نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree292Likes

موضوع: پرسش، پاسخ و تبادل نظر در زمینه آرايش و مراقبت از پوست

نمایش نتایج: از 1,809 به 1,816 از 2710
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    74
    پسند کرده
    20

re: پرسش، پاسخ و تبادل نظر در زمینه آرايش و مراقبت از پوست

یه ماسک خوب واسه بردن لک و جوش عالیه واقعا. منم تازه یاد گرفتم حتما امتحانش کنید، ۱ دونه سفیده تخم مرغ + ۱ ق چایخوری آبلیمو (تازه ترجیحا) فقط در حدی که مخلوط بشه بهمش بزنید لازم نیست کفّ کنه، با دست مثل ماسک بزنید به*** صورتتون بعد ۵ دقیقه با آب بشورید.جوش رو سریع می**خوابونه

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    74
    پسند کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط aseman-i
    مریم منم اون بالا نوشتم الفا خیلی خوبه خودشم گفته رژودرم استفاده کنین (من استفاده نکردم ) برای لک ها و اینا ...
    الان شده 4000ت ولی خوب تحت بیمه هم هست
    شرمنده من ندیدم شما گفتین ، ولی* واقعا محشره چون کامل اثرش رو میبره،من اسم جدیدش رو نمیدونستم، قیمتشم نسبت به*** کاری که میکنه عالیه.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.am
    نقل قول نوشته اصلی توسط a
    سلام دوستای گلم من 1 سال پیش پام یه سوختگی جزئی پیدا کرد و چند جا از پام لک سوختگی پیدا کرد میشه یه ضد لک که خیلی گرون نباشه بهم معرفی کنید اصلا نمی تونم لباس کوتاه بپوشم چون خیلی ضایع می شه

سلام دوست عزیز
    من یه تجربهٔ دارم که مطمٔنم به*** درد خیلی**ها می*خوره، منم چند سال پیش دست چپم کامل با بخار آب سوخت، کلش فقط تاول بود، مامانمم همش غصه می*خورد که حالا هنوز ازدواج نکردی دست سوخت....یکی* از همکلاسی هام "پماد آلفا" رو که خودشم استفاده کرده بود و اصلا جای سوختگیش نمونده بود رو بهم پیشنهاد کرد، پمادش ایرانیه ،گیاهیه و اون موقع ۸۰۰ تومان بود ولی* بد گیر میومد، من تا چند ماه استفادش کردم ولی* خدا پدرشو بیامرزه که اصلا جای سوختگی من نموند واقعا معجزه کرد.
    ممنون عزیزم حتما می رم می گیرم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

[quote=maryam.am]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "aseman-i":740kkhy9
    مریم منم اون بالا نوشتم الفا خیلی خوبه خودشم گفته رژودرم استفاده کنین (من استفاده نکردم ) برای لک ها و اینا ...
    الان شده 4000ت ولی خوب تحت بیمه هم هست
    شرمنده من ندیدم شما گفتین ، ولی* واقعا محشره چون کامل اثرش رو میبره،من اسم جدیدش رو نمیدونستم، قیمتشم نسبت به*** کاری که میکنه عالیه. [/quote:740kkhy9]
    خواهش دشمنت شرمنده باشه
    اسمش عوض نشده. پماد آلفا و پماد رژودرم . سازنده شون یکیه سایت رژودرم و اگر گوگل سرج کنی برات می یاره.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

من پماد رژودرمو تو این سایت دیدم
    http://drfakhar.com/product/1653/%DA%A9 ... 0REJUDERM/

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

البته برای از بین بردن جای سوختگی از کرم های دیگه هم میتونی استفاده کنی این لینکو چک کن http://drfakhar.com/product/ptopid/273/ محصولات سیکالفیت ، کنتراکتیوبکس

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    17
    پسند کرده
    0

پلینگ یا پاکسازی پوست در منزل
    بعضی وقتها وقتی جلوی آینه دقیق به پوستمان نگاه می کنیم به دانه های سر سیاه ریزی بر روی بینی و گاهی گونه ها بر می خوریم که پوستمان را از شفافیت و صافی خارج ساخته و کدر نشان می دهد.
    بعضی وقتها وقتی جلوی آینه دقیق به پوستمان نگاه می کنیم به دانه های سر سیاه ریزی بر روی بینی وگاهی گونه ها بر می خوریم که پوستمان را از شفافیت وصافی خارج ساخته وکدر نشان می دهد.می توان با یک پاکسازی ساده این دانه های سیاه وجوشهای زیر پوستی مرده را پاک کرد و به پوست شادابی بخشید.

مراحل پاکسازی یا پلینگ پوست

1-بخور دادن : اولین مرحله برای پاکسازی پوست بخور دادن و آماده سازی پوست برای پاکیزگی است.به این ترتیب که داخل ظرفی 2 لیوان آب را با یک قاشق غذا خوری بابونه مخلوط کرده وروی شعله گاز بگذارید تا کاملا به جوش بیاید.سپس از روی شعله برداشته وبه وسیله ی یک حوله که روی سر می اندازید صورتتان را 20 دقیقه بخور دهید تا کاملا منفذ های پوستی باز شده و دانه های سر سیاه برای بیرون آمدن از زیر پوست آماده شوند.

2- خارج سازی دانه های سر سیاه : در این مرحله بعضی از دانه های سر سیاه بزرگ را می توانید جلوی آینه با فشار دادن بین دو انگشت خارج کنید و حتما تا ریشه ای که به رنگ سفید است ادامه داده تا کاملا تخلیه شود و سپس با پنبه ی آغشته به الکل سفید آن را ضد عفونی کنید ،اما دانه های بسیار ریز تر و کوچکتر را با وسیله ای که مخصو ص پلینگ است ودر فروشگا ههای لوازم آرایشی یافت می شود، خارج سازید .این وسیله به شکل میله ای است که سر آن حلقه ای شکل بوده وشما می توانید پس از ضد عفونی کردن آن با الکل سفید با کشیدن این حلقه بر روی پوست از پایین به بالا چه ناحیه ی بینی و چه بقیه ی قسمتهای دیگر صورت ،تمام جوشها ی ریز سر سیاه را که توسط بخور برای بیرون آمدن آماده شده اند را خارج سازید .هر بار که این وسیله ی حلقه ای شکل را روی پوست می کشید حتما با یک پنبه ی آغشته به الکل سفید آن را ضد غفونی کرده و دوباره کار را ادامه دهید.(خودتان نیز می توانید این وسیله ی ساده را با یک مفتول سیمی که خیلی هم نرم نباشد به شکل یک میله ی ساده با سری حلقه ای شکل درست کنید و از آن استفاده نمایید.)

3- زدن ماسک سفید : پس از خارج سازی جوشهای سر سیاه و زیر پوستی و جرمهای روی پوست که حتما بلا فاصله پس از بخور انجام شود ،از ماسکهای ماست و جوانه ی گندم (یک قاشق غذا خوری ماست کم چرب را با یک قاشق چایخوری آرد جوانه ی گندم یا آرد نان سنگک مخلوط کنید) ویا ماسک نشاسته (یک قاشق ماست کم چرب را با یک قاشق چایخوری نشاسته مخلوط کنید )و به آرامی بر روی پوستتان به حالت دورانی و ماساژ بمالید و پس از ربع ساعت با آب سرد و خنک بشویید.

4- زدن ماسک خیار وگلاب: برای طراوت و شادابی وشفافیت پوست ،یک عدد خیار با پوست را ریز رنده کرده ،یک قاشق مربا خوری گلاب به آن اضافه کرده وبه حالت خوابیده ،به آرامی روی پوست بمالید و پس از 10 دقیقه با آب سرد و خنک بشویید.

توصیه های مهم:
    1-اگر نتوانستید از این وسیله برای در آوردن جوشها استفاده کنید ،می توانید کمی روشور یا سفیداب پودر شده بلا فاصله بعد از بخور، روی پوست مالیده و پس از اینکه کمی جذب شد پوست را از پایین به بالا ماساژ دهید تا جوشهای ریز و سر سیاه و همینطور جرمهای پوستیتان پاک شوند .به خصوص در نا حیه ی بینی این کار را بیشتر انجام دهید.

2- 3الی 4 ساعت بعد از پلینگ هیچ کرم ویا کرم پودری بر روی پوست نزنید تا کاملا قرمزی و تورم آن بخوابد و پس از 3 ساعت نیز اگر لازم بود تنها از کرمهای مرطوب کننده و یا کمی روغن بادام استفاده نمایید.

3-بهترین زمان برای پاکسازی پوست زمانی است که برنامه ای برای خارج شدن از منزل نداشته باشید که اگر بتوانید قبل از خواب این کار را انجام دهید و پس از آن به پوست کاملا استراحت دهید نتیجه ی مطلوب تری خواهید گرفت.

4- اگر تنها و تنها از بخور و روشور به مدت سه بار در هفته مثلا در سوناهای بخار پس از 20 دقیقه بخور و به کار بردن سفیداب یا روشور استفاده کنید و پس از آن هم بلا فاصله با آب سرد و خنک بشویید، بعد از یک ماه پوستی شفاف و روشن و بسیار پاکیزه خواهید داشت.
    5-پلینگ و پاکسازی پوست را حتما دو تا سه ماهی یک بار انجام دهید و خیلی زود به زود انجام ندهید چرا که با فاصله زمانهای کوتاه و پشت سر هم باعث شل شدن و چروک پوست خواهد شد.

«احساس زیبایی ،سپاس مرا دوچندان می کند»

تهیه و تدوین :گروه سبک زندگی ***** - زهرا پهلوان زاده
    www.seemorgh.com/lifestyle
    اختصاصی *****

narges goli آواتار ها
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    281
    پسند کرده
    54

دوستان یه کرم به من معرفی کنین که یکم پوستم رو بازسازی کنه احساس میکنم پوست صورتم خسته و بی طراوت شده یه چیزی که شاداب کننده باشه پوستم قبلا چرب بود ولی الان نرمال شده
    در ضمن یکم جای جوش تو قسمت گونه دارم برای اونا هم اگه راه حلی دارین ممنون میشم بگین
    فقط یه چیز موثر باشه که خودتون استفاده کردین و راضی بودین رو بگین
    ادم تو این مغازه های ارایشی گیج میشه اینقدر که هرکی محصولی که داره رو تعریف میکنه
    روزهای خوب تو راهه