نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree109Likes

موضوع: سالم بخوریم ( باورها و حقایق غذاخوردن)

نمایش نتایج: از 121 به 128 از 146
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    28

Re: سالم بخوریم ( باورها و حقایق غذاخوردن)

نقل قول نوشته اصلی توسط p_mahnoosh
    میسا جون این عکس سبوس آسیاب نشده م هستش

غروب جون ، من یه قاشق غذا خوری پر برای غدای سه نفره( مایه گوشت ماکارونی، خورش، 3 پیکانه برنج و...) در اواخر پخت می ریزم.
    ماهنوش جون یعنی همون چلتوک؟
    یه سوال شما قبل از مصرف چلتوک رو پاک می کنین؟ اگه آره چه جوری ؟

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    26
    پسند کرده
    0

چقدر مطالبتون مفیده. ممنون
    آرزوهایت را بر آورده می سازد ، خدایی که آسمانی را برای خنداندن گلی می گریاند.

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

Re: با نهایت احترامی که برای پست بالا قائل هستم

ترجمه مقالات نامعتبر ، جدالی تلخ بر سر شیرینی

مدتی است ترجمه هایی از مقالات قدیمی درباره شیرین کننده های غیر شکر و به خصوص آسپارتام ( شیرین کننده مصنوعی بدون کالری و کربوهیدرات ) در فضای اینترنت ایران در حال چرخش است و تعداد زیادی از هموطنان را به این وا داشته است که ادعاهای غیر اثبات شده برخی را در یک جدال اقتصادی بین شرکت های تولید کننده نیشکر که در حال ورشکسته شدن هستند با شرکت های تولید کننده آسپارتام بپذیرند. براین شدم که حقایق علمی را خدمت تعدادی از اشخاص فهیم و تحصیل کرده اطرافم بازگو کنم تا آنان نیز به این جمع نپیوندند

لازم است بدانید که مقالاتی که تحت عنوان سم های شیرین و ... ترجمه شده اند بسیار قدیمی هستند و در موج تبلیغاتی و بحران اقتصادی ایجاد شده بر علیه رژیم غذایی اتکینز و ... که در سالهای 2001 تا 2003 با ایجاد ممنوعیت مصرف شکر و سایر کربوهیراتها اقتصاد فروشندگان شکر را در آمریکا مختل کرده بودند نوشته شده اند

در ادامه بخش هایی از مقاله دایره المعارف ویکی پدیا در مورد آسپارتام را همراه با ترجمه نکات کلیدی قید خواهم کرد

Safety controversy

Aspartame has been the subject of several controversies, hoaxes and health scares[39] since its initial approval by the U.S. Food and Drug Administration (FDA) in 1974. Critics allege that conflicts of interest marred the FDA's approval of aspartame, question the quality of the initial research supporting its safety,[40][41][42] and postulate that numerous health risks may be associated with aspartame.
    The validity of these claims has been examined and dismissed.[3][40][43] In 1987, the U.S. Government Accountability Office concluded the food additive approval process had been followed properly for aspartame.[40][44] Aspartame has been found to be safe for human consumption by more than ninety countries worldwide,[45][46] with FDA officials describing aspartame as "one of the most thoroughly tested and studied food additives the agency has ever approved" and its safety as "clear cut".[47] The weight of existing scientific evidence indicates that aspartame is safe at current levels of consumption as a non-nutritive sweetener.[3]
    چکیده متن فوق به شرح ذیل است

آسپارتام اولین بار در سال 1974 توسط اف دی ای (سازمان دارویی و مواد غذایی) در آمریکا سالم و بی خطر شناخته شد

جدل ها و تشویش اذهان عمومی برعلیه این محصول در نتیجه جدال های اقتصادی مطرح شده است

صحت ادعاها برعلیه آسپارتام بررسی و رد شده است

آسپارتام در 90 کشور جهان برای مصرف بی ضرر شناخته شده است

سازمان دارویی و مواد غذایی آمریکا صریحا اعلام کرده است که آسپارتام ازموادی است که بسیار دقیق و مفصل تحت آزمایش قرار گرفته است و بی ضرری آن "مبرهن" اعلام شده است

لطفا توجه کنید که در مقاله سم های شیرین لینک های اعلام شده برای تحقیقات بیشتراز سایتی به همین نام استخراج شده است. در یک تحقیق علمی هیچگاه به اصطلاح شاهدمحقق نباید دمش باشد! ر

اگر در سایت مورد نظر کمی پرسه بزنیم متوجه می شویم که سایت به دکتری تعلق دارد که با ادعای سمی بودن آسپارتام بدون شواهد علمی اقدام به اخذ مبلغی برای سم زدایی از قربانیان می کند. قضاوت در مورد این موضوع را به ذهن روشن خواننده واگذار می کنم.

همچنین مالک سایت سم های شیرین در صفحه ای که رسیدن به آن آسان نیست اعلام می کند که داستان های قید شده در وبسایتش بر اساس تجربه های شخصی ایشان بازسازی شده است و با اعلام اینکه این توصیه ها به هیچ وجه نباید جای مراجعه به پزشک و مشورت با پزشک را بگیرند از خود به صورت قانونی سلب مسوولیت نموده است.

همچنین با مراجعه به این صفحه در می یابیم که مالک سایت پزشک نیست و تحصیلات ایشان در زمینه تغذیه و محیط زیست می باشد

نگارنده توجه شما را به لینک دارای اطلاعات صحیح علمی در سایت دایره المعارف معتبر ویکی پدیا جلب می کند

Safety and health effects
    The safety of aspartame has been studied extensively since its discovery with research that includes animal studies, clinical and epidemiological research, and post-marketing surveillance,[50] with aspartame being one of the most rigorously tested food ingredients to date.[51] Peer-reviewed comprehensive review articles and independent reviews by governmental regulatory bodies have analyzed the published research on the safety of aspartame and have found aspartame is safe for consumption at current levels.[7][50][21][52] Aspartame has been deemed safe for human consumption by over 100 regulatory agencies in their respective countries,[52] including the UK Food Standards Agency,[53] the European Food Safety Authority (EFSA)[54] and Canada's Health Canada.[55]

در خاتمه باید اشاره کنم که چکیده متن فوق به روشنی اعلام می کند که آسپارتام توسط 100 آژانس قانون گذار مواد غذایی در کشور های مختلف
    بی خطر اعلام شده است که موسسه استاندارد غذایی بریتانیا ، قانونگذار سلامت مواد غذایی اروپا و سازمان سلامت کانادا نیز جزء این دسته هستند. صحت این موضوع با مراجعه به لینک ذیل قابل تایید است.

با تشکر از شما برای مطالعه متن فوق از شما خواهشمندم ادعای هر شخصی را فقط به علت همراهی آن با یک متن ترجمه شده قبول نفرمایید و ضمن تلاش برای انجام پژوهش معتبر در هر زمینه به هر ایمیل به صرف اینکه کسی متنی را ترجمه کرده است اطمینان نفرمایید. سلامتی و کاهش وزن شما برای رسیدن به وزن ایده آل نباید تحت الشعاع یک جدال اقتصادی قرار گیرد.

8/1/90
    nafi3, snow-star و Mahi site این نوشته را پسندیده.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

hengamehh آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    2
    میزان امتیاز
    585
    پسند شده
    36185
    پسند کرده
    55089

برنج فروشی ها هم سبوس برنج دارند ببخشید وسط بحث آمدم

خدایا
    شکرت
    نی نی های من پر کشیدن پیش خودت

[quote=ژینا]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "p_mahnoosh":2acdahgk
    میسا جون این عکس سبوس آسیاب نشده م هستش

غروب جون ، من یه قاشق غذا خوری پر برای غدای سه نفره( مایه گوشت ماکارونی، خورش، 3 پیکانه برنج و...) در اواخر پخت می ریزم.
    ماهنوش جون یعنی همون چلتوک؟
    یه سوال شما قبل از مصرف چلتوک رو پاک می کنین؟ اگه آره چه جوری ؟[/quote:2acdahgk]

ژینا جون من الان سوالتونو دیدم ....راستش من فکر می کنم به برنج با پوست، شلتوک یا چلتوک می گن....البته حالا که تو اینجوری می گی به شک افتادم ....شاید هم شما درست می گی..... به هر حال ما هم سبوس برنج داریم و هم سبوس گندم....که همون پوسته برنج یا گندم میشه.من پاک نمی کنم فقط می شورمش ....به نظرم همون شستن کافی باشه.بعد از خشک شدن هم آسیاب می کنم.
    *سایه روشن* این نوشته را پسندیده.

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط @زهرا@
    دوستان کسی در این باره اطلاعات بیشتری داره؟پدر من به خاطر دیابتش یه مدته که از این قندهای رژیمی استفاده میکرد والان یه دو ماهی میشه که به شدت وزنشو از دست داده و هیچی نمیتونه بخوره ...و دکترها هم نمیتونن تشخیص بدن که بیماریش چیه...ممکن دچار این نوع مسمومیت شده باشه...تورو خدا کمکم کنین...
    دوستان توجه کنید این مطلبی که دوستمون EXIR در صفحه ۱۲ همین تاپیک درباره اسپارتام (ASPARTAME) و عوارض آن نوشتند صد در صد درست هست

شایع ترین عوارض آن هم ابتلا به بیملری MS هست

ازتون تمنا میکنم به خاطر رژیم گرفتن خودتون را در معرض همچین بیماری هایی قرار ندید
    هر ماده ای که روش نوشته: قند مصنوعی یا بدون شکر یا suger free و بعضی ها هم که خود اسم اسپارتام را تو مواد تشکیل دهنده مینویسند این مواد را نخورید به هیچ وجه نخورید

الان دلیل این همه اصرارم را براتون میگم :
    یکی از دوستان نزدیک من پارسال (بهار 1390) دچار حمله عصبی شد و کارش به کورتون تزریق کردن کشید تو جواب MRI بهش گفتند MS داری پیش خیلی از متخصصان مغز و اعصاب هم رفت همه هم همین را گفتند و تنها ماده ای که بهش گفتند مطلقا نباید مصرف کنه همین اسپارتام لعنتی بود
    دقت کنید این خانم ۲۹ سالش بود پارسال که این اتفاق براش افتاد
    خلاصه که الان که یکسال و اندی میگذره و ایشون مصرف این ماده را قطع کرده تمام علایم بیماری برطرف شده
    خود دکترش هم تعجب میکرد و میگفت معمولا عوارض بیماری باقی میمونه شانس آوردی زود فهمیدی

خواهش میکنم دقت کنید
    zardin این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    [-WEBKIT-CENTER]
    [/-WEBKIT-CENTER]
    با تشکر از شما برای مطالعه متن فوق از شما خواهشمندم ادعای هر شخصی را فقط به علت همراهی آن با یک متن ترجمه شده قبول نفرمایید و ضمن تلاش برای انجام پژوهش معتبر در هر زمینه به هر ایمیل به صرف اینکه کسی متنی را ترجمه کرده است اطمینان نفرمایید. سلامتی و کاهش وزن شما برای رسیدن به وزن ایده آل نباید تحت الشعاع یک جدال اقتصادی قرار گیرد.
    دوست عزیز ازتون خواهش میکنم درباره این مطلب با یک متخصص مغز و اعصاب مشورت کنید تا شاید حرف یه متخصص بتونه شما را قانع کنه
    وازتون خواهش میکنم وقتی بهتون ثابت شد این پستتون را ویرایش کنید

باور کنید رژیم غذایی و لاغر شدن به خوردن اینچنین مواد شیمیایی نمی ارزه
    سلامتی گوهر گرانبهایی است که نباید به این سادگی به خطر بیندازیمش

امیدوارم موفق باشید و سلامت

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط سرآشپز
    نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    [-WEBKIT-CENTER]
    [/-WEBKIT-CENTER]
    دوست عزیز ازتون خواهش میکنم درباره این مطلب با یک متخصص مغز و اعصاب مشورت کنید تا شاید حرف یه متخصص بتونه شما را قانع کنه
    وازتون خواهش میکنم وقتی بهتون ثابت شد این پستتون را ویرایش کنید

باور کنید رژیم غذایی و لاغر شدن به خوردن اینچنین مواد شیمیایی نمی ارزه
    سلامتی گوهر گرانبهایی است که نباید به این سادگی به خطر بیندازیمش

امیدوارم موفق باشید و سلامت

دوست عزیز
    با تشکر از اینکه نظرتون رو نوشتید و با احترام ، در خانواده من سه پزشک عمومی و متخصص و خارج از خانواده چندین متخصص مقاله من رو خونده اند و تایید کرده اند و در مطبشون در دسترس بیماران گذاشته اند. پس شما هم تعصب رو کنار بگذارید و در جدال تجاری تولید کننده های قند و آسپارتام درگیر نشوید. حقیقت اینه که

آسپارتام توسط 100 آژانس قانون گذار مواد غذایی در کشور های مختلف بی خطر اعلام شده است که موسسه استاندارد غذایی بریتانیا ، قانونگذار سلامت مواد غذایی اروپا و سازمان سلامت کانادا نیز جزء این دسته هستند.
    حقیقتا فکر نمی کنم علم تغذیه ما از این سازمانهای پیشرفته تر باشه. ما متاسفانه فربانی ایمیل های زنجیره ای سایر ایرانیان بی اطلاع از موضوع هستیم. حتما ویکی پدیا و سایر سایت های معتبر رو مطالعه کنید در این زمینه.
    موفق باشید.
    گیلاسی. این نوشته را پسندیده.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com