نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree109Likes

موضوع: سالم بخوریم ( باورها و حقایق غذاخوردن)

نمایش نتایج: از 129 به 136 از 146
صفحه 17 از 19 نخستنخست ... 7141516171819 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ف میرزایی آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    230
    پسند کرده
    51

Re: سالم بخوریم ( باورها و حقایق غذاخوردن)

سلام دوستان،برام مهمه که مواد غذایی ارگانیک تهیه کنم ،اما از اونجایی که نمیدونستم جای این مطلب اینجاست یا نه لطفا مدیر انجمن تاپیکی تحت عنوان تهیه انواع ماست و پنیر وکره و.. بزاره تا لااقل مواد لبنی بدون نگهدارنده استفاده کنیم،ممنون از سایت خوبتون:-)
    ما که یقین داریم روزی پروانه خواهیم شد بگذار روزگار هرچه میخواهد پیله کند

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    77
    پسند کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط ف میرزایی
    سلام دوستان،برام مهمه که مواد غذایی ارگانیک تهیه کنم ،اما از اونجایی که نمیدونستم جای این مطلب اینجاست یا نه لطفا مدیر انجمن تاپیکی تحت عنوان تهیه انواع ماست و پنیر وکره و.. بزاره تا لااقل مواد لبنی بدون نگهدارنده استفاده کنیم،ممنون از سایت خوبتون:-)
    دوست عزیز اینجا در مورد درست کردن پنیر ماست و همه چی توضیخات دادن اینم لینکش
    pickles-and-dairy/
    ••خدا جونم ممنونتم...

... خدا جونم شکرت** ...

مدیر انجمن
    Andrew آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1136
    پسند کرده
    12512

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا
    بچه ها سبوس برنج به انگلیسی چی میشه من اینجا چطور پیداش کنم من از سبوس گندم استفاده میکنم ولی برنج تا حالا ندیدم ممنون میشم کمکم کنید
    Rice Bran
    عزیزم هم روغنش هست و هم به صورت بسته بندی شده سبوس پور شده اش

سبوس ها رو در بسته هایی نیم کیلویی با نام تجاری "رد میل" در مارکت ها خیلی راحت پیدا میشه.
    Mahi site این نوشته را پسندیده.
    سلام ای به نعمت رسیده خدا با توست...

All things are yours

از خدا می خوام که عطر دلخوشی هرجا باشی به مشامت برسه...

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5301

نقل قول نوشته اصلی توسط najma
    من یه جاری دارم که سالم خوره :دی اون هم به شیوه بوعلی سینا!
    انصافا همت و حوصله زیادی داره تا جایی که خودش از دنبه بره روغن می گیره و ....! سنش زیاد نیست ها! از من یه سال کوچیکتره.
    معتقده که هر ماده غذایی که از کارخونه بیرون بیاد مضره و همه چیز رو باید تازه و طبیعی مصرف کرد
    خانواده ما همه از دم روغن گیاهی مایع ( جامد هرگز!) مصرف می کنند و همه مون هم با لطف خدا کلسترول بالا داریم...جدیدترین کشف هم مربوط به چربی خون دایی به میزان 600 بوده.اما خانواده شوهرم همه روغن حیوانی مصرف می کنند و هیچ کدوم چربی خون ندارند!!
    از مساله وراثت و ژنتیکش که بگذریم من هم دارم به این نتیجه می رسم که هر چیزی به صورت طبیعی ش مفیده...مثلا زیتون یه میوه( میوه س دیگه!؟!؟) چربه و چربی به دست اومده از اون مفیده...منظورم اینه که به صورت طبیعی چربی داره...یا کنجد! ولی مثلا روغن پوست تنه درخت کاج( احتمالا در سال های آینده کشف می شه :دی) ساخته دست بشره.
    کسی فهمید چی گفتم؟!!؟

با سلام وپیرو حرف نجما خانومی من هم بگم که پدر بزرگ همسری 86 سال سن داره وهنوز رنگ دکتر به خودش ندیده .

سالانه 60 کیلو دنبه میخره یکجا همه اش رو آب میکنه و هرروز برای خودش یه نفره غذا درست میکنه صبح ها با نون جزغاله دنبه وماست میخوره وظهر ها هم یک روز درمیون اشکنه تخم مرغ درست میکنه با همین روغن دنبه و روز بعدش هم قورمه ی گوشت .

ماست وخیار وسیر با کاکوتی رو هم از خودش دور نمیکنه اهل برنج وخورشت اصلا نیست .چی بشه مراسمی باشه یا مهمونی مرغ وگوشت وبرنج بخوره .

میوه وسبزی رو هم اگر بچه هاش بخرن اون با جاش میخوره اگر هم نخرند که هیچ .

هر ماه سه چهاربار کله پاچه میخوره اونم فقط تک نفره .یکی دودست هم جیگر بره همه چیش رو هم میخوره سفید سیاه دل قلوه .

خلاصه ی کلام ماشالاهش باشه که تا الان پشتش صاف وصداش رسا وگوشش شنوا وچشمش بیناست . همه ی کارهاش رو هم خودش انجام میده هیبت واندامش هم هزار ماشالاه درشت وپهلوانیه .

قبلا شغلش رانندگی کامیون بوده اما الان سالهاست که بازنشسته شده وکنج اتاق برای خودش روزگار میگذرونه .منظورم اینه که درحال حاضر نه ورزشی ونه تحرکی که بگیم اینها رو میسوزونه .

حالا ما که ازبوش عیب وایراد میگیریم از خودشم عیب میگیریم اگر روزی بر اصل واجبات بخواهیم یه لقمه هم از این روغن بخوریم سردرد وسرگیجه وکلی بیماری لاعلاج میگیریم.

اما چزیز رو که من ازش مطمئن هستم و همه جا هم تائید شده خوردن سیر در وعده های اصلی غذاست .تا سیر هست سلامت هم هست.
    سالادوسبزیجات

شکیبای من, sama18, فرشته .ب و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5301

افزایش جذب آهن با ترش*ترین چاشنی

آبگوشت + ترشی

از زمان*های بسیار دور ما ایرانی*ها برای سرو آبگوشت و رنگارنگ شدن سفره غذای*مان از انواع ترشی*ها، سبزی خوردن، پیاز و پیازچه استفاده می*کنیم. به گونه*ای که این کار به یک عادت غذایی انکارنشدنی نسل*به*نسل به خانواده*های جدید ما منتقل می*شود. شاید گروه اندکی از ما به خواص مفید و اصلاح*کننده این ترکیبات غذایی آشنایی داشته باشیم، اما ناآگاهانه با مصرف این موادغذایی در کنار هم از خواص درمانی آنها بهره*مند شویم. افرادی که برای سرو آبگوشت سراغ انواع ترشی*ها می*روند، به*این ترتیب میزان جذب آهن موجود در گوشت قرمز و آبگوشت را توسط بدن افزایش می*دهند. ضمن اینكه مصرف ترشی با آبگوشت که یک غذای نسبتا سنگین محسوب می*شود، می*تواند به هضم بهتر این غذا کمک کند و میزان جذب چربی را در بدن به حداقل خود برساند.
    سالادوسبزیجات

sama18, فرشته .ب, فرگل 2 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5301

حرارت کبد را کنترل کنید

کاهو + سکنجبین

خانواده*های بسیاری عصرهای تابستانی دور هم جمع می*شوند و با خوردن کاهو وسکنجبین به مرور خاطرات قدیمی خود می*پردازند. کاهو وسکنجبین نیز از جمله خوراکی*هایی جدایی*ناپذیر محسوب می*شود که همه مادربزرگ*ها مصرف آن را در روزهای گرم تابستان موجب کاهش حرارت درونی بدن می*دانند.کاهو طبع سرد و تر دارد و خوردن آن با سکنجبین که طبعی نزدیک به معتدل دارد به اعتدال طبع کاهو کمک کرده و این دو در مجموع می*تواند به کاهش حرارت درونی بدن به ویژه کاهش حرارت کبد کمک کند.

ماست چکیده را همیشه به همراه سبزی*های معطری مثل آویشن، نعناع خشک یا مغز گردو سر سفره یا میز غذای*تان ببرید.
    بهتر است در وعده صبحانه سرشیر و خامه را همراه عسل برای کودکان*تان سرو کنید.
    سالادوسبزیجات

sama18, فرشته .ب, فرگل 2 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5301

تعدیل سودا در جریان گردش خون

کشک + بادمجان

تا به حال از خود پرسیده*اید که چرا به جای خوردن کشک با بادمجان، کشک را با کدو نمی*خورید! چرا مردم از زمان*های قدیم این خوراکی طبیعی را با هم و در کنار هم مصرف می*کردند و چرا قدیمی*ها هرگز بادمجان سرخ شده را به تنهایی برای وعده غذایی*شان سرو نمی*کردند. به این دلیل که آنها اطلاعات بیشتری درباره مزاج و طبع*شان و همین*طور خاصیت موادغذایی داشتند. از آنجا که بادمجان سرخ*شده به تنهایی موجب تولید سودا در خون می*شود، مصرف آن به تنهایی توصیه نمی*شود. تولید سودای اضافه و انباشته شدن آن در خون موجب ابتلا به بیماری*های پوستی و برخی از اختلال*های عصبی می*شود. از این رو از زمان*های قدیم به مردم توصیه شده برای متعادل*کردن طبع بادمجان سرخ شده از کشک استفاده کنند. البته مصرف کشک نیز حالت*هایی چون سستی و بی*حسی را به مصرف کننده منتقل می*کند که در صورتی که با بادمجان مصرف شود این میزان به حداقل می*رسد.
    سالادوسبزیجات

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5301

کنترل و کاهش جذب کلسترول خون با سماق

چلوکباب + سماق

کسی را نمی*توانید پیدا کنید که بعد از شنیدن نام چلوکباب یاد سماق نیفتد. همه ما ایرانی*ها عادت داریم که پیش از خوردن کباب روی آن سماق بپاشیم و طعم کباب را با چاشنی سماق زیر دندان*هایمان مزه*مزه کنیم. با وجود این تعداد کمی از ما دلیل این همراهی و هماهنگی را می*دانیم. از آنجا که کباب از جمله غذاهای پرکالری و چرب محسوب می*شود، بهتر است هنگام مصرف آن از یک ماده غذایی مصلح مانند سماق نیز استفاده شود. مصرف سماق به همراه کباب چند مزیت دارد که کاهش جذب میزان چربی و کلسترول گوشت چرب را به حداقل می*رساند و این در حالی اتفاق می*افتد که هنگام سرو غذا کبابتان را با لایه نازکی از سماق بپوشانید و بعد آن را میل کنید. علاوه*بر این، سماق به*دلیل قابض بودنش موجب بهبود التهاب*ها یا زخم*های گوارشی موجود در اندام*های گوارشی یا مسیر گوارش می*شود و در عین حال هضم و جذب مواد غذایی را دو چندان می*کند.
    سالادوسبزیجات

صفحه 17 از 19 نخستنخست ... 7141516171819 آخرینآخرین