نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree16Likes

موضوع: آرشيو پاييز 88 ( مطبخ مامی سایت )

نمایش نتایج: از 265 به 272 از 480
صفحه 34 از 60 نخستنخست ... 243132333435363744 ... آخرینآخرین

Re: امـــــــــــــــروز غذا چی پختی ؟؟؟؟

حمیرا جون تا مدرک ندادی بگم که منم یه سبد فلزی دارم که اون رو توی قابلمه می ذارم یکم آب توی قابلمه می ریزم سبزیجات رو توی سبد می چینم و ...
    اما به خاطر اینکه یه وقت خدای نکرده خدای نکرده لاغر نشم و معده م از خوردن غذای سالم متعجب نشه!!!بعد سبزیجات رو توی کره تفت می دم و کمی هم آبغوره می زنم!!
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

غذای ما کوفته بود جای همگی خالی

مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    770
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

0شام امشب ما:

باقالی پلو با گوشت چرخ کرده به همراه سس کیم چی کره ای !!!

اینا هم مافین پرتقال به همراه چای سبز !!!

کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

آرام جون بازم تشکر از راهنمایی خوبت ممنون اگه نگفته بودی الان احتمالا خودم بخار پز شده بودم در ضمن من فر برقی وماکروفر دارم اینو جهت پز خدمتتون عرض کردم اما بخار پز ندارم اینو گفتم که دلت برام بسوزه !!!!
    نجما جون شما که قبلا از طرف همه مفتخر به اخذ مدرک phd در کلیه رشته ها از جمله سلیقه و ابتکار و خلاقیت و ......شدید من جسارت نکردم استاد عزیز ما همه مدیون راهنماییها و محبتهای شما هستیم
    در ضمن شنبه شب مهمون داشتم به برکت آموزشهای شما ودوستان میز با حالی چیدم که برای اولین بار مورد تحسین همه قرار گرفت اما راستش خجالت کشیدم که بگم دست نزنید تا من عکس بگیرم درضمن می خواستم یک سری سبزیجات بخارپز شده روی میز داشته باشم که متاسفانه با توجه به اینکه توی ماهی تابه های مجیک درست کردم خیلی خشک شد و از خیرش گذشتم برای شام هم :
    لازانیای در دومدل رژیمی (سبزیجات ) و بترکون ( گوشت وکالباس و ذرت و.....) گذاشتم که تا اخر همه اش خورده شد
    یک نوع خورشت هم خورشت لوبیا سبز وهویج وسیب زمینی سرخ شده با بریج داشتم که اونم مورد استقبال قرارگرفت
    دسر هم ژله انار با دونه های انار به شکل قالب قلب درست کردم که رنگ ولعاب خوبی به میز داده بو د
    کاسترد هم در دو رنگ کاکائویی وزعفرانی با روش کج کردن قالب درست کردم که نصفش قهوه ای و نصفش هم زرد خال خال پشمی شد سالاد هم سالاد کاهو ذرت وخیار و ...... هر چی به دستم رسید رنگی اش کردم به لطف شما عالی شد
    اگه زیاد از خودم تعریف کردم هی به خودم مدرک دکتری افتخاری دادم زیاد به دل نگیرید .
    قربون شما خانم دکتر حمیرا ی .....

narges* آواتار ها
    میزان امتیاز
    57
    پسند شده
    1846
    پسند کرده
    2738

نقل قول نوشته اصلی توسط homeyra
    نرگس جون وآرام عزیز ضمن تشکر به اطلاع می رساند که شما هردو در مصاحبه پذیرفته شده و مفتخر به اخذ مدرک مهندسی بخارپزی شده و صدالبته این به این معنا نیست که به همین سادگی باشه شما باید همیشه گوش بزنگ سوالات من و سایر دوستان باشید و اون از همین الان شروع می شه قضیه این تنورک چیه نایلون خاصی هستش ؟ یا از هر نایلونی می شه استفاده کرد ؟ دوم اینکه از کجا باید تهیه کرد ؟

قربون شما مهندس حمیرا

دوست عزيز تنورك پلاستيك نسوز هست و از پلاسكو فروشي ها ميتوني اون رو تهيه كني ..... قيمتش 2000 تومن هست
    .

شادترين مردم لزوما" کسى که بهترين چيزها را دارد نيست
    بلکه کسى است که از چيزهايى که دارد بهترين استفاده را مى*کند

www.amamzaman-110.blogfa.com

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    75
    پسند کرده
    0

نهار امروز ما کتلت. اینو برای دخترم به سبک یکی از دوستان همین تاپیک درست کردم.

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

اینم شام امشب ما .... البته هنوز نپخته ها .... این طریقه ی بخارپز کردنمه واسه حمیرای گل . زودپز من سبد بخارپز داره . غذامم که همون غذای روزهای گذشته اس:))

هویجهام یه کم پیر شدن:))

اینم بعد از پخت ...

سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

اینم از تو نت یافتم واسه بخارپز ...

در گذشته انواع سبزی*ها به شکل سبزی خوردن، سالاد یا برای تهیه انواع خورش* (مثل خورش کدو، بادمجان، کرفس و ...) مورد استفاده قرار می*گرفتند، ولی اکنون در بسیاری از مهمانی*ها، مجالس عروسی و یا دیگر مراسم، در کنار غذاهای متنوع، معمولا بشقابی از سبزیجات خام یا بخارپز دیده می*شود.

سبزیجات را هم می*توان خام خورد و هم به صورت بخارپز، اما به دلیل دارا بودن ویتامین*های حساس به حرارت (مثل ویتامین C)، باید در هنگام پخت آنها دقت بیشتری به خرج داد.

اگر بعضی سبزی*ها (مثل گل*کلم، کلم و هویج) را خام بخوریم، ممکن است باعث بروز اختلالاتی در دستگاه گوارش شوند، لذا بهتر است آنها را پخت تا هضم*شان آسان*تر گردد.

اگر تصمیم به بخارپز کردن سبزیجات دارید بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

1- در زمان بخارپز کردن حتما باید در ظرف گذاشته شود.

2- از مقدار کمی آب استفاده کنید تا بعد از طبخ به خورد سبزیجات برود.

3- آب حاصل از سبزیجات را میل کنید (به غیر از سیب*زمینی).

4- بهتر است در این روش، ابتدا آب را جوش* آورید. سپس انواع سبزیجات را در آب در حال جوش بریزید، زیرا با این روش آنزیم*های موجود در سبزی حفظ می*شوند و ویتامین*ها هم در اثر حرارت کمتر آسیب* می*بینند.

5- برای حفظ رنگ سبزی به هیچ عنوان از جوش*شیرین استفاده نکنید، زیرا باعث از بین رفتن ویتامین C، گروه B و برخی مواد معدنی می*شود.

6- سبزیجات را قبل از خرد کردن باید بشویید، زیرا اگر سبزی خرد شود، ویتامین*ها با شستشو از بین می روند.
    سرخ کردن سبزیجات

گاهی اوقات دیده شده است که سبزیجات را سرخ و یا با مقدار زیادی روغن می*پزند که این روش علاوه بر ایجاد ترکیبات مضر، باعث بروز چاقی و بیماری*های قلبی*-عروقی شده و به سلامتی افراد لطمه می*زند، مخصوصا اگر بری این کار از روغن جامد یا روغن حیوانی استفاده شود.

به علاوه، وقتی درجه حرارت در این روش پخت بالا باشد، باعث از بین رفتن ویتامین*ها شده و مهم*تر اینکه هضم*شان با مشکل مواجه می*شود.

یادتان نرود که تلفیق آنها با سایر گروه**های غذایی از جمله غلات، گوشت سفید و لبنیات کم*چرب می*تواند وعده غذایی کامل تری را ایجاد کند.
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

صفحه 34 از 60 نخستنخست ... 243132333435363744 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف