نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree16Likes

موضوع: آرشيو پاييز 88 ( مطبخ مامی سایت )

نمایش نتایج: از 305 به 312 از 480
صفحه 39 از 60 نخستنخست ... 293637383940414249 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    narges* آواتار ها
    میزان امتیاز
    57
    پسند شده
    1846
    پسند کرده
    2738

Re: امـــــــــــــــروز غذا چی پختی ؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_capr
    کوکوی گوشت چه جوریه نرگس جون ؟ دستورش تو تاپیک کوکوها هست ؟

عزيزم كوكوي گوشت رو من به اين روش درست ميكنم:

يك بسته گوشت چرخ كرده ( بميزان خونه خودمون)* رو از فريزر در ميارم ميذارم يخ اش باز بشه ، در اين فاصله 7- 8 تا تخم مرغ (*با توجه به ريز يا درشت بودن تخم مرغها تعدادشون رو تغيير ميدم ) رو در ظرفي خوب با چنگال ميزنم ( البته اگر مثل من تنبلي نكنين و با همزن برقي بزنين كه بهتره) ، وقتي خوب تخم مرغها مخلوط شد و كف كرد گوشت چرخ كرده رو اضافه ميكنم و نمك و ادويه و فلفل و آرد سوخاري (به اندازه 3 قاشق غذاخوري ) بهش ميزنم و خوب مخلوط ميكنم و در آخر در تابه كه روغنش داغ شده ميريزم و روش رو صاف ميكنم
    .

شادترين مردم لزوما" کسى که بهترين چيزها را دارد نيست
    بلکه کسى است که از چيزهايى که دارد بهترين استفاده را مى*کند

www.amamzaman-110.blogfa.com

2. بانک بند ناف
    مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    772
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

دیشب تفلدم بود

خلاصه هم به سنم اضافه شد و هم به وزنم !!!!!

رولت خامه ای درستیدم بعنوان کیک !!

لازانیا برای شام:

ژله انار هم بالاخره درستیدم....جاتون خالی خیلی حال داد....آرام جونی ممنون ..

nusha92 این نوشته را پسندیده.
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

مربای کدو که دیروز پختم.

مدیر بازنشسته
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    772
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط star
    سلام فاطمه مامی نیکوی عزیز
    واقعا کد بانو ئید . میخواستم خواهش کنم طرز تهیه اون رولت خامه ای خوشمزه اتان را هم بگذارید
    سلام star جون....این نظر لطفته....ماشالله اینجا چیزی که زیاده خانومه کدبانو و هنرمنده :))

من رولت و از دستور دوست خوبمون نیکی جون که تو نی نی سایت که بودیم درست کردم.....حالا دستورشو میزارم شما هم استفاده کنید:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اما دستور:
    براي اين رولت احتياج به يه سييني بزرگ داريد...فكر ميكنم بزرگترين سايز سيني موجود همون 30 در 40 سانت هست...خلاصه هر چي بزرگتر بهتر...مخصوصا اگه نونتونو ميخواين واسه رولت ازش استفاده كنين.
    يه همزن قوي...اگه كسي همزن نيمه صنعتي Kitchen Aid داشته باشه كه ديگه محشره.
    و آلمينيوم يا كاغذ روغني..ترجيحا اگه بار اولتون آلومينيموم استفاده كنيد چون كار باهاش راحتتره.

مواد لازم:
    4 تخم مرغ
    3/4 پيمانه آرد
    3/4 پيمانه شكر
    1 ق چ وانيل مايع اگه پودر داريد نصفش كنيد
    1/2 ق چ بيكينگ پودر

دقت كنيد كه داخل پيمانه بزرك يه خطي رو علامت زده كه جاي 3/4 هست. اما براي اينكه اندازتون دقيق بشه ميتونيد 3 بار از پيمانه 1/4 استفاده كنيد كه بشه 3/4.

همه مواد بجز آرد رو بريزيد تو كاسه (حتي بيكينگ پودر) و با همزن با سرعت بالا 5 دقيقه بزنيد. اگر با اون همزن صنعتي ها ميزنيد بزاريد رو درجه 8 و 5 دقيقه بزاريد بزنه.
    اينقدري كه ميبينيد حجمش 2 برابر شده.و حسابي سفيد شده. الان وقتشه كه آرد رو اضافه كنيد. خوب هم بزنيد كه آرد مخلوط شه. نترسيد اگه خوب بهم بزنيد هم پفش نميخوابه. بعد فر رو روي 400 درجه فارنهايت گرم كنيد و مواد رو روي سيني تون كه روش آلمينويم پهن كرديد و با اسپري روغن كمي چربش كرديد بريزيد و يكنواختش كنيد. به مدت 8 دقيقه بزاريد طبقه وسط. اگه كم بود 1-2 دقيقه هم اضافه كنيد.
    وقتي نون تو فر هست يه آلمينيوم ديگه برداريد و يه كم با اسپري روغن چربش كنيد (حالا با هر چي..مهم اينه كه يه ذره چرب باشه) اما سعي كنيد با يه دستمال چربي اضافه رو برداريد. بعد كه نون حاضر شد از دوطرف آلومينيم بگيريد و از سيني در بياريد..با چاقو گوشه هاي نون رو جدا كنيد و همونطور كه داغه روي اون يكي آلومينيم كه حاضر كرديد برگردونيد و آلومينوم رويي رو جدا كنيد (هموني كه تو فر رفته بود) بعد همچنان كه داغه با همون آلمينيوم زيري محكم لولش كنيد. اگه اولين باره از عرض لول كنيد كه راحتتره.
    بزاريد حسابي خنك بشه و اونوقت ميتونيد بازش كنيد با احتياط كه پوست روي رولت خراب نشه...اون پوست قهوه اي كه تو عكس اول ميبينيد. بعد خامتون رو آماده كنيد و بماليد روش..صاف كنيدو حداقل 8 ساعت بزاريد تو يخچال...هر چي بيشتر بمونه خوشمزه تره. نوش جونتون.
    اين نون به هيچ وجه خشك نميشه و كاملا نرمه.
    متاسفانه من اون كيك قهوه اي رو امروز قبل از اينكه اينجا رو بخونم درست كردم وگرنه مرحله مرحله عكس ميزاشتم. حالا دفه ديگه عكس هم ميزارم اگه كسي اشكال داشت.اگه قول بديد كه درست كنيد منم قول ميدم كه دسرهاي امريكايي و فرانسوي خوب و آسوني بهتون ياد بدم

مریض داریم تو خونمون زدم تو خط سوپ ..دیشب سوپ بروکلی درخواست پسرم..امروز هم سوپ جو که عکس ندارم
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

sh_capr جان گراتن سیب زمنی کنار غذاهایی گوشتی و یا مرغی سرو میشه..
    توی یک ظرف کوچک پیرکس رو کمی با روغن چرب کن 4 تا 5 عدد سیب زمنی رو پوست بکن و یا با چاقو یا با پوست کن خلی باریک ببر..یعنی کمی از پوست کندن کلفت تر ..من با چاقوی تیز یا با پوست کن میکنم
    یک ردیف از این سیب زمنی هارو توی ظرف پیرکس بگذار حدود مثلا نیم سانت روشو کمی نمک و فلفل و جوز هندی بریز این روش رو ادامه بده تا سیب زمینی ها تمام بشه قطر این غذا نباید خیلی بشه
    توی یک ظرفی 1 بسته خامه و حدود یک و نیم لیوان شیر رو با جوز هندی و نمک مخلوط کن روی سیب زمنی ها بریز و بگذار توی فر حدود 45 دقیقه با حرارت 180 تا 200 بعد میل کنید پسر من خیلی دوست داره طعم خوبی داره
    شیر رو خامه باید به اندازه ای باشه که کمی سطح سیب زمینی هارو بگیره
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

مدیر بازنشسته
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    772
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط leo
    فاطمه جان تولدت مبارک.
    دیروز 4 بار تلاش کردم که برات پیام تبریک بذارم نشد.به هر حال با یه روز تاخیر بازم میشه تبریک گفت.
    ضمنا آشپزی شما رو خیلی دوست دارم و از عکس هاشون حسابی لذت می برم.دیروز یه جا از شما پلوی بندری دیدم.اگر دستورشو بذارید برام ممنون می شم.
    سلام دوستم...

مرسی از تبریک تولدت.....در ضمن بندری پلو رو هم توی همین مامی سایت دوستان( شهره جون )بهم یاد دادن....اینم دستورش:

پیاز و سیر رو تفت میدم، (سیر فراوان). بد گوجه خورد شده رو اضافه می*کنم، بد هم سبزی پلو و تن ماهی*. تا دلت بخواد هم فلفل قرمز.
    بد هم با برنج آبکش شده مخلوط می*کنم.
    ولی* میتونی* این کار*ها رو هم انجام بدی:
    سبزی فقط شیوید بریزی، یا هر سبزی که دوست داشتی.
    از فلفل سبز تند هم استفاده کنی*. که من چون بچه دارم این کار رو نکردم.
    توی مواد یه خرده آب بریزی، بد وقتی* برنج رو کته کردی و آبش کشیده شد اینا رو اضافه کنی*.

میتونی ماهی معمولی هم بریزی بجای تن....خرد کنی و تفت بدی و بعد بدی لای پلو....

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    75
    پسند کرده
    0

شام امشب ما مرغ و قارچ با سس سفید.

صفحه 39 از 60 نخستنخست ... 293637383940414249 ... آخرینآخرین