نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree53Likes

موضوع: خوراک تن و لوبیا

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 60
صفحه 1 از 8 1234 ... آخرینآخرین
    مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    611
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

Re: خوراک تن و لوبیا

این یه غذای مکزیکیه ظاهرا!میگم ظاهرا چون من دستو این غذا رو هیچ جایی ندیدم و نشنیدم...یکی از دوستام تو فرشته یه رستورانی رفته بود و غذایی خورده بود که برام تعریف کرد که خوشمزه بود..هر برش کوچیکشم 15 هزار تومن بود..اسمشم یادش نبود ولی مکیزیکی بوده...و گفت که محتویاتش لوبیا و تن و سیب زمینی خلالی و پنیر بوده...منم از روی شنیده هام اینو درست کردم...حالا اگه کسی اسمشو میدونه...یا دستور مشابهشو داره بهمون بده...اگه نه که بدیم هیون بذاره روی پرتال همینو به اسممون:دی

اول بگم که غذایی بسیار بسیار آسون...فوری(ده دقیقه ای) خوشمزه...جدید و شیکی هستش...من و آقای همسری خیلی پسندیدم و و میشه برای مهمونهای سر زده یا وقتایی که از بیرون میاییم و وقت نداریم و گرسنه ایم خیلی زود و راحت درستش کرد....البته بهتره زیاد نخورینش..چون همونطور که همه میدونیم غذاهای کنسروی نمک زیادی داره ..همینطور مواد نگهدارنده و....و در کل چیز خوبی نیست...ولی گاهی و سالی یکی دو بارش بد نیست مسلما..به غذاهای بیرون میارزه دست کم..اسمم نداشت..من فعلا اسمشو میذارم خوراک تن و لوبیا تا اسم واقعیش کشف بشه:دی..

مواد لازمش فقط اینه:

تن ماهی....یک قوطی 180 گرمی
    کنسرو لوبیا و قارچ....یک قوطی
    چیپس سیب زمینی خلالی...تقریبا یک پیمانه
    پنیررنده شده از نوع دلخواه(موزارلا...چدار..گودار یا...) تقریبا یک پیمانه
    ادویه:...دلخواه
    طرز تهیه:
    خیلی راحت و اسون تن و کنسرو لوبیا و قارچ رو بریزین توی ماهیتابه...(اینکه روغن تن رو بگیرین یا نه...قبلش بجوشونین یا نه و....به خودتون بستگی داره..من نصف روغنشو ریختم دور..)

چند دقیقه ای حرارتشون بدین تا اب اضافی اش کشیده بشه...

ادویه های دلخواهتون رو میتونین اضافه کنین..من چون غذای تند میدوستم خودم و غذا مکزیکی بوده..از انواع فلفل استفاده کردم و تندش کردم..اب لیمو هم میتونین اضافه کنین..یا حتی کمی زیره سبز پودر شده و آویشن...

زیاد لازم نیست خشک بشه...چون قراره بره توی فر...کمی که منسجم شد کافیه..بریزینش ته ظرف پیرکس...چرب کردنم نمیخواد..سایز ظرف من تقریبا ده در بیست بود...فکر کنم این اندازه برای این مقدار خوب باشه..(میتونین اگه دوست داشتین کمی پنیرم داخل همین مواد بریزین تا منسجم تر بشه..من نریختم)

روش رو صاف کنین و با خلال سیب زمینی بپوشونین...

روی خلالها رو با پنیر(من ترکیبی از موزارلا و چدار کم و گودای بیشتر ریختم)بپوشونین...میتونین برای تزئین از هر چیزی استفاده کنین..کمی پیازچه...یا جعفری..قارچ یا ....من چند تکه زیتون ریختم روش فقط..

برای 10-12 دقیقه بذارینش توی فر 180 درجه سانتیگرادی..انقدری که پنیرش اب بشه کافیه..میتونین اواخرش گریلم بزنین تا روش حسابی طلایی بشه..

داغ سرو کنین تا پنیر داغ و در حال کش بیشتر بهتون بچسبه..موقع خوردن جوری لقمه بردارین که تکه ای باشه..یعنی شبیه این لقمه که تو عکس میبینین...همزمان هم پنیر ..هم سیب زمینی..هم تن و لوبیا بره توی دهنتون:دی

من کنارش از سس تند فلفلی هم استفاده کردم که اییییییییییم:دی...عالی بود:دی

تجربیات:بازم درستش میکنم...دفعه بعد هم همینجوری میدرستمش...کالریش مسلما زیاده..نمکشم همینطور...پس روزی بخورینش که از صبح نمک و کالری زیادی مصرف نکرده باشین....اگه برای شام درست میکنین زودتر سروش کنین...ما 6 خوردیمش:دی...اینجوری وقت کافی برای سوزوندن کالریها و هضمش دارین..

هر کی درست کرد بی زحمت تجربیاتشم بگه تا یه دستور کاملتر و خوشمزه تر در بیاد ازش و همه ازش لذت ببریم...

تقیدم به همه دوستای خوب مامی سایتیم...
    باران67, akram., *مریم 58 * و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

ستاره جون مطمئنم که خیلی خوشمزه است.من گاهی برای شام یه قوطی کنسرو لوبیا و یه قوطی کنسروتن ماهی رو خالی میکنم توی ظرف و این میشه شاممون .حالا این غذا با داشتن سیب زمینی و پنیر وقارچ هم کاملتره هم مطمئنا خوشمزه تر .برای شام سوپ درست کردم و گرنه همین امشب میدرستیدمش.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    611
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

نوشین جون فردا درست کن ضرر نمیکنی...وقتی لقمه ای میره تو دهنت که تردی چیپس و مزه پنیر مذاب و تن و لوبیا رو با هم داره...خیلی خوشمزه میشه...اون حالت رو خواهر منم درست میکنه...ولی این یه چیز دیگه است.....

با تشکر از ستاره عزیز
    نتیجه جستجوهای من : این غذا یک نوع خوراک مکزیکی می باشد که تشکیل شده از لوبیای پخته ( کنسرو لوبیا) تن ماهی ، پنیر و یک خمیر تهیه شده از آرد ذرت ( زرد رنگ)

به جای تن ماهی می شه از گوشت چرخ کرده یا مرغ و ... هم استفاده کرد

ستاره جون حدسیاتت درست بوده حالا برای کسی که قبلا این غذا رو تست کرده یه بار هم با دستور اصلی ( با آرد ذرت) درست کن ببین نظرش چیه

و اما دستور اصلی....
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    44
    پسند کرده
    3

نجما جون دستورشو لطف کنین زودتر بزارین درست کنیم ببینیم چجوری در میاد. ستاره جون شما که فبلا درست کردین به نظرتون کدوم یکی بهتر در میاد. خالا جدی جدی خوب میشه؟ با گوشت بهتر میشه یا تن؟ نجما جونم راهنمایی کنین.

پای تن مکزیکی برای 4 تا 6 نفر tuna tamale pie

آرد ذرت زرد رنگ 4/3 پیمانه
    آب جوش 3 پیمانه
    نمک 1 قاشق چایخوری
    فلفل سبز خرد شده 4/1 پیمانه
    پیاز خرد شده 4/1 پیمانه
    کنسرو لوبیا ( بدون مایع) 2و نیم پیمانه
    پوره یا سس گوجه فرنگی 2 پیمانه
    پنیر رنده شده 1 پیمانه
    تن ماهی 2 قوطی
    پودر چیلی 1 تا 2 قاشق غذاخوری

آرد ذرت را به آب جوش + نمک اضافه نموده. بر روی حرارت قرار داده و به هم بزنید تا غلیظ شود
    نیمی از آرد ذرت آماده را در ظرف چرب شده بریزید
    سایر مواد را با هم ترکیب کرده و بر روی آرد ذرت بریزید
    بقیه مخلوط آرد ذرت را روی مواد ریخته
    در فر 180 درجه به مدت نیم ساعت تا 35 دقیقه قرار دهید
    Bahar2443 و باران67 این نوشته را پسندیده.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    611
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

عزیزم در مورد اون غذایی که توی رستوران سرو شده مطمئن هستم ارد ذرت نداشته...همینی بوده که من درست کردم موادش...حیف که اسمشو یادشون نمونده دوستم...خارجکی بوده..:دی..حالا شاید پرس و جو کردم بیشتر ازش یادش اومد...ولی همونطور که همه میدونیم اغلب این تیپ غذاها ورژنهای مختلف دارن....احتمالا یه ورژنش همونه..یه ورژنشم همینی که نجما جون گذاشته...این پای هم هست اسمش چون مثل پای تهش خمیر داره..

آرد ذرت زرد ندارم...میخرم و درست میکنم...

در مورد خوشمزه بودنشم ورژنی که من درست کردم که عالی بود...این یکی رو امتحان نکردم....مزه اشم فکر میکنم حتما با تن به خاطر عطر و طعمش بهتره..با مرغ درست کنی..میشه همون سوفله مرغ و قارچی که توی سایت دستورش هست..دقیقا همینه..فقط لوبیا اضافه شده....

به هر حال باید درست کنین و ببینین کدوم با ذائقه اتون بیشتر جوره...مرسی از نجمای عزیز و دوست داشتنی..بووووس

مواد گوشتی که مشخصه
    اما رویه ذرتی

آرد ذرت زرد رنگ 1 پیمانه
    ارد سفید 1 پیمانه
    شکر 3 قاشق غذاخوری
    بیکینگ پودر 2 قاشق مرباخوری
    کره اب شده و سرد شده 3 قاشق غذاخوری
    تخم مرغ بزرگ 1 عدد
    شیر 4/3 پیمانه
    پنیر رنده شده 2/1 پیمانه
    کنسرو فلفل سبز بدون اب خرد شده مقداری

مواد خشک را در ظرفی با هم مخلوط کنید و سپس کره و شیر و تخم مرغ را اضافه کرده مخلوط کنید
    پنیر و فلفل چیلی سبز را هم اضافه کنید و به هم بزنید
    با یک قاشق بزرگ از مواد روی مایه گوشتی ریخته و در فر 200 درجه به مدت 10 دقیقه قرار دهید
    حرارت فر را به 175 درجه تغییر داده و 30 دقیقه دیگر هم به مواد اجازه دهید تا آماده شود

صفحه 1 از 8 1234 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف