نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree6Likes
  • 1 Post By Tehran
  • 1 Post By Tehran
  • 1 Post By Tehran
  • 1 Post By Tehran
  • 2 Post By Tehran

موضوع: تاج بریان

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    64
    پسند کرده
    0

تاج بریان

سلام دوستان این آخر هفته که میاد یعنی ۱۱ اکتبر روز سپاسگزاری Thanks Giving Day هستش تو کانادا و ما تعطیلیم هورا

من میخام ی غذا جدید درست کنم که اسمش هست Crown Roast فارسیشو من اینطوری ترجمه کردم تاج بریان شده هر کی بهتر بلده بیاد کمک

الان براتون چن تا عکسشو میزارم که ببنید دهانتون آب بیوفته برید خرید قصابی و اینها

راستش وقت اینکه ترجمه دستور را بزارم الان ندارم باید کارای اداره را بکنم و از این چیزا ولی

حتما در یکی دو روز آینده بیاید دوباره سر بزنید من میخام چند تا دستور واسه این غذا بزارم ،،،
    اینرا میتونید با دنده گوساله یا گوسفند درست کنید ----------بی نهایت خوشمزه هست

والی باید حد اقل یکی دو تا از زین دنده ها وقتی که میبردش برسه به هر مهمونی اگه نه خیلی بد میشه .
    .پس یا باید مهموناتون کم باشه تعدادشون یا اینکه از اینها چندتا بپزید ...واسه مهمونی ۴-۶ نفره یک ست اش خیلی حال میده
    اینهم عکسا...

Andrew این نوشته را پسندیده.
    خودت را و آرزوهات را باور کن!!!!! اگه خودت خودتو باور نکنی*، چطوری توقع داری دیگران باورت کنن؟

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    64
    پسند کرده
    0

Re: تاج بریان

این غزا را میشه با چندین دستور مختلف پخت به این صورت که موادی که داخل دنده قرار میگیره یا اینکه سبزیجاتی که دورش میچینیم میتونه مختلف باشه من میام بزودی ۲-۳ دستور مختلف میزارم که هر کی هر جوری دوست داره ون را بپزه
    خودت را و آرزوهات را باور کن!!!!! اگه خودت خودتو باور نکنی*، چطوری توقع داری دیگران باورت کنن؟

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    64
    پسند کرده
    0

مواد لازم
    گوشت
    رانده پوست ۶ عددد لیمو
    یک پیمانه روغن زیتون
    یک چرم پیمانه پاپریکا
    یک ق ق گشنیز خورد شده
    یک ق ق زنجبیل تازه خورد شده
    چهار عدد حبه سر
    ۱۵ عددد الو سیاه خشک
    کمی آویشن
    نمک و فلفل
    یک دست دنده
    تا استخوان دنده که داشته باشه ۲۷
    انحرا با نخ به صورت دایره سرو ته اش را به هم ببندید ،،،
    بصورتی که قسمت چربی دارش به سمت تو یه دایره باشه ،مثل عکس
    یک پیاز بزرگ
    مواد داخلش
    سه عددد سفیده تخم مرغ
    دو عددد تخم مرغ درسته
    یک کیلو گوشت چرخکرده گوسفند یا گوساله
    نیم کیلو قارچ بزرگ بزرگ خورد کنید
    هفتصد و پنجاه گرم پیازچه
    نمک و فلفل
    بیست عددد شلغم کوچک ،،،پوستشو بگیرد و بزرگ بزرگ خورد کنید

سوس

نیم پیمانه آب پرتقال
    نیم پیمانه آب گرپفروت
    یک پیمانه آب الو
    دو پیمانه آب مرغ
    یک و نیم ق چ ریحون ،،میتونید از ترخون بجاش استفاده کنید یا باهم بطور مساوی
    ۲۵۰ گرم کره بدون نمک تیکه تیکه شده
    کمی فلفل

طرز تهیه

روز قبل از پختن تموم موادی که در لیست اول زیر عنوان گوشت اومده را قاطی کنید ورانده پست لیمو
    روغن و ادویه و سر وزانجبیل و الو خشک و آویشن رادر مخلوط کن بریزید و به هم بزنید تا مثل سوس بش اینرا به همه
    گوشت بزنید و با کیسه پلاستیکی بپوشانید و بزارید تو یخچال واسه همه شب ..
    روز باد
    فر را رو ۳۵۰ درجه روشن کنید ،،،گوشت را با حوله کاغذی خشک کنید ..سره دنده ها که استخونی هستش را با فویل بپشانید
    حسابی بش فلفل و نمک و ادویه بزنید یک پیاز درسته بزارید واستش جا برای موادی که میخائی توش بزارید هم در نظر بگیرید
    برای یک ساعت بذاریدش تو فر تا اینکه دمای داخلش بشه ۱۱۰ درجه
    در همین حال مواد داخلش را آماده کنید :
    سفیده هر را با تخم مرغ درسته قاطی کنید و با گوشت چرخ شده قاطی کنید باد پیاز چه ها و قارچارا اضافه کنید

ادویه ی را که دوست دارد بش بزنید و روش را بپوشانید و در اتاق ی جایی نگاه دارد
    روست را از تو فر بیارید بیرون زیرشو تو ظرف تمیز کنید ،،،،شلغم هارا بریزد دورش یکم روغن بریزید رو شلغم ها ون پیازی را که در واستش گذشته بودید
    را در بیارید و داخلش را با مواد داخلی پر کنید
    درجه فر را تا ۴۲۵ درجه بالا ببرید و روست را بزارید توش برای ۴۵ دقیقه یا تا اینکه مواد داخلش خوب بپزه . گاه گاهی ون سبزیجات دورش را یک
    کم زیر و رو کنید
    اگه مواد داخلش شورو کار به سوخاری شدن میتونید روش را فویل بکشید
    برای سره میز بردن...روست را بزاردی تو ظرف مورد نظر ،،اجازه بدید ۱۵ دقیقه سرد بشه
    داخل زرفش آب گراپفروت را بریزید و بجوشند تا نصف بشه حجمش بد آب الو را بریزید بجوشند تا حجمش بشه نصف دست آخر
    آب مرغ را بریزید و بجوشونید تا حجمش بشه نصف
    از رو گاز بردارد و ریحون هارا بریزید توش با کمی کره و نمک فلفل
    این سوس را بریزید رویه گوشتتون
    بعدشم که دیگه حمله به کوفته برنجی
    بقول دوست عزیزم صمد آقا

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    64
    پسند کرده
    0

تاج بریان سایزه کوچیک ---------------->> مدل زود تند سریع

مواد لازم

شش حبه بزرگ سیر که خوب خورد شده باشن
    چهار ق ق رزماری تازه که خوب خورد شده باشه فکر کنم فارسیش میشه ترخون ...حالا شما ترخون بریزید
    سه ق چ نمک
    سه ق ق فلفل سیاه
    پوست رنده شده دو عدد لیمو
    یک دست دنده که تقریبا سه کیلو باشه تقریبا ۱۲ عددد استخون دنده توش باشه
    روغن زیتون خالص
    آب مرغ یا آب گوشت (دلبخواهی)

طرز تهیه

ون مواد تو لیست را پنج تای اولی را با هم مخلوط کنید در یک کاسه کوچیک تا بدن رویه روست بمالیم
    دور تا دور دنده هارا با روغن زیتون آغشته کنید
    حالا از ون مواد تو کاسه حسابی بمالید دور تا دور گشت ساعی کنید رو ون قسمتی که استخوان ها معلومه مالیده نشه
    حدود نیم ساعت بزارید تو آشپزخونه بمونه قبل از اینکه بذاریدش تو فر. فر را رویه ۴۰۰ درجه بزارید
    این روست را میتونید بزارید رویه ورقه فلزی باد همشو بزارید تو ظرف فر اینطور آب قوشت موقع پختن جام میشه تو ظرف زیرش والی خود گوشت حالت
    آبپز نمیگیره چون هیچ جاش با آب گوشت تماس نداره
    اگه گشت تون را میزارید رو ورقه فلزی تو ظرف زیرس میتونید مقدار یکی دو سانیمتر آب مرغ یا آب گوشت بریزید اینرا برای دو تا دو و نیم ساعت
    بزارید تو فر
    چندین دفه ون را برگردونید و بچرخونید تا همه جاش یکسان بپزه
    اگه دیدی که قسمت استخوان ی سرش داره میسزه با فویل ون قسمت هارا بپوشانید
    حالا از تو فر در بیارید و فویل هارا برداری و بزارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه استراحت کنه (آخه خسته شده بیچاره تو فر بوده )
    میتونید در این میان با آبگوشت داخل ظرف گروی درست کنید
    به این صورت که ظرف را بزارید رو گاز
    با کفگیر ون چیز میزهای که ته ظرف چسبیده از تهش جدا کنید
    توش کمی ارد یا نشسته بریزید و با کمی آبلیمو بزارید یکی دو تا قول بزنه
    این شما و این هم تاج بریان سایزه کوچیک واسه خودم و خودت

.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    64
    پسند کرده
    0

بچه ها این هم از تاج بریان بنده

طرز تهیه به طریقه فرزانه خانوم

روز اول

میرید قصابی یک دست دنده میخرید میارید خونه تمیزش میکنید و چربیحاشو میگیرد گوشتایه بدرد بخورشون را میزارید کنار تو یه بشقابی من اینهارا تیکه تیکه کردم ریختم وستش

یواش با نوک چاقو یک خط بندازید یک اینچ پایین تر از نوک استخوان ها که بدونید از کجا باید ون استخوان هارا تمیز کنید

من اولین و آخرین دنده را به هم بستم با نخ بدش به وسیله خلال دندون دو سامشو با هم وصل کردم
    از دور خارجی این دایره که این گوشته روش نشسته باید چاک های کوچیک کوچیک بدید که جا داشته باشه خودشو راحت باز کنه ،،،،نمیدونم فهمیدید یا نه
    تو عکس مشخسه

من سس سرش را اینطوری درست کردم
    چند حبه سیر را رنده کردم با آب پیاز و آبلیمو و نمک و فلفل و سوس تند قرمز و اینهارا خوب با دست مالیدم به پاین این تاجه... به ون نوکش که استخوانی هستن نمالید
    از داخل و خارج خوب این مواد را بش بمالید من بقیه گوشته را که میخواستم بریزم داخلش را ریختم ون همین سوسه و خوب مخلوط کردم
    من این تاج را گذاشتم تو یه کاسه و واسه اینکه فرمش بهم نخوره یک شیشه سوس گوجه خالی را گذاشتم وستش که حالت بگیره

بقیه مواد را گوله کردم گذاشتم بغلش تو ون کاسه و روشو فویل کشیدم گذاشتم تو یخچال ..میتونید اینرا تا دو روز نگهدارید تو یخچال

روز دوم

روز بعد انرا در اوردم مواد وستش را با جعفری خورد شده و دو سه قاشق کرانبری تازه مخلوط کردم

و به آرامی ون شیشه را دراوردم و وستش را با این مواد گوشتی پر کردم
    این تاج را روی یک صفحه فلزی گذاشتم و انرا تو ی ظرف فر گذاشتم
    در همین حال )از این سبزیجات هر چقد که میخاید میتونید درست کنید

سره استخوان هارا با فویل بپوشونید که نسوزند

من چند تا چغندر و شلغم و سیبزمینی شیرین و راپوست کندم و با قارچ بزرگ بزرگ
    بریدم روشو از سوسی که از آبلیمو و سوس قرمز تند و روغن زیتون و نمک و فلفل درست کردم ریختم و خوب به هم زدم که سوس همه جاش را بگیره اینهارا ریختم تو ی ظرف فر و با گوشته گذاشتم تو فر ۳۷۵ درجه
    (
    واسه یکی دو ساعت ...
    راستش را بخاید یادم نیست چقد گذاشتم تو فر
    چون من ون روز هزار کار داشتم که بکنم
    یکی دو بار هم هی امدم اون سبزیجات را زیر و رو کردم و کمی کره مالیدم دور این گشته و خلاصه وقتی هازر شد آوردم بیرون از تو فر ..دوستان همه دستور ها و ویدئو هایی که من از این غذا دیدم میگه که از توفر که در میاد باید بزارید ۱۵ یا ۲۰ دقیقه استراحت کنه که گوشتش نرمتر میشه ولی خونه ما این غیر ممکنه چون من دلم طاقت نمیاره اینقد بشینم به غذای هزار آماده نگا کنم در ضمن من از غذای سرد بدم میاد،،،

من اینرو با Mashed Potatoes سرو کردم با گروی کنسروی gravy حاضری .... بابا Mashed Potatoes چی میشه فارسیش ؟؟ سیبزمنیه له شده ؟؟

خلاصه که خیلی خیلی خوشمزه بود،،،مهمونم هم فقط دوست دختر بزرگم بود که خیلی هم از غذا خوشش عمده بود
    شما هم بپزیدش بابا اصلا سخت نبود از قرمه سبزی هم کارش هزار بار کمتر بود
    mitra libra و Andrew این نوشته را پسندیده.

• بانک بند ناف