نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree292Likes

موضوع: پرسش، پاسخ و تبادل نظر در زمینه آرايش و مراقبت از پوست

نمایش نتایج: از 1,089 به 1,096 از 2710
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

Re: سوالات كاربران در زمينه آرايش و مراقبت از پوست

۳ ماده خطرناک در لاک ناخن
    اگر از لاک*های ناخن با رنگ*های متنوع استفاده می*کنید، باید بدانید محققان وزارت بهداشت ایالات متحده آمریکا با همکاری دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا پس از بررسی ۲۵ لاک ناخن که در شرکت*های گوناگون تولید محصولات آرایشی و بهداشتی تولید شده بود، دریافتند این محصول حاوی ۳ نوع ماده*شیمیایی خطرناک فرمالدئید، فتالات و تولوئن است.
    تاثیر لاک ناخن بر سلامت انسان

از آنجا که بسیاری از مواد تشکیل*دهنده لاک*ناخن شیمیایی هستند، استفاده مداوم یا نامناسب از آنها می*تواند باعث به خطر افتادن سلامت تان شود.

امروزه شرکت*های تولید محصولات آرایشی و بهداشتی باید استانداردهای سخت*گیرانه*ای را (از جمله حذف موادشیمیایی) در ساخت لاک رعایت کنند. با وجود این استانداردها، هنوز بسیاری از شرکت*های معتبر از حلال*هایی که باعث التهاب ریه و مجاری تنفسی می*شوند، در تولید لاک استفاده می*کنند.

در قسمت زیر به بررسی تاثیر سه ماده خطرناک موجود در لاک ناخن بر سلامت انسان می*پردازیم.
    لاک ناخن

فرمالدئید

نتایج پژوهش*های دانشمندان نیویورک نشان می*دهد در صورت مصرف مقادیر زیاد فرمالدئید آثار سمی آن در بدن نمایان می*شود. در حقیقت، فرمالدئید را می*توان آلوده*کننده*ترین ماده در هوای داخل خانه دانست.

حتی وجود مقادیر اندک آن باعث تحریک، سوزش و خارش چشم و ریزش اشک می*شود. تنفس این ماده*شیمیایی هم باعث ایجاد سردرد، سوزش گلو، اختلال تنفس و بروز علایم آسم خواهد شد.

مصرف اتفاقی فرمالدئید و جذب آن از طریق دستگاه گوارش، مسمومیت خون، افزایش اسیدخون و کاهش شدید حرارت بدن را در پی دارد.

پژوهشگران انجمن ملی مبارزه با محصولات شیمیایی آمریکا، پس از بررسی ۱۲۰ فرد مبتلا به سرطان بینی و گلو دریافته*اند این افراد مدتی طولانی در معرض این حلال قرار داشته*اند.

فتالات

دانشمندان هنوز درباره آثار فتالات بر سلامت انسان اختلاف*نظر دارند. محققان دانشگاه بوردو فرانسه پس از ماه*ها مطالعه با انتشار مقاله*ای در مجله معتبر «لنست» اعلام کردند عوارض مصرف فرآورده*های حاوی فتالات مرگبار است، اما پژوهشگران بریتانیایی در دانشگاه آکسفورد ادعا کردند تعداد نمونه*های بررسی شده برای نتیجه*گیری قطعی کافی نبوده است.
    در بسیاری از پژوهش*ها تاثیر مخرب فتالات بر کبد، کلیه*ها، ریه*ها و غدد جنسی (بیضه*ها) ثابت شده است

فتالات و ترکیب*های مختلفش، اثری شبیه به هورمون زنانه استروژن دارند. اگر زنان باردار در معرض این ماده قرار گیرند، فرزندشان با ناهنجاری*های مادرزادی در اندام تناسلی*شان به دنیا می*آیند.

با وجود آنکه بسیاری از پژوهشگران مخالف اثر فتالات بر سلامت انسان هستند، اما از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱، بسیاری از شرکت*های تولید*کننده محصولات آرایشی و بهداشتی معتبر، پس از انتشار نتیجه بررسی*های دانشمندان دانشگاه روچستر که نشان می*داد محصولات ناشی از سوخت*وساز فتالات در بدن که در ادرار تجمع می*کنند، باعث افزایش اندازه دور کمر آقایان و مقاومت سلول*ها به انسولین و ابتلا به دیابت می*شوند، این ماده را از محصولاتشان حذف کردند، اما نتیجه بررسی*های تازه وزارت بهداشت آمریکا نشان داد همچنان در ساخت لاک *ناخن از این ماده استفاده می*شود.

تولوئن

این ماده که نقشی اساسی در تولید لاک*ناخن دارد، در افراد تاثیرات گوناگونی به جا می*گذارد. اختلال رفتار، یکی از مهم*ترین عوارض این ماده است.

تماس طولانی*مدت با تولوئن علایم جسمی و روانی متعددی ایجاد می*کند.

پروفسور تی*ای ویلانسون، استاد روان*پزشکی کالج سلطنتی لندن و مشاور ارشد سازمان غذا و داروی آمریکا، پس از بررسی نوار مغزی و معاینه بالینی افرادی که در معرض تولوئن قرار گرفته بودند، پی برد این افراد به اختلال*های بینایی، آسیب*های عصبی و مخچه*ای و اختلال در بخشی از راه*های عصبی به نام راه*های هرمی مبتلا هستند.

بخش سلامت *****

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

[quote=azi.a]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "nasim*":22kbv1ss
    برای شاین پوست صورت ، می خواستم یه محصولی معرفی کنید .

نمی خوام برنزه بشم . کرم پودر هم همه رنگی می زنم باز شاین نداره . مات میشه . دلم میخواد فقط به شاین طلایی روی صورتم بیافته که برق بزنه .... تو رو خدا زود جواب بدید . عروسی دعوتیم آخه .
    عزیزم اوریفلیم یه پودری داره که الان اسمش یادم نیست اما واقعاً پوست رو خوشرنگ می کنه. اون و روی کرم پودرت بزن. حالت فیکس هم داره.[/quote:22kbv1ss]

ژل براق کننده بدن کلیون
    متن امضای شما خلاف قوانین سایت است و توسط مدیریت ویرایش شد!!

shohreh-sh آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    1374
    پسند کرده
    1339

نادیا جون ،ممنون از راهنمایی های ارزنده ایی که می کنی عزیزم.
    نادیا جون من از ژل شستشو استادرم و ضد آفتاب استادرم استفاده می کنم .(1 هفته است که خریدم). برای آبرسان از اُ سرین استفاده می کنم و الان داره تمام میشه و می خوام کدلی بخرم .آیا آبرسانش خوبه؟؟ آبرسانش رنگی است و من چون ضدآفتابم بی رنگ است می خوام اینو که رنگی است بگیرم. ممنون میشم بهم اطلاعات بدی عزیزم.
    برای جوش هایی که وقت سیکل ماهانه می زنم از اکتی پور استفاده می کنم که اون هم داره تمام میشه یک ضد جوش موضعی هم بهم معرفی کنی ممنون میشم. مسئول داروخانه از یک چیزی به اسم زینک حرف زد که من پیگیرش نشدم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shohreh-sh
    نادیا جون من از ژل شستشو استادرم و ضد آفتاب استادرم استفاده می کنم .(1 هفته است که خریدم). برای آبرسان از اُ سرین استفاده می کنم و الان داره تمام میشه و می خوام کدلی بخرم .آیا آبرسانش خوبه؟؟ آبرسانش رنگی است و من چون ضدآفتابم بی رنگ است می خوام اینو که رنگی است بگیرم. ممنون میشم بهم اطلاعات بدی عزیزم.
    برای جوش هایی که وقت سیکل ماهانه می زنم از اکتی پور استفاده می کنم که اون هم داره تمام میشه یک ضد جوش موضعی هم بهم معرفی کنی ممنون میشم. مسئول داروخانه از یک چیزی به اسم زینک حرف زد که من پیگیرش نشدم.
    استادرم مرطوب کننده رنگی داره که فکر می کنم نیاز شما رو برآورده کنه . در مورد ضد جوش من که به شما صابون کلیندا و لوسیون پورزون لورآل رو معرفی کردم که قرار بود برید بخرید ! اینطور نیست؟؟؟

روی ( Zinc)یکی از عناصری است که بعد از آهن فراوانترین عنصر جزئی در بدن به شمار می رود. این عنصر در فعالیت بیش از 100 آنزیم مختلف بخصوص آنزیمهایی که در سوخت و ساز پروتئین ها و کربو هیدراتها درگیر هستند دخالت دارد.
    کمبود روی در اثر دریافت ناکافی، اختلال در جذب، افزایش دفع و یا افزایش نیاز به روی و عدم تکافوی دریافت به وجود می آید. بدخوابی یا بی خوابی، مشکلات پوستی مثل جوش یا آکنه ترس از نور، اختلالات عصبی، اختلال در رشد، نازک شدن موی سر، کم پشتی و ریزش مو، بهبود و ترمیم کند زخمها از علائم کمبود روی به شمار می روند.
    اصلا گاهی اوقات علت جوش صورت به دلیل کمبود این عنصر می باشد
    متن امضای شما خلاف قوانین سایت است و توسط مدیریت ویرایش شد!!

فاطيما20 آواتار ها
    زینب علیپور
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    247
    پسند کرده
    12

نادیای عزیز سلام
    گلم یه مارک شامپوی خوب برای جلوگیری از ریزش مو میخواستم.برای دوستم میخوام موهاش رنگ هم داره.ممنون عزیزم.

http://fatimastar.persianblog.ir/[HIGHLIGHT=#000000]
    [HIGHLIGHT=#ffffff]zinab.zinab20@yahoo.com[/HIGHLIGHT][/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shohreh-sh
    شهره جون فکر میکنم منظورتون رل اکتیو زنیاک هست. یه رل 5ml هست که روزی سه چهار بار روی جوش ها میزنید و بعد دوسه روز جوش و جای اون رو از بین میبره.من توصیه میکنم یک بار امتحان کنید.قیمتش 12 تومنه.

shohreh-sh آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    1374
    پسند کرده
    1339

مرسی نادیا جون. عزیزم من توصیه شما را یادم هست در مورد صابون کلیندا و لوسیون پوروزن لورال . صابون را خریدم و دخترم برای جوش های ریزی که روی پوست اطراف بینی می زنه، استفاده می کنه چون اول سن بلوغ است . خودم هم چون ژل استادرم را گرفتم دیگه از صابون کلیندا استفاده نمی کنم و به همین علت هم لوسیون لورال را نگرفتم. برای مرطوب کننده استادرم هم به علت تحریم بعضی از محصولاتش نیست و در کل خیلی هم گرون است. برای همین در مورد آبرسان کدلی پرسیدم .آیا مناسب است ؟؟
    نادیا جون شما نظرتون در مورد ژل اکتیو زنیاک که باران جون معرفی کردند چیه؟؟

باران جون از راهنمایی شما هم ممنونم عزیزم.

ghazalh آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    187
    پسند کرده
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazalh
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMOL
    [HIGHLIGHT=#ffffff]سلام بر همه عزیزان سفید آبی که میگوئید را تنها استفاده نکنید اینی که میخواهم بگم امتحان شده هم خودم و هم دوستانم اگه نتیجه بدی گرفتید آدرس میدهم بیائید کتکم بزنید!!!!!![/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#ffffff]سفید آب را اول با رنده خیلی ریز رنده کنید و بعد خوب بسابید بعد یک قاشق مرباخوری ماست کم چرب به اضافه مغز خیار سالادی ( چون دانه ها و وسط خیار مد نظرم است یک عدد ) را رنده کنید داخل آن بعد هم مخلوط کنید و جلوی آینه به پوستتان بمالید و ماساژ دهید تمام لکه و دانه های سر سیاه را هم از بین می برد یک ماه هر روز یکبار انجام دهید اگه نتیجه نگرفتید آدرس خونمون میذارم تا بیائید کتکم بزنید[/HIGHLIGHT]

ممول جون اين دستوري كه گذاشتيد اگر يك عدد سفيد اب را بخواهيم رنده كنيم واماده كنيم امكان داره براي يك بار مصرف زياد باشه ميشه ان را اماده نگه داشت مثلا تا فردا وايا شرايط خاصي براي نگهداري دارد ممنون
    وموقع استفاده ايا بايد اول صورت را با اب گرم وصابون بشوريم وكمي مرطوب باشه ؟
    وميخواستم بدونم كسي از اين معجون پماد مانند ممول استفاده كرده ونتيجه گرفته ؟
    انسان هم میتواند دایره باشد و هم خط راست انتخاب با خودتان است :
    تا ابد دور خودتان بچرخید یا تا بی نهایت ادامه دهید.....