نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree109Likes

موضوع: سالم بخوریم ( باورها و حقایق غذاخوردن)

نمایش نتایج: از 97 به 104 از 146
صفحه 13 از 19 نخستنخست ... 310111213141516 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    58
    پسند کرده
    0

Re: سالم بخوریم ( باورها و حقایق غذاخوردن)

مهشید جونم ببخشید میشه برای من بی تجربه عکس سبوس ها رو بذارید؟آخه نمی دونم اینجا بهش چی میگم می خوام ببینم و بعد بخرم.پیشاپیش متشکرم
    حسبنا الله سیؤتینا الله من فضله إنا إلى الله راغبون

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    2

meisa جون این عکساشه البته از نت ... اگر واضح نیست بگو خودم عکس بگیرم

باید بگی پوست برنج می خوای...

اینم سبوس برنج قهوه ایی که رنگش به سبزی می زنه : من از این استفاده می کنم...

اینم برنجی که با سبوسه : طارم هم هستش

اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    317
    پسند کرده
    5

مهشید جون شما جوانه گندم رو خودت درست می کنی یا حاضری می گیری اگر خودت درست می کنی می شه بگی چطوری؟ ممنون
    موفقیت نصیب افراد خواب آلود نمی شود. مثل دانمارکی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    58
    پسند کرده
    0

سلام مهشید جونی،خودم هم سرچ کردم اما عکس های اینترنتی زیاد واضح نیستن،اگه زحمت بکشی و عکسش رو بذاری خیلی خوب میشه
    در ضمن میشه کمی از فوایدش و همچنین فواید جوانه بگی؟من سرچ کردم ولی می خوام از شما که استفاده می کنی اطلاعات بگیرم.ممنونم
    حسبنا الله سیؤتینا الله من فضله إنا إلى الله راغبون

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3305
    پسند کرده
    1346

سلام

نمیدونم مطلب در این باره قبلا گزاشته شده یا نه اما خواستم دوستان رو با خواص گوشت بوقلمون آشنا کنم ......

گوشت بوقلمون گوشت معجزه گر

در صورتی که می خواهید خدای ناکرده دچار بیماری های سرطان سینه، پروستات، بیماری MS ، آرتروز، افسردگی و اعصاب نشوید و اسید اوریک، اوره و چربی خون شما بالا نرود گوشت بوقلمون را جایگزین تمامی گوشت های مصرفی خانواده بنمایید.

1. طبق آزمایشات انجام شده فسفر موجود در بوقلمون چهار برابر میگو می باشد که یک غذای دریایی است همچنین بهتر است که بدانید 80% عامل تشکیل کلسیم در استخوان های بدن فسفر می باشد و میزان فسفر در بوقلمون 238mg/100g می باشد.

2. پروتئین موجود در بوقلمون 81/28 بیشتر از هر گوشتی است؟

3. آیا می دانستید بوقلمون فاقد اوره و اسید اوریک نسبت به گوشت های دیگر است که طبق تحقیقات انجام شده اسید اوریک یکی از عوامل سکته مغزی می باشد؟

4. آیا می دانستید گوشت بوقلمون به علت عدم وجود چربی میان بافتی حجم گوشت در هنگام پخت بعکس گوشت مرغ گوساله/ گوسفند و ... کم نمی شودو در نهایت مرغ بعد از پختن 55%، گوشت 60% و بوقلمون 85% گوشت پخته به دست می آید؟

5. آیا می دانستید بوقلمون دارای انواع ویتامین B از جمله B1/B3/B6/B12 به میزان 7.7mg/100gr است و برای جلوگیری از افسردگی و بیماری MS و از بین بردن کم خونی مؤثر است.

6. آیا می دانستید در بوقلمون مقدار زیادی امگا 3 وجود دارد که باعث باز شدن مجاری عروق بدن و پائین آورنده کلسترول می شود و از مزمن شدن بیماری ها جلوگیری می کند.

7. آیا می دانستید اسیدهای آمینه ای به نام تریپتوفان 35mg/100g می باشد که در بدن تبدیل به پروتئین می شود که عامل شادابی است. اسیدهای آمینه در مرمت سلول های ماهیچه ای و اندام بدن، ناخن، پوست، مو و غدد ترشحی نقش بسیار بسزایی دارد و برای ورزشکاران بسیار مفید می باشد.

8. در بوقلمون کلسیم 98mg/100g و برای کلیه افراد بخصوص خانم ها بسیار مفید است و همچنین کلسیم باعث کاهش کلسترول و فشار خون می شود؟

9. آیا می دانستید که چربی و کلسترول موجود در بوقلمون کمترین چربی و کلسترول نسبت به گوشت گوساله/ گوسفند مرغ و سایر گوشت هاست یعنی تا دیگر گوشت هاست.

10. آیا می دانستید پتاسیم موجود در بوقلمون 935mg/100g بیشترین پتاسیم در تمام گوشتهاست؟
    پتاسیم ضد سرطان است و برای جلوگیری از سرطان سینه در خانم ها بسیار مؤثر بوده همچنین در ساختمان قلب و ماهیچه ها و خون نقش مهمی دارد، وجود آن عامل مهمی برای بسته نشدن سرخرگها و مشکلات وریدی است همچنین پتاسیم در کاهش کلسترول نقش مهمی دارد.
    پادرد عمدتاً نتیجه کمبود پتاسیم و منیزم بدن، اسپاسم ماهیچه انسداد و تنگ شدن سرخرگ، مشکلات وریدی تأثیر سوء دیابت روی عضلات، اعصاب پا، رگ گرفتگی و ... تورم مفاصل است.

استفاده از گوشت بوقلمون در خانواده به معنی بالا رفتن فرهنگ مصرف خانواده می باشد.

11. آیا می دانستید 45mg/100g سلنیوم در بوقلمون چه اهمیتی دارد؟
    سلنیوم همراه با کلسیم، پتاسیم و ویتامین B6-C-D و روی که همگی در گوشت بوقلمون است ضد کلیه سرطان ها بخصوص سرطان پروستات و سینه می باشد. سلنیوم تنظیم متابولیسم را به عهده دارد و برای از بین بردن سلول های غیر نرمال مؤثر بوده و اگر گوشت بوقلمون با قارچ و گوجه فرنگی میل شود خاصیت ضد سرطانی آن افزایش پیدا می کند.

12. آیا می دانستید میزان سدیم 33mg/100g در گوشت بوقلمون می باشد از بیماری های قلبی جلوگیری می کند و باعث تنظیم فشار خون می شود و همچنین سدیم عامل جذب کلسیم و فسفر در بدن می باشد؟

13. آیا می دانستید روی در بوقلمون 63mg/100g بوده و روی باعث رشد خردسالان می شود ضد سرماخوردگی است و به ساختن DNA و هورمون مردانه در بدن کمک می کند و همچنین روی باعث تنظیم سن بلوغ در افراد می شود.

14. و بالاخره آیا می دانستید بوقلمون دارای ماده ای به نام COQ 10 (اکسیر جوانی) می باشد که برای جلوگیری از پیری زودرس مفید است.

پس بی جهت نیست طبق تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا در روزنامه خبر مورخه 28/2/87 گوشت بوقلمون گوشت معجزه گر حتی بهتر از ماهی معرفی شده است.

نقل قول از http://razy.ir/index.php?newsid=548
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

میسا جون این عکس سبوس آسیاب نشده م هستش

غروب جون ، من یه قاشق غذا خوری پر برای غدای سه نفره( مایه گوشت ماکارونی، خورش، 3 پیکانه برنج و...) در اواخر پخت می ریزم.

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    770
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

حالا که صحبت از سبوسه بگم که من همیشه سبوس گندم تو خونه دارم و استفاده میکنم...توی بیشتر نون ها و کیک هام میریزم...
    توی کورن فلکس صبحانه میریزم...

کلا سبوس ها چون فیبر زیادی دارن برای سلامتی خیلی مفیدن :)))

برم سوبس برنج هم پیدا کنم...آشپزخونه ام این مورد و کم داره :دی
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

سهیلا
    نوشته های وبلاگ
    4
    میزان امتیاز
    231
    پسند شده
    7007
    پسند کرده
    6051

ویترین مدال ها

دوستان در مورد تخم مرغ هاي گياهي من شنيدم كه به مرغها زرد چوبه مي دن به همين خاطر زرده هاي اين تخم مرغها خيلي پررنگتر ميشه .اين اواخر وقتي دارم نيمرو درست مي كنم حس مي كنم بوي زرد چوبه مياد .ديگه نمي دونم تاثير رواني اين حرفه يا واقعا اينطوريه.فقط اينو مي دونم كه تو ايران هيچ كاري بعيد نيست
    -----------------

صفحه 13 از 19 نخستنخست ... 310111213141516 ... آخرینآخرین