نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree109Likes

موضوع: سالم بخوریم ( باورها و حقایق غذاخوردن)

نمایش نتایج: از 65 به 72 از 146
صفحه 9 از 19 نخستنخست ... 6789101112 ... آخرینآخرین

Re: سالم بخوریم ( باورها و حقایق غذاخوردن)

دکتر محمد جعفرملکوتی،عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس دارنده مقام نخست کشاورزی آکادمی علوم جهان سوم و متخصص کود،ضمن هشدار در این مورد می گوید :وجود میوه ها وسبزیجات به ظاهر درشتی فاقدطعم وخاصیت های چند دهه پیش خود است،ناشی از استفاده بی رویه کودهای شیمیایی وسموم دفع آفات وباقی ماندن ترکیبات آنها در محصولات می باشد.
    دکتر ملکوتی می گوید:متاسفانه در کشور مامیزان مصرف کود در بخش کشاورزی بسیار بالا وسالانه حدود 5/4 میلیون تن است که 87 درصد آن را کودهای اوره-فسفره تشکیل می دهد؛ استفاده زیاد ازاین کودها به دلیل داشتن کادمیوم ونیترات،باعث سرطان زایی می شود.ودر واقع این عناصر وترکیبات جذب سبزیجات وبه ویژه سبزیجات غده ای مثل سیب زمینی می شود.به عنوان نمونه غلظت نیترات در سیب زمینی وپیاز باید 50 میلی گرم در هر کیلو گرم وزن تازه (وزن محصول بالافاصله پس از برداشت)باشد ولی متاسفانه میزان کادمیوم ونیترات در اغلب اوقات بسیار بیشتر از سظح استاندارد است.
    دکتر ملکوتی بزرگ بودن بیش از حد سیب زمینی ها را یکی از نشانه های بالا بودن نیترات در آن عنوان می کند و توضیح می دهد :هر کیلو گرم سیب زمینی به طور متوسط باید در برگیرنده حدود 8 عدد سیب زمینی باشد؛ولی در اغلب سیب زمینی ها خیلی درشت است و از سوی دیگر رنگ آن ها شفاف نیست .این ها همه آثار ناشی از وجود میزان بالای نیترات در سیب زمینی است.
    وی دلیل طعم نامناسب بعضی میوه جات وسبزیجات را باقی ماندن سموم وکودهای شیمیایی در آن عنوان می کند ومی گوید:با افزایش مصرف این سموم وکودها،آنتی اکسیدان های میوه جات وسبزیجات کاهش می یابد،ازاین رو محصولات کشاورزی بدون طعم وخاصیت می شود.به عنوان مثال هنگامی که سیبی را گاز می زنید،به سرعت کدر می شود یا خیار دیگر طعم واقعی وقدیمی خودرا ندارد.
    موقع خرید به عنوان مثال سعی کنید قسمت بالایی پیاز (محل خروج جوانه پیاز)بسیار باریک باشد یا سیب زمینی دارای اندازه ای متوسط ورنگ روشن باشد.
    از سایت سینای سلامت
    http://www.ravazadeh.com/fa/news/9-news ... somom.html

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    beautiful_lie آواتار ها
    میزان امتیاز
    18
    پسند شده
    1028
    پسند کرده
    1738

نقل قول نوشته اصلی توسط * ستاره *
    مهشید جون گوشت بو قلمون یه چیز دیگه اشم خوبه:گوشت سینه اش در صد چربیش خیلی خیلی پایینه..یک در صد...

مهنوش جون جوابت از نظر من:تا جای ممکن سالم بخور(این یه قاون کلیه توی زندگی من و همسرم..تا جای ممکن....تا جای ممکن) قرار نیست یا همش با عذاب وجدان و ...بخوریم....اگه میتونیم بهتره بریم تو یه روستا زندگی کنیم...من که عاشق اینکارم...اگه نه تا حد ممکن دنبال غذاها و خوردنیهای سالم باشیم و باقیشم ندید بگیریم...

ممنون ستاره جون این خیلی جالب بود کم کم داشتم ناامید میشدم میخئاستم دیگه نیام تو این تاپیک این طوری زندگی همش میشه عذاب و نگرانی
    مثلا من عادت دارم هر روز صبح یه لیوان شیر بخورم عادتم رو گذاشتم کنار حالا یه لیوان چایی شیرین با یه کیک یا بیسکوییت 1 کیاو هم اضافه کردم در عرض 2و3 روز بد تر شد که

پس بهتره که تا جای ممکن سالم بخوریم
    هر چند که وسواس غذایی گرفتم

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    583
    پسند کرده
    677

دوستان به توصیه دوستان تو رزیم گروهی شروع کردم روزی 2 لیوان چای سبز میخورم تو رو خدا یکی بیاد بگه کدوم مطلب درسته اخه تو فامیل ما خیلیا سنگ کلیه دارن حالا چند رو ز یه بار بخورم یا اصلا نخورم چون من ترجیح میدم چاق باشم تا کلیه درد بگیرم .

دوستان هول نشید..هرکسی اطلاعات خودش رو میگه ....شما می تونین خودتون هم تحقیق کنین و در نهایت تصمیم بگیرین . من ، مهشید جون ، نجما و بقیه اطلاعاتمون رو می گیم هرکسی خودش باید تصمیم بگیره .

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    2

بچه ها من همون اول گفتم که وسواس نگیرید لطفا

فقط یه چیز می گم مهمترین چیز تو زندگی به نظر من اعصاب و فقدان استرسه یعنی اگر شما یه شب با دل خوش برید و یه پیتزا با همه ی ضررهاش رو بخورید خیلی بهتره تا با اعصاب داغون و استرس تو خونه میوه و سبزی ارگانیک بخورید این رو واقعاااا جدییی میگم
    منشا خیلی از مریضی ها استرسه مثل فشار خون ، قند خون ، میگرن ، ام اس ، سرطان ، ناراحتی های گوارشی مثل زخم روده و معده حتی سکته ها ، هر چند تغذیه هم تو خیلی هاش موثره

نکته ی دیگه اینکه بدن انسان خیلییییییییییی قویتر از اونیه که فکرش رو بکنید و قدرت دفع خیلییی از سموم رو داره

فقط چند نکته رو رعایت کنید مثل اینکه حتما در هفته روزهایی گیاهخواری کنید برنامه ی هر روزتون گوشت نباشه ... سعی کنید همه مواد غذایی تو برنامه هفتگیتون باشه و ورزش داشته باشید، آب فراوان بخورید مطمئن باشید سموم هم دفع می شوند

اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    140
    پسند کرده
    0

همکار مامان من رو پیت های روغن که شسته بودشون رو خاک میکرد و سبزی میکاشت.
    اونم میگفت کم میخورم اما میدونم چیه!!!
    مهم نیست قفلها دست کیه، مهم اینه که کلیدها دست خداست.

مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    770
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

منم یه چیزی بگم (البته در مورد غذا و میوه و گوشت های اینجا...شایدم ایران !!!)

بوقلمون بخاطر اینکه خوش خوراکه و زودتر بزرگ میشه, بیشتر همه چی میخوره و هورمون ها سریع تر روش اثر میکنه !!! پس هورمون به بوقلمون برای تولید کننده ها خیلی با منفعت تره متاسفانه !!!

ولی از جنبه مثبتش, گوشت کم کالری و کم چربی هست که این حیوون داره و کلا اگه جای مطمئن بخرید, سالم ترینه !!

ارگانیک....راستش این روزا دیگه نیمشه گفت فلان چیز طبیعیه!!! کود نریزن, آیا آب طبیعی هستش؟؟؟ آیا هوا سالم هستش !!!؟؟؟؟
    اونی که توی باغ و خونه آدم باشه , خوبه ولی به قول دوستمون آیا همه توانشو دارن؟؟؟ نه متاسفانه :((

چای سبز....روزی 1-2 فنجان ضرر نداره...داریم میبینیم این آسیای شرقی ها سالم وسلامت دارن 5000 سال با چای سبز زندگی میکنن....

روی همرفته تعادل توی هر چیزی بهترین راه حله :)))))))))
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    2

فاطمه جون من از یه کسی که پرورش مرغ و بوقلمون داشت وقتی می پرسیدم به من گفتش دقیقا به همون دلیل که شما فرمودید چون بوقلمون خودش خوب رشد می کنه ما بهش هورمون برای رشد نمی دیم ...

اما مرغ ها رو اگر هورمون ندیم رشد نمی کنن و کوچیک می مونن ... بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم که از نظر سالم بودن بوقلمون خیلیییییییییییییییییییی سالم تر از مرغه

البته من از اونطرف خبر ندارم من تو ایران پرسیدم ...
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

صفحه 9 از 19 نخستنخست ... 6789101112 ... آخرینآخرین