نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree168Likes

موضوع: خورش الو قیسی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 27
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

خورش الو قیسی

خورش الو قیسی
    خورش من شامل گوشت و پیاز داغ و کمی رب و الو هست....از مادر شوهرم یاد گرفتم..خیلی خورش رو دوست دارم...
    حتما عکسشو اینبار میگذارم..
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

2. بانک بند ناف

Re: خورش الو قیسی

چند روز پیش اومدم خورش الو زرشک درست کنم دیدم قیسی داریم یه چند وقته مونده تو یخچال این شد که با الو تفتش دادم و ریختم تو خورش موقعی که خواستم رب رو اضافه کنم به خورش یه ق چ دارچین تو روغن تفت دادم بعد رب رو هم تفت دادم.اهان زرشکم با همون الوها ریختم.
    خلاصه بعدش اومدم تو اینترنت ببینم همچین چیزی کشف شده دیدم ای دل غافل قبلا مکشوف به عمل اومده حالا ما خواستیم یه غذایی به اسم خودمون ثبت کنیما
    اقا همسری خوشش اومده بود اولش می گفت عجب الوهایی ایندفعه گرفتما بعد که کلی از خودش تعریف کرد گفتم خوب بابا خیلی خودتو خجالت دادی اینا که الو نیست قیسیه

خورش آلو و قیسی

مواد لازم

۱ عدد متوسط مرغ
    ۱۵۰ گرم آلو
    ۱۵۰ گرم قیسی
    یک دوم قاشق چایخوری زعفران سائیده
    ۳ قاشق غذا خوری پیاز سرخ شده
    یک دوم استکان آب لیمو یا آب نارنج
    دو یا سه قاشق غذا خوری شکر
    ۱ قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی
    یک دوم فنجان زرشک
    به میزان کافی نمک

طرز تهیه:
    مرغ را پس از پاک کردن به چند قسمت تقسیم و در روغن کمی سرخ می کنیم و با ۲ لیوان آب و پیاز سرخ شده و کمی نمک با حرارت ملایم می گذاریم، پخته شود. آلو و قیسی را در یک قاشق غذاخوری روغن، کمی سرخ کرده ، رب گوجه فرنگی و زعفران حل شده را به مرغ اضافه می کنیم و می گذاریم خودش جا بیافتد.
    مقدای مانده به جا افتادن خورش شکر را به آن اضافه می کنیم. زرشک شسته شده را با یک قاشق غذا خوری روغن تفت می دهیم و روی خورش را با آن تزئین می کنیم.
    نکات تغذیه ای:
    این خورش به علت دارا بودن آلو و قیسی، برای تمامی افراد به خصوص کسانی که دچار یبوست هستند، غذای مناسبی می باشد. آلو برای درمان بیماران مبتلا به رماتیسم، نقرس و تصلب شرائین و بیشتر از همه یبوست و بواسیر مفید است. مصرف آلو به صورت پخته برای افراد ضعیف و مسن بهتر است زیرا آلوی خام، دیر هضم است. قیسی نیز هضم را منظم می نماید و بهترین ضد سم است.قیسی به علت داشتن ویتامینA باعث تقویت مخاط ها، پوست، مو و بینایی می شود.
    انرژی کل این مقدار خودش ۶۴۷ کالری می باشد که اگر توسط ۶ نفر همراه با پلو یا نان میل شود سهم هر فرد از انرژی، ۱۰۸ کالری خواهد بود.

منبع سایت *****

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

مامان بزرگ من وقتی مهمون عزیز یا رودر واسی دار داشت خورش قیسی و الو درست میکرد با گوشت گوسفند و قیصی و الو سیاه که اسمشو نمیدونم .من عاشق خورشتش بودم .اگه کسی بلده برام بذاره تو رو خدا.

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    75
    پسند کرده
    0

این غذا مال شرق گیلان . کسایی که غذای شیرین دوست دارن بسیار لذیذ و دلچسب و خوش آب و رنگه.

گوشت گوسفند یا گوساله

پیاز داغ فراوان

آلو کاشان

قیسی

زعفران

شکر

آبلیمو و رب کمی

ابتدا گوشت رو با پیاز داغ کمی تفت میدیم و با کمی آب میذاریم تا بپزه نیم پز که شد آلو و قیسی که هر کدوم رو جدا تو روغن تفت دادیم رو اضافه می کنیم و میذاریم تا کاملا بپزه . بعد شکر رو اضافه می کنیم یه جوش که زد زعفرون رو اضافه می کنیم و در صورت تمایل کمی رب و آبلیمو البته هر دو به میزان کم.
    زیر غذا رو شعله پخش میذاریم و یک ربع میذاریم تا جا بیافته. بسیار لذیذ و خوشمزه است.

azmil آواتار ها
    اعظم
    میزان امتیاز
    147
    پسند شده
    6800
    پسند کرده
    11886

اینم خورش آلو و قیسی نذری مامانم که بهش میگیم شیرین خورش

آلو و قیسی و کشمشو جدا میشوریم و میزاریم آبش بره بعد سرخشون میکنیم و با پیاز داغ فراوانی که از قبل سرخ کردیم یه تفت میدیم و مرغ پخته ای که از قبل تکه تکه اش کردیمو هم اضافه میکنیم.ما به این غذا شکر اضافه نمیکنیم

shimakhoshdel, mitra40, saharbanoo90 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

یه مدل خورشت آلو وقیصی که حالت نذری داره من از یکی یاد گرفتم وبرای اولین بار پختم که دستورش رو اینجا می زارم ولی متاسفانه عکسش رو ندارم.
    آلو وقیصی ها رو از شب قبل خیس می کنیم به صورتی که آب دو بند انگشت بالاتر از آلو وقیصی ها باشه .
    صبح آلو وقیصی ها رو آبکش می کنیم تا آبشون بره بعد در روغن سرخ میکنیم به اندازه تقریبا 10 تا 15 بار هم زدن.
    بعد در ظرف دیگری مقداری رب گوجه با آبجوش مخلوط می کنیم تا رقیق بشه بعد با آلو قیصی ها قاطی میکنیم یه 4 تا 5 بار هم میزنیم بعد پیاز داغها رو به اندازه شکلات بر میداریم (بسته به میزان آلو و قیصی داره اگه خیلی زیاد باشن زیادتر پیاز داغ میریزیم ) به این صورت که یک گلوله از پیاز داغها رو در وسط قابلمه روی آلو قیصی ها و 4 تا گلوله دیگه رو در چهار طرف روی آلو و قیصی می گذاریم بعد روی آلو قیصی ها آب یا اگه آب مرغ دارید که چه بهتر می پوشانیم و شعله گاز را خیلی کم می کنیم تا بپزد در کنار غذا برای سرو از مرغ آب پز و کشمش سرخ شده هم استفاده می کنیم.
    شیرین بیان و باران67 این نوشته را پسندیده.
    گناه را به گردن دنيا و ديگران نگذاريم، كوتاهي از همت و كوشش ماست

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    61
    پسند کرده
    0

این خورشت رو مامانم پزیده (البته منم بلدم )
    روش پخت هم با همون موادی که بهار گل عزیز گفتن هست به اضافه قیسی.
    گوشت رو با پیاز تفت میدیم و بعد از طلائی شدن پیازها اب روش میریزیم و میزاریم بپزه.
    آلو و قیسی ها رو هم در ظرف جداگانه میپزیم تا کمی نرم بشن. رب رو تفت میدیم و همراه آلوها به گوشت اضافه میکنیم.در صورت تمایل میتونین در این مرحله کمی پیاز داغ هم اضافه کنید.زیر شعله رو کم میکنیم تا خورشت اروم اروم بپزه.ادویه اش هم که نمک و فلفل و زردچوبه و دارچینه.

باران67 و sita-golam این نوشته را پسندیده.
    [HIGHLIGHT=#ffffff]نفسم هم که باشی ، دیر برسی من رفته ام...[/HIGHLIGHT]

درسای شرقی آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    262
    پسند کرده
    328

خورشت الو قیصی
    اول گوشتو با پیاز تفت دادم و گداشتم تا تقریبا کامل پخته شه ولی نه اونجوری که له باشه
    بعد الوها رو که تو اب گذاشته بودم تا شوریش بره رو با قیسی ها و کمی رب تفت دادم و به گوشت اضافه کردم و گذاشتم تا خوب جا بیفته اگه دوست داشتین میتونین کمی شکر هم بهش اضافه کنین
    چشمانت زمین سبز محبت است و من قانون جاذبه اش را وقتی سیب سرخ دلم افتاد فهمیدم

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین