نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree51Likes

موضوع: شمع به شکل انواع خوراکی ها !

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 31
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

شمع به شکل انواع خوراکی ها !

اینم شمع بستنی منه .که فعلا اینو پیدا کردم بزارم

pooneh 007 این نوشته را پسندیده.

2. کارت پزشکی مهراز
    بانک بند ناف

شمع به شکل انواع خوراکی ها !

شمع به شکل تخم مرغ
    داخل تخم مرغ را چرب كنيد و بعد از فيتيله گذاري پارافين ذوب شده كه تا حد زيادي حرارت از دست داده رو داخلش بريزيد و بزاريد كاملا سفت بشه.
    بعد پوست تخم مرغ را جدا كنيد

ميتونيد بسته بندي كنيد و هديه هم بديد

ساخت شمع به شکل انواع خوراکی ها !

ساخت شمع به شکل پرتقال
    .
    پارافين نارنجي رو بن ماري ذوب كنيد و قالب رو چرب كرده و پارافين ذوب شده رو توي اون بريزيد.مثل شكل وقتي سفت شد كاملا به اندازه يه نيم دايره داخلش رو خالي كنيد و بعد از فيتيله گذاري پارافين سفيد كه قبلا ذوب كرديد و گرما از دست داده تاحدي را داخل فضاي خالي بريزين..بعد كه سرد شد روي اون (در قسمت فرو رفته سفيد )پارافين نارنجي ريخته و بعد از سرد شدن با پارافين سفيد خط بندازيد

مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    221
    پسند شده
    6894
    پسند کرده
    3898

ویترین مدال ها

Re: ساخت شمع های قالبی ساده

من این شمع رنگین کمان رو به مناسبت شب یلدا درستیدم،از پارافین معمولی استفاده کردم، پارافین کریستال هم نداشتم که برای هندونه م !!! تخم هندونه بسازم بنابراین از خود دونه های هندونه استفاده کردم، اگه فرصت کنمو پارافین کریستال بخرم تعویض میکنم.

راستی من این دفعه با مداد شمعی رنگیدمو بسی راضی بودم اما کلی ازشون بریدم و ریختم تا رنگی شد!!!
    pooneh 007 و نایاب 90 این نوشته را پسندیده.
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

Re: ساخت شمع های قالبی ساده

شمع یلدایی

ساخت شمع به شکل هندوانه

ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵ در ساعت ۱۲:۲۹ قبل از ظهر
    *مرجان* این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    221
    پسند شده
    6894
    پسند کرده
    3898

ویترین مدال ها

Re: مدل شمع

با اجازه ی دادا جونم اینم 3 تا مدل واسه شب یلدا

حرفه ایها و قالب دارا بشتابند :))
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    11
    پسند شده
    612
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

Re: عکس شمع هایی که درست کرديم

ااینام شمعهای یلدا

اینام که مال قبلانا بوده!

زندگی این نیست که تاس خوب بیاری....بلکه اینست که تاس بد را خوب بازی کنی.!

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    79
    پسند کرده
    0

re: شمع به شکل انواع خوراکی ها !

شمع هندوانه

برای درست کردن شمع قالبی ساده به شکل هندوانه که برای شب یلدا ایدهی زیبایی هست به وسایل زیر نیاز داریم .
    فتیله .پارافین جامد یا معمولی .رنگ شمع سفید و قرمز و سبز .اسید استئارین کمی .
    روغن مایع یا پارافین مایع خیلی کم .پنبه و ظرف مخصوص اب کردن پارافین

خوب برای شروع ابتداا قالب مورد نظرمون رو با پنبه اغشته به روغن چرب می کنیم (خیلی کم ) سپس فتیله ی اماده شده را (در بازار فتیله اماده شده موجود هست ) ازقالب رد می کنیم .اکثر قالبهایی که می خریم سوراخ ندارن و ما می تونیم با استفاده از میخ باریک داغ شده (اگر قالب پلاستیکی باشد ) راه فتیله را برای قالب باز کنیم .فتیله را که از قالب عبور دادیم با چسب ثابت می کنیم (این قسمت بالای شمع را تشکیل می دهد ) و سر دیگر را بالای قالب با وسیله ای به صورت مستقیم در قالب ثابت می کنیم (عکس اول )
    حال پارافین را ذوب نموده ( من از قوطی رب گوجه به جای ظرف رنگ استفاده می کنم )به این صورت که مقدار پارافین جامد که لازم هست را تکه نموده و به قطعات ریز تقسیم کرده و سپس در ظرف مورد نظر ریخته و به روش بن ماری اب می کنیم .در همین حین رنگ مرد نظر را (مثلا قرمز ) به پارافین می افزاییم .مقدار رنگ باید حدود 4 تا 5 قطعه رنگ باشد (مارک رنگ کامران )( عکس دوم )
    اسید استئارین هم به اندازه ی یک ق چایخوری می افزاییم و با قاشق یا چوب بستنی مواد را هم می زنیم تا کاملا اب بشود .
    سپس هنگامی که کاملا کاملا مواد ذوب شد ان را به ارامی درون قالب می ریزیم و منتظر می مانیم تا کمی سرد شود .(من ازقبل پارافین کریستال را با رنگ سیاه مخلوط و بعد از ذوب شدن درون ظرفی ریخته و به صورت دانه ی هندوانه شکل داده و به بدنه ی قالب چسباندم شما می توانید بعد از درست کردن شمع هندوانه برای تخم هندوانه از تخمه ی خود هندوانه استفاده و به بدنهی شمع بچسبانید
    مرحله ی بعد هم به همین ترتیب افزودن پارافین سفید یعنی پارافین جامد +رنگ سفید +اسید استئارین می باشد
    مرحله یبعد هم رنگ سبز هست که برای خوشرنگ شدن سبز را پررنگ تر کردم .برای این که ببینید رنگ مورد نظرتان به دست امده یا نه در زمانی که پارافین روی گاز هست کمی از ان را با چوب بستنی برداشته و روی دستمالی ریخته در اینجا بعد از چند ثانیه رنگ اصلی دیده می شود عکس سوم هم بعد از ریختن رنگ سبز هست که توجه داشته باشید کمی شمع فروکش می کند که من باز رنگ سبز افزودم تا انتهای شمع خالی نماند برای دراوردن ان هم قالب را برگردانده چسب ان را برداشته و کمی قالب را تکان می دهیم اگر هم در نیامد چند بار مثل من بکوبین روی سنگ اشپزخونه حتما با سر در میاد
    در کل یک ساعت و نیم تهیه ی این شمع طول کشید البته نیم ساعتش وقتم صرف شمع های دیگر شد .اما شما با کمی صبرو حوصله می تونین شمع های زیباتر و بهتری درست کنین

ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ در ساعت ۰۷:۵۷ بعد از ظهر
    *مرجان* و pooneh 007 این نوشته را پسندیده.
    زندگی ان زمان زیباست که ادمی بداند فکری برایش در هیاهوست ..

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین