نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1022Likes

موضوع: کلم پلو

نمایش نتایج: از 169 به 174 از 174
صفحه 22 از 22 نخستنخست ... 1219202122
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    افسونی آواتار ها
    افسانه
    نوشته های وبلاگ
    95
    میزان امتیاز
    1358
    پسند شده
    21986
    پسند کرده
    18298
    کلم پلو با کلم برگ سفید
    کلم رو خورد کردم با آبلیمو و زعفرون میزارم با آب خودش بخار پز بشه
    پیاز و گوشت چرخ کرده رو تفت میدم به کلم های نرم شده اضافه میکنم نمک فلفل قرمزوسیاه زردچوبه پودرسیر زعفرون و کمی رب اضافه میکنم یه کوچولو آب میزارم کمی مزه ها قاطی بشه بعد لابه لای برنج آبکش شده میریزم

نام: 20161219_203329.jpg نمایش: 428 اندازه: 99.2 کیلو بایت
    ....

گیتار, mitra40, باران67 و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    اینستاگرام
    zand_af

2. بانک بند ناف
    مامی سجاد آواتار ها
    میزان امتیاز
    115
    پسند شده
    5139
    پسند کرده
    7497
    قنبید پلوی قمی
    قنبید یاهمون کلم قمری همدانی روخرد کردم سرخ کردم پیاز وگوشت چرخ کرده رو هم سرخ کردم با قنبید قاطی کردم نمک وزردچوبه زیادودارچین هم ریختم توش با برنج ابکش شده تو قابلمه لایه لایه ریختم زعفران دم کرده هم ریختم روش گذاشتم دم بکشه.خیلی خوشمزس.این غذای محبوب همسریه.تو خونه پدریش همیشه درست میکردن البته بدون گوشت چرخ کرده وزعفراننام: IMAG0897.jpg نمایش: 338 اندازه: 116.6 کیلو بایت
    باران67, تارا16, m1361 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    خدایاشکرت به خاطرافتخارداشتن دوتابچه عزیز

بهار111 آواتار ها
    بهار
    نوشته های وبلاگ
    18
    میزان امتیاز
    396
    پسند شده
    13164
    پسند کرده
    8233
    کلم قمری رو شستم و پوست کندم وخلالی برش زدم (من یکم کلم برگ هم ریختم)و توی روغن با زرچوبه وفلفل و دارچین کمی تفتش دادم برنج وبا زرچوبه وسبزی های معطر گذاشتم نیم پز شدبعد ابگش کردم بعد کلمها رو لابلای برنج ریختم ودم دادم

برا ی ماهی هم اول ارد و نمک وزرچوبه وفلفل رو با هم مخلوط کردم ماهی رو توش غلطوندم وتو روغن سرخ کردم

mitra40, hengamehh, باران67 و 7 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

Miss Razieh آواتار ها
    راضیه صفری
    میزان امتیاز
    968
    پسند شده
    8282
    پسند کرده
    9147
    نام: 1492454127465.jpg نمایش: 154 اندازه: 106.5 کیلو بایت

کلم پلو
    (کلم پلوی تهرانی)
    اول از همه کلم برگ (پیچ) سفید رو با اب و دوقاشق غذاخوری سرکه ،ابپز کردم. و بعد از خارج کردن از اب ، کلم رو خرد کردم.
    در ظرف دیگه ای ، پیازداغ گرفتم بهمراه کمی زردچوبه ، گوشت چرخی رو خیلی کم سرخ کردم.ادویه زدم.و کلم های خرد شده رو اضافه کردم و اینبار ترکیب گوشت و کلم رو باهم سرخ کردم.بعد رب گوجه و مقداری زعفران دم کرده ریختم و درب قابلمه رو*بستم تا رب گوجه رنگ پس بده و ترکیبمون خوشرنگ بشه.در اخر هم کمی گرد لیمو و نمک و فلفل.
    این مواد رو لابه لای برنج ابکش شده دم کردم.کف قابلمه هم سیب زمینی و کنجد گذاشتم.

این مدل کلم پلو رو میتونید با گوشت قلقلی هم درست کنید

سرکه سفید و یا قرمزش فرقی نداره.سرکه بوی کلم رو میگیره
    سوهی, باران67, m1361 و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    خدایا من دلم قرصه ،،،که دنیا زیر چشماته
    یه عمره یادمون رفته،،،زمین دار مکافاته!!!

سین سین آواتار ها
    سمیه سبحانی
    میزان امتیاز
    112
    پسند شده
    1357
    پسند کرده
    39
    نام: Screenshot_20170616-162017.jpg نمایش: 80 اندازه: 112.0 کیلو بایت
    کلم پلو شیرازی

*

کلم قمری*500 گرم* .**گوشت چرخ کرده*250 گرم* .**پیاز*2 عدد* .*تخم مرغ*1 عدد

برنج*3 لیوان* .**آرد نخودچی*2 قاشق غذاخوری* .**سبزی ( شوید.تره.ترخان.ریحان )*100 گرم

*
    *داخل کاسه ای*گوشت*چرخ کرده ، 1 عدد پیاز رنده شده ، ارد نخودچی ، تخم مرغ ، مقداری نمک و فلفل را خوب مخلوط کنید تا مواد یکدست شوند ( آب پیاز رنده شده را با دست بگیرید ).

با دست از مواد کوفته بردارید و قلقلی های یک اندازه ای درست کنید و در روغن سرخ نمائید و کنار بگذارید ( بهتر است قلقلی ها را به اندازه یک فندق گرد کنید ).

کلم*قمری ها را رشته ای خرد کنید و داخل قابلمه بریزید و با مقداری نمک ، زردچوبه و 1-2 لیوان آب بپزید تا نرم شوند ( آب کلم باید تمام شود ).

داخل ماهیتابه مقداری روغن بریزید و 1 عدد پیاز را خرد کنید و در روغن تفت دهید تا نرم شود سپس کلم های پخته و سبزی های خرد شده را اضافه کنید و چند دقیقه با حرارت ملایم تفت دهید.
    برنج را 30 دقیقه خیس دهید سپس با چند لیوان آب و مقداری نمک داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید و پس از اینکه کمی جوشید آبکشی کنید ( برنج را زمانی آبکشی کنید که وقتی میان دو انگشت میفشارید اطراف برنج نرم و مغز آن کمی خام باشد ).

قابلمه را روی حرارت قرار دهید ، ته قابلمه مقداری روغن بریزید و ته دیگ دلخواه تان را قرار دهید ( نان ، سیب زمینی و … ) ، مایه*کلم*، گوشت های قلقلی و برنج را لایه لایه داخل قابلمه بریزید تا وقتی که مواد تمام شوند.

حرارت را زیاد کنید تا برنج بخار کند سپس نصف لیوان آب را با مقداری روغن مخلوط کنید و روی برنج بریزید و حرارت را کم کنید ، پس از دم کشیدن برنج را در دیس بکشید و با گوشت قلقلی ، برنج زعفرانی و … سرو کنید.

نکته ها :*میتوانید بجای سبزی های تازه از سبزی های خشک نیز استفاده کنید ، در صورت تمایل 1 قاشق چایخوری پودر لیمو عمانی برای طعم بهتر به مخلوط کلم اضافه نمائید ، بجای کلم قمری از کلم سفید هم میتوانید استفاده کنید.
    باران67, mitra40 و m1361 این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    zakizadeh آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    480
    میزان امتیاز
    1368
    پسند شده
    22795
    پسند کرده
    13988

ویترین مدال ها

نام: DSC06225.jpg نمایش: 813 اندازه: 82.8 کیلو بایت

کلم پلو
    مواد لازم:
    برنج 4 تا 5 پیمانه
    کلم برگ متوسط 1 عدد
    پیاز 2 عدد بزرگ
    رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری
    گوشت چرخ کرده 300 گرم
    گلاب 1 استکان
    نمک و فلفل و زردچوبه
    دارچین 1 ق غ
    پودر تخم گشتنیز 1 ق غ
    هل 1 قاشق مرباخوری
    زعفران دم کرده 4 ق غ
    طرز تهیه:
    مقداری کره و روغن توی تابه میریزیم کلم رو به این اندازه که میبینید خرد میکنیم و بهش اضافه میکنیم و تفت میدیم.

نام: DSC06209.jpg نمایش: 73 اندازه: 95.2 کیلو بایت

مقداری که سرخ شد و به این شکل در اومد کافیه

نام: DSC06210.jpg نمایش: 73 اندازه: 103.4 کیلو بایت

حالا تو یه ظرف دیگه دوتا پیاز رو سرخ میکنیم وبعد زردچوبه ،فلفل ،دارچین وپودر تخم گشنیز رو با پیاز کمی تفت میدم گوشت رو بهش اضافه میکنیم گوشت رو هم که تفت دادیم رب رو اضافه میکنیم و وپس از کمی تفت دادن داخل کلم های سرخ شده میریزیم و هم میزنیم یه لیوان آب هم داخلش میریزیم و میذاریم با حرارت ملایم بپزه و کلم ها نرم بشه.

نام: DSC06211.jpg نمایش: 72 اندازه: 105.5 کیلو بایت

آب مواد که کشیده شد نصف استکان گلاب و زعفرون دم کرده داخلش میریزم و 10 دقیقه دیگه میذاریم بجوشه بعد حرارت رو خاموش میکنیم.

نام: DSC06213.jpg نمایش: 74 اندازه: 105.6 کیلو بایت

برنج رو به صورت کته درست میکنیم آبش که کشیده شد بقیه گلاب رو داخلش میریزیم و دم میذاریم وبعد توی ظرف میکشیم و مواد رو لا به لاش میریزیم این کلم پلو فوق العاده خوشمزه میشه و عطرش تو خونه میپیچه .
    mitra40, مینا.ک, مامان حدیثه و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

صفحه 22 از 22 نخستنخست ... 1219202122