نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree109Likes

موضوع: سالم بخوریم ( باورها و حقایق غذاخوردن)

نمایش نتایج: از 73 به 80 از 146
صفحه 10 از 19 نخستنخست ... 78910111213 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    49
    پسند کرده
    0

Re: سالم بخوریم ( باورها و حقایق غذاخوردن)

منم همین سوال برام پیش اومد چون الان دیگه بوقلمونم هر جا مرغ میفروشن تقریبا دارن و تولیدش زیاد شده آیا ممکنه که بهش هورمون ندن با این حساب؟ مهشید جون به هر حال هورمون رشد را تسریع می کنه و تولید کننده ها هم همینو می خوان دیگه

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    0

مهشید جان یه لطفی کن درباره روغن ها مخصوصا زیتون واینکه چه نوعش واسه سرخ کردنه و.... همین طور شیر باداممممم بیا بگووو
    بازم ممنون .

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

مهنوش جون قبول دارم بدن ندید نمیگیره...ولی راهش چیه؟من از تکنیک روانشناختی برای حل این مشکل استفاده میکنم...به این شکل که تو باید سعی کن شرایط پیرامونت رو تغییر بدی برای بهتر و بهتر شدن..اگه تونستی عالیه..اگه نتونستی دو راه داری...یا افسرده بشی و همش غصه بخوری...یا یکبار برای همیشه بیخیالش بشی و بپذیریش همونطور که هست...البته این به این معنی نیست که تلاش نکنی..اینجا هم همینطوره..تا جایی که میشه تلاشتو بکن..اما اینو در نظر بگیر اگه نتونستی،اگه نمیشه بیشتر از این...هی وسواس فکری نگیر...هی نگو وای اینم که خوردم مضر بود...وای اون یکی مضرتر بود..حالا بوقلمون بخورم.اینم که هورمونیه..چی بخورم!!

من یه بار جایی خوندم سه تا پودر شیطانی!!داریم...هرویین!شکر!!! مک!!یعنی این دو تا قد اولی مضرن...ولی ایا این معنیش اینه که ما شکر و نمک نخوریم؟..مسلما نه...به شدت با فاطمه جون موافقم...اعتدال...نمک روزی 4 گرم باید بخوریم..بیشترش مضره...شکر چند وقت یه بار تو قالب کیک و شیرینی و....ایرادی نداره...مهمتر از نخوردن این و خوردن اون.....رعایت اعتداله....هیچ کس با خوردن چند وقت یه بار مضرترین غذاها هم طوریش نمیشه..چون به قول مهشید جون بدن انسان برای مقاومت قوی هست...

مهنوش جون گفتن راه حل بدیم...ایده خوبیه:برای نمک..من خودم خیلی کم نمک میزنم به غذاهام..ابدا نمکدون نمیارم سر میز...به جاش با چاشنی های دیگه غذا رو طعم دار میکنم..مثلا ابلیمو...

شکر:عسل رو جایگیزینش کنین...مثلا ما حلیم شیرین میخرویم..ولی جای شکر روش عسل میریزیم.خرما رو جایگزین کنیم..من از این خرما پیارمهای ریز که مثل قندن استفاده میکنم اغلب..چاییمونو شیرین نخوریم...به جاش چند وقت یه بار با خیال اسوده کیک بخوریم..یا شیرینی:دی

در نهایت اینم بگم:ورزش کردن خیلی کمک کننده است...تنها راه سلامتی جسم مفید خوردن نیست...این یکیشه..ورزش هم میتونه کمکمون کنه...

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

ستاره جون من که باهات هم عقیده ام منهم همون حرفای خودت رو زدم که عزیزم .دوستت دارم...

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    2

سلام سودابه جون من در مورد روغن قبلا کمی حرف زدم در این تاپیک

سوالات کاربران در زمینه آشپزی

و بعدش هم با سامره جون تو این تاپیک :

انواع ظروف طبخ غذا...معایب و مزایا

در مورد شیر بادام هم نمی دونم اجازه هست تو این تاپیک دستور غذا نوشته بشه ... چون من کلا دستور غذاهای سالم زیاد دارم از دسرهای بدون شکر ، مرباها با عسل تا ... نوشیدنی ها

اما به صورت خلاصه اینجا می نویسم :

50 گرم بادام خام و شیرین را با یک لیوان آب مخلوط و روی حرارت بگذارید ، به محض جوش آمدن زیرش رو خاموش کنید و وقتی خنک شد پوست بادام را جدا کرده و با آب خنک بشویید.
    مغزهای آماده شده را با 3 قاشق غذا خوری عسل و 3 تا 4 لیوان آب سرد به مدت 5 دقیقه در مخلوط کن مخلوط کنید...
    شیر به دست آمده سفید ، چرب ، شیرین و از نظر من بسیار خوشمزه هستش که فوق العاده هم آرامش بخشه و برای بیماران عصبی و افسرده هم بسیار موثره ، ناراحتی های پوستی و کبدی رو هم برطرف می کنه و برای کسانی مثل من که تمرکزشون کمه هم خوبه فکر کنم به خاطر همون که آرامش بخشه ...

اگر مزه اش رو خالی دوست نداشتید می تونید با میوه ها مثل طالبی یا موز یا هر میوه ایی که دوست دارید مخلوط کنید که واقعا خوشمزه میشه
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ در ساعت ۰۹:۲۲ بعد از ظهر
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    49
    پسند کرده
    0

مهشید بادوم درختی دیگه؟

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط titi.jan
    مهشید بادوم درختی دیگه؟
    آره عزیزم بادوم درختی ( با بادوم هندی و بادوم زمینی درست نکنید یه وقت ... ) اصلا اون ها که پوست سفت ندارن که سخت جدا بشه که ...

اما اگر می خواهید پر چربتر بشه به ابن دستور می تونید کمی بادوم هندی هم اضافه کنید اما نه اینکه همش بادام هندی باشه هااااا
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    583
    پسند کرده
    677

مهشید جون لطف کنین دستور غذاهاتونم بذارین مخصوصا دسرهای بدون شکر . فکر کنم بشه یه تاپیک مخصوص باز کرد .دستتون هم درد نکنه .

صفحه 10 از 19 نخستنخست ... 78910111213 ... آخرینآخرین