نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree109Likes

موضوع: سالم بخوریم ( باورها و حقایق غذاخوردن)

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 146
صفحه 4 از 19 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
    مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    772
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

Re: سالم بخوریم ( باورها و حقایق غذاخوردن)

نقل قول نوشته اصلی توسط وروووجک
    منم با نظر نجما خانومی موافقم اگه بتونیم در مورد مواد غذائی با هم بحث و تبادل نظر کنیم بهتره

کسی از روغن کنجداستفاده کرده من تعریفش رو شنیدم اما استفاده نکردم
    من دارم استفاده میکنم خانومی...از خاصیتش زیاد شنیدم...روزی 1 ق غذاخوری تو برنامه دارم :))

مقاله اش رو هم قبلا اینجا گذاشته بودم:

تغذيه مناسب و نكات مرتبط با جلوگيري از ريزش مو و رويش مجدد
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ در ساعت ۰۹:۲۶ بعد از ظهر
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    802
    پسند کرده
    1721

خوب چون قراره در مورد باورها حرف بزنیم من یه حرف مادر بزرگم رو می نویسم که بهش اعتقاد دارم :

همبشه تو هر فصلی هر میوه یا سبزی که می آمد ولو شده فقط برای 1 بار می خرید یا باهاش غذایی درست می کرد ....

همیشه هم میگفت : هرچیزی سالی 1 بار خوردنش واجبه .. حتما حکمتی داره که هر میوه ای (یا سبزی) تو یه فصلی پیدا میشه .. باید به فصلش حتما خورده بشه ....

وقتی هم که چیزی رو دوست نداشتیم و میپرسیدیم : چی داریم ؟ می گفت "بخور و نپرسه" و این یعنی غذاش خاصیت داره و حتما باید خورده بشه حتی اگه دوست نداشته باشی ....
    نمی نویسم ترانه بی تو

چگونه پر کشد خیالِ واژه بی تو؟

مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    802
    پسند کرده
    1721

من تقریبا تمام آشپزی مو با روغن کنجد یا زیتون انجام میدم .... هر دوش گرونه ولی می ارزه ..... فقط متاسفانه نمی دونم این روغن کنجدهای تو بازار واقعا کنجده یا نه ....
    نمی نویسم ترانه بی تو

چگونه پر کشد خیالِ واژه بی تو؟

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    131
    پسند کرده
    0

حالا که صحبت روغنهاست من هم از تجربه شخصی خودم بگم . من برای اکثر سالادها و پلو بیشتر از روغن هسته انگور استفاده میکنم که فوق العاده سبک هستش از خواص اون هم میشه مطالب زیر رو بیان کرد
    * اسید لینولئیک (linoleic acid) موجود در آن، برای بازسازی پوست لازم است و تاثیر نرم کننده ای روی پوست و مو دارد.

* این روغن می تواند به عنوان منقبض کننده و تقویت کننده پوست مورد استفاده قرار گیرد.

* مصرف این روغن برای رفع سیاهی دور چشم نیز مفید است.

* روغن هسته انگور کلسترول مضر (LDL) را کاهش و کلسترول مفید (HDL) را افزایش می دهد.

* از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کند.

* خاصیت آنتی اکسیدانی آن با رادیکال های آزاد مضر موجود در بدن مقابله می کند.

* بررسی های متعددی نشان داده که این روغن از گسترش سلول های سرطانی در ریه، روده، پروستات و معده جلوگیری می کند.

* ترکیب موجود در آن از آسیب رسیدن به مویرگ ها جلوگیری می کند.

* مصرف این روغن جریان خون و انعطاف پذیری مفصل ها را بهبود می بخشد.

* با جلوگیری از ترشح هیستامین در سیستم ایمنی بدن هنگام واکنش آلرژی زا، علائم مربوط به آلرژی و آسم را کاهش می دهد.

* این روغن در کاهش قند موجود در خون مفید است.

گردآوری : گروه سلامت *****
    آنکه زیبا سخن میگوید کسی است که زیباتر هم می اندیشد ....

من یه جاری دارم که سالم خوره :دی اون هم به شیوه بوعلی سینا!
    انصافا همت و حوصله زیادی داره تا جایی که خودش از دنبه بره روغن می گیره و ....! سنش زیاد نیست ها! از من یه سال کوچیکتره.
    معتقده که هر ماده غذایی که از کارخونه بیرون بیاد مضره و همه چیز رو باید تازه و طبیعی مصرف کرد
    خانواده ما همه از دم روغن گیاهی مایع ( جامد هرگز!) مصرف می کنند و همه مون هم با لطف خدا کلسترول بالا داریم...جدیدترین کشف هم مربوط به چربی خون دایی به میزان 600 بوده.اما خانواده شوهرم همه روغن حیوانی مصرف می کنند و هیچ کدوم چربی خون ندارند!!
    از مساله وراثت و ژنتیکش که بگذریم من هم دارم به این نتیجه می رسم که هر چیزی به صورت طبیعی ش مفیده...مثلا زیتون یه میوه( میوه س دیگه!؟!؟) چربه و چربی به دست اومده از اون مفیده...منظورم اینه که به صورت طبیعی چربی داره...یا کنجد! ولی مثلا روغن پوست تنه درخت کاج( احتمالا در سال های آینده کشف می شه :دی) ساخته دست بشره.
    کسی فهمید چی گفتم؟!!؟
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

یک نکته دیگه که به نظرم می رسه( وقتی بحث کباب تابه ای فریزری داغ بود می خواستم بگم) اینه که نگهداری گوشت مخلوط با پیاز( کباب آماده) در فریزر ، خوب نیست ! دلیل علمی کاملی براش سراغ ندارم اما فر می کنم پیاز جذب میکروب زیادی داره !
    کسی چیزی در این رابطه می دونه!؟!؟
    خود من از فریزرم فقط برای نگه داری گوشت و مرغ ( اون هم به صورت جزئی) و الطاف مادرشوهر ( شامل سبزی خورشتی :دی) استفاده می کنم و سعی می کنم هر ماده غذایی رو توی فصل خودش مصرف کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط firoozeh
    خوب چون قراره در مورد باورها حرف بزنیم من یه حرف مادر بزرگم رو می نویسم که بهش اعتقاد دارم :

همبشه تو هر فصلی هر میوه یا سبزی که می آمد ولو شده فقط برای 1 بار می خرید یا باهاش غذایی درست می کرد ....

همیشه هم میگفت : هرچیزی سالی 1 بار خوردنش واجبه .. حتما حکمتی داره که هر میوه ای (یا سبزی) تو یه فصلی پیدا میشه .. باید به فصلش حتما خورده بشه ....

وقتی هم که چیزی رو دوست نداشتیم و میپرسیدیم : چی داریم ؟ می گفت "بخور و نپرسه" و این یعنی غذاش خاصیت داره و حتما باید خورده بشه حتی اگه دوست نداشته باشی ....
    فیروزه جون من هم یک مادر بزرگ شدیدا به خود برس! دارم ...همیشه وقتی غصه می خورد که امسال فلان چیز رو نخوردم فکر می کردم از روی شکمو بودن( آخه توی فامیل ما ارثیه ) می گه...حالا که گفتی فکر می کنم فلسفه اون هم همین بوده

مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    772
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

نجما من که دقیقا فهمیدم چی گفتی :))

بحث ما هم توی تایپک رژیم, همیشه این بوده که عادت صحیح غذا خوردن و یاد بدیم...وقتی یاد بگیری که چه ماده ای برای بدن خوبه و چی مضره, اونوقت به بدنت بیشتر احترام میزاری...سالم میشی...خوش تیپ میشی...لذت میبری....پوستت خوب میشه و غیره !!!

وقتی اطلاعات شخص بالا بره, مطمئنا تصمیم گیری های بهتری هم میکنه....

پسر دائیم چند وقتی و توی کارخونه کالباس سازی توی کرج کار میکرد...میگفت اگه ببینید اینا چطوری ساخته میشنع عمرا بهشون لب بزنید !!!!
    حالا من نمیگم کلا حذف شن:دی (سالی به ماهی برای تنوع خوبه گلبول های سفید و به کار وا داشت:دی)

از طرفی تازه خوردن مواد غذایی خیلی مهمه...اون مال اون سال هایی بود که مثلا تو زمستون دیگه چیز میزای تابستونی نبودن و باید مثلا میگرفت و فریزشون کرد!!! الان که خوشبختانه همه چی تو هر فصلی هست...ممکنه البته بعضی هاشون فریزری باشن ولی خوب میشه کمتر استفادشون کرد!!!

خلاصه به بدنمون باید خیلی احترام بزاریم...فرهنگ سالم خوردن و باید یاد بگیریم :)))
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

صفحه 4 از 19 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین