نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree109Likes

موضوع: سالم بخوریم ( باورها و حقایق غذاخوردن)

نمایش نتایج: از 57 به 64 از 146
صفحه 8 از 19 نخستنخست ... 56789101118 ... آخرینآخرین

Re: سالم بخوریم ( باورها و حقایق غذاخوردن)

ما خیلی از مواقع می گیم برامون تخم مرغ محلی می یارن ...یه آشنا داریم برامون صیفی جات ارگانیک از شهرستان می یاره( دلتون بسوزه!!!) ولی همیشه که نمی تونیم(حالا دل خودم سوخت!!!) ولی واقعا اگه یه جایی تو هر شهری بود که محصولات ارگانیک می فروخت (حتی چند برابر قیمت) مثل کشورهای دیگه ...می تونستیم کمتر و سالمتر بخوریم ...من حتی پی گیری کردم که با کشاورزا از همون شهرستانی که گفتم ( بنده خدا مهندس کشاورزی بود) که محصول رو بیارن تو شهر های بزرگ ولی هنوز به نتیجه نرسیدم...کس دیگه ای محصولات ارگانیک فروشی سراغ نداره؟!!!

شیدا جون تا مهشید جون بیاد من همینقدر بگم که آنتی اکسیدان قوی برای کلیه ضرر داره مگر اینکه خیلی کم خورده بشه که نتونه اثر مضرش رو روی کلیه بگذاره...

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1426
    پسند کرده
    2956

یعنی مثلا دو تا سه تا فنجون چای سبز ، قوی محسوب میشه ؟
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

مهشید جون گوشت بو قلمون یه چیز دیگه اشم خوبه:گوشت سینه اش در صد چربیش خیلی خیلی پایینه..یک در صد...

مهنوش جون جوابت از نظر من:تا جای ممکن سالم بخور(این یه قاون کلیه توی زندگی من و همسرم..تا جای ممکن....تا جای ممکن) قرار نیست یا همش با عذاب وجدان و ...بخوریم....اگه میتونیم بهتره بریم تو یه روستا زندگی کنیم...من که عاشق اینکارم...اگه نه تا حد ممکن دنبال غذاها و خوردنیهای سالم باشیم و باقیشم ندید بگیریم...

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

تخم مرغم توی یه برنامه ویزه تغذیه تو می شف میگفت خیلی تخم مرغ رسمی و کارخونه ای فرقی ندارن..جز اینکه احتمال این هست که تو ماشینیها انتی بیوتیک کمی و مواد شیمیایی وجود داشته باشه..تخم مرغ محلی که راحت گیر میاد...میشه جایگزین کرد...ولی برای سبزی و صیفی جات و میوه ها واقعا سخته ارگانیکشو خوردن...اما همین غیر ارگانیکشم اخه سالم نمیخوریم..سبزی 6 ماه تو فریزر مونده!!دیگه اگه ذره ای خاصیتم داشت از دست میده...

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

ستاره جون بحث ندید نگرفتن نیست ..من ندید بگیرم بدنم هم ندید میگیره؟!!
    من کلا اعتقاد دارم آدم فقط می تونه در حد تواناییش کاری رو انجام بده وقتی نمی تونه دیگه هیچ.....ولی من هنوز نا امید نشدم شاید بشه کاری کرد...این تاپیکهم برای همین زده شده که شاید کسی چیزی به نظرش برسه...

من خودم تا اونجایی که بشه خودم همه چیز رو درست می کنم ، تو غذاهامون از جوانه گندم و سبوس استفاده می کنم، کمتر سرخ کردنی و شیرینی می خوریم ولی پیدا کردن مواد غذایی سالم واقعا مشکله...
    دیگه بحث نمی کنم که تاپیک از مسیرش خارج نشه . به نظر من دوستانی که مثل من می یان و از غذاهای ناسالم می گن اگه راه چاره ای هم به نظرشون می رسه بگن که به نتیجه بهتری برسیم.

من شروع کردم به کاشت یه سری سبزیجات توی گلدون البته کل نیازمون رو تامین نمی کنه ولی یه شروعه...
    درضمن از اونجایی که سم مواد شیمیایی و حشره کشها بیشترزیر پوست میوه جات و صیفیجات تشکیل میشه بهتره که پوست اونها ضخیم گرفته بشه(برخلاف تصور عموم که فکر می کنن خوردن پوست اونها مفیده!!!)

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    2

ممنون مهنوش جون

من هم خیلی دنبال میوه و سبزی ارگانیک بودم مهنوش جون من رو هم خبر کن اگر به نتیجه رسیدی ... من حتی داشتم فکر می کردم چرا نریم یه طرح بدیم که ( آخه شرکت ما تو طرح دادن و البته رد شدن استاده و روابطمون با شهرداری و ... خیلی قویه ) کشاورز ها رو تشویق کنیم از کود حیوانی استفاده کنن با برچسب ارگانیک و قیمت بیشتر میوه هاشون رو بدن تو بازار ... چون من با کشاورزها که صحبت می کردم می گفتن به نفعمون نیست کود حیوانی برای اینکه دولت رو کود شیمیایی سوبسید می ده ...

یکی از بچه های تو کلاس ورزش ما که رفت یه باغ خرید اما آخه نمیشه همه این کار رو بکنن که

شیدا جون دکتر به من گفت چای سبز اصلاااااااااااااااااااا نخور

اگه میتونی نخوری خیلی بهتره وگرنه اون دوستم که تو کارخونه اش بود گفت هر 2 روز یه فنجان ضرری نداره

ستاره جون کلا خاصیت های گوشت بوقلمون خیلی زیاده که رونش بیشتر شبیه گوشت قرمزه که کبابش هم خیلیییییییی خوشمزه میشه و سینه اش شبیه مرغه ... من واقعا خوردنش رو توصیه می کنم و همین طور گوشت شترمرغ رو ... که کبابش هم خوش طعمه هم درصد آهن بالایی داره به خصوص برای خانوم ها و ضررهای گوشت قرمز برای اسید اوریک و ... رو هم نداره ...

گوشت بوقلمون برای درمان ام اس هم مفیده و هم بوقلمون و هم شترمرغ آنتی اکسیدان خوبی هستن ...

در مورد روغن و سرخکردنی هم کلییی اطلاعات خوب دارم که فردا براتون می نویسم ...
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    161
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط najma
    خوب میریام عزیز بیا تایید یا تکذیب کن!
    من با خوندن همین مقاله تصمیم گرفتم "اصلا و ابدا" با چایی قند و شکر نخورم و خرما و توت و انجیر رو جایگزین کنم
    و برای درست کردن شیرینی هم برم دنبال دستورهای شکر قهوه ای دار!
    نجما جون حالا تکلیف ما با این تاپیکهای شیرینی و شکلات و دسر چیه؟!
    Whoever is happy will make others happy

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    2

هما جون خوردن شکر گاهگاهی هیچ مشکلی نداره ... در ضمن شکر قهوه ایی هم راحت در دسترسه

در ضمن یه نکته ی مهم دوست پدرم که متخصص عفونی هست یه بار بهم گفت بدن قوی تر از این هاست که نتونه مثلا نیترات رو دفع منه

خوردن شکر هم گاهگاهی اصلاااااااااااا اشکال نداره غذای هر روزتون نشه فقط ، این رو با اطمینان می گم چون از 100000000000 تا دکتر پرسیدم.......
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

صفحه 8 از 19 نخستنخست ... 56789101118 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف