نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree292Likes

موضوع: پرسش، پاسخ و تبادل نظر در زمینه آرايش و مراقبت از پوست

نمایش نتایج: از 1,233 به 1,240 از 2712
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: سوالات كاربران در زمينه آرايش و مراقبت از پوست

نقل قول نوشته اصلی توسط nadiyaaa
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_666
    سلام نادیا جون میخواستم در مورد لک شدن صورت بدونم چی خوبه و از بین برن
    چه نوع لکی ؟ جای جوش ؟ کک و مک ؟ لک حامله گی ؟ لطفا واضح تر بیان کنید دوست عزیزم

کک ومک و جای جوش

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

برای رفع کک و مک و جای جوش می تونید از لوسیون لایه بردار 15% AHA نئوستراتا در صورت پوست چرب . و یا اگر پوست خشکی دارید ازنوع کرمش استفاده کنید . 2 هفته اول شب و سپس صبح و شب .

در طی روزاز یک کرم آبرسان استفاده شود .
    متن امضای شما خلاف قوانین سایت است و توسط مدیریت ویرایش شد!!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnaz_nanaz
    سلام
    من موهای ل - خ - ت کم پشتی دارم و موهام یه کوچولو ریزش داره (ریزشش خیلی زیاد نیست اما خوب نمیخوام همینقدر هم داشته باشم ) جنس موهامم چربه فکر کنم اخه هر وقت حمام میرم پس فرداش موهام چرب و بد حالت میشه و خیلی کم پشت نشون میده .یه نکته دیگه هم اینه که نوک موهام دوشاخه (موخوره ) داره از شما کمک میخوام که چه شامپویی و محلولی برای موهام استفاده کنم که ریزش نداشته باشم اصلا . موهام پرپشت تر شه . زود چرب نشه و موخورهام هم از بین بره چون نمی خوام موهام رو کوتاه کنم فعلا.
    یه نکته دیگه هم اینه که پوست صورتم چرب و گاهی اوقات جوش میزنه به نظر شما برای شستشوی روزانه از ژل شتشوی صورت سینره استفاده کنم یا صابون کلیندا.
    ممنون میشم نادیا جون که شما هم راهنماییم کنید همینطور از شما بچه ها
    چربي پوست سر از جمله مهم*ترين عوامل ريزش مو در مردان و زنان است كه در فصل*هاي گرم سال نيز شديدتر مي*شود. رشد مو در تابستان از زمستان بیشتر بوده و همچنین رشد مو در مردان انــدکی سریعتر از زنان میباشد. حداکثر طول مو در سر ۷۰ الی ۹۰ سانتی متر میباشد

ريزش موي سر در افراد با پوست چرب در حقيقت به*دليل پركاري غدد چربي كه در سطح پوست سر آن*ها وجود دارد، رخ مي*دهد. در اين شرايط وجود چربي*هاي ترشح شده از اين غدد و جمع شدن و انباشته*شدن آن*ها در اطراف ريشه و پياز مو موجب كاهش دسترسي ريشه و پياز مو به مواد*غذايي و خون*رساني صحيح به اين منطقه مي*شود. بنابراين چربي بيش*از*حد پياز مو از يك طرف و *دسترسي نداشتن ريشه مو به مواد*غذايي به مرور موجب سستي، ضعيف*شدن پياز و ساقه مو شده و موجب ريزش آن مي*شود.

براساس ديدگاه*هاي درمانگران طب*هاي مكمل پركاري غدد چربي پوست دلايل مختلفي دارد يكي از مهم*ترين آن*ها انتقال اين اختلال به*صورت وراثتي است. يعني پركاري غدد چربي از طريق پدر يا مادر قابل انتقال به فرزندان است. علاوه*بر اين فشارهاي عصبي و اختلالات هيجاني و رفتاري نيز در پركاري غدد چربي و ترشح آن*ها نقش دارد. به همين دليل است كه ميزان ريزش مو در افرادي كه به*شدت در معرض استرس، اضطراب و فشارهاي عصبي قرار دارند در مقايسه با ديگر افراد بيشتر است. بنابراين يكي از بهترين راهكارها براي پيشگيري از اين مسئله پاكسازي چربي*هاي موجود در اطراف ريشه موست. يكي از بهترين راهكارها براي اين موضوع ماساژ سر و شستن موها به*صورت روزانه با آب نيمه ولرم و ماساژ پياز موست و در نهايت پرهيز از استرس و فشارهاي عصبي.

با این حال راه حل هایی برای این موهای چرب و بخت برگشته وجود دارد . موهای چرب: قبل از هر چیز ملایمت
    اگر موها چرب باشند، به این علت است که غددد سباسه بیش از حد فعال هستند . موی چرب. فعالیت طبیعی این غدد، ترشح لایه ای از چربی برای محافظت از پوست در مقابل تهاجمات است . موی چرب. زمانی که این غدد از کنترل خارج می*شوند و بیش از حد فعالیت می*کنند، تمام طول موها چرب می*شوند .
    بنابراین برای بهتر کردن شرایط، همه به شستن عمیق موها اقدام می*کنند .. اما این کار اشتباه است: هر گونه حمله ای به پوست، غدد سباسه را تحریک می*کند و آنها هم به نوبۀ خود فعالیت شان را دو برابر می*کنند .

شامپو زدن: تکنیکی مناسب برای مبارزه با موهای چرب
    بسیار شنیده می*شود که بهترین راه حل برای موهای چرب، استفاده از شامپو است . فرمول های مخصوصی می*توانند مفید باشند، اما حواس تان باشد، آنها هم مانند محصولات فعال دیگر، نباید بیش از حد مورد استفاده قرار بگیرند . ترجیحاً یک شامپوی روزانه، با PH خنثی را جایگزین کنید .
    روشی که با استفاده از آن موهای تان را می*شویید، نیز در چرب شدنش مؤثر خواهند بود . موی چرب. اگر موهای چربی دارید، این چند توصیۀ مهم برای شامپو زدن را به خاطر داشته باشید:
    ماساژ پوست سر خوشایند است اما این کار غدد سباسه را تحریک می*کند . فقط مالیدن سرتان به آهستگی، برای تمیز شدن آن، کفایت می*کند .
    “ماندن شامپو” بر روی سر بیش از یک دقیقه به هیچ وجه توصیه نمی*شود . بهتر است موها را بشویید، سپس فقط آب کشی نمایید!

کدام محصولات مراقبتی با موهای چرب در تضاد هستند؟
    اولین توصیه این است که از خیر این محصولات بگذرید . محصولاتی برای جلوگیری از پیچ و تاب خوردن، صاف شدن، و یا کمک به به فر شدن مو، اغلب حاوی موادی هستند، که یک لایۀ نازک چربی از خود به جا می*گذارند .

در عوض یک سری از محصولات با فرمول های ویژه، به عنوان نرم کننده برای موهای چرب وجود دارند . آنها بدون سنگین کردن، از موها مراقبت می*کنند و حاوی موادی هستند که تولید سبوم را تنطیم می*نمایند . موی چرب. اما حواس تان باشد که بعد از مصرف آنها، موها را به خوبی آب کشی کنید .

اگر راه حل های 100% طبیعی را ترجیح می*دهید، می*توانید ماسک خاک رس سبز را امتحان کنید که اپیدرم را پاک سازی می*کند .محصولات کاملی نیز وجود دارد، اما خاک رس سبز طبیعی و بدون ناخالصی در مغازه های بیو فروخته می*شود .

کافی است آن را با کمی آب مخلوط کنید تا یک خمیر به دست آید، سپس می*توانید آن را روی سرتان پهن کنید . توجه داشته باشید که این فرآیند، کمی پوستۀ سر را می*ساید، به همین خاطر نباید این کار را دوباره انجام دهید .

و در آخر، عصارۀ این گیاهان نیز برای موهای چرب توصیه می*شوند:
    سدر،
    سرو،
    اکالیپتوس حاوی جوهر نعناع خشک،
    سرو کوهی،
    برگ بو،
    و مورد سبز . موی چرب.
    فایدۀ این عصاره های طبیعی این است که حاوی مواد مراقبتی نیستند: فقط کافی است عصارۀ این گیاهان را به آخرین آبِ آبکشی موهای تان اضافه کنید . موی چرب.
    چند قطره عصارۀ گیاهی را در یک بطری یک لیتری که پر از آب شده، بریزید، سپس به خوبی تکانش دهید تا مخلوط شود سپس آن را روی تمام موهای تان بپاشید .
    صابون کلیندا روزی 2 بار یک مرتبه اش شب قبل خواب باشه
    توصیه می کنم قرص اکوفن مصرف شود

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti89
    نادیا جون سلام یه راهنمایی ازتون میخواستم ،خواهرم سه ماهی میشه که عقد کرده قبل از اون صورتش بدون جوش و صاف بود بعد از اولین اصلاح صورت با بند صورتش به شدت دچار جوش ریز شده و جای جوشها روی صورتش مونده و صورتش خیلی تیره و کدر شده و مرتب جوش جدید میزنه لطفا بگید برای برطرف شدن جوش و جای جوش و شفاف شدن صورتش از چی استفاده بکنه البته بگم از ضد آفتاب کرم پودری سینره استفاده می کنه

صابون کلیندا روزی 2 بار شستشو . فلوئید مرطوب کننده و روشن کننده پوست با SPF 25 برای استفاده روز و سرم حاوی لایه بردار 12%که بصورت ژل هست برای مصرف شب هر دو از محصولات وایت آبجکتیو بایودرما

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fahimehh
    نادیا جون عزیز طبق دستور شما کترل میزنم به صورتم الان یه تیوپش تموم شده میخواستم ببینم دوباره بخرم و اینکه چقدر باید استفاده کنم و دوم اینکه من حوالی چانه در صورتم جوشهای چرکی میزنه و بعضیهاش هم زیر پوستی و چرکی بد جور که خیلی طول میکشه خوب بشه و تازه مدام همون جای قبلی میزنه و جاش هم میمونه کترل هم که تو این مدت خیلی اثری نداشته به نظر شما چی کار کنم ؟

عزیزم کترل یه لایه برداره و جای جوش رو به مرور از بین می بره . برای از بین بردن جوش نیست

از محلول ضد جوش نئوستراتا استفاده کنیدAHA 4 clear skin solution
    ابتدا 1 بار صبح و سپس تا 3 بار در روز با تکه ای از پنبه روی پوست تمیز

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    1417
    پسند کرده
    99

من كلا براي كرم پودر سبك كه به آدم احساس فرش بودن رو بده و پوست رو شيك كنه و تغيير اساسي نده و بشينه روي صورت كرم پودر بورژوييس 10 ساعت خواب رو پيشناد ميكنم رنگشم بستگي به نوع پوستت داره اما يكم چربي داره ايد واسه پوست شما خوب نباشه اما خيلي لطيف و عاليه ميتوني امتحان كني دوست عزيز
    ...

هــــــرگــز بـه گذشته برنگــــــــرد
    اگر سیندرلا برای برداشتن کفشش برمیگشــت
    هیچوقت یک پرنسس نمی شد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

راستی یه هفته پیش رفته بودم تو مغازه لوازم بهداشتی....فروشنده گیر داد صابون zest بخرم از بین برنده لک و جوش....رنگ جلدش آبیه و موج دریا روشه و روش نوشته هیدرونات و ویتامین ای.می خوام ببینم اطلاعی داری چه جوریه خوبه یا نه؟ پد هم داره صورتمو پاک کنم.....28 هزار تومن خریدم...حالا حس می کنم سرم کلاه گذاشته چون صابون zest لیمویی می گن 2 هزار تومنه.....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nafi3
    سلام به دوستای گلم و نادیا جون
    پوست صورت من چرب و جوشداره. به همین خاطر اسپری ضد آفتاب بیودرما فتودرم آکنه گرفتم.
    البته قصدم خرید کرم آکنه متش بود که یه جورایی فروشنده اینو یهم قالب کرد 30تومن ناقابل!!!
    حالا امروز که ازش استفاده کرم پوست صورتم سفیده و وقتی از این اسپری زدم،صورتم مثل یه ماسک مصنوعی سفید و بی ورح و براق شد
    البته قرمزی ناشی از جوشای زیرپوستی منو از بین برد و برای منی که همه کرمها برام سنگینن، کرم سبک و خوبی بود اما ظاهرش....
    مجبور شدم کلی پن کیک و رژگونه روی صورتم خالی تا یه کمی طبیعی بشم!!!
    اما این نظر خودم بود چون از نظر آقای همسر همچنان براق و بی روح و خیلی سفید و مصنوعی بودم
    حالا واقعا موندم چیکار کنم از اونجایی که ضد آفتاب زیاد امتحان کردم، نمیتونم اینم بندازم دور و امکان خرید مجددشو ندارم
    میشه یه پن کیک یا کرم پودر مات معرفی کنید که منو از این وضع نجات بده یا اصلا بگید چیکار کنم من آخه؟!!!
    سلام عزیزم
    من هم شرایط شما رو دارم و دقیقا درکت میکنم.منم ضدآفتاب های زیادی رو امتحان کردم و بهترینش از نظر فاقد چربی بودن همین بایودرما بود.البته من آکنه مت رو استفاده کردم.نگران نباش که اونیکی مدل رو گرفتی تقریبا شبیهن.آکنه مت هم افتضاح سفید میکنه و این مشکل اساسی محصولات بایودرماست که واسه پوست چرب رنگی نداره.من کلی پنکک روش امتحان کردم اما اصلا به دلم نمینشست بعدم با کلی اعصاب خوردی بیخیال ضدآفتاب شدم و کرم پودر اگزوویانس خریدم که درصد کمی ضدآفتاب هم داره.هرچند الانم با رنگش مشکل دارم ولی خود کرمه بد نیست.من کرم پودر رو روی ضدافتاب امتحان کردم اما اصلا خوب نشد.بایودرما اشکالش اینه روی پوست خوب پخش نمیشه و سفید میمونه.
    بهترین کرم اونیه که روی صورت معلوم نباشه و خوب به خورد پوست بره تا بتونه طبیعی جلوه کنه و من همچنان در جستجوام.
    خلاصه اینکه با این شانس گندمون واسه داشتن پوست چرب.