نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree16Likes

موضوع: آرشيو پاييز 88 ( مطبخ مامی سایت )

نمایش نتایج: از 401 به 408 از 480
صفحه 51 از 60 نخستنخست ... 4148495051525354 ... آخرینآخرین

Re: امـــــــــــــــروز غذا چی پختی ؟؟؟؟

مرمر جون حمیرا جون مرسی از لطفتون.مرمر جون تو یه فالب بزرگ که یه قالب کوچیکتر گذاشتم وسطش. حمیرا جون عزیزم راجع به چی توضیح بدم؟کیک مرغ و گردو هستش با ژله انار و کبه.کیک رو که دستورش همه جا هست.کبه هم خودم دستورش رو گذاشتم قبلاً توقسمت مربوطه .می مونه ژله انار.برای ژله دو تا ظرف کوچیک و بزرگ در نظر میگیری(گرد مربع یا ..) و ظرف کوچیک رومیزاری تو ظرف بزرگ و توش رو پر یخ میکنی یا با یه چیز دیگه پرش میکنی که سنگین بشه میزاری توظرف بزرگه.حالا ظرف بزرگو با ژله پر کن و بذار تو یخچال. وقتی کاملا بسته شد از یخچال بیار بیرون آروم هرچی ریختی توی ظرف کوچیک خالی کن و آب گرم جاش بریز و بعد از جند لحظه از تو ظرف بزرگ درش بیار حالا یه ژله تو خالی داری که میتونی توش رو با میوه خامه و... پرکنی.من با دون انار پر کردم و دوباره روش ژله ریختم . بعدش هم تو ظرف برگردوندم.

حمیرا خانم گل امیدوارم که همیشه دعاهات مستجاب بشه(الا این یک مورد که اینم اگه مستجاب بشه 70 میشه 75 آب که از سر گذشت...ولی بد نست بدونی تو این ده روز رژیم3 کیلو کاهش وزن داشتم).
    عزیزم شما بعداز عکس کبه و ؤله که گذاشتم توضیح خواسته بودی .حالا این دو تا رو اگه منظورت هست بازم توضیح دادم که کیک گوشت هستش.سیب زمینی رو میپزی پوست میکنی و با تخم مرغ وفلفل ونمکمخلوط میکنی مثل کوکو این میشه مایه اصلی .برای داخلش گوشت چرخ کرده رو توی پیاز داغ تفت میدی قارچ فلفل دلمه و هرچی دوست داشتی توش میریزی .حالا فر رو بذار 180 درجه سانتیگراد.قالبت رو چرب کن .نیمی از مایه اصلیت رو بریز بعد مایه گوشتی رو لایه وسط بریز و آخر سر هم بقیه ی مایه رو میریزی میزاری تو فر برای من فکر میکنم حدود 1 ساعت تو فر بود.میتونی با یه خلا چک کنی.یا هر وقت طلایی شد از فر دربیاری.تزیین خاصی نداره اولی رو با ماست چکیده و سس گوجه تزیین کردم و دومی هم با سس مایونز.باز اگه سئوالی بود در خدمتم.آهان برای قالب اولی کمی شوید ریختم کف قالبم و سطش رو هم کنجد ریختم.

به به این نوشین چه میکنه..دیدی میتونی تزئین کنی...بیافتی تو خطش کلی ایده میاد تو ذهنت..خیلی خوشحالم ...
    کار بقیه هم همینطور عالی هست..همه گی خسته نباشید...
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    92
    پسند کرده
    0

واااااااااااااااااااااااا اااااااااااي اين كيك هاي گوشتي اب از دهن ادم راه ميندازه حسابي خيلي هم خوش رنگ شدن به بهههههههه
    You only live once, but if you do it right, once is enough

بهارگل عزیز تو آسمونا دنبالت میگشتم.کلاٌ مدیران محترم سایت حضورشون کمرنگ شده چرا؟خواهر تزیین تزیینای شما اینا رو که نمیشه گفت تزیین فقط برای خالی نبودن عریضه ست.مرسی از دلگرمی و انرژی مثبتی که میدید.اگه این انرژی ها نباشه مطمئناً پیشرفتی هم حاصل نمیشه.بوووووووس
    مریم بانو جون لطف دارین همتون دوست دارم

مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    772
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

نوشین جون اول اینکه دستت درد نکنه....دوم میشه بگی از چه نوع قالبی و چجوری استفاده میکنی که همه چی رو خیلی خوب برمیگردنی!!؟؟؟ البته منظورم اون قالبهای گردالی و بلند هست ها که کیک گوشتت توش بود!!!

من هم سیلیکون دارم و هم چدنی ولی هر 2 تاش میچسبه؟؟!!!!!

فکر کنم باید برم تفلون نچسب بگیرم!!!!
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

فاطمه جون مرسی از لطفت .اون قالبی که مد نظر شماست تفلون هستش

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

نوشین جون منم از دیدن کارهای زیبات لذت می برم.میشه لطف کنی بگی وقتی ژله می ریزی روی کیک به خورد کیک نمی ره ؟و چه مزه ای پیدا می کنه ؟
    زندگی ان زمان زیباست که ادمی بداند فکری برایش در هیاهوست ..

صفحه 51 از 60 نخستنخست ... 4148495051525354 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف