نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree16Likes

موضوع: آرشيو پاييز 88 ( مطبخ مامی سایت )

نمایش نتایج: از 289 به 296 از 480
صفحه 37 از 60 نخستنخست ... 273435363738394047 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    26
    پسند کرده
    26

Re: امـــــــــــــــروز غذا چی پختی ؟؟؟؟

مامك جون
    فيله هات چقدر خوشرنگ شدن دستت درد نكنه
    فقط از ارد سوخاري استفاده كردي يا چيز ديگه اي هم بهش زدي؟؟؟؟ راستي تو سرخ كن پختوندي؟؟؟؟

2. بانک بند ناف

اگر مهمان دارید و میخوهاید کمی سبزیجات هم سرو کنید کنار غذا...میتونید از قبل سبزیجات رو بخار پر کنیو بعد از پخت توی ظرفی بزرگ را اب یخ به همراه تکه های یخ بریزید و بعد سبزیجات رو که پخت سریع توی اب سرد بریزد و بعد در بیاریو فقط برای سرو گرم کنید..اینجوری سبزیجاتتون رنگ تغییر نمیکنه و نرم نمیشه و حالت خودشو حفظ میکند..
    من یک قابلمه دارم که توش سبد داره..اما استفاده نمیکنم ..برای پخت ماکارونی یا نودل استفاده میکنم که دیگه ابکشیش راحت ///..پلوپزم هم بخار پز داره اما باز استفاده نمیکنم...حیف خوب میدونید...به همون دلیل که نجما گفت ..اول کمی سبزیجات را میپزم بعد سبزیجات رو توی کره طعم دا ر تفت میدم..با کمی ابلمو ..خیلی خوشمزه میشه
    برای روی سبزیجات بخار پز شده کره های طعم دار به خصوص از نوع ریحان و جعفری خوشمزه میشه
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    18
    پسند شده
    1802
    پسند کرده
    292

آرام جان من پودر هانیکو رو فقط برای پیراشکی استفاده کردم که خیلی خوب بود اما فکر کنم اگر بخوای برای پیتزا استفاده کنی بسته به قطر خمیریت بهتره اونو اول 10دقیقه بدون مواد توفر بپزی بعد مواد پیتزا رو بریزی روش چون مواد روی پیتزا که معمولا" پختن نداره.پنیرش هم که زود آب میشه .
    خدای من ! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    0

سلام به همه مهربونا
    aram جونم من كلوچه هامو باخمير هانيكو درست كردم..من هم خمير رو نصف كردم...به نظرم روي جعبه زمان استراحت رو براي خمير كم داده ....15 دقيقه خيلي كمه..... شايد به همين دليل خميرت شل به نظر مي يومده چون هنوز خوب پف پفي نشده بوده...... البته فقط 1 باز از خمير هاني كو استفاده كردم اما به نظرم خمير خوب و لطيفيه بعد از فر هم خيلي نرم و خوش طعمه.......................
    دوستتون دارم هزارتا

مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    769
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

سلام بازیگوش جون....قربونت برم....

من همه چی رو ذهنی میریزم ولی واسه روی گل شما هم که شده سعی میکنم یه چیز درست و حسابی بگم !!!

راستش من 2 ق غ خوری کره نرم شده رو با 2-3 ق غ پودر قند مخلوط میکنم.....بعد 1 تخم مرغ و 6 ق غ ماست و کمی نمک و 1 ق غ کمتر بکینگ پودر بهش میزنم.....بعد هم آرد رو تا جایی میزنم که خمیر چسب چسبی نباشه.....البته تا جایی بزن که خمیر فرم بگیره....یعنی هنوز یه کمی هم بدست چسبید اشکال نداره.....1 تا 2 پیمانه آرد فکر کنم کافی باشه .....قول میدم دفعه ای دیگه بشمرم!!!!!

بعد میزارم توی پلاستیک فریزر و تو یخچال میزارم یه کمی سرما نوش جان کنه (نیم ساعت)!!!!

بعد که درمیارم رول کنم هنوزم یه کوچولو به دستام میچسبه ولی آرد می پاشم روی تخته و مسئله حل میشه !!!!

خلاصه این بود داستان خمیر زنی من !!!

من واسه تمام کلوچه های غذایی و پیتزا و حتی بعضی شیرینی ها از همین روش استفاده میکنم با کم و زیاد کردن موادش !!!!!
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

مدیر انجمن
    زهرا س.پ آواتار ها
    زهرا ک.
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    3814
    پسند کرده
    2794

فاطمه مامای نیکو جون دلم آب شد خیلی خوش آب و رنگه مطمئنا طعمش هم خوب بوده.یه سوال هم من دارم دمای فرت چقدر بود؟من یه بار از خودم هنر در کردم همچین چیزی درست کردم اما رنگ خمیرش عوض نشد و یه جورایی انگار نپخته بود!
    باقالی پلو با
    مرغ

مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    769
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

مامی سهند جون من معمولا خمیرا رو اندازه 1 سانت پهن میکنم.....فر هم روی 170 میزارم.....20-25 دقیقه ای که موند یه 2 دقیقه هم گریل میزارم.....روشونم رو با زرده تخم مرغ میمالم که خوشرنگ بشه !!!!
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

نقل قول نوشته اصلی توسط aram_khp
    خوب امروز آرام هنرمندی کرده:دی اومدم واسه مرتضی پیتزا درست کنم ... حالا کلا پنیر دوست نداره ها ولی انقدر از این خمیر پیتزای هانیکو گفتین که رفتم خریدم و نصف مواد رو درست کردم ... ولییییییییییییییییییییییی ی افتضاح شد اساسی ... 20 دقیقه با 180 گذاشتم دیدم شله ... 10 دقیقه با 220 گذاشتم بازم شل بود .... 5 دقیقه هم گریل گذاشتم .... دیگه گفتم حتما اماده اس دیگه ! ولی افتضاح بود ... جاتون خالی (که به من بخندین)همش رفت تو دور:)))) حالا یکی بگه ایرادم چی بوده ...
    این عکس مربوط به 20 دقیقه و 180 درجه اس ...
    http://www.img98.com/
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    آرام جون من همیشه با همین خمیر پیتزای هانیکو درست میکنم خیلی خوب میشه فقط باید اول خمیرو نازک پهن کنی و بذاری تو فر بپزه بعد مواد خام پیتزا مثل قارچ یا سوسیس رو تفت بدی . بعد از اینکه خمیرت پخت همه موادو روش بدی و دوباره بذاری تو فر تا پنیرش طلایی شه بنظر من اینجوری بهتره
    تا وقتی کفشهای کسی رو نپوشیدی،درباره راه رفتنش قضاوت نکن...

صفحه 37 از 60 نخستنخست ... 273435363738394047 ... آخرینآخرین