم شما برای ما تشخیص بدید که بالاخره ما کدوم وری هستیم چون به قول رهای جون منم قاطی کردم
    آره عزیزم خوبه .. بگید من سعی می کنم تشخیص بدم ..

هم برای بقیه بهتر جا میفته هم من سعی می کنم مزاج و طبعتون رو تشخیص بدم ...

اگرم نتونم که می گم نمی تونم تشخیص بدم

هر چند ظاهر و رنگ زبان هم خیلی مهمه که من نمی بینم و خودتون هم نمی تونید تفاوت رنگ زبان سفید و تیره رو تشخیص بدید چون خیلیییی شبیه هستن یا چند خلطی روی زبان تشخیصش سخته اما نهایت سعی ام رو می کنم ...

اگر خصوصیاتتون به تازگی هم تغییر کرده یعنی از اول ( سن 0 تا 15 ) این نبوده هم حتما ذکر کنید یا اگر از 30 به بالا هستید و بازم تغییر داشتید بگید چون ممکنه غلبه داشته باشید و مزاج اصلیتون اون نباشه ...

غلبه ها رو راحت میشه تشخیص داد و درمان کرد اما مزاج اصلی کمی سخته که خیلییی هم ندونستید شاید اولش مهم نباشه .. مهم بدن کنونی شماست که بشه گفت چی بخورید چی نخورید تا متعادل بشید .. بعد که متعادل شدید تشخیص طبع مادرزادی آسونتر میشه ...

خوب با تشکر بزن زنگو من دشت اول هستم مهشید جان
    من گندمی هستم رنگ لب و زبان صورتی کم رنگ ، وزن و قدم نرمال ، همیشه احساس سرما میکنم و از جای که گرم باشه و آفتاب باشه لذت می برم حتی در تابستان ،البته مقدار تمایل به گرما کمتر میشه اما از بین نمیره (تو تابستون) علاقه زیاد به ترشیجات
    دیگه نمی دونم چی باید بگم اما مهشید جون یه پیشنهاد دارم شما یه لیست تهیه کن از سوالاتی که باید جواب بدیم تا بدونیم چی باید به اطلاع شما برسونیم بازم ازت ممنونم
    masi عزیزم

احساس می کنم طبع شما سرده حالا تو مقایسه هایی که انجام می دادیم .. صفرا شوری و نمک زدن به غذا رو خیلییییی دوست داشت بلغم و دم شیرینی رو و سودا از همه بیشتر ترشی رو دوست داشت حالا اون مطالب رو کامل می نویسم برای این تو اخلاط ننوشتم که تو جایگاه مقایسه بهتر می تونید تشخیص بدید البته 1000 بار گفتم انتظار وجود همه خصوصیات رو تو خودتون نداشته باشید ...

رنگ زبان فایده نداره بهم نکید چون تشخیصش سهته اون رنگی که من و شما صورتی میبینیم باورتون نمیشه که در واقع سیاه و یا سفیده ...

باید ببینید تا بفهمید فقط می تونم رنگ دم رو خیلی راحت بهتون بگم زبان نوزاد رو دیدید چه جوری سرخه .. نوزادها عموما دموی هستن ...
    تشخیص بقیه فوق العادههه سختههه ...

شغلت رو بهم بگو حوصله چه جور کارهایی رو داری صبرت چه جوریه .. عجولی یا صبور ؟

کارها رو سریع شروع می کنی یا سخت و با تردید... بذار ساده تر بگم در شورع کار مشکل داری ؟ ( دیر گرم میشی ؟ ) یا کارها رو به سرعت شروع می کنی ؟ یعنی در واقع مثل من شتاب زده و عجول هستی ؟

ثبات رای داری ؟ آرامی یا عصبی ؟

پرحرفی و سریع حرف می زنی ؟ یا آهسته و آرام و شمرده ؟

ترسو هستی یا شجاع ؟

حافظه و یادگیریت چه جوریه ؟

پوست و موت از نظر خشکی و زبری و فری یا صافی چه جوریه ؟ رنگ و رشد موها ؟ کف دست برجسته هست یا نه ( تو پست های قبلی گفتم ...)

لاغری یا چاق ؟ میزان گوشت بدنت نسبت به چربی بیشتره یا بر عکس ؟ یا هم گوشت و هم چربیت کمه ؟

خوابت چه جوریه ؟ راحت از خواب بیدار میشی یا سخت ؟

علاوه برا این ها خوابت کمه ، زیاده و عمیق و یا زیاده ولی سبک ، کمه اما بد از خواب بیدار میشی ؟

کابوس میبینی شب ها یا نه ؟

عرق کردنت چه جوری ؟ کم ، زیاد و گرم ، کم اما سرد مثل کف دست که عرق می کنه ..

رنگ پوست بدن اصلا صورت رو کاری ندارم ... رو دقیق بگو کدومه ؟ سفید یا سرخ یا گندمگون ؟

جدای از او.ن به زردی میزنه ؟ یا مثل بادمجان تیره ی بی روح و غیر درخشان .. گچی یا سربی ؟

این که اهل کجا هم هستی مهمه چون باید این قد و وزن و رنگ پوست با مردمان زادگاهت چک بشه ... مثلا جنوبی ها همه فد بلند و درشتن بین اون ها باید مقایسه بشی .. یا ژاپنی ها بین خودشون باید مفایسه بشن ...

به زور باید آب بخوری یا عطش داری ؟؟؟

اشتهات چه جوریه ؟ کم ، اشتهات زیاده اما تحمل گرسنگی رو هم داری ، همیشه گرسنه ایی تحمل گرسنه ایی رو هم نداری و یا اشتهات کاذبه مثلا گرسنه ایی اما زود سیر میشی فکر می کنی سیری اما گرسنه ایی یا برعکس

بزاق دهانت رو هم بگو .. همیشه خشکه ، معمولیه یا بزاق زیاد داری ؟

علاقه ات به ماست و لبنیات چه جوریه ؟ مثلا ماست رو به سالاد ترجیح می دی ؟

سنت رو هم بگو 0-15 ، 15 تا 35 ، 35-60 و یا 60 به بالا
    سردی و گرمی بدنت رو هم که گفتی ...و تحمل گرما و سرما و طعم مورد علاقه ات رو هم که گفتی ...

دیگه چیزی یادم نمیاد ... یه سری از این ها که تغییر نمی کنه مزاج مادرزادیتون رو نشون می ده و یه سری دیگه مثل خواب زیاد و اشتها و گرمی و سردی بدن اگر تغییر کنه غلبه مزاج رو نشون می ده در کل با این ها می تونم مزاج مادرزادیتون رو تا حدودی بفهمم و غلبه رو هم بفهمم ...

سنم 28 ، بزاق دهان معمولی ، وقتی عصبی هستم یا تنها دوست دارم زیاد بخورم ولی در کل سیرم ولی احساس گرسنگی دارم و در ضمن تحمل گرسنگی دارم ، آب خیییییییییییلی کم میخورم ، من اصالتا کرد هستم اما بزرگ شده تهران ، بدنم دو رنگه مثلا سینه و پاها سفید و شکم و بازو تا انگشتان زرد ، خیلی کم خواب میبینم ، علاقه زیادی به خوابیدن دارم حتی اگه خوابم نیاد دوست دارم رو تخت دراز بکشم و چشمامو ببندم و ادای خوابیدن رو در بیارم ، عرق کردن خیلی کم و زیاد بد بو نیست ، حافضه کمی دارم و دیر چیزی رو یاد میگیرم ، شغل من معلمی هست و علاقه زیادی به کار خونه دارم و خستگی برام نداره ، آهسته و آروم حرف میزنم اما زیاد ، فوق العاده عصبی هستم ، شب که میخوام بخوابم تصمیم میگیرم فردا این کارو انجام بدم . فلان جا برم . فلان تلفن رو بزنم اما فردا یا تنبلیم میاد یا حوصله ندارم یا فراموش میکنم ، ثبات رای ندارم مخصوصا در مورد خرید لباس زود پشیمون میشم

عزیزمممم احتمال خیلی خیلییییییییییی زیاد مزاج شما سرده اما سردی که به معتدل نزدیکه ...

البته بازم پوست و مو رو نگفتید نمی تونم بگم تر یا خشک .. اگر رنگ زبانتون رو هم می دیدم مطمئن می شدم ...لبنیات رو هم نگفتید ...

البته بازم نمی تونم به طور قطع بگم مزاج مادرزادیتون هست یا نه .. مزاج فعلیتون که اینه شما هم دستور غذایی شامل مواد غذایی گرم رو که بعدا می گم رعایت کنید و بعد از 21 روز نتایج رو بهم اعلام کنید اینجوری میشه مطمئن شد که مزاج مادرزادیتون هم همین سرده یا نه ...

احتمال می دم اصلاااااااااا مشکلی نداشته باشید حتی غلبه ... و مزاج مادرزادیتون هم سرد باشه ..چون از سرما هم فراری بودید و گرما رو دوست داشتید ...

موفق باشید....

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    62
    پسند کرده
    0

سلام
    اونطور که من راجع به خودم تشخیص دادم مزاج من سرد و بلغمی هستش
    یه پسر 8 ماهه دارم که شیر میدم بهش
    تا اونجاییکه یادم میاد هیچوقت انرژی به اندازه کافی نداشتم همیشه سست و ماستم!
    تازگیها هم که به شدت پادرد پیدا کردم
    آرزوم اینه که بتونم روز پرارژی ای داشته باشم تا بتونم به یه عالمه کاری که دارم برسم!!!!!!!
    قبل از زایمان ترشی دوست داشتم اما الان حتی قیافه یه چیز ترش و ببینم ضعف میکنم.....

صفحه 2 از 95 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین