نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree253Likes

موضوع: تزئین صابون ها ( آموزش / ایده های اینترنتی )

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 117
صفحه 1 از 15 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر بازنشسته
    εїз Taraneh εїз آواتار ها
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    2488
    پسند کرده
    66

ویترین مدال ها

تزئین صابون ها ( آموزش / ایده های اینترنتی )

منتظر آموزش های جدید از فرزانه عزیز باشید.

نمونه کار های فرزانه عزیز

ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۱۰/۲۱ در ساعت ۱۰:۱۵ بعد از ظهر
    baran10, shakiba1974, mahrooz و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    تا مدتی نمیتونم مثل قبل، حضور فعالی داشته باشم
    در صورت بروز مشکل، با دیگر ناظران کیفی مکاتبه نمایید

Re: آموزش تزئین صابون ها !

فرزانه جون ، ممنون که درخواست این تاپیک رو دادی....کارهات هم مثل همیشه قشنگ و عـــالی هستن.
    من خیلی وقته این صابون رو درست کردم و می خواستم بگذارم تو سایت ولی چون عکسا کم بود می ترسیدم آموزشش مفهوم نباشه ...حالا من عکسا و تو ضیحام رو میدم ، انشالله شما می یای و با تو ضیحات خوبت کاملش می کنی.
    من 10 سال پیش کنده کاری رو صابون رو می کردم ( البته من کلاس نرفتم....حتما کارای فرزانه جون اصولی تره)، دیگه فراموشش کرده بودم که باز به ذوق سایت یکی درست کردم .این صابون خیلی وقت از شما نمی گیره ، من که یه روزه با یه کارد میوه خوری درستش کردم....اگه صابونتون نرم باشه کار رو ش آسونتره....
    اول یه دایره با خودکاری که جوهرش تموم شده می کشیم ، بعد دورش رو می تراشیم... وقتی به شکل دوم رسیدیم گلبرگها رو با همون خودکاره می کشیم و طوری می تراشیم که گلبرگها برجسته بشن ...بعد ردیف گلبرگای بعدی رو می کشیم و همینطور الی آخر...امیدوارم واضح گفته باشم...

shakiba1974, سهيلا2, *مرجان* و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

Re: کاردستی های ساده

كاردستي با صابون (اميدوارم جاش درست باشه)

ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۱۰/۱۸ در ساعت ۱۱:۰۰ بعد از ظهر
    نایاب 90 این نوشته را پسندیده.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    mahsa v0r0jak آواتار ها
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    716
    پسند کرده
    48

ترانه جونی ممنون از ایجاد این تاپیک عالی
    ...
    فرزانه جون کارات معرکه است
    منتظر اموزش هستیم عزیز
    ...
    منم یه چیزی بگم
    توی خونه همه یه موقع می شه که صابونی استفاده نمی شه و زیاد میاد و ... در هر صورت
    می شه از اون صابون استفاده کرد
    صابون رو روی حرارت بخار اب بذارین و بذارین کاملا اب بشه
    بعد توی یه قالب مثل گل قلب و ... قرار بدین و یا اگه خواستین داخلش مجسمه های ریز یا هر چیز دیگه قرار بدین (البته توی قالب رو چرب کنین)
    بعد توی یخچال یا هوای معمولی قرار بدین تا خودشو ببنده
    صابون جدید اماده است
    baran10 و Ezati این نوشته را پسندیده.
    فهمیدن عشق راچه مشکل کردند؛ ما را زدرون خویش غافل کردند؛انگارکسی به فکرماهی ها نیست؛ سهراب بیا که آب را گل کردند

mahsa v0r0jak آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    716
    پسند کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط saba_srk_rani
    من امتحان کردم و صابون رو به روش بن ماری اب کردم که بریزم توو قالب ...
    اما عمرااااااااااااا صابون اب نشد .... صابونم گلنار صورتی بود ...
    یعنی 2 ساعت روی حرارت بود اما دریغ از ذره ای اب شدن ... برای همین میترسم و دیگه نمیرم سراغش :-S

صبا جونی من صابون رنده شده رو روی حرارت امتحان کردم اب شد نمی دونم چرا واسه شما اب نشده بود
    فهمیدن عشق راچه مشکل کردند؛ ما را زدرون خویش غافل کردند؛انگارکسی به فکرماهی ها نیست؛ سهراب بیا که آب را گل کردند

mahsa v0r0jak آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    716
    پسند کرده
    48

یه روش جالب برای استفاده از باقیمانده صابونها ترکیب کردن اونها باهم و ساختن یه صابون جدیده که خیلی هم راحته
    برای اینکار باید صابونهایی که میخوایم بازیافت! بشه رو توی یه ظرف بریزیم و ظرف رو داخل یک ظرف دیگه که توش آبه قرار بدیم و روی حرارت بذاریم( ذوب کردن به شیوه بن ماری) بعد از اینکه صابونها به حالت مایع در اومد میتونیم اسانس دلخواه به اون اضافه کنیم که خوشبوتر بشه وبعد اون رو داخل قالب بریزیم و بذاریم تا سرد بشه و خودش رو بگیره

صابونهای خیلی خوشگلی میشه با این روش درست کرد .
    میشه از تکنیکهای شمع سازی هم کمک گرفت. میشه تکه های رنگی صابون رو به مایع ذوب شده اضافه کرد و یا برای صلبونهای تزئینی شفاف از گل مصنوعی داخلش استفاده کرد و ....

مامان حدیثه, *مرجان*, saharvahid و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    86
    پسند کرده
    0

خانوم گلا شرمنده من تازه مغار خریدم واسه تزیین صابون .درضمن عزیزای من این عسکا همه ش کار من نیست کار مربی عزیزمه ولی خب من روششو بهتون یاد می دم که خوگشل ترش رو درست کنین.
    عسک مهنوش جون واقعا زیبا و حرفه ای هست و این خودش نمونه گلی هست که می تونین با صابون تهیه کنین
    اما نکاتی که باید در نظر بگیرید
    اولا صابون هایی که مدت زیادی از تاریخ مصرفش گذشته باشه و کهنه باشه به درد کار ما نمی خوره چون همین طور که مهنوش جون گفتن صابون باید نرم باشه و وقتی کارد بهش می خوره خورد و پوسته پوسته نشه
    2.صابون هایی که من پیشنهاد می کنم صابون های مارک fox و لوکس ایرونی و ارکو هست
    3.اگر صابون در حین کار خشک شد و پوشته پوشته شد چند ثانیه در مایکروفر با دمای بالا می زاریم تا نرم بشه فقط چند ثانیه
    4.برای کار بهتر هست از کارد مخصوص سفره ارایی و همین طور مغار که در مغازه های لوازم هنری و دستی به فروش می رسه به کار ببریم
    5.اگه صابونتون بیش از حد داخل مایکرو بمونه ترک بر می داره و توجه داشته باشین که بعد از در اوردن از مایکرو خیلی داغه پس اگه پوست دستتون حساسه صبر کنین تا حرارتش کمتر بشه
    خوب من با اموزش و کار اب مغار برمی گردم اما خواهشا انتظار نداشته باشین به شیکی کار مهنوش جون باشه چون کار هنری هست و مطمئنا شما ها که هنر و طراحی تون بهتره شیک تر از من صابون کاری می کنین
    بهار 68 این نوشته را پسندیده.
    زندگی ان زمان زیباست که ادمی بداند فکری برایش در هیاهوست ..

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    86
    پسند کرده
    0

مریم جون تا سر از تن من جدا نکردیاینم اموزش با مغار .البته بنده باید یکیو گیر بیارم که وقتی دارم کار می کنم عسک بگیره چون این جوری که نمیشه با یه دست عسک بگیری و با دست دیگه جلو بریولی اینارو فعلا از من داشته باشین عسکا بی کیفیته ولی کمی توجه کنین کاملا می فهمین کار با صابون ومغار چقد راسونه خوب عسک اول وسایل کار یعنی مغار های عزیز هستن با صابون لوکس و موی سر من که من صابون لوکسم سبزه و جلوه کار و گل داوودی رو کم می کنه ما به مغار کوچک تر با سر دایره مانند نیاز داریم

در عکس دوم وسط صابون رو یه دایره یکوچک با مغار ایجاد می کنیم یا با هرچی دوست دارین

از اینجا عسک ها وضوحش کم تره و شروع می کنم با مغار در صابون شکاف کوچک ایجاد کرده و تا حدی پوسته ی صابون را به بالا می کشیم و به ارامی مغار را از شکاف بیرون می اوریم به طوری که گلبرگمون جدا بشه زیر کار رو هم یه دستمال پهن می کنیم که صابون ها فرش عزیز را کثیف نکننما با این کار واسه گلبرگ ها زمینه ایجاد می کنیم که گلبرگ روی این قسمت ایجاد بشه

بعد گلبرگ بعدی را طوری بالا می بریم که اصلا از صابون جدا نشود .کسانی که روی چوب یا میوه کار کرده باشن منظورمو متوجه میشن

من باز با عکس بهتر برمی گردم و این دفعه شوشو را مجبور می کنم واسه م عسک بگیره
    این عکس کار روی چوب را ببینین عکس تیغه رو توجه کنین مثه مغار هست و روش بلندکردنش را به طوری که مثلا صابونمون خراب نشه رو می تونین ببینین http://en.labs.wikimedia.org/wiki/Ad...s/Wood_Carving
    نایاب 90 این نوشته را پسندیده.
    زندگی ان زمان زیباست که ادمی بداند فکری برایش در هیاهوست ..

صفحه 1 از 15 123411 ... آخرینآخرین